سفر دوباره آیت‌الله خامنه‌ای به قم برای دیدار با چند مرجع تقلید

 
سفر دوباره آیت‌الله خامنه‌ای به قم برای دیدار با چند مرجع تقلید

هر سه مرجعی تقلیدی که آیت‌الله خامنه‌ای در سفر به قم با آنها دیدار کرده است، از جمله آیت‌الله نوری همدانی (نفر دوم از چپ)، پیشتر با حضور در محل سکونت وی در قم با وی دیدار داشتند

یک هفته پس از خاتمه سفر  ده روزه آیت‌الله خامنه‌ای به قم، گزارش‌ها از ایران حاکی است که رهبر جمهوری اسلامی بار دیگر برای دیدار با چند مرجع تقلید قم، به این شهر سفر کرده است.

خبرگزاری مهر، روز شنبه گزارش داد که رهبر جمهوری اسلامی، روز جمعه بار دیگر در سفری کوتاه به قم با برخی از مراجع تقلیدی قم دیدار کرده است.

بر اساس این گزارش آیت‌الله خامنه‌ای در این سفر کوتاه در بیوت سه مرجع تقلید نزدیک به محافظه‌کاران، آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله نوری همدانی و آیت‌الله جعفر سبحانی حاضر شده است.

این سه مرجع تقلید که آیت‌الله خامنه‌ای در بیوت آنها حضور یافته، از جمله مراجع و علمایی بودند که در جریان سفر رهبر جمهوری اسلامی به قم با حضور در محل سکونت وی با وی دیدار داشته است، بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، دیدار روز جمعه آیت‌الله خامنه‌ای در قالب بازدید آنها صورت گرفته است.

از محتوای مذاکرات رهبر جمهوری اسلامی با این سه روحانی ارشد گزارشی مخابره نشده است.

رهبر جمهوری اسلامی از ۲۷ مهرماه ماه سال جاری به مدت ده روز به قم سفر کرد و در این سفر با اقشار مختلف، از جمله طلاب و بسیجیان قم دیدار داشت و همچنین شماری از مراجع و روحانیون ارشد نیز با حضور در محل سکونت وی با رهبر جمهوری اسلامی دیدار کردند.

با این حال برخی از مراجع سنتی قم و نیز مراجع تقلید نزدیک به اصلاح‌طلبان به دیدار آیت‌الله خامنه‌ای نرفتند که در این میان می‌توان از آیت‌الله وحید خراسانی، آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله صانعی یاد کرد.

در این میان عدم دیدار آیت‌الله وحید خراسانی با رهبر جمهوری اسلامی خبرساز شد چراکه به گفته کارشناسان مسائل حوزوی این مرجع تقلید ساکن قم از مراجع طراز اول جامعه دینی سنتی ایران است و علاوه بر آن با صادق لاریجانی، رئیس کنونی دستگاه قضایی ایران که منصوب آیت‌الله خامنه‌ای است، نیز پیوند سببی دارد.

همچنین آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله صانعی گرچه هر دو از مراجع نزدیک به اصلاح‌طلبان به شمار می‌آیند اما به لحاظ نقشی که در دوران شکل‌گیری و ثبیت نظام جمهوری اسلامی داشتند، تا پایان دوره ریاست جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای همکاری نزدیکی با وی داشتند.

پیشتر محمدجواد اکبرین، کارشناس مسائل حوزوی، درباره عدم دیدار آیت‌الله وحید خراسانی وآیت‌الله صانعی
به رادیو فردا گفته بود که عدم دیدار این دو مرجع مرجع طراز اول در جامعه سنتی و جامعه جدید ایران با آیت‌الله خامنه‌ای، «برای نظام هزینه دربرخواهد داشت».

آقای اکبرین تصریح کرده بود که «آیت‌الله وحید خراسانی مرجع طراز اول جامعه سنتی دینی ایران و آیت‌الله صانعی مرجع طراز اول جامعه جدید و جوان ایران است؛ جامعه جوانی که دوست دارد زندگی در دنیای مدرن را با مفاهیم و آموزه‌های دینداری سازگار کند» و افزوده بود که «حکومت تلاش کرد یکی را از طریق تطمیع و دیگری را از طریق تهدید وادار به این دیدار کند» اما موفق به این کار نشد.

در طول سفر  ده روزه آیت‌الله خامنه‌ای، از میان نزدیک به ۲۰ مرجع صاحب رساله در قم، تنها ۱۲ تن با حضور در محل سکونت وی با وی دیدار کردند که از مهم‌ترین آنها، آیت‌الله صافی گلپایگانی و آیت‌الله شبیری زنجانی بودند.

در این میان درخواست آیت‌الله شبیری زنجانی از رهبر جمهوری اسلامی برای آزادی علی شکوری راد، از فعالان اصلاح‌طلبی که به تازگی بازداشت شده بود، بلافاصله از سوی رهبر جمهوری اسلامی اجابت شد و این عضو ارشد حزب مشارکت ایران اسلامی، از زندان آزاد شد.

پادرمیانی آیت‌الله شبیری زنجانی برای آزادی علی شکوری‌راد، شاید تنها پاسخ به درخواست خانواده زندانیان سیاسی بود که در آستانه سفر آیت‌الله خامنه‌ای،
از مراجع تقلید قم خواسته بودند از وی در مورد شرایط کنونی کشور و نحوه برخورد با منتقدان سؤال کنند.
mohsen_raja - ایران - تهران
فرستاده بودنش دنبال کپی‌شناسنامه و دو قطعه عکس از اقا مجتبی!
یکشنبه 16 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
تقلید, یک واژه منفی و ضعیفیه, زیرا خود انسان قدرت درک و شناخت نداره و چشم و گوش بسته از دیگران تقلید میکنه !? در دنیا, محور اصلی هر حزبی بر این بنا شده, که پستهای مهم حزب و یا دولتی در دست نیروهای جوان و پرانرژی که با ایده نو, مشکلات و خواسته های مردم را درک کنه ! این اخوندهای محروم از تغذیه خوب و سالم در دوران کودکی روانه فیضه شدند و باز در انجا با تغذیه ضعیف و دید یک بعدی مذهبی رشد کردند, و غیر از قبرستان و زیارتگاه, بجایی سفر نکردند و فاقد جهانبینی مدرن هستند, هنوز خود و دنیای خود را مثل 1400 سال قبل میبینند که ابزار راه حل انها, قران و تفسیرهای خلط و متفاوت ان میباشد!
یکشنبه 16 آبان 1389

pandora - آلمان - کلن
دید و بازدید ! البته بازدید با دست پر,برای ساکت نگه داشتن صاحبخانه!تف به شرف نداشته ی همشون
یکشنبه 16 آبان 1389

RAD - انگلیس - لیدز
فقط مرگت را با زجر فراوان از خدا میخوام علی جلاد مثل خمنی
یکشنبه 16 آبان 1389

sir.amir - انگلستان - منچستر
ضحاک بیش از 900 سال عمر کرد در اخر مرد اینهم میمره مهم نیست ولی چه خوبه ما ملت اگاه بشویم باز گول دوباره نخوریم یکشبه 20 میلیون به خاتمی و احمدی و موسوی و نوه خمینی و مشائی و گنجی وکدیور و رفسنجانی و . تمامی اخوندها و اخوندزادهای بدون عبا واخوند پرستها رای ندیم حیف انهمه شهید بعد موسوی بیشرف بیاد بگه من میخوام به دوران طلای خمینی گجستک برگردیم بله هم وطن سیدتازی علی چلاغ شیره ای گدا هم میمیره مهم انتخاب بعدی هست نگران ان باشیم
یکشنبه 16 آبان 1389

farhadfb - ایران - تهران
sir .amirکاملا درست میگی این کثافتها مثل انگل زاد و ولد میکنند و مهم نیست از نظر جسمی میمیرن چون افکار و شعور ما زنده بشن این میکرب ها بکلی از بین خواهند رفت. به یزدان که گر ما خرد داشتیم کجا این سرانجام بد داشتیم
یکشنبه 16 آبان 1389

leyli maman - مالزی - کوا لا لا مپور
ای کاش به جای اون جوون که تو میدون کاج زجر کشید تا مرد توی پست فطر دراز به داراز افتا ده بودی و مردم جون دادنت رو تما شا می کردن و لذت می بردند حیف اون اسم علی که رو تو گزاشتند.
یکشنبه 16 آبان 1389

hhaammiidd - ایران - تهران
شاید کسی رو صیغه کرده که همش در مسیر قم در رفت و آمده
یکشنبه 16 آبان 1389

golf - بلجیک - هاسلت
تقلید کار میمونه ، میمون جزو حیوونه . از ماست که بر ماست ، کل سیستم مذهب اونم از نوع اسلامش یعنی حیوون دانستن انسانها . باشد که روزی همۀ مردم دنیا از تمایل داشتن به حیوان بودن آزاد بشن آمین
یکشنبه 16 آبان 1389

gomgi - ایران - تهران
sir.amir - انگلستان - منچستر--دوست عزیز ببین من با بخش از حرف های تو موافقم اما همین آقایام موسوی وکروبی بعد از انتخابات خیلی راحت میتوانستن سکوت کنن و حق سهم و جایگاهشون خیلی از اینی که قبلا داشتن بالاتر بود اما اومدن کنار مردم و خیلی چیزهای گذشترو از دست دادن این خیلی ارزش دارش.تا کی ما مردم میخوایم همه چی رو سیاه سفید ببینیم ما تو این شرایط دنبال ایده ال دست نیافتنی نیستیم یه نفر از آسمان که مبری از هر اشتباهی باشه وجود نداره فقط تو کتاب قصه هاست عزیز جان........
یکشنبه 16 آبان 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
جناب رهبر شما بزرگ ما هستید..شما بخت ما هستید ..بدون شما باید با یه کاسه مسی و یه شیشه گلاب و یه قاب عکس تو خیابون ها راه می افتادیم و گدائی می کردیم ..از نظر ما هیچ نگرانی نداشته باشند غربی ها حمله نمی کنند و اگر در ثانی اگر هم حمله کنند بقدر کافی پاسدارو اوباش داریم که بفرستیم اونجا گلوله بخورند !!. نظر لطف به بنده و فرزندام و حساب بانکی هایم دارید خیلی خیلی از شماها متشکرم ولی شاه هم سپاه جاویدان ده هزار نفری درست کرده بود که تاج و تختش دفاع کنند ولی بعد از شنیدن صدای چند تا گلوله زودتر از خود شاه به خارج فرار کردن و یا رفتن تو خونه هاشون قایم شدن!! آقایان من به جماعت ایرانی اطمینان ندارم ..غذبی ها میگن که کاسه کوزه مون جمع کنیم و بریم .. نظرتون چیه...؟ جائی برای فرارکردن آماده دارید؟ و نظرتون چی هست..چه خاکی بریزیم سرمون؟
یکشنبه 16 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
حتما برای دریافت مدرک جعلی آیت الله العظمی برای خودش و پسرش رفته قم !!! ولی نمیدونه که این مدرک جعلی ها دیگه بدردش نمیخوره و باید فکر پارچه کفنی باشه. البته اگه جسد کثیفش به دفن کردن برسه!!! امیدوارم جسد نجس این جور جانورها که آلوده به ویروسهای خطرناکی هستند قبل از دفن با اسید از بین بره. پاینده ایران و ایرانی آزاداندیش
یکشنبه 16 آبان 1389

مهرداد2538 - ایران - تهران
پیپش را جا گذاشته بود, رفته برداره.
یکشنبه 16 آبان 1389

A.Ahooraei - المان - کلن
ای خاک بر سر ما ایرانیان که هنوز هم نفهمیدیم با قبول اسلام مغلوب فرهنگ عقب مانده تازی میمانیم و حکم شمشیر و شلاق را بجان خریدیم. مرگ بر بیخ و بن این ایین ضد بشری.
دوشنبه 17 آبان 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
به یاد جوانی میخواد بره تو بشکه
دوشنبه 17 آبان 1389

nader46 - انگلیس - لندن
sir amir-منچستر شدیدا باهات موافقم. موفق باشی
دوشنبه 17 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.