جندالله: به اقدام آمریکا پاسخی درخور خواهیم داد


 
جندالله: به اقدام آمریکا پاسخی درخور خواهیم داد

تنها یک روز پس از آن که ایالات متحده آمریکا گروه جندالله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد، این گروه با صدور بیانیه‌ای با محکوم کردن این اقدام، ایالات متحده را به دادن «پاسخ درخور»‌ تهدید کرده است.

گروه جندالله روز پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای در اینترنت، به اقدام وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا در قرار دادن نام این گروه در فهرست سازمان‌های تروریستی واکنش نشان داده است.
 
این گروه که در بیانیه تازه‌اش خود را «جنبش مقاومت جندالله» خوانده است، ضمن محکوم کردن تصمیم وزارت امور خارجه آمریکا، این اقدام را «موجب تشجیع رژیم تهران برای جنایت بیشتر در بلوچستان و علیه اهل سنت» ارزیابی کرده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «این اقدام آمریکا موجب ناامنی بیشتر منطقه خاورمیانه خواهد شد و جنبش قطعاً در برابر این اقدام امریکا اقدامات لازم خود را به اجرا درخواهد آورد و وضعیت استراتژیک بلوچستان و مرز دریایی‌اش و هم مرز بودنش با پاکستان و افغانستان مشکلات زیان‌باری برای آمریکائیان و متحدانش پدید خواهد آورد و جندالله به این اقدام آمریکائیان پاسخی در خور خواهد داد.»

این در حالی است که رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی روز پنج‌شنبه تصمیم آمریکا را برای قرار دادن نام گروه جندالله در فهرست گروه‌های تروریستی «اقدامی در جهت صحیح» توصیف کرده است.

وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود، گروه جندالله را، که از چند سال پیش به انجام اقدامات مسلحانه در مناطق جنوب شرق ایران و به ویژه در استان سیستان و بلوجستان روی آورده است، در فهرست گروه‌های تروریستی خود قرار داده است.

در بیانیه وزرات امور خارجه آمریکا در این باره آمده بود: «جندالله از بدو تاسیس آن در سال ۲۰۰۳ در تعداد زیادی عملیات که به کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان و مقام‌های دولتی ایران در استان سیستان و بلوچستان منجر شده،‌ دست داشته است.»

وزارت امورخارجه آمریکا همچنین با ارایه فهرستی از حملات و اقدامات مسلحانه گروه جندالله، در بیانیه خود افزوده بود: «جندالله از تاکتیک‌های مختلفی مانند، حمله انتخاری، کمین، آدم ربایی و ترورهای هدفمند استفاده کرده است.»

در این میان گروه جندالله در بیانیه خود آمریکا را به حمایت از «زورگویان و جنایتکاران و قاتلان وسفاکانی همچون شارون و صهیونیست‌ها» متهم کرده و آورده است،‌ آمریکا ‌«امروز هم در راستای منافع خود از جنایتکاران رژیم ولایت جهل و جور و جنایت حمایت نموده و مظلومان و ستمدیدگان را تروریست معرفی نموده است.»

در حالی که مقام‌های جمهوری اسلامی بارها ایالات متحده آمریکا را به حمایت از «گروه تروریستی جندالله» متهم کرده‌اند، این گروه در بیانیه خود با اشاره به تصمیم وزارت امور خارجه آمریکا در تروریست معرفی کردن جندالله افزوده است: «این اقدام امریکا ثابت نموده که رژیم ایران دوست نزدیک آمریکاست و این جنبش نیست که با آمریکا رابطه دارد، بلکه رژیم ولایت جهل و جور و سفاهت است که دوست آمریکاست و در همین راستا رهبر جنبش توسط دولت دست نشانده آمریکا در افغانستان دستگیر و به ایران تحویل داده شد.»

در بیانیه وزارت امورخارجه آمریکا با اشاره به بازداشت عبدالمالک ریگی آمده بود: «پس از بازداشت عبدالمالک ریگی، رهبر سابق جندالله، توسط ایران، این گروه رهبر جدیدی به نام حاج محمد ظاهر بلوچ انتخاب کرده و اعلام کرده است به فعالیت‌های «تروریستی»خود ادامه می‌دهد.»

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا قرار دادن در فهرست گروه‌های تروریستی ابزار مهمی در مبارزه با تروریسم و قطع دستیابی این گروه‌ها به هرگونه کمکی به شمار می‌آید.
خانه به دوش - سوئد - استکهلم
همه انتظار چنین جوابی راسخی را داشتند چرا چون بااین گندگاریشان رژیم آخوندی جنایتکار را تا حدی خوشحال کردند که بعد از گند کاری آمریکا رامین جنایت پرست تقدیر و سپاس را به جا آورد هر کسی با. عمل ترویستی مخالف است ولی قرار نیست که آمریکا هر غلطی که دلش خواست بکند مثلا ,پ کاکای ترکیه, سازمان مجاهدین, جندالله, حزب الله لبنان, همه را تروریست قلمداد کند جرا خود رژیم آخوندی را نمیکند که دنیا را پر از تروریست کرده, لابدی ندارد مطمعنم که از ایران میترسد ,,,,جندالله بیخود گیر نمیده و منتظر جواب باشید اینها از القاعده تعصبی ترند.
جمعه 14 آبان 1389

Pezhman - اتریش - وین
دمب الله را باید با کمک پاکستان ریشه کن نمود.
جمعه 14 آبان 1389

bluestar - ایران - تهران
نکنه انتظار داشتند به خاطر جنایتهاشون جایزه صلح نوبل بگیرند؟!!!
جمعه 14 آبان 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
قطع دستیابی این گروه‌ها به هرگونه کمک مالی به شمار می‌آید.آره جون عمه ات انگار این گروه و امثال اینها در بانک قرض الحسنه یا ملی حساب دارند خود آمریکا سبب چندین سال هرج و مرج کشتار و قتل و ناامنی در افغانستان و عراق و فلسطین و کشورهای اسلامیست الان میخواهد با این کار احمقا نه اش دست پیش بندازد که من ضد تروریست هستم,,,, با این ندان کاریت از تو چاله به چاه افتادی.چون رژیم آخوندی را خوشحال و «موجب تشجیع رژیم تهران برای جنایت بیشتر در بلوچستان و علیه اهل سنت ایران» تشویق کردی.
جمعه 14 آبان 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
جندالله واقعا یک گروه تروریستی نامرد هستند که زورشان به سرباز وظیفه های بدبخت پاسگاها نشان میدهند.سربازی که خانواده و عزیزانش منتظر امدنش بخانه هستند را بطرز فجیح میکشند.بیشرافتها اسم خداوند پاک و مهربان را روی گروه کریهشان گذاشتند.
جمعه 14 آبان 1389

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
سخنان اخوندک سنی و رهبر قکری --- الله در تلویزیون افغانستان و اتش پرست خواندن ایرانیان نشان میدهد که اگر زمانی این عمر پرستها در یک توالت هم به قدرت برسند دماری از روزگار ایرانیان بدر خواهند اورد که ارزوی بسیجی میکنیم.این عمری پرستها همانطور که در افغانستان نشان دادند حتی با اندازه موهای مردمان در جاهای مختلف بدن کار دارند.فرهنگ عمری همان فرهنگ بدوی و غارنشینی است.البته طبق فرهنگ انسانی/ایرانی باید این عمری ها هم ازادی عقیده داشته باشند بدون اینکه توانایی ازار انسانها را داشته باشند
جمعه 14 آبان 1389

فدایی - ایران - تهران
با این تصمیم ها امریکا نمی تواند این واقعیت را پنهان کند که اکثر گروه های تروریستی دست پرورده خود شان هستند البته اگه به بعضی ها برنخوره چون تا اسم امریکا و سایر شرکایش پیش میاد خیلی از توهم زده ها بهشون بر میخوره ؟بخوره.......
جمعه 14 آبان 1389

nejaat2006 - انگلستان - لیدز
از روزی که جمهوری اسهالی در ایران بوجود آمد، جهان ناامن شد و گروه های تروریستی و سر بر بوجود آمدند. این حقیقتی است که هیچ کس نمیتواند انکار کند
جمعه 14 آبان 1389

souroosh - ایران - ساری
برای بعضی از عزیزان متاسفم که سطحی می اندیشند.امریکا و انگلیس به فکر منافع خویش می باشند.همان گونه که شاه را بردند و خونخواری را بر سر کار اوردنذ.فیلم استسنایی و خارق الاده 24 نشانگر و تمثیل بسیار زیبایی از این گونه حقایق است.
جمعه 14 آبان 1389

فرارسی دیجیتال - ایالات متحده آمریکا - واشینگتن دی سی
خوانندگان عزیز،. ایالات متحده آمریکا برای امنیت ملی اش اهمیت قائل است و بر ارزشهای بنیادین و عمیق خود پا فشاری می کند. تصمیم اخیر وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا مبنی بر تعیین گروه جند الله به عنوان گروه خارجی تروریست نیز در راستای این دو اصل مهم اتخاذ شده است. ما حامی آزادی بیان هستیم اما از فعالیتهای تروریستی در هیچ جای دنیا حمایت نمی کنیم. تصمیم روز گذشته وزارت امور خارجه آمریکا و بیانیه تهدید و توهین آمیز امروز گروه جندالله که در رسانه ها منتشر شده است شواهد خوبی برای رد ادعاهای بی اساس و غلط آن دسته از افرادی است که آمریکا را از حامیان این گروه معرفی می کردند. .
جمعه 14 آبان 1389

leyli maman - مالزی - کوا لا لا مپور
در واقع جند الله رو عربستان الم کرده در مقابل ایران عوض شیطنتهای ایران در یمن لبنان و هر جا که شیعه و سنی هست.
جمعه 14 آبان 1389

nader46 - انگلیس - لندن
جمهوری اسهالی که این گروه را کاملا امریکایی ودوره دیده در پایگاههای امریکا وهمکاری حتئ اوباما بااینهارا داشت حالا چرا ازاینکار امریکا دفاع میکنه?
جمعه 14 آبان 1389

experthoney - منامه - بحرین
حالا آمریکا چرا و به چه دلیل اینها رو تو لیست تروریستها گذاشته مهم نیست، مهم اینه که اینها به هر حال تروریستن، به هر حال گروهی که مردم عادی، سرباز وظیفه، راننده، نماز گزار رو ترور میکنن، نشون از پستی این گروه میده، . هر کسی از هر جنایتی حمایت کنه، شریک در اون جرم هست میخواد آمریکا باشه، آخوند باشه یا جندالله
جمعه 14 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
ترور همیشه محکوم است ولی چرا حکومت ولی وقیح در لیست تروریستی آمریکا قرار نمیگیره؟!!! وقتی حکومت ایران گروگان میگیره و یا ترور میکنه و یا .. فقط محکوم میشه ولی هیچگاه بعنوان یک حکومت تروریست و ضدبشر شناخته نمیشه. هر گروه و سازمانی که بر علیه حکومت ایران مسلحانه میجنگه توی لیست گروههای تروریستی آمریکاست ولی حکومتی که برعلیه تمام گروههای سیاسی کشورش مسلحانه میجنگه چی؟!!! شتر سواری که دولا دولا نمیشه!!! این لیست ترور آمریکا هم واسه خودش حکایتی داره!!!!
جمعه 14 آبان 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
این حرومزاده هااز عربستان تغذیه می شوند .همشونو باید اعدام کرد.
جمعه 14 آبان 1389

ADROIT - ایران - تهران
این خبر تنه خردمندان رو می لرزونه تنها آگاهان به بطن قضیه متوجه می شند این حرکت معنیش چیه ابر قدرتمند های جهان وقتی از گروه ای که وابسته به خودشونه امتیازی می گیرند تا خواسته هایشان رو برآورده کنه ....یادتون نرفته مصاحبه جنجالی نوری زاده در صدای آمریکا که از ریگی که سر دسته این کثافتا بود به عنوان آزادی خواه وجنبش بلوچ ایرانی و با این لغب دادناش هنودونهزیر بغله ای ریگی میزاشت ریگی هم که جو گرفته بودش که تلویزیون آمریکا هم پشتشه جنایاتشو دوبرابر کرد وسر باز که فقط جرمش پوشیدن لباس سربازی بود زنده زنده ذبحش میکردچشاتونوباز کنید ببینید که آمریکا چه جنایاتی در حق ملت ایران کرده ما باید رو پای خودمون وایسیم ما ایرانی ها چیزی کم نداریم که دسته گدایی سمته ابر قدرت ها دراز کنیم ایرانی جز هر دسته ای باشه با غیرته دریوزگی از آمریکا روسیه نمی کنه
جمعه 14 آبان 1389

پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
متاسفم برای وزارت خارجه که این اقدام آمریکا را صحیح ارزیابی کرده است. آمریکا از این گروه تمام حمایتهای مالی و اطلاعاتی را به انجام رسانده است و حال که به یک گروه بی ارزش و بی اثر تبدیل شده است آنها را در لیست خود قرار داده.
شنبه 15 آبان 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
bluestar - ایران - تهران - dkdk - دانمارک - اسلیس. شما بسیجیهای نوکر رژیم که تا دیروز همسو با رژیم منفور اسلامی گروه جند الله را عامل آمریکا و تروریستهای اجیر شده سازمان سیا میدانستید؟ حالا چطور شده همگی هول شدید و از فرط خوشحالی و ذوق زدگی مثل سران جمهوری اسهالی در پوست خود نمی گنجید؟!! آمریکا به شما رکب زد؟! . اینجا میشه شما مارمولکهای هفت خط اسلامی را شناخت که هیچ مرام و مسلک و وجدانی ندارید جز نوکری و دریوزگی و دستمال بدستی مشتی جانی بی وطن که در ایران در راس کار هستند و نان شب شما بی وطنان عرب زاده ضد ایرانی را میدهند تا در این وب سایت کامنتهای رد گم کن و مزخرف بگذارید. دست شما بسیجیهای سایبری خیلی وقته برای کاربران این وب سایت رو شده! معلق زدن بسه! من رد همه شما سایبری ها و کامنتهایتان را دارم.
شنبه 15 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.