تاج‌زاده: فصل‌الخطاب، قانون است؛ نه رهبر

 
تاج‌زاده: فصل‌الخطاب، قانون است؛ نه رهبر

مصطفی تاج‌زاده، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت، مبنای بهره‌مندی از حقوق را تعهد به قانون اساسی دانست و گفت که «فصل‌الخطاب»، قانون اساسی است نه اعتقاد به یک شخص.

به گزارش پایگاه خبری کلمه که اخبار میرحسین موسوی از رهبران سیاسی مخالف دولت را منتشر می‌کند، آقای تاج‌زاده در ملاقات کابینی این هفته خود با همسرش گفت: به تازگی گفته می‌شود که اگر فرد یا تشکلی اعتقاد به شخص رهبری نداشته باشد و او را «فصل‌الخطاب» قرار ندهد، حق بهره‌مندی از حقوق مدنی و سیاسی را نخواهد داشت، این یک بدعت است.

آقای تاج‌زاده تاکید کرد که چنین نگاهی متعلق است به 100 سال پیش و قبل از دوران مشروطه، زمانی‌که سخن و اراده شاه حکم قانون را داشته است و وفاداری به او مبنای شرکت در حکومت بود، این در حالی است که به گفته او پس از انقلاب مشروطه و تدوین قانون اساسی مبنای بهره‌مندی از حقوق تعهد به قانون اساسی است.

او گفت: رهبری حتی نمی‌تواند مجلس را منحل کند یا در حکم قاضی دخالت داشته باشد، اگرچه در عمل همه امور «میلی» شده و به جای مصلحت مردم، میل یک نفر و میل جناج حاکم مبنای کار قرار می‌گیرد.

این عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت افزود: شعار چهارگانه اقتدارگرایان یعنی «اسلام، انقلاب، امام و رهبر» که آن را محور وحدت می‌خوانند و البته «در میان مردم و قانون هیچ جایی ندارند»، دیگر کاملا حذف شده و حتی به ظاهر هم مورد اعتنا واقع نشده و نمی‌شوند.

او گفت که این شعار چهارگانه اقتدارگرایان «ما را به یاد شعار خدا، شاه، میهن در قبل از انقلاب می‌اندازد».

مصطفی تاج‌زاده، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی که بعد از حدود 9 ماه بازداشت از اسفند ماه 1388 در مرخصی بود، به دستور ماموران قضائی 24 مرداد ماه به زندان اوین بازگشت.

چند روز پیش از آن‌که مصطفی تاج‌زاده به زندان فراخوانده شود، متن شکایت او و شش نفر دیگر از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب از یکی از فرماندهان قرارگاه ثارالله به نام «سردار مشفق» منتشر شده بود.

آقای تاج‌زاده و چند نفر دیگر از اصلاح‌طلبان در این نامه با استناد به سخنان این مقام نظامی، درباره «دخالت سازمان‌یافته گروهی از نظامیان و نیروهای اطلاعاتی» در انتخابات ریاست‌جمهوری خرداد 88 به رئیس قوه قضائیه شکایت کرده بودند.

اخراج‌ نیروهای آموزش پرورش، 13 آبان و حذف یارانه‌ها

معاون سیاسی وزارت کشور دولت محمد خاتمی در ملاقات خود با همسرش، هم‌چنین به اخراج نیروهای طرفدار احزاب سیاسی خاص از مدارس و آموزش و پرورش، اشاره کرد و آن را نشانه تداوم تک صدایی در جامعه و تداوم کودتا دانست.

اشاره آقای تاج‌زاده به بخش‌نامه اخیر وزارت آموزش و پرورش است که در آن با تشریح جزئیات گزینش معلمان مدارس و مراکز غیر دولتی، تاکید شده افراد نباید هیچ نوع وابستگی به احزاب، سازمان‌ها و گروه‌هایی داشته باشند که مقام‌ها آنها را غیرقانونی اعلام کرده‌اند.

وی گفت: با این رویکرد می‌خواهند نیروهای سبز و هواداران این جنبش را زیر فشار قرار دهند، اما کسانی که فکر می‌کنند جنبش سبز خاتمه یافته و «به خصوص جناح حاکم»، خوب است اجازه دهند اجتماعی در هر روز هفته و در هر نقطه تهران برگزار شود تا معلوم شود اجتماعی عظیم‌تر از25 خرداد 88 شکل می‌گیرد.

سه روز پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در روز 25 خرداد در تهران و بعضی شهرهای دیگر ایران، تظاهرات میلیونی به راه افتاد که گفته می‌شود بزرگترین تظاهرات اعتراضی در تاریخ 30 ساله پس از انقلاب ایران بود.

آقای تاج‌زاده در ادامه سخنان خود با اشاره به 13 آبان، روز دانش‌آموز و سالروز حمله دانشجویان موسوم به خط امام و تصرف سفارت آمریکا گفت: این روز را در حالی گرامی می‌داریم که محسن میردامادی از رهبران جنبش دانشجویی آن زمان، هم‌چنان در زندان است و آیت‌الله موسوی خوئینی‌ها، رهبر معنوی دانشجویان خط امام، تحت فشارهای زیادی هستند.

آقای تاج‌زاده در ادامه گفت: «بسیار متأسف هستم که آقایان با توسل به شیوه‌های استالینیستی درصدد جعل تاریخ انقلاب آن هم متناسب با حال و هوای انسدادی و اختناقی امروز برآمده‌اند.»

این عضو زندانی شورای مرکزی جبهه مشارکت در بخش دیگری از سخنان خود حذف یارانه‌ها را پروژه‌ای شکست خورده ارزیابی کرد که به گفته او به نارضایتی گسترده مردم منجر خواهد شد.

وی گفت: دولت هم خوب می‌داند که این طرح با شکست مواجه می‌شود و به همین دلیل از حالا به این فکر هستند که تقصیرها را به گردن یکدیگر بیاندازند در حالی که اگر این طرح شکست بخورد جناح حاکم باید به خاطر کارشکنی‌هایی که در کار دولت اصلاحات داشت، عذرخواهی کند.

به گقته آقای تاج‌زاده در دولت اصلاحات، این طرح به صورت «عاقلانه» و «تدریجی» اجرا می‌شد اما اقتدارگراها با شعار تثبیت قیمت‌ها مانع اجرای آن شدند و مشکلات زیادی را ایجاد کردند.

مصطفی تاج‌زاده در دیدار کابینی این هفته خود با همسرش، فخرالسادات محتشمی‌پور هم‌چنین از ملاقات‌های رهبران جنبش سبز با یکدیگر ابراز خوشوقتی کرد و این گونه ملاقات‌ها و گفت‌وگوها را بسیار سودمند دانست.

Shomali - ایران - لاهیجان
تااسلام شرخودرا ازسراین کشور کم نکند،این دورباطل همچنان ادامه خواهدداشت!باشد1000سال!
پنج‌شنبه 13 آبان 1389

bluestar - ایران - تهران
این عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت افزود: شعار چهارگانه اقتدارگرایان یعنی «اسلام، انقلاب، امام و رهبر» که آن را محور وحدت می‌خوانند و البته «در میان مردم و قانون هیچ جایی ندارند»، دیگر کاملا حذف شده و حتی به ظاهر هم مورد اعتنا واقع نشده و نمی‌شوند. او گفت که این شعار چهارگانه اقتدارگرایان «ما را به یاد شعار خدا، شاه، میهن در قبل از انقلاب می‌اندازد».
جمعه 14 آبان 1389

bluestar - ایران - تهران
Shomali - ایران - لاهیجان - اول اینکه این حرف جنابعالی بوی دیکتاتوری میده. دوم اینکه بقای استبداد ربطی به اسلام و دین و . نداره. وابسته به عدم آگاهی مردمه. حتی اگر مردم لامذهب هم باشند ولی آگاهی نداشته باشند آنها را با لوح حقوق بشر کوروش فریب میدهند.
جمعه 14 آبان 1389

khosh bavar - ایران - یزد
فصل‌الخطاب ?! اخه, این دیگه چه لفظی, لغطی و اصطلاحیه , چرا از لغطهای فارسی استفاده نمیکنند, اگر با ما فارسی حرف بزنند, ما نمیفهمیم !?
جمعه 14 آبان 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
bluestar - ایران - تهران . بسیجی نوکر رژیم! اینقدر ماله کشی این اسلام فلاکت بار و کاسه لیسی رژیم را نکن؟ فریب مردم با منشور کوروش یعنی چی؟ خاک بر سر هر چی عقب مونده ذهنی بسیجی است؟ تو فهم این رو نداری که بفهمی منشور کوروش کبیر اولین قانون اساسی دنیاست که بعنوان سند سازمان ملل به ثبت رسیده و میراث تاریخی تمدن فارس و مایه افتخار و مباهات جهانیان است و وسیله فریب نیست. اما با تازینامه میتوان مردم را فریب داد چون هر شیادی آنرا به نفع خود تفسیر کرده! تو لمپن بیسواد حق نداری برای دفاع از اسلام نکبت بار تاریخ ایران و منشور کوروش را مثال بزنی و سفسطه کنی! یادت رفت در تظاهرات جنبش سبز از مردم میخواستی از کسانیکه شعارهای ضد ولایت وقیح و ساختار شکن میدهند عکس فیلم بگیرند و در اختیار مسئولان بگذارند؟ تو مزدور نوکر عرب باید از این وب سایت بری. برو این مزحرفات رو توی سایت حوزه ایدزیه قم بگذار که هم پالکیهای خودت رو خوشحال کنی. توهین به ایران و ایرانی کافیه مزدور!
شنبه 15 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.