هشدار وزارت خارجه در مورد تخلیه اطلاعاتی دانشجویان ایرانی


هشدار وزارت خارجه در مورد تخلیه اطلاعاتی دانشجویان ایرانی

سخنگوی وزارت خارجه ایران از دانشجویان و محققان خواست تا مواظب استفاده دستگاه های اطلاعاتی از مطالعات خود باشند

رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه، در مورد تلاش کشورهای خارجی برای "تخلیه اطلاعاتی دانشجویان و اعضای هیات علمی ایرانی تحت پوشش فعالیت های تحقیقاتی" هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امروز ۱۷ آبان (۸ نوامبر) آقای مهمانپرست از "مردم، دانشجویان و محققان ایرانی" خواست مواظب باشند که دیگران آنها را "تحت پوشش کارهای مطالعاتی و فعالیت های تحقیقاتی وادار به این نکنند که اطلاعات داخل کشور خود را بررسی و دسته بندی کنند و مرتب و شیک در اختیار آنها بگذارند."

خبرگزاری مهر پیشتر اظهارات محمد حسینی، معاون پارلمانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دولت نهم را نقل کرده بود که هشدار می داد که کشورهای خارجی "ممکن است از هر دانشجوی دکتری ما که به آنجا اعزام شده است اطلاعاتی بگیرند که مجموع این اطلاعات می تواند برای آنها نافذ باشد."

اردیبهشت گذشته، وزارت امور خارجه از مسئولان کشور همچون ‌نمایندگان مجلس و وزرا خواست که فرزندان خود را برای تحصیل در دانشگاه‌های داخلی، ‌از کشورهای اروپایی به ویژه انگلیس فرا بخوانند.

در پی این درخواست وزارت خارجه، سایت "مرکز اسناد انقلاب اسلامی" تحت مسئولیت روح الله حسینیان از نمایندگان مدافع دولت در مجلس، از تحصیل "حدود ۴۰۰ آقازاده" در انگلستان خبر داد و افزود که این دانشجویان "به گفته اکثر کارشناسان مسائل امنیتی، ‌بیشتر از افراد عادی در معرض خطر جهت بهره‌برداری سرویس‌های جاسوسی قرار دارند".

پرونده های متهمان به جاسوسی

حدود ۱۰ روز پیش، جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران از بررسی هفت پرونده جدید جاسوسی در دستگاه قضایی خبر داد و افزود: "گروهی از ایرانیان داخل کشور در سفرهای خارجی با سرویس های بیگانه ارتباط برقرار کرده و پول هایی برای ارائه اخبار دریافت کرده اند و یکی از این افراد با گروهک منافقین ارتباط داشته است".

دادستان تهران سه هفته پیش از آن نیز با هشدار در مورد نفوذ جاسوسان در نهادهای جمهوری اسلامی، از محاکمه "پنج جاسوس" در آینده نزدیک خبر داده بود.

وی در آن زمان، یکی ازمتهمان به جاسوسی را دارای "سابقه همکاری در حوزه هوایی و فضایی" و دو نفر دیگر را دارای "اطلاعات بسیار مهمی از قوه قضائیه" و "اطلاعات بسیار ریزی از مسائل دفاعی" توصیف کرده بود.

وی هشدار داده بود: "مسئولان باید هوشیار باشند و وقتی افرادی را در جایی می گمارند، بر او نظارت داشته باشند".

دستگاه قضایی ایران، تاکنون اطلاعات بیشتری را در مورد هویت افرادی که جدیدا به جاسوسی متهم شده اند، منتشر نکرده است.

khosh bavar - ایران - یزد
! headhunter : یکی از فاکتورهای پیشرفت شرکتهای جهان اول, جذب سرمایه انسانی به کشور خود هست, که با پرداخت پولهای هنگفت و امکانات رفاهی و تحقیقاتی انها را جذب کشورشان میکنند. و رقابت بزرگی بین کشورهای جهان اول برای جذب نخبه های دنیا وجود دارد ?
سه‌شنبه 18 آبان 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
خاک تو سر غربی ها کنن که اینقدر از لحاظ دانش و علم کم آوردن که به علم فرزندان جیره خور دولت تقلبی نیاز دارند ...شاید موشک هاشون روشن نمی شه که برن کره مریخ که باید حتما ایرانی ها اونجا هلش بدن !!. هر روز نوبت یکی از این جونوارهای جیره خوره تازی پرست دولت تقلبی است که در مطبوعات دولتی هشدار برعلیه کشوری و دولتی و شخصی و یا گروهی و یا موردی بدهد و عربده های از روی کمبودش را سر بدهد و اظهار وجود برای گرفتن جیره و مواجب کند ..اولا" تو کی بودی و کی هستی و چطور شد که شغل حقیقیت تو دکه آدامس فروشی میدون توپ خونه تهرون کارت به وزارت امور خارجه کشید؟ دوما" چی شده که دنبال دانشجوهای خارج از کشور گذاشتید که برگردن برن دانشگاه تو زندون اوین درس بخونند.. مرتیکه فکر می کنی تو واون ولایت فقیه شدت و بوزینه نژاد صاحب گله مردم ایران هستید؟ گله به گروه چارپایان گاو و گوسفند و عرب گفته میشود و نه به ملت ایران ..برو پی کارت انگل تازی..
سه‌شنبه 18 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.