ضعف جنسی آقایان

 
ضعف جنسی آقایان

بی ‌میلی جنسی یکی از انواع شایع اختلال‌ های جنسی، به ویژه در زنان، است که البته در مردان نیز بروز می‌ کند.

فردی که به این اختلال جنسی مبتلا می‌ شود، تصورات و تخیلات جنسی و رغبت و تمایل خود را به فعالیت جنسی از دست می ‌دهد.

بی‌ میلی جنسی ممکن است از ابتدای بلوغ تظاهر کند یا در درازمدت و پس از مدتی طولانی بروز کند.

توجه به این موضوع نیز ضروری است که آیا بی‌ میلی جنسی فقط نسبت به همسر اتفاق افتاده یا فرد نسبت به همه ی افراد جنس مخالف چنین حسی دارد.

در اغلب موارد، بی ‌میلی جنسی یا سرد مزاجی در مردان، منشا و علت روانی دارد اما ممکن است بر اثر بیماری ‌های جسمی هم بروز کند.

در مردان مبتلا به بی ‌میلی جنسی، در صورتی که بیماری آشکاری مانند بیماری قلبی‌ عروقی، دردهای مزمن و نظایر آن وجود نداشته باشد، باید غدد جنسی، هیپوفیز و تیرویید از نظر اختلال‌ های هورمونی احتمالی بررسی شود.

همچنین بی ‌میلی جنسی در مردان به علت بیماری ‌های روان ‌پزشکی مانند افسردگی و اختلال‌ های اضطرابی به وفور مشاهده می‌ شود.

بی‌ میلی جنسی بدون علت جسمی

گروه عمده‌ ای از مردان که به علت بی ‌میلی جنسی به کلینیک مراجعه می‌ کنند، به بیماری ‌های جسمی یا روانی دچار نیستند و علت بی‌ میلی جنسی در آن ها را باید در مسایل دیگری جست ‌و جو کرد.

بسیاری از مردانی که با بی ‌میلی جنسی مراجعه می‌ کنند، وقتی با دقت بیشتری بررسی می ‌شوند، گاه به اختلال جنسی هم ‌زمان دیگری مبتلا هستند. به‌ عنوان نمونه، مردانی که به ناتوانی جنسی و اختلال در نعوظ دچار هستند، در صورتی که برای درمان آن اقدام نکنند، به تدریج میل و رغبت خود را به روابط زناشویی از دست می‌ دهند.

ناسازگاری‌‌ های زناشویی نیز از علل دیگری است که ممکن است باعث مهار و سرکوب میل‌ جنسی در مردان شود. این نوع بی‌ میلی جنسی ثانویه به سایر مشکلات و اختلال ‌های خارج از بستر، رخ می ‌دهد.

انواع و اقسام استرس ‌ها نیز از دیگر علل مهم کاهش میل جنسی در مردان به شمار می‌ روند. استرس‌ های شغلی، اختلال‌ های خواب، استرس تولد فرزند ناخواسته، استرس ‌های اقتصادی و نظایر این ها، فرد را به بی‌ میلی جنسی دچار می ‌کند.

گاهی اوقات، بی‌ میلی جنسی در مردان، ثانویه به بی ‌میلی جنسی همسران آن ها است.

ناهماهنگی در مسایل جنسی زن و شوهر از جمله مواردی است که باید با مشاوره به موقع زوجین به رفع یا کاهش آن اقدام کرد.

مصرف برخی داروها، سیگار، الکل و مواد مخدر از دیگر علل ابتلا به بی ‌میلی جنسی در مردان است.

افزایش سن از جمله علل دیگری است که به‌ طور طبیعی باعث کاهش تدریجی میل جنسی در مردان می‌ شود.

باید توجه داشت که آراستگی و توجه زنان به ظاهر خود نقش عمده ‌ای در میزان تمایلات جنسی همسران آن ها دارد. بدیهی است که سابقه جنسی، مانند اشتها به غذا خوردن، تابع برخی ویژگی‌ های ظاهری زوجین است و همچنان که رنگ، بو، طعم و ظرف غذا در افزایش اشتها نقش مهمی دارد، توجه زنان به ظاهر و پوشش خود نیز در میزان تمایلات شوهران آن ها اثرگذاراست.

درمان باید به‌ موقع باشد

علل بی ‌میلی جنسی در مردان هر چه که باشد نیازمند بررسی و درمان به ‌موقع است. بی‌ میلی ‌های جنسی در مردان را به خوبی می ‌توان با شناسایی و رفع علل زمینه ‌ساز آن درمان کرد. نکته مهم در درمان بی ‌میلی جنسی مردان این است که مبتلایان به بی ‌میلی جنسی نباید خودسرانه به دارودرمانی اقدام کنند زیرا علاوه بر عوارضی که این ‌گونه داروها در صورت مصرفی بی ‌رویه دارند، گاه به علت بی ‌توجهی به منشأ بی ‌میلی جنسی بی اثر خواهند بود یا به ‌صورت مقطعی اثر می کنند.

نکته ی مهم دیگر این‌ که فرد مبتلا به بی ‌میلی جنسی نباید به این اختلال، بی ‌توجه باشد زیرا ترک یا کاهش روابط زناشویی به علت این اختلال، شدت بی میلی جنسی را افزایش می ‌دهد و فرد را در آینده به بحران‌ های جدی زندگی زناشویی دچار می ‌کند.

دکتر سید کاظم فروتن - دانشیار دانشگاه شاهد

رییس کلینیک سلامت خانواده

khosh bavar - ایران - کرمان
یک دفترچه پس انداز 1 میلیون دلاری + زنهای عروسکی مانکنی, دیگه کجا بود, ضعیفی مردانگی !? ولی ضعف جنسی مردها همانند ماکارونی میمانه که وقتی ماکارونی پخته شد, سفتی و جامدیش را از دست میده و دیگر امکان سفت و جامدی ان امکان پذیر نیست !?
یکشنبه 9 آبان 1389

dannni - سوئد - استکهلم
50 گرم خرما. 20 گرم گردو کمی لواشک زرد الو . کمی کنجد دو قاشق عسل کوهی همراه با دو قاشق رب انار / باهم عجین کنید بصورت تیله گرد کونید روزی 3 بار بخوری دیوار هم.... میشه وای محشر میکنه پیر مرد 85 ساله جوان میشه
یکشنبه 9 آبان 1389

farzad_s - ایران - تبریز
یک دست کله پاچه بعلاوه پیاز ویک چای دارچین وزنجبلیل که اگه اینارو به یک پیرمرد 80 ساله بدی جوون میشه
یکشنبه 9 آبان 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
از دوستان عذر خواهی می کنم فقط و فقط جهت اطلاع می باشد. تمام رکوردهای سکسی دنیا. 1.زنان 8 برابر مردان در ســـکـــس لذت می برند. 2. تمایل جنسی نسبت به جنس مخالف در زنان 5 برابر مردان است. 3. پسران در 20 و دختران در 18 سالگی به اوج تمایل جنسی می رسند. 80.4 درصد همجنس بازان را زنان تشکیل می دهند. 5. بیشترین همجنس بازان مرد در چین و بیشترین همجنس بازان زن در آمریکا هستند. 6. هیچ حیوانی به جز خفاش همجنس باز نیست.(این موضوع فقط در صورت وجود غیر همجنس صادق است.) . 7. تا حالا کسی نتوانسته مجامعت دو کلاغ را ببیند. ........ 8. نوعی میمون نسبت به انسان حس جنسی داشته و خود ارضائی می کند. 9. اشتیاق جنسی (نسبت به همسر) خانمان در 40 سالگی و در آقایان در 55 سالگی تقریبا از بین می رود. 10. 60درصد خود ارضا کنندگان را مردان و 40 درصد آن را زنان تشکیل می دهند .
یکشنبه 9 آبان 1389

Pezhman - اتریش - وین
حضرت ... درسن بالا زد زیر تمام این فرضیه ها.
یکشنبه 9 آبان 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
dannni - سوئد - استکهلم: امروز میرم, نسخه ات را به اسمم ثبت کنم که پولدار بشم و امیدوارم کمکی برای ماکارونی پخته شده باشه ! farzad_s - ایران - تبریز: نسخه شما را هم ثبت خواهم کرد ولی بخاطر طعم کله پاچه زیاد منو پولدار نمیکنه ! Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان : امان از دست اطلاعات نامحرم و شیطانی شما, پس تا بعد !
دوشنبه 10 آبان 1389

pandora - آلمان - کلن
Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان . عذر خواهی برای چی ?نمیتونم همه اش رو تائید کنم اما مورد اول کاملا صحیح هست,حالا 8 یا کمتر و بیشترش مهم نیست اما اصل قضیه صادق هست.اتفاقا چند ماه پیش همین بحث رو با sepehr و mehregan در این سایت کردیم.درد ارتباط مستقیمی با لذت داره.برای خانمها درسکس ,درد بیشتر مساوی لذت بیشتر هست.اما بعید میدونم مورد 9 صادق باشه!! اصولا نمیشه معیاری برای کل افراد در نظر گرفت.برخی در اوج جوانی پیر هستند و برخی در پیری جوان و پر حرارت.همه چیز به ذات ادم بستگی داره.اعداد نقشی ندارند
دوشنبه 10 آبان 1389

leyli maman - مالزی - کوا لا لا مپور
danni.سوئد -استکهلم >ببخشید دیوار.....میشه یعنی چی؟ لطفا کامل توضیح بدید مرسی
دوشنبه 10 آبان 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
صد بارگفتم ضعف نشون ندین! یکمی زعفرونی باشید! من یه دارو میشناسم ولی اسمش یادم نیست! اسمش پیدا کنم میام مینویسم براتون از خانواده ویاگراست ولی کنترلش دست خودته! هیچ ضرری نداره اگه قلبتون سالم باشه و فشارخونتون مشگلی نداشته باشه! دنی جان مرسی اون بمب قدیمیه! Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان . . خیلی خیلی به رفتار زن بستگی داره! اینکه بعضی ها(بیشترشون از هموطنها )بعد که حالشون میکنن به ادم میگن حیون! همه مردا حیونن !. میزنن زیر گریه! سگ محل میکنن یادشون میره فردا بازم میاد :-) ولی به نظر من ادم نباید یک لحظه با ادم نحس وگوشت تلخ قیافه ز ندگی کنه ! اینکه میگن بخاطر بچه ها بیخوده. مهرشون حلال جون مرد ازاد :-).
دوشنبه 10 آبان 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
pandora - آلمان - کلن اره خوب منم با شما موافقم این گفته ها در مورد همه صدق نمی کنه یک آمارگیری کلی بوده البته که مردان به پیری برسند از نو جوان شوند مگه نشنیدی که میگن *جوانان در قفس و پیران در هوس *
دوشنبه 10 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.