تلاش نیروهای امنیتی برای جلوگیری از دیدار کروبی و موسوی


تلاش نیروهای امنیتی برای جلوگیری از دیدار کروبی و موسوی

مهدی کروبی و میرحسین موسوی از رهبران مخالفان دولت

بر اساس گزارش منابع نزدیک به کروبی، بامداد روز یکشنبه نیروهای امنیتی تلاش کردند تا از دیدار مهدی کروبی با میرحسین موسوی جلوگیری کنند ولی مهدی کروبی موفق شد با کمک میرحسین موسوی وارد منزل او شود.

وبسایت سحام‌نیوز، پایگاه خبری حزب اعتماد ملی، در گزارشی نوشته است که تلاش برای جلوگیری از این دیدار توسط «نیروهای امنیتی منطقه پاستور» و «به دستور مقامات امنیتی و حفاظتی» صورت گرفت.

به گزارش سایت یاد شده، این نیروها با آگاهی از حضور مهدی کروبی در نزدیکی منزل آقای موسوی از ورود وی و نیروهای حفاظت او به منزل میرحسین موسوی جلوگیری کردند ولی مهدی کروبی موفق شد با کمک میرحسین موسوی وارد منزل او شود.

سحام‌نیوز می‌نویسد: «در پی این اقدام ماموران امنیتی و حفاظتی و اطلاع میرحسین موسوی از ماجرا، وی در اقدامی انقلابی سوار بر ماشین شخصی خود شد و مهدی کروبی و فرزند ایشان را شخصاً به داخل مجموعه برد.»

هنوز گزارشی از محتوای گفت و گوی این دو رهبر مخالفان دولت محمود احمدی نژاد منتشر نشده است.

میر حسین موسوی و مهدی کروبی که از سوی هواداران دولت به عنوان «سران فتنه» معرفی شده اند از یکسال پیش بارها با یکدیگر دیدار و گفت و گو کرده اند ولی به نظر می رسد این نخستین بار است که آنها برای دیدار با یکدیگر با محدودیت روبرو می شوند.

مأموران امنیتی و لباس شخصی ها در  ماه های اخیر بر فشارهای خود بر مخالفان و رهبران آنها افزوده اند و با جلوگیری از دیدار چهره‌های سرشناس منتقد دولت با مهدی کروبی و میرحسین موسوی، در برخی موارد به ضرب و شتم آنها نیز اقدام کرده اند.
نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران اواخر شهریورماه از دیدار خانواده‌های حمید و مهدی باکری و محمد ابراهیم همت، از فرماندهان سپاه پاسداران که در جریان جنگ ایران و عراق جان خود را از دست دادند، با میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، همسر وی جلوگیری کردند.

خانواده‌های همت و باکری، چندی پیش از آن و در هنگام ورود به منزل مهدی کروبی نیز
با واکنش نیروهای امنیتی روبرو شدند و این نیروها حتی در جریان درگیری از گاز اشک‌آور استفاده کرده و به ضرب و شتم خانواده باکری و همت پرداختند.

اوایل شهریورماه پس از آن که مهدی کروبی و خانواده‌اش طی چندین شب متوالی شاهد حمله گروهی از «لباس‌شخصی‌ها و بسیجی‌ها» به منزل خود بودند، کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران
اعلام کرد که «آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، مسئولیت امنیت مهدی کروبی، نامزد ریاست جمهوری سال گذشته و خانواده وی را به عهده دارد.»

مهدی کروبی روز پنج‌شنبه، ششم آبان ماه، در دیدار با خانواده‌های علی جمالی و حسن اسدی زیدآبادی، از اعضای زندانی سازمان ادوار تحکیم وحدت، اظهار داشت «اگر حاکمان جمهوری اسلامی معتقد بودند که جنبش اعتراضی مرده‌است، همچنان به دستگیری‌ها و برخوردها ادامه نمی‌دادند.»

مهدی کروبی با بیان اینکه «وضع بسیار بد و نگران‌کننده است»، عملکرد نهادهای امنیتی و قضایی را فاقد توجیه قانونی دانست و گفت: «متاسفانه قضات کاره‌ای نیستند و این بازجویان امنیتی هستند که حرف اول و آخر را می‌زنند.»
khosh bavar - ایران - کرمان
این همه تئاتر برای چی ?! حرفهایی که مابین این 2 نفر رد و بدل شد, من هم میگفتم زمانیکه جوانکی بیش نبودم در زمان خمینی ! خواب دیدید خیر باشه ! باید راسختر و درداورتر صدا و حق ما را بگوش ضحاکیان اسلامی برسانید, وگرنه شماها هم مثل بقیه شپشها روانه مستراح تاریخی ایران خواهیم کرد.
یکشنبه 9 آبان 1389

a_bamdad - ایران - تهران
عزیزان دل.دوستتون دارم هنوز.سبزم هنوز
یکشنبه 9 آبان 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
اینها اگر دیدار کنند مشکل حل میشه! بیانیه هم مهمه! سلام به لیلی, سلام به مجنون, مونده تو دنیا, عشق پاکشون!!! شادباشید.
یکشنبه 9 آبان 1389

salar187 - ایران - تهران
باز دمشون گرم..!. من با اینکه هم کتک خوردم هم دستگیر شدم...اگه باز خبری بشه هستم..!
یکشنبه 9 آبان 1389

iranesabz - هلند - امستردام
درود بر کروبی و موسوی رهبران دلاور جنبش مردم ایران.
یکشنبه 9 آبان 1389

sir.amir - انگلستان - منچستر
گور بابای هردوتاشون بهمراه سیدعلی شیره ای و محمود مشنگ خر خودتونید و7 نسل تان تازی ها خائن ها
یکشنبه 9 آبان 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
این بسیجیهای ساندیس خور عوضی واقعا مغزشون (اگه مغزی داشته باشند) اندازه فندقه, فکر میکنند با جلوگیری از دیدار این دو نفر میتونند جلوی حرکت مردم را بگیرند! وقتی مردم از دست دولتی ناراضی شدند, برای اینکه دوباره راضی شوند فقط یک راه وجود داره, اونهم این که جول و پلاسشون را جمع کنند و بروند دنبال بدبختیشون, چون تاریخ نشان داده که با زور و تهدید و بگیر و ببند نمیشه حکومت کرد, زمان خودش به موقع این مسئله را اثبات خواهد کرد, تا آن موقع برای رفع خستگی نابودی این اراذل بالاخص سید علی گدا را از خداوند خواهانیم.
یکشنبه 9 آبان 1389

Pezhman - اتریش - وین
جنبش سبز رهبر ندارد و رهبر هم نمیخواهد. جای رهبر هنوز درد میکند(شلاق) . این آقایان بعضی خواستهایشان با ملت در یک مسیر قرار دارند.باید حمایتشان کرد.
یکشنبه 9 آبان 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
i.am.the.MI6 // مجددا بد مستی و عدم مرغوبیت شرب مصرفی موجبات فوران چرندیات از اونجانب و زاده یک نسب خاص رو فراهم اورده! بیانیه زیر دوش اب سرد موجب کمرنگی سیاه مستی است. ...! پاکت یادت نره !
دوشنبه 10 آبان 1389

babakq - ایران - بهبهان
سلام به همه دوستان . من مدتهاست نظرات بقیه را میخوانم ولی اولین بار است که دوست دارم چیزی بگویم. تکرار اشتباهات گذشته چه سودی برایمان دارد ؟ کدامیک از ما میتواند ثابت کند ده نسل قبل پدرانش از چه نژادی بوده اند و کجا زندگی میکرده اند و خونشان با هیچ غریبه ای مخلوط نشده؟ مگر ایران فقط متعلق به فارسها یا لرها یا کردها یا ... است حکومت آخوندی دیر یا زود برمیافتد و اگر ما بخواهیم همچون پدرانمان از همه دشمنان فعلی انتقام بگیریم شاید سی سال بعدش حکومتی بدتر از الان داشته باشیم. حداقل از دوستانی که مزه آزادی را در خارج از ایران چشیده اند انتظار سعه صدر بیشتری داشتم نه که مدام شعار مرگ و نابودی بدهند. یادمان باشد کاخ آینده از آن ماست خشتهایی ابتداییش را کج ننهیم
دوشنبه 10 آبان 1389

paradis_uk - انگلیس - لندن
ای ملت نادان تاکئ میخواهید در نادانی به سر برید اینها از همون قماشن میگین نیستن چرا کفن نمی پوشن نمیان بیرون.ملت ایران تابوده همین بوده لاف زن.دوره عوض شده زنها دل شیر پیدا کردن
دوشنبه 10 آبان 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
salar187 - ایران - تهران ،،.درود بر تو که خیلی سالاری !!! امیدوارم همیشه سالم وتندرست باشی ،، شما را به خدا خودتان را به خطر نیاندازید ،
دوشنبه 10 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
هورا هورا ...وی در اقدامی انقلابی سوار بر ماشین شخصی خود شد و مهدی کروبی و فرزند ایشان را شخصاً به داخل مجموعه برد.» جنبش پیروز شد. به این میگن رهبری شجاع و از جان گذشته. دوران طلایی امام در راه است. یادش بخیر که چه دورانی داشتیم. بغیر از کشته های جنگ حق علیه باطل، چقدر اعدامی منافق داشتیم. مموتی تیر خلاص زن هم هنوز تحصیلاتش تموم نشده بود و در دانشگاه اوین و دانشکده های مخفی نظام مقدس مشغول تحصیلات سلاخی بود. یعنی میشه از شر مموتی راحت بشیم و ولی وقیح هم بره کنار و یه ولی وقیح دیگه مثل نوه امام(راه راه) بیاد سر کار؟!!! یعنی میشه دوباره دوران طلایی امام برگرده؟!!! ببخشید که اینجوری هیجان زده شدم . آخه با حرکت موسوی یاد ان قلاب افتادم. .
دوشنبه 10 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.