مخالفت دادگاه تجدیدنظر با ابطال گذرنامه بریتانیایی ابوحمزه


مخالفت دادگاه تجدیدنظر با ابطال گذرنامه بریتانیایی ابوحمزه

ابوحمزه دوران محکومیت هفت ساله خود را در زندانی در لندن می گذراند

یک دادگاه تجدید نظر در بریتانیا به دولت این کشور اجازه نداد که گذرنامه بریتانیایی ابوحمزه المصری، روحانی افراطی مسلمان را باطل کند.

این دادگاه حکم داد که در صورت ابطال گذرنامه بریتانیایی ابوحمزه، او بدون ملیت خواهد ماند و در این صورت، حق انسانی وی نقض خواهد شد.

ابوحمزه که در مصر متولد شده است، پیش تر تابعیت مصری خود را از دست داده بود و اکنون دوره محکومیت هفت ساله خود را در زندانی در لندن سپری می کند.

تشویق به قتل و برانگیختن نفرت قومی از جمله جرم های این روحانی مسلمان افراطی بریتانیایی است.

وزارت کشور بریتانیا از حکم دادگاه تجدید نظر اظهار تأسف کرده است.

یکی از خبرنگاران بی بی سی گفت که مقامات بریتانیا قصد داشته اند در پایان دوره محکومیت ابوحمزه، او را از این کشور اخراج کنند، ولی لازمه این اقدام، لغو تابعیت بریتانیایی او بوده است.

زندانی در لندن، تحت پیگرد در آمریکا

ابوحمزه در آمریکا هم با ۱۱ فقره اتهام تروریستی مواجه است و تحت پیگرد قرار دارد.

دادستانی آمریکا او را به تلاش برای بر پا کردن اردوگاهی برای آموزش اقدامات تروریستی و دست داشتن در آدم ربایی در یمن متهم کرده است که به کشته شدن چهار گروگان منجر شد.

ارسال پول برای طالبان در افغانستان و استخدام داوطلبان برای کمک به طالبان و القاعده از دیگر اتهامات اوست.

وکلای مدافع ابوحمزه ادعا می کنند که شواهدی در دست دارند که نشان می دهد در روند جمع آوری اطلاعاتی که به تقاضای استرداد ابوحمزه توسط آمریکا منتهی شده است، برخی افراد شکنجه شده اند.

ابوحمزه در ماه مه ۲۰۰۴ به موجب حکم استرداد دولت آمریکا دستگیر شد، ولی از آنجایی که وی در بریتانیا تحت محاکمه قرار داشت و برای درخواست تجدید نظر در حکم مجازاتش تلاش می کرد، روند استرداد وی متوقف شد.

قضات دادگاه حقوق بشر اروپا در ژوئیه امسال اعلام کردند که برای بررسی استدلال هایی که علیه استرداد او به آمریکا مطرح شده است، به زمان بیشتری نیاز دارند.

آنها دستور دادند که استرداد ابوحمزه به آمریکا متوقف بماند.

sir.amir - انگلستان - منچستر
ببینید تازی ها حالا اگر شما بودید از تازی نامه 1000 ایه میاوردید برای کشتن ادم ها شرمتان باد وحشی های عقب افتاده
شنبه 15 آبان 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
ادم چقدر باید بدبخت ذلیل شده باشد که دنبال رو همجین افرادی باشد. اصلا من چندشم میشه که بگم این چنین افرادی هم دین من هستند افت الله اسهالی و امسال احمقی نژاد هم روش
شنبه 15 آبان 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
تو مملکت اسلامی ما جوانان ما به جرم اعتراض زندانی و شکنجه می شوند، دست یک جوان به جرم دزدیدن پول و شکلات قطع می شه. اونوقت این هیولا با وجود تشویق به قتل و برانگیختن نفرت قومی، تلاش برای بر پا کردن اردوگاهی برای آموزش اقدامات تروریستی و دست داشتن در آدم ربایی در یمن که به کشته شدن چهار گروگان منجر شده دادگاه در کشور کفر نگرانه که در صورت ابطال گذرنامه بریتانیایی ابوحمزه، او بدون ملیت بماند و در این صورت، حق انسانی وی نقض بشود. سخته باور کنم که این موجود انسانه که حق انسانی هم داشته باشه.
شنبه 15 آبان 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
جمهوری اسلامی شهروندان ایرانی رو به جرم اینکه پرسیدند رای شون کجاست، کشت و قلع و قمع کرد و اونوقت انگلیسی ها ی به قول جمهوری اسلامی ، یه جانور وحشی قاتل رو با اینهمه جرم های خطرناک برای خودشون به خاطر حفظ کرامت و هویت انسانی محافظت می کنند. شما بگین انگلیسی ها انسان هستن یا جمهوری اسلامی و بسیجی های کفتار؟
شنبه 15 آبان 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
گذرنامه این تروریست اسلامی ادمکش را باطل نمیکنند چون مخالف حقوق بشر است؟!!! این آدمکش مگر به حقوق بشر احترام میگزارد که باید حقوقش رعایت شود؟!!!
شنبه 15 آبان 1389

sam2009 - آلمان - آمدن
شکی نیست که اسلام یک دین ضد بشری است و از م بنیان گذار این این لجن و متعفن گرفته تا احمدی نژاد یک مشت شارلاتان و حرامزاده هستند که لیافت زندگی را نداشته و ندارند اما در مورد این تروریست جانی اگر ما هم رفتاری متقابل داشته باشیم پس فرقی بین ما و این حرامزاده های تروریست نخواهد بود که به آیه های درون تازینامه عمل میکنند و هرکه را که اسلام نیاورد براحتی میکشند تازینامه یک مشت دستور عمل مزخرف برای مسلمانان است تا هرکه را مسلمان نشود بکشند این کتاب نه تنها بدرد خواندن نمیخورد بلکه صفحه به صفحه تازینامه را باید ...... 
یکشنبه 16 آبان 1389

hassan5 - ایران - تهران
در ممالک پیشرفته برای موجودات زنده مثل جانوران وحشی و اهلی ارزش قائلند و از ان بالاتر حتی برای ابو حمزه هم حق و حقوق قائلند
یکشنبه 16 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.