احمدی‌نژاد: زمان اجرای طرح هدفمندکردن یارانه‌ها را نمی‌گوییم تا تبعات آن به حداقل برسد


احمدی‌نژاد:
زمان اجرای طرح هدفمندکردن یارانه‌ها را نمی‌گوییم تا تبعات آن به حداقل برسد

رادیو فردا : محمود احمدی‌نژاد، شنبه شب در یک برنامه تلویزیونی، اظهار داشت، دولت زمان دقیق اجرای طرح «هدفمندکردن یارانه‌ها» را اعلام نمی‌کند تا به گفته او «تبعات» این طرح به حداقل برسد.

در حالی که پیش از این شماری از رسانه‌های ایران اعلام کرده بودند که رئیس دولت در این برنامه تلویزیونی جزئیات این طرح را اعلام خواهد کرد، محمود احمدی احمدی‌نژاد با طرح کلیاتی از مردم خواست در این زمینه با دولت همکاری کنند.

رئیس دولت دهم همچنین با اشاره به مواردی که در شماری از استان‌ها به عنوان یارانه مستقیم به حساب مشمولان این طرح واریز شده گفت: «در مرحله اول برای دو ماه هشتاد هزار تومان در حساب مردم قرار داده شده است ... ماهی ۴۰ هزار تومان برای هر فرد.»

محمود احمدی‌نژاد همچنین از خانوار‌های مشمول این طرح خواست هنگامی که پول واریز شده به حساب‌ها قابل برداشت شد، این مبلغ را برای خرید کالاهای مصرفی و غیر ضروری اختصاص ندهند.

محمود احمدی‌نژاد گفت: «در این مورد چند خواهش دارم؛ اینکه مردم تا شش ماه علاوه بر هزینه‌ها و مصرفی که اکنون دارند، تقاضای جدیدی تعریف نکنند، مثلا نگویند پول که آمده برویم پرده یا یخچال خانه را عوض کنیم، شما چندین سال تحمل کرده‌اید، شش ماه هم رویش و در واقع اجازه دهید بازار با یک آرامش تعادل خود را حفظ کند و روند معمول حفظ شود.»

محمود احمدی‌نژاد همچنین تصریح کرد که دولت در  اعلام نکردن زمان دقیق اجرای این طرح تعمد دارد تا به گفته وی پیامدهای آن به حداقل برسد.

رئیس دولت دهم گفت: «برخی این سئوال را می‌پرسند که چرا دقیق زمان اجرای این طرح را نمی‌گویید، من در پاسخ می‌گویم که این هم طبق برنامه است، تا تبعات اجرای این طرح به حداقل برسد تا آن عده‌ قلیل که به دنبال فضاسازی برای خود هستند ممکن است بهانه کنند و کالا را انبار کنند.»پیش از این مجید نامجو، وزیر نیرو، روز سه‌شنبه در یک مصاحبه تصریح کرده بود که شخص محمود احمدی‌نژاد با اعلام قیمت‌های نهایی برق مخالفت کرده و اجازه اعلام آن را نداده است.

خودداری دولت از عدم اعلام جزئیات طرح «هدفمند کردن یارانه‌ها» در حالی است که شماری از نمایندگان مجلس از عدم شفافیت قوه مجریه در مورد این طرح انتقاد کرده‌اند.

دولت محمود احمدی‌نژاد، نه تنها از تاکنون زمان اجرای این طرح را اعلام نکرده بلکه همچنین مشخص نکرده است که کالاهایی که یارانه آنها حذف می‌شوند تا چه اندازه  افزایش قیمت خواهند داشت.

از جمله در مورد حامل‌های انرژی هنوز مشخص نیست بهای برق، گاز، بنزین ... تا چقدر گران خواهد شد.

برای نمونه مصطفی کواکبیان نماینده مردم سمنان، پیشتر از دولت گلایه کرده بود، که در این زمینه نمایندگان مجلس هم  در بی‌خبری به سر می‌برند.

مصطفی کواکبیان هفته گذشته در مجلس گفت: «در حال حاضر اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها آغاز شده اما هنوز اطلاع‌رسانی کافی در این خصوص صورت نگرفته است و ما نمایندگان مجلس از دولتمردان خواستیم که با حضور در یک جلسه علنی، نسبت به ابعاد اجرای این قانون توضیحاتی را ارائه دهند.»

قدرت الله علیخانی، نماینده قزوین، نیز از دیگر نمایندگانی بود که از ابهام موجود در این طرح گلایه کرده باست.

قدرت الله علیخانی در این باره گفت: «تبلیغات زیادی درخصوص مبلغ یارانه‌های نقدی از سوی رئیس‌جمهور و دولتمردان شده است و درحالی که قرار اجرای قانون از ابتدای سال جاری وجود داشت اما بنا به دلایل اعلام نشده اجرای آن عقب افتاده است؛ ما مخالف اجرای قانون نیستیم ولی ضعف اطلاع‌رسانی در مردم نگرانی ایجاد کرده است.»

این نماینده مجلس افزود: «مردم باید بدانند که قیمت گازوییل، دارو، بنزین، آرد، گندم، آب، برق، نفت، قند و شکر همزمان با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها چند برابرمی‌شود.»

در حالی که برخی مسئولان دولتی و از جمله مرتضی تمدن، استاندار تهران، به افزایش قیمت‌ها حتی پیش از اجرای این طرح اذعان کرده‌اند، جهانبخش امینی، نماینده کرمانشاه در مجلس نیز نیز از افزایش «حدودا ۳۰ درصدی» به ویژه در مواد غدایی خبر داده است.

جهانبخش امینی در این باره گفت: «این گرانی‌ها در حالی رخ داده که نه قیمت مواد اولیه افزایش یافته، نه شاهد تغییر در قیمت دستمزدها هستیم و نه هنوز قانون هدفمندکردن یارانه‌ها اجرا شده است، لذا علت گرانی‌های اخیر مشخص نیست و معتقدم این افزایش قیمت‌ها کاذب است.»

وی افزود: «نگرانی ما این است قیمت‌های فعلی کالاها به عنوان یک پایه محسوب شده و با اجرا شدن قانون هدفمندکردن یارانه‌ها شاهد افزایش مجدد قیمت‌ها و موج جدیدی از گرانی ها در کشور باشیم که این پذیرفتنی نیست.»

  این همه در حالی هست که نیروی انتظامی و  وزارت اطلاعات  نیز همزمان برای  مواجهه با پیامدهای احتمالی اجرای این اعلام آمادگی کرده‌اند.

اتیلا - ژاپن - توکیو
اقای مموتی یواشکی اعلام (بکنید) تا عادت کنیم ،،،،.! آب که سر گذشت چه یک وجب چه وجب ها !!!!!. مرگ به افکار تو و طرفداران استبداد دینی
یکشنبه 9 آبان 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
حسابی ترسیدن, میدونن که بعد از این طرح شورش میشه ولی راهی ندارن چون کسر بودجه شدید دارن و علاوه بر اون به خاطر فساد مالی سران رژیم وبه خاطر نفوذ و خرابکاری در لبنان و فلسطین و عراق و افغانستان و غیره پول نیاز دارن و این پول باید از جائی تامین بشه, از یارانه از قاچاق جنس و مواد مخدر توسط سپاه از بالا بردن نجومی مالیات از جریمه بد حجابی از واردات اجناس چینی توسط سپاه و هزاران راه فاسد دیگر, من فکر نمی کنم که بعد از اینها چیزی از ایران بمونه , فقط یک قلمش اعتیاده که حد اقل دو نسل باید روش کار بشه که از بین بره که اونم تضمینی درش نیست, پلیدی اخوند نهایت نداره, دقیقا بدتر از ابلیس, خیلی بدتر
یکشنبه 9 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ... گاو نر میخواهد و مرد کهن . اگه خمینی و خمینی صفتان شعور و آگاهی لازم برای اداره مملکت رو داشتند که به این فلاکت دچار نمیشدیم. ایکاش حداقل انسان بودند و مثل یک انسان معمولی قدرت رشد و تکامل طبیعی داشتند و بعد از سی سال مملکت داری رو یاد میگرفتند!!! انسان بودن و شعور و آگاهی هم توی سرشون بخوره، ایکاش جزو حیوانات وحشی و کودن نبودند. پاینده ایران و ایرانی آزاد اندیش
یکشنبه 9 آبان 1389

طاطا - ایران - تهران
باز این زر زد. تو بمیری ماراحت شیم
یکشنبه 9 آبان 1389

mehdy_pooya - ایران - تهران
خوش به حاله خارج نشینا..قسر دررفتن. تو اعتراضات انتظار بیشتری میرفت ازشون با اون همه ادعا. بعضی شهرا بالای صدهزار نفر هستن
یکشنبه 9 آبان 1389

Bahram Shid - انگلستان - لندن
خمینی دجال گفت اقتصاد مال خره! و این احمقها فکر کردند هرچقدر کارهای خرکی بکنند نشون میدن که تو اقتصاد پیشرفت کرده اند. لعنت به روح خمینی بیاد با این بازمانده های احمقش. مردک نفهم.
یکشنبه 9 آبان 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
ملخه بد ترکیب!!! اون یابوی بانک مرکزی همه چی رو گفت/ خدایا ایران رو از وجود این کثافتا پاک کن/ زور به قبرت خمینی.
یکشنبه 9 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.