تجهیز پزشکان ایرانی به وسایل دفاع شخصی آغاز شد


تجهیز پزشکان ایرانی به وسایل دفاع شخصی آغاز شد

دکتر سرابی ساعاتی پس از اصابت گلوله به پهلوی چپ، در بیمارستان امام حسین تهران درگذشت

سازمان نظام پزشکی ایران اعلام کرده است پزشکان متقاضی دریافت تجهیزات دفاع شخصی می توانند پس از تایید صلاحیت، به اسپری اشک آور و شوک دهنده الکتریکی مجهز شوند.

دکتر حسن هویدا، معاون امور رفاهی و اجتماعی سازمان نظام پزشکی ایران گفت که از امروز شنبه، ۲۲ آبان ماه این سازمان با هماهنگی نیروی انتظامی آمادگی ارائه این تجهیزات به پزشکان را دارد.

آقای هویدا در این باره گفت: "طبق توافق حاصل شده با نیروی انتظامی، کلیه اعضای سازمان نظام پزشکی کشور که متقاضی دریافت تجهیزات دفاع شخصی هستند، پس از تایید صلاحیت آنان در خصوص سلامت روانی و عدم اعتیاد و سوء پیشینه کیفری و انتظامی توسط سازمان نظام پزشکی، این تجهیزات را دریافت می کنند".

این تصمیم حدود دو ماه پس از آن اعلام شده است که دو پزشک ایرانی در برابر مطب خود مورد سوء قصد قرار گرفته و کشته شدند.

دکتر عبدالرضا سودبخش، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران روز ۳۰ شهریور امسال و کمتر از ۲۴ ساعت بعد دکتر غلامرضا سرابی، متخصص داخلی و فوق تخصص قلب و عروق، در مقابل مطبشان در تهران هدف گلوله افراد ناشناس قرار گرفتند.

آقای سودبخش در دم کشته شد و آقای سرابی ساعاتی پس از حادثه در بیمارستان درگذشت.

بعضی از منابع خبری مخالفان دولت ایران، قتل دکتر سودبخش را به پرونده بازداشتگاه کهریزک مربوط دانستند و نوشتند که او تعدادی از زندانیانی را که مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند معاینه کرده و اطلاعات خاصی درباره پرونده کهریزک داشته است.

مقامات ایران این موضوع را رد کردند و این قتل ها را "بی ارتباط به هم" و انگیزه آن را "شخصی" اعلام کردند.

چند روز پس از قتل دکتر سرابی، مقامات پلیس ایران از کشته شدن یکی از مظنونان به قتل او توسط نیروهای انتظامی در غرب ایران خبر دادند.

موضوع تجهیز پزشکان ایرانی به وسایل دفاع شخصی موضوع تازه ای نیست؛ بهمن ماه سال ۱۳۸۶ هم سازمان نظام پزشکی ایران با صدور اطلاعیه ای از پزشکان عضو این سازمان خواسته بود که برای تهیه "اسپری دفاع شخصی" یا گاز اشک آور به واحدهای این سازمان مراجعه کنند.

در اطلاعیه این سازمان که در نشریه "نظام پزشکی" ارگان نظام پزشکی ایران چاپ شد، از پزشکان خواسته شده بود که برای دریافت گاز اشک آور اقدام کنند.

داشتن و استفاده از گاز اشک آور بر اساس دستورالعمل شورای عالی امنیت ملی ایران ممنوع است و پزشکان باید برای حمل آن، کارت مخصوص حمل را به همراه داشته باشند که از سوی سازمان نظام پزشکی صادر می شود.

چندی پیش حسن امامی رضوی، معاون درمان وزارت بهداشت خبر از مذاکراتی با پلیس ایران داده بود تا قرار دادی برای حضور نیروی پلیس در بیمارستان ها و مراکز درمانی منعقد شود.

بر این اساس قرار است بیمارستان ها هزینه ای را به نیروی انتظامی پرداخت کنند تا پلیس به صورت "غیر موظف" در بیمارستان ها حضور یابد.

bache shapoor - سوئد - یوسدال
این چه پلیسیه که برای حفاظت مردم باید به انها پول داده شود! پس دولت اینجا چکاره است? ای تف به قبر ابا و اجداد این دولت.
شنبه 22 آبان 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
خود رژیم آخوندی این بیچاره ها را ترور و زخمی میکند, بعدش وسایل دفاع شخصی از قبیل اسپری اشک آور و شوک دهنده الکتریکی مجهز میکند, اینها هم ساخت کشور چین که به درد عمه اشان میخورد, ننگ و مرگباد رژیم فاسد آخوندی که این پزشکها را به این روز درآورده
یکشنبه 23 آبان 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
چه فکر خوبی!! پس موقعی که بهشون مثلا از چند متری شلیک میکنن دکترای نگونبخت میتونن قوطی اسپری رو به سمت مهاجمین پرتاب کنن که مهاجمین منفجر شن!!
یکشنبه 23 آبان 1389

parsik - ایران - تهران
واقعا دستشون درد نکنه با اقدامات امنیتیشون.من که هرشب ازترس زورگیری از ساعت یازده به بعد خونمونم چقد پلیسای خوب و وظیفه شناسی تربیت کردن.دمشون گرم!!
یکشنبه 23 آبان 1389

sakura - ژاپن - توکیو
وقتی مهاجم از فاصله چند متری شلیک کرد ورفت. اقای دکتر از تجهیزاتش برای متفرق کردن مردم استفاده میکنه . !!!!!
یکشنبه 23 آبان 1389

porharfi - هلند - آرنم
پزشکان ِ عزیز ..پیش از اصابت ِ گلوله*.اسپری را به خود بپاشید تا بیهوش . و مُرده بنظر برسید!!..اینجوری شاید جان ِ سالم !!بِدَر ببَرید!!..
دوشنبه 24 آبان 1389

pelle - سوئد - استکهلم
sakura - ژاپن - توکیو. خیلی جالب نوشتی .
دوشنبه 24 آبان 1389

SIAVASHOMA - انگلیس - امنچستر
مملکت دزد بازار متظاهر و کلاهبردار باید همه مردم را تجهیز کند. مگه خودرهبردروغگوی قاتلش تا بیخ و بن تجهیز نیست. فقط نابودی نظام
دوشنبه 24 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.