انتشار روزنامه تک صفحه ای اعتماد ملی


انتشار روزنامه تک صفحه ای اعتماد ملی

شماره نخست این روزنامه از شانزدهم آذرماه منتشر می شود

به گفته سایت های اصلاح طلب، روزنامه اعتماد ملی پانزده ماه پس از توقیف، انتشار آزمایشی تک صفحه ای خود را آغاز کرده و از شانزدهم آذر بطور مرتب منتشر می شود.

در سرمقاله پیش شماره نخست این روزنامه تحت عنوان "آمدیم، برای آگاهی" گفته شده است که توقیف اعتماد ملی به معنای آن نیست که دست اندرکاران این روزنامه از آنچه ماموریت خود می دانند دست می کشند.

در ادامه این سرمقاله آمده است: "امید داریم در سیاهه دروغ و دورویی و در شرایطی که مشکلات اقتصادی کمر مردم را خموده و مسئولان دولتی از پیروزی های خیالی خود سخن می گویند و در زمانی که زندان ها از بهترین مردان و زنان و دانشجویان وطن دوست پر شده است و رئیس دولت مستقر، ایران را آزادترین کشور دنیا خطاب می کند، همراه و در کنار دیگر دوستان، در مسیری اطلاع رسانی عمومی گام برداریم."

دادستانی تهران در مرداد سال ۱۳۸۸ طی نامه ای از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد خواست روزنامه اعتماد ملی را که منتقد دولت بود توقیف "موقت" کند.

در این نامه نوشته شده بود روزنامه اعتماد ملی در شماره های اخیر خود "به چاپ مطالبی پرداخته که برخلاف امنیت ملی و مصالح عمومی کشور است" و بر همین اساس وزارت ارشاد به "لحاظ اصرار آن نشریه بر انتشار مطالب مجرمانه" باید از انتشار این نشریه جلوگیری کند.

مهدی کروبی صاحب امتیاز این روزنامه بلافاصله گفت که "با این تهمت ها و فحاشی کردن ها" از میدان کنار نمی رود. او رفتار حکومت جمهوری اسلامی با مخالفان را بدتر از زمان حکومت محمد رضا شاه پهلوی عنوان کرد.

به گزارش سایت های خبری نزدیک به مهدی کروبی، مسئولان اعتماد ملی می گویند اکنون هفته ای سه شماره از این نسخه آزمایشی را منتشر می کنند و از شانزدهم آذرماه (همزمان با روز دانشجو) شماره نخست آن منتشر می شود.

در پیش شماره نخست این روزنامه یک صفحه ای، مقاله ای درباره مصطفی تاجزاده، یکی از اصلاح طلبان زندانی منتشر شده است که در ملاقات با همسرش با انتقاد از حاکمیت گفته است: "در نظام ولایی تنها یک صدا باید شنیده شود."

سایت کلمه که نزدیک به میر حسین موسوی است نیز حدود دو ماه است بصورت تک صفحه ای منتشر می شود.

روزنامه کلمه سبز که صاحب امتیاز آن میرحسین موسوی بود چند روز پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته مورد حمله نیروهای امنیتی قرار گرفت و کارکنان آن موقتا بازداشت شدند.

چند ماه بعد آقای موسوی اعلام کرد که در شرایط امنیتی موجود هزینه انتشار این روزنامه از فوایدش بیشتر است و از ادامه کار صرفنظر می کند.

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
یک قدم دیگر به سرنگونی این رژیم جهل و فساد و دروغ نزدیک شدیم.
جمعه 21 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.