نشریه سپاه، احمدی نژاد را به تعریض به امام و رهبری متهم کرد


نشریه سپاه، احمدی نژاد را به تعریض به امام و رهبری متهم کرد

نشریه "پیام انقلاب" که در شماره اخیر خود به انتقاد از محمود احمدی نژاد پرداخته، ارگان رسمی سپاه پاسداران محسوب می شود

ارگان رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سخن رئیس جمهوری را در مورد "در راس امور نبودن" مجلس، "تعریض" به رهبران فعلی و سابق جمهوری اسلامی ایران دانست.

ماهنامه "پیام انقلاب" در آخرین شماره خود، با یادآوری سخن بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه "مجلس در راس امور است " نوشت: "تحلیل سطحی و کلمه ای و شکلی از فرمایشات گهربار امام امت و آن را به نحوی دگرگون ساختن که منافع عده ای قلیل را برای چند صباحی فراهم سازد، یک خطای جبران ناپذیر است."

ماهنامه پیام انقلاب، به صاحب امتیازی نمایندگی ولی فقیه در سپاه، در ادامه پرسیده: "استنباطی چنین غلط و خطایی چنین آشکار برای چه صورت می گیرد؟ فقط برای آنکه سپری باشد در برابر نظارت و حساسیت های گاه به گاه مجلس اصولگرا در مقابل انحرافات دولتمردان؟"

محمود احمدی نژاد یک ماه و نیم پیش، در مصاحبه با روزنامه دولتی ایران گفته بود که سخن آیت الله خمینی مبنی بر اینکه مجلس در راس امور است، مربوط به زمانی بوده که کشور را نخست وزیر منتخب نمایندگان اداره می کرده، اما اکنون قوه مجریه در راس قرار دارد.

این سخن آقای احمدی نژاد، واکنش های شدیدی را در محافل سیاسی ایران برانگیخت؛ تا آنجا که ۱۷۰تن از نمایندگان مجلس ایران در تذکری کتبی به رئیس جمهوری از او خواستند که به جای نفی جایگاه مجلس، به وظایف خود عمل کند.

"دولت اگر در صدر هم باشد، حق ندارد بی قانونی کند"

ماهنامه پیام انقلاب در ادامه آورده است: "اگر به فرض محال گفته رئیس جمهوری درباره سخنان امام خمینی درست هم باشد - که نیست - طرح این مسائل چه سودی برای کشور دارد؟ آیا در صدر بودن دولت دلیلی می شود که دولت هر کاری که خود صلاح دانست انجام دهد و به قانون بی توجهی کند؟"

این نشریه تاکید کرده است: "اگر دولت در صدر هم باشد حق ندارد بی قانونی کند و در برابر خواست نمایندگان، که اختیار عزل رئیس دولت را هم دارند، بایستد."

ارگان رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزوده: "این روش غلطی است که اگر نتوانستیم با منویات خمینی کبیر هماهنگ و هم راستا شویم به تحریف و تحلیل نادرست سخنان آن مراد شهدا دست بزنیم."

نشریه وابسته به دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه، هشدار داده: "مرجع تحلیل و تبیین اندیشه های تابناک امام خمینی ولی فقیه زمان است ... و تا کنون حضرت آیت الله خامنه ای ولی امر مسلمین، گفته امام امت را تفسیری این گونه نکرده اند."

"گویا عده ای راه خدمت کردن به ملت را از یاد برده اند"

نشریه پیام انقلاب تاکید کرده که اظهاراتی از قبیل سخن رئیس جمهوری در مورد مجلس، این تلقی را در جامعه سیاسی ایجاد می کند که "انگار عده ای... از امام و سلوک و منش آن عزیز آگاهی مناسبی ندارند و گویا راه مناسب خدمت کردن به ملت را از یاد برده اند".

این ماهنامه افزوده است: "این مسایل، موضوعات انحرافی است و طرح آنها نه تنها سودی برای کشور و ملت ندارد، بلکه به زیان مردم است؛ زیرا مسئولین به جای آنکه به رفع مشکلات آنان بپردازند همواره در معرکه مجادلات بی سرانجام و پر از اشتباهی غرق می شوند که گره ای از کار فروبسته کشور نمی گشاید."

مقاله انتقادی ارگان سپاه، همچنین به انتقاد از "حاشیه سازی و پرداختن به امور غیر ضروری" پرداخته که به عقیده نویسنده مدتی است "از سوی برخی سیاست ورزان به مساله اصلی کشور تبدیل شده و می رود تا روند افزایشی خود را همچنان ادامه دهد".

این مقاله، در جایی دیگر به انتقاد از کسانی پرداخته که "در اشتباهی استراتژیک و تاریخی"، به جای دفاع از "گفتمان انقلاب اسلامی"، از "ایرانیت به جای اسلامیت" سخن می گویند و "منشور کوروش را به جای گفتمان آزادی خواهی اسلامی بالا می کشند".

در هفته های گذشته، تجلیل محمود احمدی نژاد از "منشور کورش" و دفاع وی از اظهارات اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر خود مبنی بر ارجحیت "مکتب ایرانی" بر "مکتب اسلامی"، مخالفت های جدیدی را در میان محافظه کاران برانگیخته است.

این مخالفت ها در حالی صورت می گیرد که بسیاری از مدافعان محمود احمدی نژاد و به ویژه شخص آیت الله خامنه ای، با وجود برخی گلایه ها، تاکنون برآیند کلی عملکرد دولت را مثبت ارزیابی کرده اند.

arashfarnod - کانادا - ونکور
این سیاه بازی و فریب کاریهای احمقانه را سر لوحه خودتان قرار داده اید به تصور این اینکه مردم نمی فهمند.سربازان گمنام امام زمان ,همان هایی که 30 سال به شرافت مردم تعرض و توهین کردن و تمام کسانی که باتون بدست و تمامی عواملی که مردم را سرکوب کرده اند ,اون روزی که عین یک موش کثیف مثل صدام حسین از سوراخ بیاورتان بیرون دور نیست در هر جای دنیا که می خواهید باشید.اگر فکر می کنید الاآن کسی به کارتان کاری ندارند فکر نکنید شناسائی نشده اید.به موقع عین .. جلوی تصویر تلویزیون زاری می کنیدولی آن موقع خیلی دور است و دربدری خانواده تان دیدنی است.و گریه هایتان که به خدا ما فقط در کادر اداری یوده ایم هیج فایده ایی ندارد. سپاه ,رهبری ,رئیس جمهور ,نمایندگان مجلس و تمامی وطن فروشان ننگ بر خودتان و شرافت نداشته تتان باد.
سه‌شنبه 11 آبان 1389

salar187 - ایران - تهران
عصبی میشم وقتی تو همایش های نظامی-دولتی-علمی-فرهنگی-ورزشی یا هر کوفت و زهر مار دیگه ای یه آخوند باید مثل دست خـــــر اون جلو بشینه...!. تو عکس این مطلب هم یکیشون هست..!
سه‌شنبه 11 آبان 1389

bluestar - ایران - تهران
اسناد مهم تقلب در انتخابات ٨٨: صادق محصولی به استانداران میگفت آراء شما همین است که من قرائت می کنم. https://sobhemoud.wordpress.com/2010/11/02/election88/
سه‌شنبه 11 آبان 1389

mashady - انگلیس - منچستر
خوبه . به جون هم بیفتید . ابروی همدیگر رو ببرید . رضا پهلوی و سلطان علی قاجار وچند فسیل سیاسی دیگه رو هم بازی بدین
سه‌شنبه 11 آبان 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
خدا مرگتون بده ....حق نشناس ها ...خجالت بکشید دیگه..از دهات و رو الاغ نشستن و دوره گردی و دست فروشی کشیدتتون آوردتتون تو تهرون لباس تنتون کرد و جیره و مواجب و زمین و ماشین و ...در اختیاروتون گذاشت ..بهتون گفت فقط مواظب مالم(تمام کشور) باشید و هر کی صداش رفت بالا و خواست لگد ول کنه و یا در گوشه ای از مالم ادعای مالکیت بکنه ترتیبش رو بدید ..اینکه ساده تره بود از بیل زدن و دنبال گاو و گوسفند رفتن...این دیگه نامردیه که اینجوری بجونش بیفتید !! ای حق نشناس ها ای نامردها کجای دنیا رسم که این همه شکم گنده دهاتی مفت خور شهر نشین شده دنبال یه میمون بیفتند...!! حالا میمونه گفته در نهایت که در مجلس را باید بست و دوره گردها و دست فروشان و اراذلان نماینده مجلس شده باید در خونه هاشو مجلس راه بیندازند اینکه بدی نداره !!
سه‌شنبه 11 آبان 1389

mehr47 - ایران - تهران
به امام تعریض شد یعنی چی? یعنی امام عریض شد? نمیشه امام طویل بشه? اصلا تعریض شدن یعنی مموتی امام را تعریض کرده? حضرت اقا پهن شدند?
سه‌شنبه 11 آبان 1389

sir.amir - انگلستان - منچستر
خر خودتونیدو سید علی کره خر
سه‌شنبه 11 آبان 1389

tirdad111 - ایران - تهران
اینا همش سیاه بازی اگه اعتقاد داشتن مجلس در راس امور که انقدر رد صلاحیت نمی کردن
سه‌شنبه 11 آبان 1389

alexxx - اتریش - وین
اقا مسئول این نشریه کیه? چطور به خودشون اجازه دادن به مدیریت جهانی اهانت کنن و به ایشون برچسب تعریضی بزنن. کلمات گهربار جناب ریاست جمبوری اقای "عمه تی نجات" مشرف به هر قانونی و هر سیاستی و هر فلسفه ایست. این گناه کبیره است که به این مرد بزرگ تاریخ این مغز کل و مدیرییت جهان گیر بدن, و بگن یه اخوندی رو ته ریز کرده حالا خمینی نباشه خود امام زمان باشه. کی همچون جسارتی کرده? اگه خشم ریاست اعلای جمبوری بگیرتشون بهشون میگم یه من ماست چقدر کره میده. خدا از تقصیراتتون بگذره که وضعتون خیلی وخیمه. طلب عف کنید از حضرت اعلا مخموت عمه تی نجات.
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

Daena - ایتالیا - رم
من فکر میکنم این یک سیاه کردن مردمه که بگن احمدی نژاد وسپاه دستشون تو یه کاسه نیست!!!!
چهار‌شنبه 12 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.