جنجال بر سر فروش کتاب راهنمای کودک آزاران در سایت آمازون


جنجال بر سر فروش کتاب راهنمای کودک آزاران در سایت آمازون

کتاب "کودک آزاران؛ راهنمای عشق و لذت" در پی انتقادهای مطرح شده، اکنون از فهرست کتاب های سایت آمازون حذف شده است

فروش کتابی در سایت اینترنتی آمازون که در آن نویسنده راهنمایی هایی را به افراد کودک آزار ارائه داده است، موجی از بحث و جدل ها را در فضای اینترنت ایجاد کرده است تا آنجا که عده ای تهدید کرده اند این سایت را تحریم خواهند کرد.

کتاب "کودک آزاران؛ راهنمای عشق و لذت" در پی انتقادهای مطرح شده، اکنون از فهرست کتاب های سایت آمازون حذف شده است.

این نویسنده خود اقدام به انتشار کتابش کرده و آن را برای فروش در سایت آمازون عرضه کرده است.

مسئولان سایت آمازون از اقدام خود در قرار دادن این کتاب در بخش کتاب های فروشی سایت دفاع کرده اند، و گفته اند قصد تبلیغ اعمال مجرمانه را نداشته اند، بلکه تنها می خواسته اند مانع از سانسور شوند.

سایت آمازون به نویسندگان این امکان را می دهد که کتاب هایشان را برای فروش در این سایت عرضه کنند و در درآمد حاصل از کتاب با آنها شریک می شود.

پیش از آنکه به نویسندگان اجازه داده شود کتاب هایشان را برای فروش در سایت ارائه کنند، از آنها خواسته می شود دستورالعمل های سایت آمازون که در آنها ارائه محتوای اهانت آمیز ممنوع اعلام شده را به دقت مطالعه کنند.

البته آمازون در این دستور العمل به اینکه دقیقا چه مواردی از نظر این سایت اهانت آمیز محسوب می شوند اشاره نکرده، بلکه تنها در توضیح این موضوع نوشته: "احتمالا آنچه که از نظر خودتان اهانت آمیز محسوب می شود".

تهدید به تحریم سایت آمازون

به نظر می رسد طی چند ساعت گذشته سایت آمازون این کتاب را از فهرست کتاب های فروشی خود حذف کرده است.

اما تا این لحظه سایت آمازون به درخواست های بی بی سی برای اعلام موضع رسمی در مورد فروش این کتاب پاسخ نداده است.

پیش از این مسئولان سایت آمازون در بیانیه ای اعلام کرده بودند: "آمازون معتقد است نفروختن کتاب هایی به خصوص، تنها به این دلیل که ما یا دیگران با محتوای آنها مخالفیم، مصداق سانسور است".

در ادامه این بیانیه آمده است: "آمازون از اعمال مجرمانه یا اشاعه نفرت حمایت نمی کند، با این حال ما به حق افراد برای تصمیم گیری در خرید احترام می گذاریم".

نویسنده این کتاب جنجال برانگیز که با عنوان "فیلیپ آر گریوز دوم" معرفی شده، معتقد است اکثر افراد در مورد کودک آزاران برداشت های نادرستی دارند و در این کتاب تلاش کرده با ارائه راهنمایی ها و دستورالعمل هایی به کودک آزاران کمک کند تا طبق قوانین رفتار کنند.

بعضی از کاربران سایت توییتر هم از سایت آمازون خواسته اند این کتاب را از فهرست فروش خود حذف کند. در عین حال عده ای دیگر تهدید کرده اند که این سایت را تحریم خواهند کرد.

یکی از کاربران آمازون با انتشار نظری در این سایت نوشته: "دیدن چنین کتابی در قفسه کتاب های سایت آمازون، مرا به شدت آزار می دهد".

فراز_نروژ - نروز - تونسبرگ
کتاب: بچه بازی، لذت بخش انزجار آور! را اگر میخواهید در ایران بفروشید اسمش را بگذارید: ملاحمه بی مزاحمه فی سیرۀ نبوی!
جمعه 21 آبان 1389

black chador - امریکا - ولدن
از همه انسانها درخواست میشه که حساب امازون خود را ببندند. این کتاب تنها کتاب نیست که امازون در مورد ازار کودکان میفروشه. مرگ بر هر کس که به کودکان و حیوانات ازار میرسونه.
جمعه 21 آبان 1389

alexxx - اتریش - وین
رساله خمینی رو گذاشتن توی سایت امازون? این غربیها اسلام سرشون نمیشه والا خیلی هم ممنون میشدن که همچون راهنمای مفید و کمیابی براشون توی سایت گذاشتن. در غیر اینصورت چطوری میتونستن دسترسی به رساله اماااااام خمینی پیدا بکنند?
جمعه 21 آبان 1389

fdsa60 - ایران - تهران
یک مشت بیمار روانی که به بهانه عدم سانسور به فکر چنین کارهای هستند فقط به این فکر کنند که بچه های اونها هم مورد تجاوز قرار بگیره چه احساسی دارن.
جمعه 21 آبان 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
فراز_نروژ - نروز - تونسبرگ. عجب اسمی!!! جامع و مانع. عالی بود.
شنبه 22 آبان 1389

poles - عراق - هه ولیر
بجای کودک ازاری اخوند ازاری را اموزش بدهید
شنبه 22 آبان 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
یک فرد جانور و جانی و بی عاطفه نیاز بخواندن کتاب در رابطه با کودک ازاری و مردم ازاری ندارد . یک بیمار روحی و روانی که ذات ان با ازار و اذیت کردن دیگران ارامش میگیرد نیاز بخواندن کتاب ندارد . کما اینکه تمام این جرم ها و جنایت که توسط نزدیکترین افراد بکودکان خودشان روا میدارند اکثرا حیوانات در لباس انسان هستند که مرتکب جنایات میشوند . یک جنایت کار ذاتا جانی متولد نمیشود بلکه مسائل و مطالب مختلف است که شخص جانی مستعد جنایت را کمک میکند تا ان فرد اقدامات غیر انسانی خودش را اجرا نماید. این اعتقاد من است. محیط خانوادگی . محیط اجتماعی و صدها مورد دیگر در انحام و اجرااین جنایات موثرند
شنبه 22 آبان 1389

sadeghol - مالت - مالتا
خوب آمازون از کجا بدونه تو کتاب چی نوشته از رو اسمشم چیزی معلوم نیست
یکشنبه 23 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.