تهران اتباع ایرانى را از سفر به فرانسه بر حذر داشت

 
تهران اتباع ایرانى را از سفر به فرانسه بر حذر داشت

سخنگوى وزارت امور خارجه جمهورى اسلامى ایران روز یکشنبه به اتباع ایرانى توصیه کرد تا به دلیل آنچه وى «وضعیت نا امن فرانسه و نا آرامى هاى اجتماعى در این کشور» خواند از سفر به فرانسه خوددارى کنند.

رامین مهمانپرست در گفت و گو با خبرنگاران در تهران گفته است که «وضعیت برخى از کشورهاى غربى به دلیل بحران هاى اقتصادى تغییراتى داشته و نا آرامى هاى اجتماعى در این کشورها وجود دارد.»

وى افزوده است که نا آرامى ها در فرانسه «حد شدیدترى پیدا کرده و بر همین اساس به هموطنان توصیه مى کنیم براى سفرهاى غیر ضرورى به این کشور تردد نکنند.»

فرانسه در هفته هاى گذشته و در اعتراض به تصویب قانون بازنشستگى افراد از ۶۰ سال به ۶۲ سال شاهد اعتراض هاى گسترده اى به سیاست هاى دولت نیکلا سرکوزى بود ولى این اعتراض ها از هفته گذشته به پایان رسیده است.

سخنگوى وزارت امور خارجه جمهورى اسلامى ایران مى گوید که ایرانى ها در جریان سفر به فرانسه «مراقبت لازم را داشته باشند، چون وضعیت نا امنى در این کشور به حد بالایى رسیده است.»

هشدار ایران در حالى صورت مى گیرد که روابط تهران با غرب بویژه فرانسه شکننده شده است و رسانه هاى جمهورى اسلامى در گزارش هاى خود سعى مى کنند که اعتراض ها به وضعیت اقتصادى در کشورهاى اروپایى را به نا آرامى و نا امنى گسترده تعبیر کنند.

آقاى مهمانپرست در بخش دیگرى از مصاحبه مطبوعاتى خود دستگیرى شش ایرانى از سوى قطر در آب هاى خلیج فارس را تایید کرد و گفت که این افراد در دو قایق ماهیگیرى به آب هاى قطر وارد و دستگیر شده اند.

وى افزود: « بحث ها از طریق کنسولى و سفارت ایران در قطر در حال پیگیرى است و امیدواریم به زودى این شش ماهیگیر ایرانى آزاد شوند.»

خبرگزارى خانه ملت که اخبار مجلس شوراى اسلامى ایران را انعکاس مى دهد گزارش داده که «ماهیگیران ایرانى روز هشتم مهرماه از سوى بالگردهاى قطرى مورد حمله قرار مى گیرند که در این حمله سه تن از سرنشینان قایق هاى یادشده مجروح و سپس هر شش سرنشین این دو قایق، توسط گارد ساحلى قطر دستگیر و به دوحه منتقل مى شوند.»

در همین رابطه دو نماینده بوشهر هفته گذشته به وزیر امور خارجه جمهورى اسلامى تذکر دادند.

از سوى دیگر، محمدمهدى پور‌فاطمى، نماینده دشتستان در مجلس گفته است: «اخیرا هم دولت قطر به آب‌هاى استان بوشهر تعرض مى‌ کند و هر هفته صیادان بوشهرى را به قطر مى‌ برد و در آنجا صیادان را شکنجه مى ‌کنند که درخواست مى‌ کنم هیئت ‌رئیسه مجلس موضوع را با جدیت پیگیرى کند.»

وى با بیان اینکه بسیارى از ماهیگیران دستگیر شده از سوى قطر «سال‌هاست که در این کشور زندانى‌ هستند» گفته است که «با مسئولان قطرى هم در این خصوص صحبت شده ولى تاکنون وزارت امور خارجه پیگیرى ویژه ‌اى در این زمینه نداشته است.»

جمهورى اسلامى ایران و قطر روابط نزدیکى با یکدیگر دارند و مقام هاى بلندپایه دو کشور بارها از پایتخت هاى یکدیگر دیدار کرده اند.
Alireza.. - ایران - تهران
نمیدونم بخندم یا گریه کنم.
سه‌شنبه 11 آبان 1389

reza.paris - ایران - تهران
اخوند های کثیف و دروغگو
سه‌شنبه 11 آبان 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
واقعا به این نتیجه رسیدم که, سران جمهوری کثیف اسهالی دقیقا مثل بچه های 5 ساله که از روی نادانی با همه حتی با خودشون لج میکنند شده و میخواد بگه من برای جان شهروندانم ارزش قائلم و نگران سلامتی آنها هستم, آخه باید یکی به این جانوران عقب مونده بگه مردم ایران از دست شما آشغالهای جنایتکار وحشی به کشور فرانسه و دیگر کشورها پناهنده شدند تا شاید آب خوشی از گلویشان پائین بره و نگران جان خودشون و بچه هاشون نباشند که تو کهریزک بهشون درس اسلام شناسی یاد بدهند, مردم ایران در هیچ کجای دنیا به اندازه خود ایران جانشان در خطر نیست! ای مرگ بر هر چی دجال و عوامفریب در دنیا مثل شما آشغالها.
سه‌شنبه 11 آبان 1389

Rahsaba - اتریش - کلاگنفورت
زرشک
سه‌شنبه 11 آبان 1389

pejmanfrance - فرانسه - پاریس
... آدم عقده ای و دروغگو.مرتیکه عوضی درب و داغون ترین وضعیت کشور های دیگه از وضعیتی که شما برای این مملکت فراهم کرده اید 100 درججه بهتر است
سه‌شنبه 11 آبان 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
اگر جون ایرانی ها برای شما مهم است چرا به عراق که یکی از نا امن ترین کشورهاست و روزی نیست که دو یا سه بمب منفجر نشه ،این هشدار رو نمیدید.کثافتهای اشغال کفتار های پست شما کی جون ایرانی ها براتون مهم بوده ،شما که جوانان رو در خیابان بقتل میرسانید.
سه‌شنبه 11 آبان 1389

kara - هلند - رتردام
اوهوی عمو اوغلی. یه خرده عقب میزنی‌، تظاهرات فرانسه تموم شد محمودک ....
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

خرمگس سبز - ایران - تبریز
لابد دکی رحیمی اخم کرده که فرانسه اینقدر تو هچل افتاده ، چطوره از مردم فرانسه هم دعوت کنیم بیان ایران و اینجا در امن امان باشن...
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ - گل گفتی. الان سالهاست که اگه به سایت Home office انگلیس بری از انگلیسی ها خواسته که ایران نرند گون ممکنه هر لحظه در ایران جنگ بشه. حالا آقایون کثافت که مردم از دستشون به فرانسه پناهنده میشن دارن ادای اروپایی ها رو درمیارن که ما هم به ایرانی ها میگیم که کشور شما نیان! انگار فرانسه به ایرانی ها ویزا میده که ایرانی ها بگن این آخر هفته یه سر بریم پاریس عشق و حال که جناب دولت میگه: عزیزم این هفته رو پاریس بی خیال، خواهشا برو ونیزی ، بارسلونایی لندنی که یهو جز نشی!!!
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

pelle - سوئد - استکهلم
این شکرخوریها به جمهوری اسلامی نیامده .
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
یه خبرنگار همین هفته پیش از خامنه ای پرسید که به علت بمبگذاری ها و حمله به زائرهای ایرانی و کشته هایی که اخیرا دادیم آیا جایزه زائرها به عراق برن یا بهتره مدتی صبر کنن تا اوضاع آروم شه که شما حدس میزنید جواب این بی پدر ضد ایرانی چی باشه. آقا گفته به درک که کشته میدیم ایرانی ها باید به زیارت برن! حالا جمهوری اسهالی نگران شهروندهای ایرانی میشه اونهم کجا ، تو فرانسه ای که ایرانی ها از دست آخوندها در میرن که اونجا پناهنده بشن. لعنت به ولایت فقیه
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

Pezhman - اتریش - وین
مثل دختر بچه ها که کفشهای مادر راپوشیده ادای بزرگترهارا درمیآورند.
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

black chador - امریکا - ولدن
چقدر اینها بدبخت هستند. حتی اگر در فرانسه اتش بباره مردم ایرانی اونو به زیر دست شما بودن ترجیح میدن.
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

Pezhman - اتریش - وین
چقدر دلشون برای حقوق وجان وناموس مردم میسوزه وما ناسپاسی کرده قدر این فرشتگان راستگوکهریزکی رانمیدانیم.
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

kalkal - ایران - تهران
کی گفته ما فرانسه رو به ایران ترجیح میدیم؟ شما فرار کردید رفتید اونجا زرق و برقش چشماتون گرفته . نوکر ایران هستیم تا آخرش شما فقط از ایرانی بودن حرفشو دارید. پاش بیفته همین ایران را با تمام مردمش به یه هات داگ میفروشید. درست گفتم ننه؟ هات داگه دیگه نههههههههههههههه؟
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

sir.amir - انگلستان - منچستر
عجب روی دارن براستی من باور دارم تو حوزه علمیه قم از درسهای اولیه رفتن داخل بشکه برای گرفتن مدرک پر روی واقعا روی دارن اینها
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

yavaram - المان - کلن
kalkal عزیزم برو اب رو بریز اونجات که می سوزه. درست گفتم غلام نهههههههه؟!
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
kalkal - ایران - تهران -- جواب تو را نباید داد چون خیلی نادانی ولی با این حال جوابتو میدم, نه اتفاقا زرق و برق اینجا چشم منو نگرفته و از تو هم خیلی بیشتر عاشق وطنم ایران هستم, منتها من عاشق ایران و مردمش و طبیعتش و فرهنگ اصیلش و نماد حقوق بشرش (کوروش کبیر) و افتخاراتش و صلح دوستی مردمانش هستم, اما تو, تو و امثال تو عاشق این چیزهائی که من گفتم نیستید, بلکه عاشق و سینه چاک ولایت وقیه و مموت چاخان و جنایاتشون و دزدی هاشون و عوام فریبی هاشون و ایجاد جنگ و رعب و وحشتشون هستید, مهم نیست که تو در ایرانی و من 5000 کیلومتر ازش دورم, مهم اینه که من با تمام وجودم ایرانیم و بهش افتخار میکنم ولی تو با افکار عقب مونده و ارتجاعیت به اندازه سالیان سال نوری از ایران دوری.
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن -- لطف داری, این جانوران عقب مونده ما را هم مثل خودشون خیلی ببخشید خر فرض کردند, البته بلا نسبت خر, ولی هر عقل سالمی میتونه بفهمه که قصد و غرض این اوباشان نگرانی سلامت شهروندانش نیست, بلکه میخواد بگه اگه آمریکائیها و غربیها این کار را میکنند ما هم بلدیم, میخواد به قول مموت چاخان آب را بریزه اونجائی که میسوزه.
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.