پسر دایی و پسر عمو برای سرقت شرط‌بندی می‌کردند

 
پسر دایی و پسر عمو برای سرقت شرط‌بندی می‌کردند

 

2 جوان 17 و 18 ساله که از زنان کیف‌قاپی می‌کردند مدعی شدند برای انجام سرقت شرط بندی می‌کرده‌اند.

ساعت 16 روز 4 آبان امسال مأموران کلانتری 152 خانی‌آبادنو از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در جریان دستگیری یک سارق گردنبند قاپ در حوالی فروشگاه شهروند خانی آبادنو قرار گرفتند.

با حضور مأموران کلانتری در محل، خانمی با مراجعه به مأموران گفت: این آقا به همراه یک نفر دیگر با یک دستگاه موتورسیکلت قصد داشتند تا زنجیر طلای عروسم را از گردنش سرقت کنند که با حضور مردم در محل دستگیر شد، اما همدستش از محل فرار کرد.

با انتقال متهم به نام شهاب 17 ساله به کلانتری وی ضمن اعتراف به گردنبندقاپی به مأموران گفت: از چندی پیش با پسردایی ام به نام سامان شرط گذاشتیم تا ببینیم آیا می‌توانیم کیف‌قاپی و گردنبندقاپی کنیم یا نه؛ پس از اولین سرقت بود که تصمیم گرفتیم این کار را ادامه دهیم و به هیچ عنوان تصور نمی‌کردم که روزی دستگیر شوم.

با توجه به اعترافات صریح شهاب و معرفی پسردایی خود به نام سامان 18 ساله به عنوان متهم متواری شده، دستگیری این متهم در دستور کار مأموران قرار گرفت و این متهم نیز تنها پس از چند ساعت از زمان دستگیری شهاب، در ساعت 20 روز حادثه در منطقه عبدل‌آباد، شناسایی و دستگیر شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور شعبه اول دادیاری دادسرای امور جنایی تهران، متهمان جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

با آغاز تحقیقات در پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، متهمان در اعترافات خود عنوان کردند که با یک دستگاه موتورسیکلت هوندا 125 طوسی رنگ و در محدوده خانی آبادنو اقدام به کیف‌قاپی و گردنبندقاپی کرده‌اند.

با توجه به وقوع سرقت‌های مشابه در منطقه خانی آباد و با جمع‌بندی شکایت مطرح شده درباره سرقت‌های مشابه، مالباختگان جهت شناسایی متهمان به پایگاه پنجم دعوت شدند.

با حضور مالباختگانی که توسط سرنشینان موتورسیکلت هوندا 125 مورد سرقت قرار گرفته بودند، تعدادی از مالباختگان موفق به شناسایی کامل هر 2 متهم شدند.

یکی از مالباختگان که زن جوانی بود، در زمان شناسایی متهمان به کارآگاهان گفت: در روز 4 آبان برای شرکت در جشن تولد دختر یکی از بستگان دعوت شده بودم؛ برای همین در ساعت 17 به مدرسه محل تحصیل دخترم رفته و پس از تحویل گرفتن از اولیای مدرسه به سمت محل میهمانی حرکت کردم.

در خیابان درختی و در زمان داخل شدن به داخل کوچه، ناگهان این دو نفر با یک دستگاه موتور به من و دخترم نزدیک شدند و در یک لحظه کیف دستی همراه مرا به سرقت برده و از محل متواری شدند؛ در آن لحظه دختر کوچکم آنقدر ترسیده بود که از شدت ترس بیهوش شد و من بیشتر از هر چیز نگران سلامت دخترم بودم؛ برای همین بلافاصله با کمک عابرانی که در آن لحظه متوجه موضوع سرقت شده بودند دخترم را به منزل بستگانم در داخل همان کوچه بردم.

سرهنگ کارآگاه علی اکبر اسدی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان به ارتکاب سرقت‌های مختلف کیف‌قاپی و گردنبدقاپی و همچنین شناسایی متهمان از سوی ده‌ها تن از مالباختگان، این امکان وجود دارد که تعداد سرقت‌های ارتکابی از سوی متهمان افزایش یابد لذا از همه مالباختگانی که در منطقه جنوب غرب تهران بویژه در منطقه خانی آبادنو مورد گردنبندقاپی و کیف‌قاپی قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمان و طرح شکایت خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

khosh bavar - ایران - کرمان
فکر کرده همه اسمشون خوش باوره !?
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

amir pishro - ایران - تهران
مگه میشه دو نفر با هم پسر عمو پسر دایی باشن ؟
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

sir.amir - انگلستان - منچستر
خودشون که کلن باهم فامیلن اخوندرا چرا نمیگید
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.