کروبی خطاب به جنتی: کسانی که در مقابل فرزند تروریست تو مقاومت کردند فتنه گر می نامی؟


کروبی خطاب به جنتی:
کسانی که در مقابل فرزند تروریست تو مقاومت کردند فتنه گر می نامی؟

سحام نیوز: مهدی کروبی در مصاحبه ای به سوال خبرنگار ما در خصوص سخنان روز قبل احمد جنتی در نماز جمعه این هفته تهران پاسخ دادند. به گزارش خبرنگار سحام نیوز آقای کروبی در بخشی از این مصاحبه علما و عقلا را به تذکر و توصیه به آقای جنتی برای پرهیز از اینگونه اظهار نظرات فراخواندند. مهدی کروبی در بخش دیگری از این مصاحبه به آقای جنتی یادآور شدند که این رفتارها  و گویش ها ثمره اش قتل های خودسرانه ای می شود که همگان به خاطر دارند. متن کامل این مصاحبه را بخوانید:
خبرنگارسحام نیوز: جناب آقای کروبی ضمن عرض خسته نباشید؛ آقای جنتی در نماز جمعه روز گذشته خود “مرخصی دادن به توطئه گران را مانند مرخصی دادن به سارقان دانست” و از قوه قضائیه در این خصوص گله مندی کرد.آقای جنتی همچنین در بخش دیگری از سخنانش خواستار برخورد شدیدتر این قوه با زندانیان سیاسی شده است.  شما تبعات اینگونه سخنان را آنهم از تریبون نماز جمعه چگونه تحلیل می کنید و آیا اینکه در چنین شرایطی این گونه رفتارها می تواند چه تاثیری بر قوه قضائیه و روح قضاوت داشته باشد؟
بسم الله الرحمن الرحیم
آقای جنتی مواردی را در خطبه های هفته پیش گفتند که باعث شگفتی من شد. وی راوی سخنان نیروهای اطلاعاتی بود که از دستگاه قضایی گله مند بودند. بنده چند نکته در خصوص این سخنان بیان می کنم و آرزومندم که در آینده شاهد اینگونه رفتارها و سخنان نباشیم.
اولین نکته جایگاه روحانیت وعلما است. که در تمام ادوار پناهگاه مردم بودند در مقابل حکومتها. فراوان در تاریخ داریم که علما وقتی از حکومت ناراحت می شدند در خصوص دستگیری و آزار مردم، با حکومت برای آزادی زندانیان وساطت و رایزنی می کردند. همکنون نیز بنا به گفته خانواده زندانیان سیاسی مراجع عظامی همچون آیت الله العظمی وحید خراسانی وعده پیگیری وضعیت زندانیان را به خانواده شان داده اند. من سخنی با ایشان دارم. مگر خودمان در دوران خفقان وقتی عده ای زندانی می شدند و در خطر اعدام بودند به خانه علما و مراجع نمی رفتیم؟ مگر در ماجرای قتل حسن علی منصور خود شما آقایان بست ننشستید که مراجع وساطت کنند که این افراد اعدام نشوند؟
مگر مرحوم آیت الله العظمی حکیم بارها تذکر و وساطت برای زندانیان نمی کرد؟ از جمله آقای کاظم موسوی بجنوردی رهبرحزب ملل اسلامی که محکوم به اعدام شده بود و درخواست عفوی هم نکرده بود، وساطت نکردند؟ که آن حکم اعدام به حبس ابد تبدیل گردید. حالا چه شده که چون حاکمیت از خود ماست باید تشویق کنیم که مردم را بکشند ویا زندان کنند مگرامیرالمومنین  کسی را که شمشیر بر فرقش زد سفارش نکرد که او را شکنجه نکنید واگرشهید شدم یک ضربه بیشتر به اونزنید حالا یک حادثه ای پیش آمده و عده ای را گرفته اند. آیا این افرادی را که گرفته اند قاتل امیرالمومنین هستند؟ دست به اسلحه برده اند؟ یک جمعیتی از خود همین نظام آمده اند و گفته اند رای ما چه شد؟آیا جمعی را که دستگیر کرده اید باید با آنان با خشونت رفتار کرد؟ بیایید آمار بگیریم و ببینیم این افرادی که در زندانند چه کسانی هستند؟ این افراد مردم همین کشورند. جزو خانواده شهدا و یا جبهه ای هستند. دانشجو و استاد هستند. شما به جای اینکه بیایید تشویق به رفتارانسانی و اسلامی نمایید، دادگاه ها را توصیه به خشونت می نمایید؟ آقای جنتی آیا از درون خانواده این افراد خبر دارید که چه بر آنان می گذردوچه چهره ای از روحانیت و اسلام در پیش آنها ترسیم خواهد شد؟ وقتی خانواده محمد نوری زاد، زیدآبادی  و مومنی – که با همسر برادر شهیدش ازدواج کرده است وبرای اعتراف گیری سرش رادرچاه توالت می کردند- و یا وقتی این حرف ها را خانواده دو شهید مانند طبرزدی وعرب سرخی بشنود چه احساسی به آنها دست می دهد؟
من به خانواده این زندانیان می گویم که به خدا این روحانیت نیست.  آقای جنتی سن زیادی از شما گذشته شما پسرتان حسین درزندان بود. می دانید مادر آن فرزند چه احساسی داشته؟ 
موضوعی را بازگو می کنم که نقد و توصیه به شماست و نه سرزنش. مگر حسین شما زندانی و جزو مجاهدین خلق (منافقین) نبود؟ مگر بعد از زندان در خانه شما نبود؟ مگر همسر و زندگی برایش فراهم نکردید؟ اما وی و همسرش در همان سالهای اولیه انقلاب درخانه تیمی و دردرگیری با نیروهای انقلاب کشته شدند. فرزند ایشان را خود شما گرفتی و بزرگ کردی. مگر کسی به شما خرده گرفت؟ من قصد سرزنش ندارم اما می خواهم حس و حال پدر بودن را برایتان زنده کنم. می خواهم بدانید احساس خانواده زندانی از هرمسلک ، مسلمان و غیرمسلمان،سنی و درویش و غیره  چه می تواند باشد. یکی از بزرگان از قول آیت الله طاهری نقل می کرد که اختلاف جنتی با من به خاطر ندادن ملاقات از طرف من به فرزند منافقش حسین بود. آقای جنتی شما فکر کن خانواده حسین مرعشی، عیسی سحر خیز، مهدی خزعلی، محمد داوری که از خانواده جانبازان و شهدا هستند و نیز نسرین ستوده که بنا به قول همسرش که وی را در دیدار اخیر نشناخته بود، چه سختی هایی را تحمل می کنند؟ آقای جنتی صحبت های من و شما که روحانی هستیم از دیدگاه مردم به حساب شخص گذاشته نمی شود بلکه به حساب روحانیتی که بیش از هزار سال خدمت کرده و از حقوق مردم دفاع کرده است ، می گذارند. آقای جنتی این رفتار تو است که افراد سرخورده از نظام این صحبت ها را به حساب روحانیت می گذارند.
آقای جنتی در چه فضایی زندگی می کنید؟ چه کسانی به شما مشاوره می دهند؟ به تعببیر خودتان سپاه واطلاعات. همین افراد اتاق فکر ومشاوران شما هستند. اینها که گله می کنند می خواهد که احکام این زندانیان نیز زیر نظر سپاه و اطلاعات باشد. آقای جنتی آیا شما در نماز جمعه از خون آنان که زیر شکنجه کشته شدند دفاع کردی و از این شکنجه ها سخنی گفتی؟ آیا شد در نماز جمعه بگویی که آقایان اطلاعاتی و نیروهای مسلح، سه پزشک تا به حال ترور شده اند، ببینید چه کسی آنان را کشته؟ چرا از پزشکان و اساتید دانشگاه کشته شده سخن نمی گویید؟ پرونده دکتر معتمدی چه شد؟ آن پرونده استاد دانشگاه مرحوم محمدی به کجا رسید؟ شما که ادعا می کنید ما در هوا تروریست را می گیریم و از داخل پاکستان عطارزاده را می آوریم!  شما ببینید چه هیولای زشت و پلیدی از روحانیت در ذهن بچه های این مردم و خانواده های آنان با این سخنان بوجود می آورید!
آقای جنتی تو دبیر شورای نگهبانی که کارش نظارت بر انتخابات و قوانین مجلس است! شما را با قوه قضائیه چه کاری است؟ می دانید نتیجه این سخنان شما چیست؟ نتیجه اش همان قتل های خودسرانه ای است که در گوشه و کنار مملکت اتفاق افتاد. نتیجه این حرف ها همان قتل های زنجیره ای کرمان شد.  این رفتارها و سخنان است که باعث این اقدامات می شود.
آقای جنتی شما به این افراد میگویی فتنه گر. و آنان هم به شما می گویند فتنه گر که این حرف ها را میزنی و فتنه به پا میکنی.شما جواب اعمال خودت را بده. اگر یک دستگاه عادلانه ای در کشوروجود داشت و یک هیات منصفه ای تشکیل می شد آن وقت به شما نشان می دادیم که طی این ۲۱ سال شما چه کرده اید و چقدر حقوق مردم را ضایع کرده اید؟ با نظامیان و اطلاعاتی ها که می نشینید و بررسی می کنید و هر کسی را بخواهید رد می کنید و یا تایید می کنید. همین ها اعضای مجلس خبرگان را تعیین می کنند. چقدر حوزه های انتخاباتی را باطل اعلام کردید که حوادثی مانند کوهدشت و فریدون کنار و قزوین در آن رخ داد؟ چه اتفاقی در آن حوزه ها افتاد و چند نفر کشته شدند؟ شما مسئول آن اتفاقات هستید.
آقای جنتی همین رفتارهاست که باعث ضربه زدن به استقلال قوه قضائیه می شود. حرف های شماست که باعث می شود بازجوها به زندانیان بگویند که قاضی کاره ای نیست و همه کاره ما هستیم! من تعجب می کنم چرا جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به  ایشان چیزی نمی گویند؟ همیشه بزرگان ما در این کارها پیش قدم بوند اما حالا نمی دانم چرا اینطور نیست؟
آقای جنتی شما به عنوان دبیروهمه کاره شورای نگهبان اقدام به تهدید نمایندگان مجلس در برابر حق استیضاح وزرا می نمایید، و قصد قطع نمودن بازوهای نظارتی نمایندگان بر دولت و وزرا را دارید؛ آیا با این رفتارها چیزی از رسالت مجلس و نمایندگان مردم باقی خواهد ماند؟
آقای جنتی به شما یادآور می شوم که برخی از این افرادی که اکنون در زندان هستند و نیز افرادی که شما همکنون آنان را فتنه گر می خوانید و تقاضای برخورد شدیدتر با آنان را دارید، کسانی بودند که در سال های آغازین انقلاب در مقابل امثال فرزند تروریست شما مبارزه  و ایستادگی کردند. متاسفانه سخنان تان آنقدربه دور از انصاف و منطق است که از دیدگاه برخی افراد مغرض این شائبه بوجود می آید که شما می خواهید انتقام خون پسرتان را از این زندانیان، جبهه رفته ها و  مبارزین سابق بگیرد، که البته من به این دیدگاه اعتقاد ندارم.
در پایان من از تمامی مراجع و بزرگان می خواهم که برای حفظ آبروی اسلام و روحانیت و نیز جلوگیری از ضایع شدن حقوق زندانیان اقدامی را انجام دهند تا مبادا خدای ناکرده در آینده شاهد اقداماتی باشیم که دیگر راهی برای جبران آن نباشد.
والسلام

bache shapoor - سوئد - یوسدال
حرفهایت در بعضی موارد صحیح است ولی یک سئوال, اگر در این انتخاباتی که گذشت, شما به عنوان رئیس جمهور انتخاب میشدید و این مسائل پیش نمی امد و شما همه کاره دولت میشدید ایا باز هم اینطور از مردم و زندانیان سیاسی صحبت و طرفداری میکردید? اگر مینویسم (شما)ویا(میکردید) منظورم احترام گذاشتن نیست! من جمع میبندم, چون شماها لایق احترام نیستید! مگه قبل از این موضوع ما در ایران زندانی سیاسی نداشتیم? مگه قبلا در زندانها با زندانیان سیاسی اینطور برخورد نمیشد? چرا به قول خودت در این 21 سال حرفی در باره همین جنتی لعنتی نزدی و زیر سیبیلی طی میکردی? حالا چون به نفعت نیست پته را رو می کنی!شما اخوندها کسانی هستید که حتی به قول خودتون وقتی سوار خر می شید دگه پیاده کردن شما کار حضرت فیل است. شما وقتی سوار هستید حتی به خودتون هم رحم نمیکنید! تف به ذات هر چی روحانیه اسلامیه. اصلا کدوم اسلام? از او بدو اسلام همیشه همین بوده! عمر با علی بجنگه علی با عمر . شیعه با سنی بجنگه سنی با شیعه. بابا جمع کنید خودتون رو با این مذهب دروغین و مسخره تون.
دوشنبه 24 آبان 1389

Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو
به راستی به وقاحت این شیخ دجّال چه باید گفت؟ حسین جنتّی به گواهی خود فعّالین جنبش سبز از قبیل محسن مخملباف در رده برجسته ترین و شریف ترین فرزندان ایران بوده و حالا این شیخ مرده خور و باجگیر ( شما را به ماجرای باج 350 میلیونی شهرام جزایری به این شیخ مکّار ارجاع میدهم) در روز روشن دارد نعل وارونه میزند. راستی ثروت 250 میلیون دلاری شیخ اصلاحات!! از کجا آمد؟ من هم میگویم که آخوند جنتّی در زمره خبیث ترین و فاسد ترین شیوخ این نظام است, ولی چرا ناحق باید به مبارز راه وطن حسین جنتّی تاخت و نسبتهای ناروا به وی زد؟
دوشنبه 24 آبان 1389

has.danmark - دانمارک - کپنهاک
. عزیزان دل بابا مشاهده فرمودید ،این کروبی و اونایی که به قول کروبی توی زندان هستند (آنهایی که با این رژیم کار کردهاند) همشون ازدم جنایتکارند.این کروبی خودش نجاست به تمام معنی هستش .فرض کنید این مرتیکه کروبی یا موسوی در انتخابات پیروز میشد،الان چه برخوردی با همان ملت میکرد.اینها همشون نجاستی هستند که ما باید با همت خودمان از روی کره زمین محو کنیم .
دوشنبه 24 آبان 1389

reza.paris - ایران - تهران
برید بابا همتون از یک قماشید مرگ بر اخوند و موسوی زنده باد ایران دیگه دست همتون رو شده پدر خدا بیامرزم همیشه میگفت عاقلان دعوا کنند ابلعان باور کنند.(ضرب المثل ) البته ببخشید الان مردم دیگه عاقل تر از این اخوندهای ابلع هستند.
دوشنبه 24 آبان 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
به این میگن یک تو دهنی دندان شکن
دوشنبه 24 آبان 1389

porharfi - هلند - آرنم
ملا هه خودشو توی آیینه داشت نگاه میکرد؟؟هردو شکل ِ همند ..کُپی بود!؟
دوشنبه 24 آبان 1389

reza.paris - ایران - تهران
برید بابا همتون از یک قماشید مرگ بر اخوند و موسوی زنده باد ایران دیگه دست همتون رو شده پدر خدا بیامرزم همیشه میگفت عاقلان دعوا کنند ابلعان باور کنند.(ضرب المثل ) البته ببخشید الان مردم دیگه عاقل تر از این اخوندهای ابلع هستند.
دوشنبه 24 آبان 1389

korea - کره جنوبی - سئول
مرگ بر اخوند از ان جنتی بی ناموس گرفته تا تو تادیروز سرت با او تویک اخور بود ولی صدات در نمی اومد حالا که از طویله بیرونت کردن ار ار مکنی خفه شین همه تان بی ناموسید
دوشنبه 24 آبان 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
مخملباف از کی تا حالا شده از برجسته ترین فعالان جنبش سبز. از او بعد از یک ماه از انتخابات دیگر هیچ خبری نیست و در آن زمان هم تنها کاری که کرد این بود که یک نامه طولانی تحت عنوان اسرار زندگی خامنه ای منتشر کرد که آنقدر دروغ و تناقض درش بود که فقط آبروی جنبش سبز را برد.
دوشنبه 24 آبان 1389

farhad352 - ایران - تهران
جن نتی ترا اکثر مردم ما به عنوان روباه مکار و ملای قاتل و اراجیف گوی بیشرف میشناسن.. این تنها امروز نیست که تو با این هجویاتت هنوز هم احساس زنده بودن میکنی ولی نمیدانی اون روزی که خبر مرگت منتشر شد چه روز شعف انگیزی بود و چه بسیاری از مردم که سر از پا نمیشناختند از این که آغاز آخوند مرگی شده است و تو بدرک واصل شده ای.
دوشنبه 24 آبان 1389

Pezhman - اتریش - وین
تصادف شد. مردم سعی در جدا کردن راننده هارا داشتند.عربی که از آنجا رد میشد. ملایی که جز تماشاچیان بود را بقصد کشت زد.اورا دستگیر وبه کلانتری بردند ودلیل مجروح کردن آخوند را پرسیدند.عربه گفت: فکر کردم انقلاب شده.!
دوشنبه 24 آبان 1389

طاطا - ایران - تهران
bache shapoor کاملا باهات موافقم. از بعضی جهات حرفاش درست بود ولی چه میشه کرد به حرف آخوند جماعت نمیشه اعتماد کرد این یارو خودش وقتی کاره ای بود کاری نکرد.
دوشنبه 24 آبان 1389

a_bamdad - ایران - تهران
باز یک عده آدم بی فرهنگ ول شدن تو این سایت.حق هم همینه.وقتی بدون اینکه هویت و جایگاهت رو بپرسند بهت مجال اظهار فضل بدن همین میشه. استدلال های سخیف و فقط فحش و نا سزا و از پشت مانیتور اظهار شجاعت و اظهار فضل کردن
دوشنبه 24 آبان 1389

bavar88 - هلند - امستردام
یک مثل است که می گه اسبهای درشکه در سربالایی همدیگر را گاز می گیرند و لگد می زنند...همین ظور ادامه بدبد طرفداران جنبش پشمکی سبز...هههههههه
دوشنبه 24 آبان 1389

zamanphp - ایران - اصفهان
احسنت کروبی عزیز ، و لعنت بر جد و آباد این موش خرما (جنتی)
دوشنبه 24 آبان 1389

farhad352 - ایران - تهران
. البته شیخ جماعت جز دزدی و خوردن مال مردم , کار دیگری بلد نیستند در هرگوشه و کنار این مملکت صندوف صدقات آنهم الکترونیکی علاوه بر نذورات بر سر قبر تازی ها.. ، جمع آوری خمس و زکوه و مالیات و باج خواهی اسیران دربند به عنوان وثیقه و...و این یکی از سنت های تازی زاده های متجاوز و حرام زاده های مفت خور است به گوشه و کنار شهر به چهر مردم بی پول و دردمند نگاه کن و از تجویز کشتار و اعدام و شکنجه آنها خجالت بکش اگر چه تو که انسان نیستی تا از درد انسانها با خبر باشی تو مترسک کوکی ابلهی هستی که ملاعلی روضه خوان بیشعور تو و امثال ترا کوک میکند. اما روز آخوند مرگی خیلی هم دور نیست پس گاهی وقتها تجسمی از جسم نجس و آکنده به کثافتت بر طناب دار داشته باش تا بدانی که کشتن مردم چه طعمی دارد
دوشنبه 24 آبان 1389

pelle - سوئد - استکهلم
bavar88 - هلند - امستردام. که البته درشکه بیت رهبری بجای اسب دوتا الاغ دارد بنام مموتی و خامتی که در اثر سربالائی بزودی شروع به لگد زدن و گاز گرفتن همدیگر میکنند.
دوشنبه 24 آبان 1389

farhad352 - ایران - تهران
. a_bamdad - ایران - تهران . شجاعت را باید از ملا های بیشعور که یک مشت گدازاده خود فروش را به مبلغ ناچیزی به عنوان دیوار گوشتی بدور خود می جینند یاد گرفت اگر این گدا زاده ها میوه های شیرین روضه خوان های بیسواد و مفت خور نبود ند کی جن نتی را جرات اراجیف گویی بود یا بچه های بی رریش بسیجی جرات حمله و کشتار مردم را داشتند؟. وقتی مردم بدون سلاح به خیابان آمدند تا بصورت آرام مخالفت خود را با رئیس جمهور انتصابی اعلام کنند چه شد.. پایه های حکومت رو به زوال آخوند ها بلرزش افتاد و تصمیم به تجاوز و خشونت و تجاوزبیشتر گرفتند البته سال 67 ملای خرفت خود فروش خمینی ملعون با کشتار بسیاری از زندانیان بوسیله زندانبانان بیشرف معنی شجاعت و آدمیت را عملا به مردم ایران نشان داده بود و حالا تو هم از قماش این تازی زاده های مفت خور به نصیحت و ابراز شخصیت در برابر مردمی ایستاده ای که تا پای جان برای بر اندازی وطن فروشی چون تو ایستاده اند
دوشنبه 24 آبان 1389

marsel - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام: خوشحالم که هواداران این نظام سر تا سر فاسد به اندازه تو توخالی و پوچ هستن که با توهین پاسخ حرف حساب رو میدن! تا میتونی فحش بده و داد بزن که وقت رفتنتون نزدیکه!
دوشنبه 24 آبان 1389

a_bamdad - ایران - تهران
farhad352 - ایران - تهران . باز یه کاربر تازه کار اومد و یک مشت اراجیف بهم بافت.برو بچه هر وقت حرف زدن یاد گرفتی بیا با من کل کل کن.تو اونقدر تو این سایت تازه کاری که من رو جیره خور رژیم میدونی. اون موقع که جنابعالی پای کامپیوترت بالاترین و ایران یوکی رو ریفرش می کردی به خیال همکاریت با جنبش سبز من قاطی همون مردم که میگی داشتیم اعتراضمون رو می کردیم.اول طرفت رو بشناس بعد بیا یه سری حرفهای تکراری رو به یکی از پابندترین سربازای جنبش سبز نسبت بده.
دوشنبه 24 آبان 1389

salar187 - ایران - تهران
من جنتی هستم. اینجا اعماغ تاریخ.!. ____آی لاو یو پی ام سی
سه‌شنبه 25 آبان 1389

h.k - دانمارک - اودا
اگراین چندنفرهم نبودنداین حکومت بی ابرو نمیشد.وجهان بیخبرمیماند.همین چندنفرزندانی و موسوی وکروبی بودندکه ماهیت حکومت ایران رابرای دنیا افشاکرد.جان خودتان کامنتهای شمامثل خودتان بی اثرهستند.روزهاخوابیدوشبهابیدارخداوندکمون رابرای شماوشمارابرای کمون حفظ کند,,خارج نشینها,,یعنی اگرشماهانبودیدهم خلیج فارس رفته بودوهم دریای خزر.اصلا,,ایران ,,خداوندعمه تانرابیامرزد.ماکه عوض نداریم بدهیم.وسایه ملاازسرتان کم نخواهدشدمطمعن باشید.چون لایق هستید.
سه‌شنبه 25 آبان 1389

black chador - امریکا - ولدن
برید در این لینک و عکس این کثافت تازی صفت جنتی را ببینید که چطور دولا شده و دست فرح پهلوی را میبوسه:. https://www.iranian.com/main/blog/darius-kadivar/royalty-and-faith-ayatollah-jannati-kisses-shahbanou-farahs-hand-1970s
سه‌شنبه 25 آبان 1389

farhad352 - ایران - تهران
a_bamdad - ایران - تهران . خوشحالم که تو هم چون من دلی سبز و مالامال از عشق وطن داری ! اما هموطن من آیا تو فکر میکنی میشود با ادبیات فاخر ایرانی با کسانی که با دشنه و چاقو و اسلخه برای کشتار تو آمده اند به گفتگو پرداخت؟. نگاهی به گفتار احمقی نژاد و ملا سید علی و ... بکن و ببین با چنین حاکمان بی مقداری آیا میشود با حرمت و احترام سخن گفت؟ . .
سه‌شنبه 25 آبان 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
bache shapoor - سوئد - یوسدال ,,درود بر شما.
چهار‌شنبه 26 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.