نان سیب زمینی

 
نان سیب زمینی

مواد لازم:
- سیب زمینی پخته 250 گرم
- آرد حدود 500 گرم
- کره 30 گرم
- شیر 150 میلی لیتر
- مایه خمیر فوری یک قاشق سوپخوری
- زیره یا نعناع خشک یک قاشق چایخوری
- نمک دو قاشق چایخوری
- بهبود دهنده 4/1 قاشق چایخوری


طرز تهیه:
سیب زمینی را پخته پوره کنید بگذارید خنک شود در ظرفی مناسب کره ،نمک ، زیره و شیر ولرم را با هم مخلوط نموده سپس سیب زمینی آماده شده را اضافه کنید بعد از آن مایه خمیر و بهبود دهنده در آخر آرد را اضافه کنید. تا به دست نچسبد خمیر را به مدت ده دقیقه ورز دهید یا صدبار بکوبید سپس خمیر را در جای گرمی به مدت یکساعت استراحت تا حجم خمیر دو برابر شود بعد از استراحت خمیر را داخل سینی چوب شده به شکل بیضی یا گرد فرم داده و مجدداً به مدت 30 دقیقه استراحت داده و پس از آن بوسیله یک چاقو روی آن به شکل لوزی برش داده در فر گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد به مدت 25 تا 30 دقیقه قرار دهید.

porharfi - هلند - آرنم
من دیوونه نان ! با هر مزه ایی..!!"بجز شــــور!!..
دوشنبه 24 آبان 1389

svenskpojke - سوئد - یمتلند
سینی چوب شده چیست؟
دوشنبه 24 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
porharfi - هلند - آرنم : پرحرفی, صحبت از نان است, نه خیار, که میگی, من عاشق نانم, غیر از شور !?
دوشنبه 24 آبان 1389

porharfi - هلند - آرنم
khosh bavar- باور کن نان هایی هست که از شوری نمیشه با هیچ شکلاتی. مربایی.و..و..آنرا از شوری خورد ..باورم کن!!!
سه‌شنبه 25 آبان 1389

be man megan khoda - کویت - کویت
تو رو دیدم نفسم بند اومد. دل من یکدفعه یک حالی شد. نمی دونم که هوا سنگین بود. یا زمین زیر پاهام خالی شد. من به چشمای خودم شک کردم. این همه میشه مگه زیبایی؟. مثل تو وقتی تو خوابا هم نیست. نمیشه حتی بگم رویایی. نمیشه حتی بگم رویایی. به خودم اومدم و حس کردم. تو بهشتم اما این دنیا بود. تو زمان گم شدم و هر لحظه. مث یه خاطره از فردا بود
سه‌شنبه 25 آبان 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
be man megan khoda - کویت - کویت --- با تشکر از کامنت شما و خیر مقدم برای برگشتنتون.
سه‌شنبه 25 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
چرا خبری از Mimi عزیز, دختر اریایی و شیوای سایت نیست !? بچه ها کجا تشریف دارید ?! بدون شماها سایت اشپزی خیلی بی نمک بنظر میاد !
سه‌شنبه 25 آبان 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
hamidTANTAN .1 - اتریش - وین ...حمیدالله خان ، آخیش خیالم راحت شد که از خشمت در امانم . حمیدالله خان، اَنتَ شرمنده نباش ! اَنتَ معذرت نخواه! اَنتَ خنگ نیستی ! اَنتَ خدایی ! نَعَم نَغَم اَنتَ خدایی ! حمیدالله خان به خداوندی خودت قسم ، وا دارم اگر یکبار دیگه اینجا عربی بلغور کردی پوست از تنت بکَنند! تا این دفعه من واقعا خوبم بشه ! یک خوب شدنی نشونت بدم تا مرغای آسمون به حالت ضجه بزنند .babre mazand و be man megan khoda و محسن خان هم که اصلا رو خودشون نیوردند! اصفهان نصف جهان ما چیکار برات بکنیم ؟
سه‌شنبه 25 آبان 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
2. شما را به خود حمید قسمتون میدم سه تا ستاره بچسبونید به طنز این حمیدالله خان . اگر pariha اصفهان نرفته بود حتما یک کاری برامون میکرد. بدتر از همه دلم برای پسرعموی عزیزم جناب pahlavi میسوزه که گول منو خوردند. راستی پسر عموجون ، من که فکر نمی کنم شما سنگین وزن باشید ولی اگه به گفته‘ خودتون احساس سنگینی می کنید فقط یک علت داره . روزی که موفق شدید جواب معمای مرا در قسمت اشپل کوکو بدید به علت داشتن تبخال بوسه های مرا قورت دادید که این تنها علت سنگینی شما شده!
سه‌شنبه 25 آبان 1389

Felfel GHermez - آفریقای جنوبی - ژوهانسبورگ
نان سیب زمینی چه جالب خیلی عصرونه مزه میده
سه‌شنبه 25 آبان 1389

babre mazand - هلند - امستردام
Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین سلام عزیزم . به خاطر شما 7 تا ستاره میزنم ولی نمیدونم قضیه از چه قراره /کجا باید برم . ستاره که سهله خورشید برات میزنم که مورد بخشش حمید الله خان خدای جانداران از شما راضی باشه.
سه‌شنبه 25 آبان 1389

mimik - ایتالیا - رم
یک slice این نون را بخوری تا سه روز سیری!!!!!
سه‌شنبه 25 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین خوب گیرت اوردم.من گفتم از خشم. من در امانی تو هم باورت شد, اره?من پول سینی و کل ستاره هایم را فقط از شمامی خواهم.به 100پهلوی هم کاری ندارم ,چرا که شما سیب به دستش دادید.وگرنه ایشون ادمی نبود که به پروردگار خودشون حمید الله خان خیانت کنند.در هر صورت این ادرس تاپیک. خودت میدونی. یکی را پدا کن که روی قسمت امتیاز (نقطه عالی) را کلیک کنه . تا ستارها برگرده سر جای اولش.افرین دختر خوب,التماس هم نکن فایده ای نداره.انشا الله اون پانصدبار جریمه را هم نوشتید دیگه.امید وارم که الان خیلی, خیلی خوبتان شده باشد.( https://iranianuk.com/talar/showthread.php?t=10186 )
سه‌شنبه 25 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
حتما شنیده ایم که خداوند داد مظلوم را بالاخره خواهد گرفت. بنابراین من از خداوند عادل می خواهم که داد مرا از کاربران بخش آشپزی مخصوصا پرچم دارانشون حمید الله خان (یا همون مارمولک ) جناب پهلوی سرکار اصفهان خانم آقا محسن فوتبالیست نامزد آقای فوتبالیست پریا خانم و به من میگن خدا شاعر پریشان کامی خان و دیگر عوامل پشت صحنه و جلو صحنه هر چه زودتر به حق پنج تن بگیره تا بفهمند یک من ماست چقدر کره میده توضیح بیشتر نمیدم آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است. حالا خیرات سرم یه کامنت برا اون پلنگ بخت برگشته میذارم تا صوابش به روحش برسه شاید کمی از گناهان قاتلش آمرزیده بشه.
سه‌شنبه 25 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
mimik - ایتالیا - رم : پس خوشبحال می می عزیز ! یعنی اینقدر کم غذایی ?!
سه‌شنبه 25 آبان 1389

Felfel GHermez - آفریقای جنوبی - ژوهانسبورگ
منم با خوش باور کاملا موافقم واقعا جای دختر آریایی تو تاپیک آشپزخونه خالیه و بی نمکه
سه‌شنبه 25 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
svenskpojke - سوئد - یمتلند. باز بیچارگی شروع شد :( با شما نبودم با اونائیم که خودشون می فهمن. احتمالا منظورش از چونه کردن و به شکل چونه در آوردن بوده (زواله ) تو نوشتن به چوب تبدیل شده.
سه‌شنبه 25 آبان 1389

babre mazand - هلند - امستردام
hamidTANTAN - اتریش - وین خدای مهربان و بخشنده سلام . من به این ادرس رفتم ولی از اونجایی که بنده اصولا از مغزم هرگز استفاده نکرده ام و اکبنده اکبنده لطفا بیشتر توضیح بفرمایین که کجا باید این ستارگان و ماه وخورشید را بچسبانیم ما ستاره زیاد داریم از بس بچه خوب یودیم در دوران دبستان
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
babre mazand - هلند - امستردام --- دوست محترم، شما اگر بچه‌ی خوبی‌ یودید، ما هم خوب یودیم. اصولا، اکثر اون‌هایی‌ که اینجا یستند، بچه‌های خوبی‌ یستند. همین اواخر دوست خوبمون به این گفتهٔ شکسپیر اشاره کردند که : یودن یا نیودن، سویال یینست! --- با اجازهٔ آقای باریتعالی سوال شما در مورد ستاره هارو من پاسخ میدم. در همان قسمتی‌ که ایشان آدرسش رو داده بودند، اگر در بالای صفحه روی "رتبه بندی" کلیک کنید، صفحه‌ای که ستاره‌ها در آنجا هستند باز میشود. حالا ، از آنجایی که هر کس اجازه دارد یک ستاره به مطلب مورد علاقه‌اش بدهد، شما روی آن تک ستاره کلیک کنید. به نوشته‌های فارسی در کنار ستاره‌ها توجه نکنید که گمراه کننده هستند! موفق باشید.
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
babre mazand - هلند - امستردام دوست عزیز:اون ستارها خود شما هستید.همینکه قدم رنجه کردید و مطالب را نگاه کردید برای من کافی هستش.شوخی های من را زیاد جدی نگیرید.من مخلص تک تک شما عزیزان. هستم.راستی اون جریان و خاطره ای را که تعریف کردید.در رابطه با اینکه. یک قورباغه رفته بود تو دهانتان.خوبه دیگه,بعضیها مثل شما عجب شانس خوبی دارند.هلو خودش با پای خودش پریده تو گلو. ما که از این شانس ها نداریم که.بعضی موقعها باید ساعتها تو جوبها و کنار مردابها کلی بگردیم. تا بلکه یک قورباغه چاق و چله ای پیدا کنیم.
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

mimik - ایتالیا - رم
نخیر خوش باور جان موضوع اینستکه این نان نیست بلکه میشود با ان دیوار ساخت!! نان باید سبوس داشته باشد همان نان سنکک خودمان یکی از بهترین نانهاست البته اگر تصادفی یکی از ان سنگهای پشتش نرود زیر دندانت!!!
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
babre mazand - هلند - امستردام ...دوست عزیز من در ایمیلی برای شما چگونگی درجه دار کردن حمیدالله خان را با ستاره توضیح دادم . ولی امیدوارم متوجه شده باشید که منظور ایشون دریافت دوباره‘ ستاره نیست بلکه میخواهند ما را به آن قسمت بکشانند و مطالبشان خوانده شود . من نمی دونم یک خدا چرا باید اینقدر سر خودش را شلوغ کنه . خدا باشه ، آقا معلم باشه ، طنز بنویسه ، موسیقی اجرا کنه، دنبال قورباغه توی جویها و کنار مردابها باشه....حمیدالله خان بخدا اگه امتحان روز سه شنبه و چهارشنبه‘ آینده ام را خراب کردم خودم یکجا تمام ستاره هاتو میگیرم .تا هم من خوبم بشه هم تو ! حالا ببین !
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

babre mazand - هلند - امستردام
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا نمیدونم چرا برای من اصلا باز نمیشه طبق گفته ی شما و اصفهان عزیز عمل کردم دیشب هم همین کار وکردو و فکر کردم مغز اکبند بنده عملکرد خوبی نداره ولی دریغ نمیدونم چرا هیچ جایی نمیتونم کاری انجام بدم ***********************این همه ستاره از همین جا به نوشته پروردگار عالی مرتبه
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
یعنی کم غذا نیستی, اینطوریکه گفتی می می عزیز?! فقط از این نون دیواری خوشت نمیاد ! پس خیالم راحت شد ??!! سلام به برلسگونی برسون ! راستی, بلدی میرزا قاسمی درست کنی ?!
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
hamidTANTAN - اتریش - وین. ( دندون عاریه هامو برداشتم اینو که می نویسم اونجوری و بدون دندون تصور کن تا دلت رحم بیاد و دل این مادر خونده پیرت رو بیش از این نشکونی و فرزند خوندگیم رو قبول کنی) ننه ما که یه ستاره هم تو آسمون خودمون نداریم دیگه از ما هم گذشته که چشمی به ستاره داشته باشیم. ننه داغتو نبینم چرا اونجا قهوه خونه درست کردی من فقط همون مطلب اول خودت رو خوندم که با اونجا پناه آورده بودی. حالا مواظب باش خدای نکرده بسط مسطی اونجا نکشی به بقیه هم بگو مواظب باشن. ننه یه عمر زحمت کشیدم که از این چیزا دورتون کنم پیر شی مادر جان.
پنج‌شنبه 27 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.