سوءقصد به یک پزشک دیگر در تهران

 
سوءقصد به یک پزشک دیگر در تهران

یک مقام آگاه جزییات تیراندازی به یک پزشک عمومی در تهران را اعلام کرد.

مسئول اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ (فاتب) درباره جزییات این سوء قصد که ساعت 8 شب پنج شنبه گذشته در یکی از شهرک های غرب تهران رخ داده است به خبرنگارتابناک اجتماعی
 گفت: بدلیل اختلافات مالی میلیاردی این پزشک، همراهش و سایر شرکا که اقدام به ساخت وساز مسکن می کردند، این پزشک و همراهش را تهدید به مرگ کرده بودند که این تهدید پنج شنبه شب گذشته عملی شد.

وی افزود: در این حادثه تیراندازی که توسط یک موتور سوار انجام شده است این پزشک و همراهش مجروح شده اند که اکنون حال عمومی آن ها رضایت بخش است.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: در این رابطه دو مظنون دستگیر شده اند و بررسی پرونده توسط پلیس آگاهی تهران در حال پیگیری است.

به گزارش واحد مرکزی خبر (وابسته به رادیو و تلویزیون دولتی ایران)، صابریان، مسئول اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران گفته است که این «سوقصد» با سلاح گرم، پیش از ظهر امروز در شهرک گلستان در تهران رخ داده است.

وی به نام این پزشک و جزئیات بیش‌تر این «سوءقصد» اشاره‌ای نکرده است.

چند هفته پیش نیز در فاصله ٢٤ ساعت، دو پزشک در تهران مورد سوءقصد قرار گرفتند. ٣١ شهریور ٨٩ چند موتورسوار با شلیک گلوله دکتر عبدالرضا سودبخش، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران را به قتل رساندند. پلیس آگاهی تهران علت سوء قصد به عبدالرضا سودبخش را «انگیزه شخصی» دانست و وجود هرگونه انگیزه دیگر در این جنایت را «منتفی» اعلام کرد.

دکتر سرابی (سمت راست) و دکتر سودبخش (سمت چپ) چند هفته پیش به قتل رسیدند

یک روز پس از قتل دکتر سودبخش، دکتر غلامرضا سرابی، متخصص داخلی قلب، در برابر مطب‌اش با اسلحه مورد سوء قصد قرار گرفت. وی سپس به بخش آی.سی.یو بیمارستان امام حسین تهران منتقل شد ولی روز بعد جان سپرد.

همچنین هشتم مهرماه گذشته اعلام شد که یکی از عاملان قتل دکتر غلامرضا سرابی در گیلان‌غرب با شلیک چند گلوله خودکشی کرده است.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، روابط عمومی فرمانداری گیلان‌غرب اعلام کرد وی که بهمن کریمی نام دارد با کمک فرزند خود، سجاد کریمی، غلامرضا سرابی را به قتل رسانده است.

محمد شهریاری، بازپرس جنایی تهران می‌گوید بهمن کریمی و هم‌دستانش چون دکتر سرابی را در «مرگ مادر خود مقصر می‌دانسته‌اند» به قتل رسانده‌اند.

همچنین پس از قتل دکتر سودبخش، برخی از منابع خبری مخالف دولت ایران اعلام کردند که دکتر عبدالرضا سودبخش از پزشکان مرتبط با پرونده بازداشتگاه کهریزک بوده است.

این منابع افزوده بودند که وی در جریان وضعیت زندانیانی که از بیماری‌های عفونی در مجاری ادراری و تناسلی آسیب دیده بودند، قرار داشت و مقامات امنیتی به او دستور داده بودند که بیماری کلیه زندانیان را، رسماً مننژیت اعلام کند. بر اساس این گزارش‌ها «دکتر سودبخش از پرونده پزشکی کلیه کشته‌شدگان بازداشتگاه کهریزک مطلع بوده و تمامی زندانیان کهریزک و اوین را که مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند، معاینه کرده بود و دارای اطلاعات خاصی در این زمینه بوده است.»

این منابع از «فشارهای فزاینده اخیر نیروهای امنیتی» بر وی خبر داده بودند.

مخالفان دولت ایران می‌گویند عبدالرضا سودبخش یک روز پیش از سفر از ایران به خارج، مورد سوء قصد قرار گرفته است. اما سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، مهرماه گذشته ارتباط بین قتل دکتر عبدالرضا سودبخش با حادثه کهریزک را رد کرد و گفت: «این پزشک هیچ سابقه‌ سیاسی ندارد.»

پلیس ایران تاکنون نتیجه تحقیقات‌اش را درباره قاتل یا قاتلان دکتر سودبخش و انگیزه قتل منتشر نکرده است.

bache shapoor - سوئد - یوسدال
چی را میخواهید ثابت و یا منتشر کنند? میخواهید بگویند که خودمان انها را کشتیم. این را هر بچه کوچولو کلاس اولی هم میدونه کاره خود بیشرفهاشونه! من در حیرتم این پست فترتها را چه کسی لقب و یا درجه میده?(سردار یا سردار سرتیب). واقعا این بیشرفهای بی سواد قاتل لایق یک سردوشی ساده که به سرباز صفر میدن نیستن چه برسه به درجه افسری سرتیپ. تف تو روح همشون.
دوشنبه 17 آبان 1389

hashamdar - ایران - تهران
انجای ادم دروغگو. فکر می کنید پشت گوشای ملت مخمله. خر خودتونید.
دوشنبه 17 آبان 1389

arash1977 - ایران - نهران
خدا را شکر دکتر نشدیم مگر نه الان معلوم نبود چند دفعه ما رو می کشتن. فقط دعا کنید این سوء قصد ها به جون اخوندهای گرامی بیافته. مهندس گرامی هستم از ناف تهران
دوشنبه 17 آبان 1389

kalkal - ایران - تهران
ممنون از شما ها که این اخبار را منتشر تا ذهن مردم رو روشن کنید با اینکه از شما خوشم نمیاد ولی تشکر می کنم. آقا این چیههههههههه؟ اینو میگم. این که از جیبتون اومده بیرون . این چیه؟ مثل دم خروس میمونه. اره اره دم خروسه .
دوشنبه 17 آبان 1389

angelx - انگلیس - لندن
kalkal ---چقدر امثال شما بی‌ ارزش و بی‌ شخصیت هستن. با چه رویی این مزخرفات رو هرجا که برگ دیگری از جنایات ارباب تون رو میشه، کورکورانه و طوطی ور تکرار میکنی‌. اگه ذره‌ای برای خودت شخصیت قائل هستی‌ دست از این اراجیف گفتن و اطاعت کور کورانه از این جنایت کار‌ها بردار .
دوشنبه 17 آبان 1389

leyli maman - مالزی - کوا لا لا مپور
kalkalایران --تهران....این ادمهایی که تفنگ می گیرند دستشون وبا گرفتن پول حاضر میشند دست به هر جنایتی بزنند از جمله اونهایی که تو خیابون زن و بچه مردمو زیر باتوم میگیرن ورحم مروت سرشون نمیشه همشون از قماش تو هستند .شایدم تو هم یکی از اونا باشی از کامنت های که میزاری مشخصه
دوشنبه 17 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
angelx - انگلیس - لندن هموطن عزیز. مزدورها فقط پول رو میشناسند و بس. مزدور که شخصیت و اینجور چیزها سرش نمیشه!!! شاد و سربلند باشید
دوشنبه 17 آبان 1389

venoosi - بلژیک - ورویر
بابا تگزاس ...
دوشنبه 17 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.