سرانجام حکم شهلا جاهد صادر شد


سرانجام حکم شهلا جاهد صادر شد

آیت‌الله لاریجانی رئیس قوه قضائیه پس از مطالعه و بررسی نهایی پرونده قطور اتهام شهلا پس از گذشت این همه سال استیذان را پذیرفت و اجازه اجرای حکم قصاص نفس را صادر کرد.

به گزارش وطن امروز، ساعت 14 بعد‌از‌ظهر 17 مهر‌ماه سال 81 جنایتی‌ هولناک در خیابان گل‌نبی تهران رخ داد که در آن لاله سحرخیزان ‌ـ 32 ساله‌ـ در غیاب 2 پسرش که در مدرسه بودند و همسرش که مربی تیم پرسپولیس بوده و در اردوی آلمان بود به کام مرگ فرورفت.

این قتل جنجالی با اقدامات ویژه پلیس جنایی پایتخت موشکافی شد و کارآگاهان تحت نظر قاضی فخر‌الدین جعفر‌زاده به بررسی‌های کارشناسانه پرداختند و این درحالی بود که همسر صیغه‌ای ناصر محمد‌خانی، از آبان‌ماه همان سال بازداشت شد.

سکوت شهلا 11 ماه طول کشید، پلیس مظنون‌گیری‌های گسترده‌ای کرده بود، ناصر محمد‌خانی، دوبار بازداشت شد، تصور این بود که وی اطلاعات مهمی دارد که افشا نمی‌کند و می‌ترسد در صورت اثبات گناه شهلا، از لحاظ اخلاقی هم خصوصا خانواده لاله و بچه‌هایش وی را عامل اصلی این حادثه بدانند.

در سوی دیگر، اقدامات علمی نشان می‌داد شهلا، دخالت مستقیمی در قتل هوویش داشته است. دفترچه خاطرات این زن مرموز به جز روز جنایت در باقی روزها بدون قلم خوردگی بود اما تیم تحقیق دید که وی در روز جنایت پس از نوشتن 2 خط همه را قلم زده و بعد کارهای روز‌مره‌اش را نوشته که نشان می‌داد شهلا، سعی در داستان‌سرایی داشته است.

دلایل دیگری نیز بود، شهلا، روزی و حتی ساعتی نبود که با تلفن با «ناصر» در ایران و آلمان تماس نداشته باشد اما بررسی‌های مخابراتی نشان می‌داد از ساعت 8 غروب پیش از جنایت تا 10:5 صبح روز قتل لاله، نه‌تنها شهلا، هیچ تماسی با ناصر در آلمان نداشته بلکه هیچ مکالمه‌ای با دیگر آشنایان نیز نداشته است.

اینکه شهلا، در همه‌حال در تعقیب لاله بود و گاهی سرقت‌های مرموزی از قبیل آلبوم‌های عکس و فیلم‌های مراسم خصوصی از خانه ناصر محمد‌خانی صورت می‌گرفت، نشان از رفتارهای عجیب این مظنون داشت اما وی سکوت می‌کرد و مشخص نبود چگونه توانسته در روز روشن وارد خانه شده و لاله را در اتاق خوابش به قتل برساند.

این معما بی‌پاسخ بود تا اینکه ناصر، ادعایی کرد که نشان می‌داد شهلا، یک شب تا صبح در بالکن خانه آنها پنهان شده و از پنجره رفتارهای خصوصی آنها را نظاره‌گر بوده است. پس «شهلا» همیشه کلید یدک داشته و می‌‌توانسته در خانه لاله، پنهان شود. بویژه اینکه وقتی لاله و بچه‌هایش در مسافرت قطر و نزد خانواده‌شان بودند، شهلا به همراه خواهرش به این خانه رفته و آنجا را تمیز کرده بود پس می‌دانست در کجای خانه می‌تواند پنهان شود. این‌ها همه در حد فرضیه بودند تا اینکه در شب اعتراف وقتی شهلا، با چهره تکیده ناصر، در بازداشت روبه‌رو شد تحت‌‌تاثیر فضای عاطفی، پرده از جزئیات قتل برداشت.

شهلا روز پیش از جنایت به خانه لاله که به همراه بچه‌هایش به جشن دعوت بودند رفته‌‌ و با کلید یدکی آنجا بوده ناگهان آنها به همراه میهمان دیگری از راه می‌رسند و شهلا در خانه گرفتار می‌شود.

این زن حتی اشاره کرد که موبایلش را سریع خاموش کرده، کفش‌هایش را روی شوفاژ گذاشته و خود مثل دکوری، پشت پرده حریری با چین‌های زیاد و بین فضای خالی شوفاژ و دیوار پنهان شده بود. شهلا، حتی اشاره کرد آن شب چه رفتارها و حرف‌هایی بین لاله، مهرنوش و بچه‌ها رد و بدل شده و آنها چه لباسی به تن داشته‌اند. در طبقه دوم خانه دوبلکس همه می‌خوابند و صبح ابتدا مهرنوش و بچه‌اش آنجا را ترک کرده سپس بچه‌ها به مدرسه می‌روند.

این زن حتی ادعا کرد وقتی لاله نماز غفیله را به مهرنوش یاد می‌داد آن را به خاطرش سپرده و صبح نیز وقتی مهرنوش می‌رفت اجازه استفاده کردن از یک لوازم آرایشی را از لاله گرفته که مقتول با دلخوری گفته چرا اجازه می‌گیری، راحت استفاده کن!

شهلا همان شب اعتراف، به صحنه قتل برده شد و در برابر دوربین فیلمبرداری پلیس و قاضی جعفرزاده چگونگی قتل را تشریح کرد. عامل جنایت زنانه با گریه گفت: «لاله با رفتن بچه‌هایش روی تخت دراز کشید. من از روی پله‌ها و سکوی طبقه دوبلکس او را دیدم که مجله می‌خواند وقتی دیدم خوابید چوب بیسبال و چاقویی نیز از آشپزخانه برداشتم و خودم را به پشتش رساندم او در آهنی را بسته بود و من نمی‌توانستم فرار کنم به خاطر همین به سرم زد او را به قتل برسانم ابتدا ضربه‌ای با چوب به بالای گوش سمت راست وی زدم وقتی بلند شد ضربه‌ای با چاقو به سینه‌اش زدم بعد پا به فرار گذاشتم، او از پشت موهایم را گرفت که با چاقو ضرباتی به پاهایش زدم، گلاویز شدیم و او روی زمین افتاد و روی سینه‌اش نشستم، تیغه چاقو را گرفت و التماس کرد به خاطر مادرش و بچه‌ها او را نکشم و اگر دزد هستم پول و طلا برداشته و بروم بعد به اورژانس یا پلیس زنگ بزنم تا بیایند سراغم وقتی قول دادم چاقو را رها کرد و من ضربات نهایی را زدم».

شهلا در صحنه قتل به مواردی اشاره کرد که حتی پلیس از آن غافل بود، قطره خون روی تشک که شسته نشده و شهلا آن را برعکس کرده بود و موارد دیگر که بعدها همه را منکر شد. این زن با وجود انکار جنایت در دادگاه، به قصاص نفس محکوم شد، وی بارها به اعترافات ضدونقیض پرداخت تا خود را بی‌گناه نشان دهد اما این حکم که در دادگاه بدوی صادر شد پس از 8 سال و مطالعه پرونده‌ از سوی بیش از 31 قاضی و دلایل عجیبی که برخی حتی خود شهلا به آن اشاره می‌کردند تا قتل را به گردن مردی آشنا بیندازند به خاطر وجود مدارک پزشکی، پلیسی و قضایی بارها و بارها تایید شد.

آخرین نامه شهلا

شهلا تحت حکم قطعی قصاص نفس و در حالی که با مرگ پدر لاله، خواهرش وارث بوده و پسر بزرگ قربانی جنایت نیز به سن قانونی رسیده بود، در زندان اوین به سر می‌برد تا اینکه 2 ماه پیش نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشت و خواست تعیین تکلیف شود اگر بی‌گناه است آزاد شده و اقدامات رهایی‌اش صورت گیرد.

اجازه اجرای حکم مرگ

آیت‌الله لاریجانی رئیس قوه قضائیه پس از مطالعه و بررسی نهایی پرونده قطور اتهام شهلا پس از گذشت این همه سال استیذان را پذیرفت و اجازه اجرای حکم قصاص نفس را صادر کرد.

پرونده شهلا از دفتر نظارت و پیگیری قوه قضائیه به اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارسال شد تا پس از تشریفات قانونی و رایزنی برای صلح و سازش در صورت اصرار اولیای دم برای مجازات مرگ شهلا، این زن به دار مجازات آویخته شود.

kafar - المان - اخن
بهترین قصاص این است که این زن و ناصر محمد‌خانی زن باز تا اخر عمر در کنار یکدیگر در تبعید زندگی کنند
یکشنبه 16 آبان 1389

porharfi - هلند - آرنم
خُب حالا .ناصر محمد خانی کجاست؟؟با فرزندانش؟؟
یکشنبه 16 آبان 1389

pandora - آلمان - کلن
نمیدونم چرا اینقدر در این پرونده تعلل شده,من از اول پیگیر این جریان بودم و فیلم اعترافاتش رو هم دیدم,دلایل اثبات قاتل بودنش بسیار بیشتر از نبودنشه ! شهلا جاهد دچار مشکلات روحی شدیدی بوده و هست,این کاملا از صحبتهاش ملموسه,اما لاله ی بیگناه به چه جرمی سلاخی شد?به جرم نامردی و هوسرانی ناصر خان!مقصر اول ناصر هست.شهلا قربانی ایی بوده که اکنون مجرم هم هست,و بیچاره لاله و فرزندانش که البته او هم چوب سادگی وحماقتش رو خورد,به بدترین شکل...از ماست که بر ماست.زمانی که باید هشیار باشیم.خوابیم.گاه این خواب, ابدی میشه.مثل خواب لاله,و گاه بیدار میشیم اما اونقدر دیر که با خودمون میگیم کاش اصلا بیدار نشده و با حقیقت رو به رو نمیشدیم...زندگی پر از ایکاش هست,چه خوب که کاری کنیم در اینده افسوس کمتری بخوریم
یکشنبه 16 آبان 1389

dannni - سوئد - استکهلم
خیانت لذت بخش ترین قسمت یک زندگی عاشقانه است چون درمیابی که تا چه اندازه عاشقی .
یکشنبه 16 آبان 1389

zoroye iran - اتریش - وین
ناصر محمد خانی بهترین فوروارد تاریخ ایران بود بهرحال معروف بود طلبه زیاد داشت حالا با کسی هم رابطه داشت این یه امر نرمالیه در بین افراد سر شناس و مشهور ولی محمد خانی میگفت خواهش میکنم زود این خانم را مجازات کنید جاهد خیلی ترکمون زده قتل کرده
دوشنبه 17 آبان 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
porharfi - هلند - آرنم ..سلام دوست محترم..ناصر محمد خانی به همراه هر دو پسرش در قطر زندگی میکنند..علی پسر بزرگتر ناصر در تیم الاهلی قطر بازی میکند واتفاقا بازیکن اینده داریست...لاله سحر خیزان همسر فقید ناصر محمد خانی متولد وبزرگ شده قطر بود وزمانی که ناصر خان در قطر بازی میکرد با هم اشنا شده بودند...لاله سحرخیزان قربانی هوسرانی شوهر هوسرانش شد ویه فاحشه این زن بیگناه وبی دفاع را به کام مرگ فرو برد
دوشنبه 17 آبان 1389

Ezhaq - ایران - تهران
pandora - آلمان - کلن . با شما موافقم. .
دوشنبه 17 آبان 1389

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
dannni - سوئد - استکهلم. خیانت لذت بخش ترین قسمت یک زندگی عاشقانه است چون درمیابی که تا چه اندازه عاشقی . خودت هم فهمیدی چی گفتی???
دوشنبه 17 آبان 1389

saeed1 - کانادا - تورونتو
pandora - آلمان - کلن . جنایتکار اصلی همین شهلا است که ادم کشته نه ناصر!
دوشنبه 17 آبان 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
عده ای مدعی شدن ایشون بیگناهه.عده ای دیگر مدعی شدن قتل زنجیره ایه.نوشته هاشون توو همین سایت موجوده.نیستن اظهار نظر کنن?بگم اسمهاشون رو?
دوشنبه 17 آبان 1389

pandora - آلمان - کلن
saeed1 - کانادا - تورونتو . یک بار دیگه دقیق کامنت من رو بخون !
دوشنبه 17 آبان 1389

sajad_1963 - ایران - شیراز
با سلام امکان نداشته کسی از اینجور رابطه ها آسیب نبینه واقعا حماقته کسی. بخاطر لذت مقطعی که به مرور زمان از مطلوبیتش کم میشه وحتی به صفر میرسه. اینهمه هزینه کنه ضمن اینکه گناه بزرگی است و غیر قابل بخشش در این پرونده. پنهان کاری ناصرو حسادت زنانه میتونه از عمده ترین دلایل این جنایت وحشتناک باشه
دوشنبه 17 آبان 1389

arash1977 - ایران - نهران
من باز هم میگم ناصر محمد خانی یک کثافت است یک آدم حروم زاده به نظرم من باید ناصر رو اعدام کنند.حالا ببین من از کی دارم میگم .
دوشنبه 17 آبان 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
زنکه نفرت اور دروغگو خوب خودش رو به دیوانگی زده بود که مثلا بگه مشکل روحی روانی داشته ! فقط یک چیز حسادت بیش از اندازه زنانه و کمبودهایی به خاطر خیابانی بودنش تو خودش میدید !
دوشنبه 17 آبان 1389

kalkal - ایران - تهران
میگم این خانواده درگیر چرا برا این خانم کاریکاتور نکشیده؟؟ سوژه خوبیه ها . نون توش هم هست.کلی میشه ازش کاریکاتور کشید. آقا بجنب . حقوق بشر و این چیزا هم توش بیار
دوشنبه 17 آبان 1389

pariha - کویت - کویت
باید قصاص بشه - ولی این ناصر محمد خانی اینقدرها هم بی گناه نیست اگه قاتل نیست ولی شریک جرم که هست خائن عوضی
دوشنبه 17 آبان 1389

omidomid - هلند - آمستردام
هر جائی‌ واقعی‌ نه شهلا بلکه ناصر خان هستند که الان راحت داره زندگیشو میکنه. اگر برعکس قضیه بود یعنی‌ زن معشوقه گرفته بود ، اون کسی‌ که محاکمه و لعن و نفرین میشد ، زن بود نه مرد..
دوشنبه 17 آبان 1389

nader46 - انگلیس - لندن
pandora-المان کاملاموافقم. ولی فکر کنم اعدامش کنن طفلکی راحت میشه. هرچند با اعدام موافق نیستم.این جور زنده بودن از روزی صد بار اعدام شدن بد تره.
دوشنبه 17 آبان 1389

porharfi - هلند - آرنم
poriyaye-vali-قطر-دوحه:بسیار سپاسگزارم که مرا آگاه کردید.."برای محمد. خانی در مقام یه..."ورزشکار "متاسفم .که با زندگی خود و فرزندانش و. آن زن ِ بیگناه چنین کرد.."
دوشنبه 17 آبان 1389

KHANOOM - کویت - کویت
بالاخره بعد از 8 سال حالا حکمش صادر شد .بیچاره خانواده سحر خیزان که این همه زجر کشیدند وبیچاره پدرشون که دار زدن شهلا رو ندید خدا رحمتش کنه .بخدا مرگ هم برای تو کمه زنیکه پست فطرت بی معرفت
چهار‌شنبه 19 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.