دوران کودکی باراک اوباما در اندونزی - عکس


دوران کودکی باراک اوباما در اندونزی

این در ورودی دبستان ابتدایی "سنت فرانسیس آسیسی"در جاکارتاست؛ یکی از دو مدرسه ای که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، برای مدت کوتاهی در آن درس خوانده است.

دانش آموزان این مدرسه ابتدایی در مراسمی با عنوان "پیام هایی برای رئیس جمهور اوباما" شرکت کردند.

این اولین خانه ای است که باراک اوباما در طول اقامتش در اندونزی در آن زندگی کرده است.

این هم دومین خانه اوباما در مرکز جاکارتاست.

پس از تقریبا سه سال تحصیل در مدرسه سنت فرانسیس، اوباما سرانجام حدود سال ۱۹۶۹ به مدرسه دیگری در مرکز جاکارتا رفت.

تابلویی با چهره باراک اوباما در ورودی مدرسه بین المللی جلب توجه می کند و این موضوع را به همه یادآوری می کند که چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا دانش آموز این مدرسه بوده است.

مجسمه ای از دوران کودکی باراک اوباما نیز در این مدرسه وجود دارد. در ابتدا این مجسمه در مکان دیگری در نزدیکی مدرسه قرار داده شده بود ولی پس از آنکه اعتراضاتی صورت گرفت، مجسمه به داخل مدرسه منتقل شد.

روی ستونی که مجسمه اوباما بر آن قرار گرفته،‌ شرح مختصری از زندگی باراک اوباما و مادرش،‌ در طول اقامتشان در اندونزی حک شده است

پوسترهای اوباما و همسرش در کاخ ریاست جمهوری در جاکارتا.

البته همه مردم از حضور اوباما در اندونزی خوشحال نبودند. حزب التحریر اندونزی یک گردهم آیی اعتراضی را نسبت به سفر اوباما به این کشور ترتیب داده بود.

khosh bavar - ایران - یزد
قابل تقدیره, هم برای این جوان 2 رگه, که با تمام سختیهای خانوادگی و اجتماعی بنحو احسن هدفش را گم نکرده و انرا به پایان رسانده ( president ), و هم بمردم usa , که به رنگ پوست و نژاد نگاه نکردند. ولی با تمام این پیشرفتهای اجتماعی, هنوز خیلی کارها باقی مانده که باید به بهبودی ان وارد عمل شد !?
سه‌شنبه 18 آبان 1389

montasheri66 - ایران - تهران
یه حیله گر دوروغگو افتخار هم مگه داره.. البته همشون مثل همدیگه هستند ها .داخل . خارج . این ور آب اون ور آب هم نداره
سه‌شنبه 18 آبان 1389

black or white - ایران - ایران
البته توی تلوزیون ایران فقط همین عکس آخری را نشون می دن
سه‌شنبه 18 آبان 1389

YAho0DA - امارات - دبی
کی فکرشو میکرد رئیس جمهور امریکا یه روز کاسه گدایی دست بگیره و بیاد به این کشورا تا کسری بودجه رو تامین کنه ..... !!! باراک تازه اول بدبختیه دیگه نمیتونی از بالا به این کشورا نگاه کنی .. هر روز وقتی زندگی را از سر خط مینویسیم.. گوشه چشمی به آخر خط داشته باشیم که.. کج ننویسیم!!!!!!! .
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

jila 88 - امارات - دبی
تو عکس ششم نوشته باراک حسین اوباما????? مگه پدرش مسلمان بوده??
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
اونجا چه غلطی میکرده ؟؟!
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

delmorde - سوئد - یوتوبوری
khosh bavar - ایران - یزد . شما صحبت از سختی کردید مثل اینکه در رفاه زندگی می کنی و معنا و مفهوم رنج و سختی را نمیدانی. کدام سختی بی پدری کشیده و مادرش بارنج و زحمت و درنهایت فقر و نداشتن کرایه خونه و دربدری او را بزرگ کرده مانند بسیاری که من بعضی را در ایران سراغ دارم.او در یک مدرسه بین الملی درس خوانده در جاکارتا و ازقرار معلوم وضع پدر و مادرش خوب بوده و مشکل اقتصادی مثل بسیاری در ایران نداشته و خلاصه زمینه خانوادگی واجتماعی با اینکه پدر و مادر از هم متارکه کرده بودند مساعد برای پیشترفت داشته. از کدام فقر و بدبختی تجربه دارد. بعد ادم ریا کار ودغل بازی بیش نیست. او حتی بوعدهائی به ملتش داده بود عمل نکرد و مطمئنا دیگر انتخاب نخواهد شد اگر این رویه را دنبال کند.
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

man_iraniam - هندوستان - میسور
خوب الان چیکار کنیم؟؟؟؟
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
delmorde - سوئد - یوتوبوری : طلاق و بیپدری برای هر بچه ای سخته و غیر قابل درک ! از خانواده پولدار بوده, ولی پول جای پدر را پر نمیکند, و من به زندگی این شخص که در دوران نوجوانی و دانشگاهیش که با رنج و نژادپرستی همراه بوده, اشاره کردم, که ایشان با 100 ها سوال " تبعیض نژادی " و " چرا " های دیگر سروکار داشته و به اعتیاد روی میاورد !? اینقدر کوتاه بین نباش, چون پول داشت = خوشبخت ?! پس اگر اینطور باشه, شما چون در سوئد زندگی میکنی, من و امثال من در ایران شما را که در اروپا زندگی میکنی = خوشبخت و دلزنده بپنداریم ! ولی شما خود را " دلمرده " مینامید ! و ایشان را دغل و ریاکار مینامید ?! سوال من از شما : کدام President ریاکار نبوده که این نباشه, از سارگوزی بگیر تا مرکل و برلسکونی و و و ! مقصر خودمان هستیم, که احساسات و ارمان خود را بازیچه سیاستمداران قرار میدهیم. دلزنده و شاد باشید !?
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
montasheri66 - ایران - تهران . تو مزدور عقده ای نوکر آخوند هم برو دق بیار! هر جا که هستی اینور آب اونور آب دق بیار! حیله گری و دروغگویی که خاصه لمپنهای اسلامیه نه کسی دیگه! مگه بابات رو کشته که اینقدر کینه داری؟
پنج‌شنبه 20 آبان 1389

m3rt3ga - امارات - دبی
واقعا ازش خوشم میاد.مشکلات زیادی سر راهش وجود داره.ایشالا موفق میشه.ویوا باراک اوباما.
پنج‌شنبه 20 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.