شرم آور ترین واکنش ها به قطع شدن انگشتان زن و بچه مردم : حواسشان جمع باشد انگشتشان قطع نشود


شرم آور ترین واکنش ها به قطع شدن انگشتان زن و بچه مردم :
حواسشان جمع باشد انگشتشان قطع نشود

عصرایران - روستای گاودانه در استان کهکیلویه و بویراحمد واقع است. روز گذشته خبرگزاری مهر در گزارشی مکتوب و تصویری از این روستا، به تنها وسیله ارتباطی این روستا با جهان خارج از آن پرداخت: وسیله ای به نام "گرگر" که روستاییان مجبورند برای عبور از رودخانه و رفتن به محل تحصیل، کار، خرید، جاده، شهر و روستاهای دیگر سوار آن شوند.

گرگر، در واقع تله کابینی است که روستاییان سوار آن می شوند و با دست، آن را حرکت می دهند. در این میان شیب تند رودخانه باعث می شود هر از گاهی دست مردم در زیر چرخ های آن گیر کند و انگشتان آنها قطع شود.

تاکنون، بیش از 30 نفر از اهالی روستا دچار چنین حادثه ای شده و حتی برخی از آنان نیز به دلیل سقوط از گرگر دچار قطع نخاع یا مرگ شده اند.

در پی انتشار این خبر و تصاویر تکان دهنده انگشتان قطع شده اهالی روستا به ویژه کودکان مظلوم آن، انتظار می رفت مسوولان و نمایندگان استان ضمن ابراز شرمندگی از اینکه در حوزه استحفاظی آنها چنین فاجعه ای در حال وقوع مداوم است، نسبت به حل مشکلات مردم این روستا و جاهای دیگری که احیانا چنین مشکلی دارند اقدامات فوری انجام دهند و هر چه سریعتر، پلی کوچک در این روستای محروم احداث نمایند.

با این حال، آنچه امروز در همین خبرگزاری راجع به واکنش مسوولان منتشر شد، دود از سر آدمی بلند می کند که "خدایا اینها دیگر چه کسانی هستند؟"

به اظهارات مسوولانه آقایان دقت کنید:

- مدیر روابط عمومی استانداری کهکیلویه و بویراحمد: استاندار وقت ندارد پاسخ دهد.

- سید محمدعلی بزرگواری ؛ نماینده مجلس: مساله را بزرگ کردید... قبل از هر اقدامی باید طرح نوشته شود، اداره راه و ترابری شهرستان آن را آماده کند، اداره راه شهرستان طرح را به کمیته برنامه ریزی استان بدهد، کمیته برنامه ریزی آن را تایید کند، بعد طرح به دولت برود تا در صورت موافقت به اداره راه استان بودجه دهند. بنابراین شاید تا زمان ساخت پل چند سال طول بکشد... روستاییان اغراق می کنند. شما هم مساله را خیلی بزرگ می کنید، همیشه می شود با شنا کردن از رودخانه عبور کرد... روستاییان از پل آن یکی روستا استفاده کنند... حواسشان جمع باشد انگشتشان قطع نشود.

- نصرت الله انصاری، فرماندار: به روستاییان توصیه شده از گرگر استفاده نکنند، مسوولیت هر کسی که از این مسیر عبور کند با خودش هست.

 محمدحسین نصیری راد، رییس اداره راه منطقه نیز در مرداد ماهی که گذشت قول داده بود ظرف یک هفته کار ساخت پل برای روستای مذکور آغاز شود اما گویا یک هفته بعضی ها با یک هفته بقیه خیلی فرق می کند و هنوز موعدش نرسیده است!

این در حالی است که از مردادماه تاکنون، انگشتان تعداد زیادی از هموطنان مان در این مسیر قطع شده است و البته با ادامه وضعیت کنونی، تعداد افرادی که دچار سانحه می شوند، همچنان افزایش می یابد.

البته یکی دو نفر از مسوولان مصاحبه شونده توپ را به زمین مردم نینداخته اند مانند رییس بیمارستان امام خمینی دهدشت که گفته مراتب را به مسوولان بالاتر گزارش می کند تا چاره ای بیندیشند و ستار هدایتخواه نماینده دیگر مجلس که وعده داده موضوع را از طریق اداره راه استان پیگیری می کند.

حال مروری دوباره داشته باشید بر روی اظهارات "به اصطلاح مسوولان" فوق:
استانداری که وقت ندارد جواب بدهد که چرا در استان تحت مدیریت اش این فاجعه مدام در حال تکرار است ، فرمانداری که می گوید تقصیر خودشان است که از گرگر استفاده می کنند و نماینده مردم (!)ی که معتقد است روستاییان و رسانه ها دارند بزرگنمایی می کنند و پیشنهاد می کند ملت شناکنان از عرض رودخانه بگذرند و مثلا به مدرسه و مزرعه و شهر بروند!
بعد هم به جای آنکه از وضعیت اسفناک موکلین اش متاسف شود و مثل اسپند بر روی آتش، از جا جهد و کاری کند، خیلی آسوده خاطر می گوید که باید طرحش نوشته شود و به دولت برود تا اگر مصوب شد، پلی ساخته شود.


واقعا جای تاسف است که بعضی ها فکر می کنند برای ساختن یک پل روستایی هم باید دولت جلسه بگذارد و مصوبه بگذراند!

اگر هیات وزیران باید به این امور مستقیما رسیدگی کنند، پس مسوولان محلی و نمایندگان مجلس، این وسط چه کاره اند؟
این چه حرف مضحک و چه استدلال تاسف انگیزی است برای توجیه تاخیر در ساخت پل؟

آن یکی مسوول هم که رسما زیر قولش زده و از مرداد تاکنون، حقوق ماهیانه اش را گرفته و خبری از پلی که وعده داده بود، نیست!

واقعا باید به این آقایان گفت اگر مرهمی بر زخم نیستید، لااقل نمک بر زخم مردم نپاشید. یعنی چه که تقصیر خودشان است که انگشتشان قطع می شود یا بروید شنا کنید؟!

به خدا سوگند، "خجالت" هم یکی از بزرگترین نعمت های الهی است!

اگر آقایان این قدر عرضه ندارند یک پل روستایی درست کنند، اعلام بی کفایتی کنند تا همین خوانندگان سایت های خبری اعم از راست و چپ و مستقل خودشان دست به کار شوند تا بلکه آقایان خجالت زده شوند!

واقعا برای کشوری که در آن سوی دنیا هم طرح های عمرانی دارد و پل و سد و کارخانه و نیروگاه، می سازد، زشت و زننده است که در داخل مرزهایش، مردمی آن هم مردمی به شرافت و مظلومیت روستاهای کهکیلویه و بویراحمد، این چنین محروم و درمانده شوند و هر روز شاهد زخم و مرگ خود یا عزیزانشان باشند و آن وقت آقایان پایشان را روی پای دیگر بیندازند و بگویند: تقصیر خود مردم است.

واقعا اگر در همین مجلس شورای اسلامی، به دلیل مثلا خرابی یک در، انگشت یک نماینده قطع شود، آقایان چه جار و جنجالی راه می اندازند و خبرش تا آن سوی دنیا می رود ولی وقتی ده ها هموطن در یک روستا، دچار چنین سرنوشتی می شوند، واکنش آقایان این است: بزرگنمایی می کنید!

آیا خون تهران نشینان و مسوولان از خون بچه های روستای گاودانه کهکیلویه و بویراحمد رنگین است؟

دقت کنید که مردم این روستا نمی گویند بیایید برای ما ورزشگاه بسازید یا نیروگاه خورشیدی برایمان بیاورید، فقط می گویند پلی درست کنید تا انگشت های بچه هایمان قطع نشود؛ همین!

از دولت که همواره بر رسیدگی به مناطقه محروم را تاکید دارد، انتظار می رود ضمن بازخواست مسوولان استان به دلیل اهمال در خدمت رسانی ، به طور جدی پیگیر این موضوع باشد که چرا آقایان مسوول در استان کهکیلویه و بویراحمد تا این حد در برابر مشکلات مردم بی تفاوت اند. در واقع هر چند قطع مداوم انگشتان دست مردم منطقه فاجعه بار است ، نوع واکنش مسوولان محلی به این مساله، فاجعه ای بسیار بسیار بزرگ تر است.
فاجعه نخست را می توان با ساخت پل از بین برد، و می ماند فاجعه بزرگ تر دوم که باید دید چه برخوردی با مسوولان سهل انگار می شود.

a persian - سوئد - استکهلم
خب اگه وسیله امنی نیست و خودشون صراحتا میگن مردم ازش استفاده نکنن پس چرا اصلا گذاشتن؟؟ بر دارن و به قول خودشون مردم شنا کنان برن والا خیلی سنگین تر هستن.شرم اوره...ساخت یه پل روی رودخونه با عرض به این کمی مگه چقد وقت و هزینه میبره که اینا اینقد بزرگش کردن باید اول طرحش داده شه ال شه بل شه...واقعا که
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
شرم اوره !? صدها پل, خیابان و ساختمانها در لبنان درست کردند که از طریق جنگ نابود شد و بعد از جنگ با حواله کردن پول به بازسازی لبنان پرداختند, ولی با مردم ایران ...... !? باور نکردنی !?
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

reza.paris - ایران - تهران
اقایان اخوند زاده وحرومزاده نکنه اینم فتوشاپ شده
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

mardin delfani - انگلیس - برادفورد
نوک انگشت بریدۀ شما فدای دستهای از بیخ بریدۀ ابوالفضل العرب.چه میکربهای جان شیرینی؟!شما که تروریست نیستید تا بهتون کمک کنند و بودجه داشته باشید اول باید پلهای تخریب شده لبنان را بازسازی کنیم و بعد خانه برای مومنان مسیحی ونزولا و بولیوی بسازیم شماها که یک مشت خس و خاشاک ضد اسلام هستید
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

odin - بلژیک - انتورپن
تف بشرف نداشته همتون که اغلب از همین دهات و روستاها به تهران اومدین اما از زور سبقت گرفتن در دزدی از همدیگه اینجوری جواب مردم رو میدین. بالاخره دستمون بهتون میرسه.
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
تف به اون شرف نداشتشون ! الهی که عزیزاتون جلوتون پرپر بزنن کثافتهای لجن پول این مردم رو به چاپ میزنید و میفرستید برای یک مشت عرب تازی وحشی زالو صفت لبنانی و فسطینی حرومزاده انوقت بچه های مثل گل خودمون ناقص بشن !!! ظلم و پستی تا چه حد ؟
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

dokhtare koorosh - امارات - دوبی
کاش دست و پای بچه مجتبی قطع بشه
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

Punisher - ایران - شیراز
تف به گور پدر و مادر هر چی ملای مفت خوره که تمام سرمایه های ملت رو خوردن و کردن تو ک.. لبنان و فلسطین.....
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

black or white - ایران - ایران
میگم این kalkal - ایران - تهران کجاست ؟ معمولا توی این جور خبرها گم و گور میشه
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

طاطا - ایران - تهران
لعنت به شما . بخدا آدم کم میاره چی بگه. هیچ کلمه ای هنوز برای توصیف شما اختراع نشده. امیدوارم فرزندانتان تا ابدرنگ خوشی رو نبینن
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

شمبلیله - انگلیس - لندن
یه سیم دیگه ببندند زیر اون یکی و اونو بکشند که انگشتشون نره زیرچرخ گرگر !!!!!!. عجب بابا این که کاری نداره !! اگه کسی رفت بالای کوه اورست خونه ساخت , باید جاده کشید تا اون بالا !!!!..
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

shirmardan - ایران - تهران
خدای من هر روز صبح باید با این خبر‌ها روز خود رو شروع کنم . هر چقدر هم شاد باشی‌ احساس آزادی نمیکنی‌ نفس راحت نمیکشی انگار چیزی هست که باعث رنجش دلت می‌شه آخه چطور این همه مصیبت هموطن‌های خودم رو نادیده بگیرم اونم با این چهره‌های معصومانه‌شان...
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
انقدر در مورد این رژیم عقب افتاده نوشتیم خسته شدیم نه ببخشید اشتباه نوشتم خسته نشدیم مرگ بر این رژیم و ایادیش BAVARاز امستردام و زیتون بهبهان و اون قمی شمع دزده امیدوارم انگشت همه تون قطع بشه تا ببینید چه مزه ای داره.
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
استان محروم و مردم ساده‌ای که همیشه ضمن اینکه بیشترین مشارکت را در انتخابات مختلف جمهوری اسلامی دارند، در سفرهای مسئولین نظام نیز متاسفانه به شکل عجیبی از انها استقبال می‌کنند!
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

pelle - سوئد - استکهلم
اینها احساس شرمندگی کنند ؟ مگر نظام خودفروش و فاسد حکومت اسلامی معنی شرم و حیا را هم میدانند. اینها برای نگهداری قدرت و سرکار بودن حاضرند زن و دختر خود را هم بفروشند.
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
از اسلام و حکومت اسلامی چه انتظاری دارید؟ در حکومت اسلامی انسانها نه تنها کرامتی ندارند بلکه بعنوان گوشت قربانی مورد استفاه قرار می گیرند. این جانیان وقتی انسانهای فرهیخته جامعه مثل اساتید دانشگاه, وکلای دادگستری, دانشجویان, روزنامه نگاران و وب لاگ نویسها را دستگیر و شکنجه و زندانی میکنند انتظار دارید نگران قطع شدن انگشتان دست زن و بچه مردم محروم یک روستا باشند؟ سرزمینی را در دنیا نام ببرید که قدم منحوس اسلام به آن گذاشته شده باشد و آن سرزمین دچار جنگ و مصیبت و قحطی و فساد و فحشا و برادرکشی و انواع بیماریهای اخلاقی و روحی و روانی نشده باشد!
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

hameshehbahar - انگلیس - لندن
ا.ن وقت نداره باید دهان گشاد حزب الله لبنان را پر کنه !!!!اون باور88 اینجا کامنت نمیگذاره....از اون امامتون تا پایین لعنت
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

طاطا - ایران - تهران
لعنت به شما . بخدا آدم کم میاره چی بگه. هیچ کلمه ای هنوز برای توصیف شما اختراع نشده.
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

طاطا - ایران - تهران
لعنت به شما . بخدا کم آوردم. کلمه ای که بتونه شماها رو توصیف کنه توی هیچ فرهنگ لغتی پیدا نمیشه
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

chengiz_khan - روسیه - مسکو
انقلاب اسلامی را مردم خودشون انتخاب کردند.اینم نتیجه اش.کسی که مردم را با زور وادار به انقلاب نکرد .مردم خودشون خواستند.خوشی بی اندازه زده بود زیر دلشون.
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

shahab46 - المان - هانوفر
بر روح خمینی لعنت
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
بجای سه هزار واحد مسکونی در ونزوئلا دو هزارو نهصدو نودونه تا بسازید پول یک واحد برای ساختن پل کفایت میکنه . این روستا برق که داره با یه دینام میشه اینو برقی کرد .
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
باید یه جای خودشونو بذارن لای اون تسمه ها که بفهمن قطع عضو یعنی چی.
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

اتیلا - اتیلا - توکیو
بچه ها نگران نباشید یک روز إز همین روزها انگشتان ظریف اخوندها را قطع میکنیم و به دستان بی انگشت و خسته شماها پیوند میزنیم ،،.! و انگشتان فرزندان انها در مقابل چشمانشان مجروح میکنیم تا اینکه درد پدر و مادر روستای را احساس کنند ،،! ننگ به احمدی نژاد دروغگو و طرفدارانش
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
تولیدات اسلامی همینه . شما خیال میکنید همین دستگاه را چه کسی انجا کار گذاشته . یا انجمن اسلامی . یا شورای اسلامی ده . یا کمک امام جمعه در رابطه با ایجاد رفاه برای اهالی . این وسیله را در انجا گذاشتند و انگشت هر کس هم که قطع شد . فورا فتوی امام جمعه صادر میشه . چون پدرت کمک نکرد دخترت انگشتش قطع شد . چون مادرت در هنگام نماز سرفه کرد انگشت پسرت قطع شد . چون شما بدین اعتقاد ندارید انگشت قطع شد و هزاران مطلب بی اساس دیگر . تازه مگر غیر از قطع شدن انگشت اگر تمام اهلی با پاره شده کابل از بین بروند . کسی بداد ان ملت بیچاره میرسد . مسلما نه پس تا زمانیکه ما مسئولیت غزه را داریم و بمردم تانزانیا فکر میکنیم قطع شدن انگشت این اطفال بیگناه چیز مهمی نیست . مهم این است که برادر و خواهر های ما در فلسطین و در غزه گرفتاری نکشند . ما میخواهیم جهان اسلام را بگیریم . حالا 4 تا انگشت هم قطع بشه . مردم و کودکان ناقص العضو تحویل جتماع بشوند . مهم نیست مهم این است که اسلام پیاده شود . البته از اسب یا ذوالجنا فرق نمیکند
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

ekbatan2000 - انگلیس - لندن
اقا لبنان واجب تر است
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

arash_1932 - ایران - مشهد
اگه اینها عرب نجس می بودند دولت ... هم می خورد ولی برای جان مردم ایران ارزشی قائل نیستند.
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
اسلام یعنی این. تازی نامه لجن زار دنیا, فهمیدیم ولی متاسفانه خیلی دور فهمیدیم
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
این جنایت کاران زمانه پول نفت این ملت را تو کیسه کرده به تروریستهای لبنانی و افغانی و عراقی وسومالیائی و حماس میدهند ان وقت پول ندارند برای ملت ایران که هر نفر حقی به این درامد خدادادی دارد.حتی وسیله نقلیه مطمئن فراهم نمیکنند یعنی جان بیگانگان عزیز تر از ایرانیان هست.....
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
این حکومت میلیونها دلار صرف بازسازی لبنان کرده ولی اقوام ایرانی اینگونه در نداری و بیچارگی و بی امکاناتی! در ایران هم اصفهان و یزد و قم در اولویت، بقیه هم بروند به جهنم.
پنج‌شنبه 20 آبان 1389

parfum2 - ایران - کرج
لعنت به همشون، لعنت...
پنج‌شنبه 20 آبان 1389

milanahwaz - سوئد - نورشپینگ
جای هیچ حرفی‌ باقی‌ نمیماند.واقعا که.مثلا اینها آدم هستند و یه حق و حقوقی دارند.شرم باد.
پنج‌شنبه 20 آبان 1389

sam-antwerpen - بلژیک - انتورپن
حوزه علمیه و نصراله و چاوز و بولیوی جزیره کومور و ...از ایران مواجب میگیرند ولی مردم بدبخت ایران?. توی هلند و بلژیک بیتر از 'بارج' یا همون قایق های مسطح استفاده میشه تا 'تله کابین'. ضمنا همین تله کابین رو هم میشه با نصب دو تا 'قرقره' در دو طرف رودخانه و نوعی ترمز وری الانس سرعتی داد که خارج از کنترل نباشه.
پنج‌شنبه 20 آبان 1389

homeless - انگلیس - لندن
نه غزه نه لبنان---جانم فدای ایران.
پنج‌شنبه 20 آبان 1389

Pezhman - اتریش - وین
صحنه قطع شدن انگشت این بچه ها وفریادهایشان از درد رادر روز حادثه تصور کنید.ودعا بجان رهبر کنیم.
پنج‌شنبه 20 آبان 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
در اینکه چنین وسیله ای خطرناک و نامناسب است شکی نیست حالا که دولت به فکر ما نیست اقلا خودمان به فکر خودمان باشیم و احتیاط کنید. عکس اول را نگاه کنید که دو نفر قشنگ نشسته اند ولی این بچه دارد چه کار خطرناکی انجام می دهد.
پنج‌شنبه 20 آبان 1389

mahdi1988 - اتریش - وین
اون احمقی که گفته "می تونن شنا کنن..." خودش حاضره تو زمستان های سرد کهکیلویه و بویراحمد از وسط آب رد بشه!؟ آخه سهل انگاری و بی خیالی تا چه حد!؟ چی بگم خدااااااااااااااااااااااااااااااااا...
پنج‌شنبه 20 آبان 1389

panir_gerdu - ایران - شیراز
مرگ بر شما که تمام بودجه‌های مملکت را از دهن مردم خودتون بیرون میکشید و به عرب‌خانه‌ها میفرستید و شکم سوسمارخورها رو روز به روز پرتر میکنید. هر چند خلایق هر چه لایق، بزرگترین طرفداران رژیم همین‌ روستایی‌ها هستن که به خاطر یک گونی سب زمینی....پس نباید خودشون گله‌ای داشته باشن
پنج‌شنبه 20 آبان 1389

artosh - ایران - تهران
تف به شرافت نداشتتون. مملکت امام زمان فراری بهتر از این نمیشه..!
جمعه 21 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
در این مواقع از مزدورهای سایت خبری نیست!!! خفه شدند؟!!! نمیخوان از کمکهای بلا عوض به سوریه، لبنان، فلسطین، .. دفاع کنن؟!!! نمیخوان غم لبنان رو بخورند؟!!! ایکاش فقط کمی شرف داشتند و این فقر و بدبختی مردم عزیزمون رو میدیدند. بقول ابراهیم یزدی که خودش سالها در خدمت رژیم بود، فقط 15 میلیارد دلار به سوریه کمکهای نقدی و فروش نفت ارزان قیمت کرده اند. 15 میلیارد دلار فقط به سوریه!!! ننگتان باد که از رژیمی سرتاسر جرم و جنایت دفاع میکنید. ننگتان باد
جمعه 21 آبان 1389

Haghighat09 - المان - کلن
bavar 88 کجا هستی . اینجا پیدات نمیشه از رهبرت دفاع کنی
جمعه 21 آبان 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
شمبلیله - انگلیس - لندن نابغه!!!خوب برو طرحتو اجرا کن این بیچاره عقلشون نمیرسه دوست دارند انگشتاشون قطع بشه!!متاسفم برات!!
شنبه 22 آبان 1389

1983 - ایران - تهران
تف به شما برای ساخت یک پل در لبنان هم همین قدر وقت می گیره اینها هموطن های خودمان هستن
شنبه 22 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.