حذف تصویر شخصیت روحانی دربیلبوردهای فیلم لطفامزاحم نشوید

 
حذف تصویر شخصیت روحانی دربیلبوردهای فیلم لطفامزاحم نشوید

به گزارش آخرین نیوز، تهیه‌کننده فیلم سینمایی «لطفا مزاحم نشوید» از جمع‌آوری بیلبوردهای این فیلم از سطح شهر تهران خبر داد.

تهیه‌کننده‌ فیلم «لطفا مزاحم نشوید» با گلایه نسبت به وضعیت بیلبورد‌های این فیلم که دستخوش تغییراتی شده است، اظهار کرد: نمی‌دانم چرا باید بیلبوردی که طرح آن به تصویب رسیده یکباره و بدون اطلاع ما تغییر کند وآن را به شکلی متفاوت ارائه کنند؟!

محمد احمدی در گفت‌وگویی با خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ادامه داد: روز گذشته متوجه شدم که بیلبوردهای این فیلم دستخوش تغییر شده و شخصیت روحانی این فیلم از آن حذف شده است.

وی در عین حال عنوان کرد: در پوستر فیلم ما هم مانند سایر فیلمها عکس کاراکترهای اصلی به چاپ رسیده بود و این پوستر توسط وزارت ارشاد تایید شده بود و اکنون در سر درسینماها هم همین پوستر نصب شده است، اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که به یکباره بیلبوردهای ما را که مدتی پیش به تصویب رسیده بودند، بدون اطلاع ما عکس روحانی‌اش را حذف کرده‌اند.

احمدی ادامه داد: من واقعا مانده‌ام که چرا باید چنین اتفاقی صورت بگیرد؟! آن هم در شرایطی که این فیلم به خاطر حضور شخصیت روحانی در حوزه‌ی علمیه قم مورد توجه قرار گرفت و در بخش تجلی اراده‌ی ملی جشنواره‌ی فجر سه جایزه دریافت کرد که اتفاقا یکی از این جایزه‌ها برای ایفای نقش روحانی به هدایت هاشمی بود.

وی با اعتقاد بر اینکه، برخوردهای سلیقه‌ای در حوزه‌ی فرهنگ امر درستی نیست،یادآور شد:ای کاش حداقل دوستان به ما اطلاع می‌دادند تا اگر هم از نظر آنها مشکلی در این پوستر وجود داشت، ما خودمان آن را برطرف می‌کردیم نه اینکه عده‌ای به سلیقه‌ی‌خود در پوستر ما دست ببرند.

احمدی در عین حال از پیگیری این موضوع خبر داد.

تهیه کننده‌ «لطفا مزاحم نشوید» در بخش دیگری از این گفت‌وگو با تشکر از وزارت ارشاد و صدا و سیما که در پخش تیزرهای این فیلم همکاری دارند، درعین حال گفت:با این وجود در مقایسه با فیلم‌های دیگر زمان پخش تیزرهای ما، زمان چندان مناسبی نیست و تیزر فیلمهای دیگر در تایم‌های بهتری پخش می‌شود.

محمد احمدی در ارتباط با فروش فیلم «لطفا مزاحم نشوید» خاطرنشان کرد: فیلم ما، این روزها فروش خوبی دارد و نکته‌ی جالب این است که در این دوره تنوع فیلم‌ها هم مناسب است و ما در این دوره‌ی اکران فیلم‌های طنز و تاریخی هم داریم و ما هم فیلم خود را اثری اجتماعی با رگه‌های طنز می‌دانیم و بدین ترتیب می‌بینیم که در زمان واحد سه ژانر در سینماها اکران می‌شود که حداقل این موضوع نسبت به دوره‌های قبلی اکران از تنوع بهتری برخوردار است.

وی در ادامه درباره‌ی زمان اکران «لطفا مزاحم نشوید» هم توضیح داد: زمان اکران این فیلم به نسبت زمان خوبی است، چرا که دیگر در دوره‌هایی مانند ماه رمضان و یا تعطیلات قرار نداریم و به همین دلیل فیلمها می‌توانند موفقیت بیشتری در گیشه داشته باشند.

احمدی در عین حال به اکران 11 فیلم جدید در دوره‌ای محدود اشاره کرد و افزود:گلایه‌ای که در این باره از آقای سجادپور و شورای صنفی نمایش دارم، این است که چرا در مدت زمانی بسیار کم این حجم فیلم جدید به نمایش درمی‌آید؟! 15 روز پس از شروع اکران فیلم ما 11 اثر جدید به اکران درآمد که من فکر می‌کنم سینمای ما پتانسیل این تعداد فیلم در این بازده‌ زمانی را ندارد و همین موضوع باعث می‌شود که برخی فیلم‌ها بسوزند. به عقیده‌ی من لازم است که این موضوع کنترل شود.

وی ادامه داد:البته در این زمینه، بخشی از تقصیر هم به عهده‌ی خود ما فیلمسازان و اهالی سینماست، چرا که خود ما شرایط را خراب می‌کنیم. اکنون شرایط کلی خوب است، اما ما نباید یکباره همه‌مان بخواهیم که فیلمهایمان در این زمان محدود اکران کنیم. ما از اسفند سال گذشته در نوبت گروه «آزادی» هستیم و لازم است که فیلم‌های دیگر هم برای اکران در نوبت بمانند.

محمد احمدی در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار کرد: ما به عنوان یک تهیه کننده‌ی مستقل توان تبلیغات آنچنانی را برای فیلم‌مان نداریم. اگر ما توان تبلیغ‌مان در حد فیلمی مثل «ملک سلیمان» بود، حتما در گیشه موفقیت بیشتری کسب می‌کردیم. اما در نهایت این توان مالی ضعیف،‌عدم همکاری و حمایت برخی نهادها و بحث‌های همچون بیلبورد در فروش ما تاثیر می‌گذارد.

این تهیه‌کننده‌ سینما درباره میزان استقبال مخاطبان از این فیلم اپیزودیک به ایسنا گفت: من در زمان اکران با تماشاچیان مختلف فیلم را دیده‌ام و خدا را شکر این فیلم با مخاطبان ارتباط خوبی برقرار می‌کند. اگرچه دوستان مختلف می‌گویند که فیلم اپیزودیک نمی‌تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند. اما فیلم « لطفا مزاحم نشوید» اگر نگویم که صد‌درصد تماشاگران را راضی کرده حداقل 90 درصد آنها را راضی کرده است و ما طی این روزها حتی یک نمونه اعتراض هم نداشته‌ایم.

وی درباره‌ی چگونگی ورودش به روند تولید این فیلم هم یادآور شد: روز اول که محسن عبدالوهاب فیلمنامه این فیلم را نزد من آورد، آنقدر این فیلمنامه به نظرم صمیمی و خوب آمد که بلافاصله تهیه آن را قبول کردم. البته با شناختی که از محسن عبدالوهاب داشتم، مطمئن بودم که او هم توان ساخت فیلمی خوب را دارد.

تهیه‌کننده‌ «لطفا مزاحم نشوید» در پاسخ به پرسشی مبنی بر حضور برخی بازیگرانی که چهره نیستند و تاثیر بر فروش فیلم به ایسنا گفت: درست است که در فروش یک فیلم بحث بازیگر مهم است، اما این موضوع تعیین‌کننده نیست و ما فیلمهای متعددی داریم که علی‌رغم حضور سوپراستارهای متعدد فروش چندانی نداشته‌اند، به نظر من سوپراستار به تنهایی تضمین‌کننده‌ فروش نیست.

محمد احمدی ادامه داد: بر این باورم که ابتدا باید فیلمنامه و داستان برای تماشاچی جالب باشد و اگر این اتفاق بیفتد ستاره می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور عمل کند. ترکیب فعلی بازیگران این فیلم همان چیزی است که محسن عبدالوهاب دوست داشته و من فکر می‌کردم که او کاراکترهای فیلمش را با این افراد عینیت می‌بخشد. به همین دلیل هیچ مخالفتی نکردم و اکنون هم مطمئنم که تماشاچی از دیدن این فیلم لذت می‌برد.

magiteq - ایران - تهران
این هم ازاد ترین کشور دنیا به نقل از محمودو دوله
سه‌شنبه 11 آبان 1389

belfililipit - اتریش - لینز
چون اخونده سبز پوشیده
سه‌شنبه 11 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.