رئیس نیروهای مسلح بریتانیا: القاعده را نمی توان شکست داد


رئیس نیروهای مسلح بریتانیا: القاعده را نمی توان شکست داد

ژنرال ریچاردز قبلا فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان بود

ژنرال دیوید ریچاردز، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح بریتانیا می گوید شبکه القاعده شکست ناپذیر است و بریتانیا باید دست کم تا سی سال دیگر خود را برای مقابله با خطر حملات اسلامگرایان آماده کند.

ژنرال ریچاردز ، در مصاحبه با هفته نامه بریتانیایی ساندی تلگراف، گفت بریتانیا باید سعی کند خطری را که متوجه شهروندانش است، مهار کند.

وی افزود یک چنین ماموریتی امکان پذیر است و دولت بریتانیا به جای این که برای دستیابی به پیروزی قاطع بر پیکارجویان اسلامگرا تلاش کند، بهتر است این ماموریت را دنبال کند.

ژنرال ریچاردز گفت سلاح واقعی در جنگ با القاعده آموزش و پرورش و دموکراسی است.

ژنرال ریچاردز که قبلا فرمانده نیروهای پیمان ناتو در افغانستان بود، یک ماه قبل سمت ریاست ستاد مشترک نیروهای مسلح بریتانیایی را عهده دار شد.

وی اذعان می کند که مردم افغانستان از ناتوانی نیروهای پیمان ناتو در اجرای قول هایی که به افغان‌ها داده‌‌اند، خسته شده اند.

فرانک گاردنر، خبرنگار بی بی سی می گوید اظهارات ژنرال ریچاردز منعکس کننده "واقعیت گرایی جدید" مسئولین مبارزه با تروریسم در بریتانیا و آمریکاست.

از زمان حمله به افغانستان در سال 2001 تا کنون، 343 سرباز بریتانیایی در افغانستان کشته شده اند.

ژنرال ریچاردز ، گفت او دلیلی برای مداخله نظامی بریتانیا در کشورهای دیگر، مانند نقشی که در حمله به افغانستان و عراق داشته، نمی بیند ولی افزود این ساده لوحانه خواهد بود که بگوییم هیچوقت در چنین موقعیتی قرار نخواهیم گرفت.

این اظهارات در حالی است که پس از لغو سفر گروهی از نمایندگان یک گروه حقیقت یاب پارلمان بریتانیا به افغانستان و پاکستان به دلیل ملاحظات امنیتی، وزارت خارجه بریتانیا از لغو سفر این گروه، پوزش خواسته است.

Nariman 1980 - بلژیک - الست
عجبی، یه آدم عاقل پیدا شد که فهمید آدم که خودشو که نمیتونه شکست بده.
یکشنبه 23 آبان 1389

saeed85 - ایران - تهران
القاعده را نمی توان شکست داد ولی به افغانستان و عراق می توان حمله کرد و آنهمه آدم کشت. همین استعمارگران پرورش دهنده وهابیت و تندروهای به اصطلاح اسلامگرا هستند. وگرنه چطور با آن همه تجهیزات و نیروها نتوانستند بن لادن را پیدا کنند. حالا هم این آقا می گوید که القاعده شکست نا پذیر است. استعمارگران کثیف.
یکشنبه 23 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
این جزام اسلامی ساخته USA میباشد و الان هم از سر نعمت پولهای نفت, شیخ نشین عرب به ادامه حیات خود میپردازد ! کارلوس تروریست معروف جهانی از پشتیبانی 100% کشورهای بلوک شرق برخوردار بود که با گرفتن میلیونها پول و امکانات دولتی مانند پاسپورتهای جعلی شده از کشورهای بلوک شرق و با گرفتن اطلاعات سری از حمایت سران سازمانهای امنیتی بلوک شرق, به عملیات تروریستیش میپرداخت. تا اینکه تاریخ مصرفیش تمام شد, انرا در حال رقصیدن در سودان بازداشت کردند ! حال, از سراشپز بن لادن بگیر تا راننده اش, پسرش, دخترش و کیسه کش حمامش , همه را دستگیر و روانه جزیزه گوانتانامو کردند ! چطور تا حالا نتونستند خودش را دستگیر کنند ?! دستگیری بن لادن = از دست دادن کنترل usa بر طالبان, و هر صغیری میخواد جای او را پر کند = هزاران mini بن لادن که باعث سخت بودن کنترل طالبان خواهد شد. اگر بن لادن دستگیر شود باعث بیرون کشیدن ارتش usa = خلع نظامی و استراتژی در منطقه. هنوز تاریخ مصرفیش بسر نرسیده و مانند کارلوس عیاش در حال رقص در کاباره, بن لادن را در حال اقامه بازداشت خواهند کرد !
یکشنبه 23 آبان 1389

خرمگس سبز - ایران - تبریز
هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه . القاعده کاردستی خودتونه و بقول شما شکست ناپذیر...
دوشنبه 24 آبان 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
القاعده گاو شیرده شون هست چرا شکستش بدن, روسیه به اون عظمت رو از پا ر اوردن چون می خاستن.
دوشنبه 24 آبان 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
خوب برای اینکه خودتان درستش کردید
دوشنبه 24 آبان 1389

سنتکام - آمریکا - تمپا
آمریکا به مجاهدین افغانستان در دفاع ملی شان مقابل روسیه کمکهای بسیاری کرد. آمریکا و غرب کمکهای زیادی به مسلمانان در این منطقه کرده اند نه برای اینکه مسلمانان این منطقه گروه های تروریستی از قبیل القاعده را بوجود آورند، بلکه تا این مسلمانان بتوانند کنترل و استقلال شان را دوباره بدست گیرند. آمریکا در این جهت به افغانستان کمکهای زیاد اقتصادی و آموزشی و امنیتی میکند. آیا فکر می کنید که هیچکس نباید به مردم بی گناه و پر افتخار افغانستان کمکی کند تا آنها را از صدمه گروه های تروریستی از قبیل القاعده و طالبان حفظ کند. هیچکس نمی تواند آینده را پیش بینی کند ولی ما به عنوان انسان باید به یکدیگر کمک کرده و بهترین آرزوها را برای یکدیگر کنیم. . دی ی تی ، مرکز فرماندهی ایالات متحده آمریکا. https://www.centcom.mil/fa.
سه‌شنبه 25 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.