دانشگاه علوم‌پزشکی ایران منحل شد

 دانشگاه علوم‌پزشکی ایران منحل شد

آینده نیوز : با حکم وزیر بهداشت واحدهای آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران به دانشگاه علوم پزشکی تهران و واحدهای بهداشتی و درمانی این دانشگاه به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتقل شد.

به گزارش فارس، مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با ابلاغ نامه ای به محمد باقر لاریجانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران دستور داد تمام واحدهای آموزشی، پژوهشی و دانشجویی منتزع از دانشگاه علوم پزشکی ایران اعم از دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی، بیمارستان‌های آموزشی، واحدهای پردیس مرکزی و بین‌الملل و سایر واحدهای دانشگاه که به نحوی با مراکز آموزشی، پژوهشی و دانشجویی مرتبط هستند و نیز واحدهای رفاهی و پشتیبانی مرتبط اعم از خوابگاه‌های دانشجویی و فضاهای فوق برنامه و فرهنگی به دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل شوند.

بر اساس این گزارش مرضیه وحید دستجردی همچنین در نامه خود به لاریجانی آورده است: مجموعه تشکیلات و پست‌های سازمانی مرتبط با واحدهای اشاره شده در بالا اعم از اعضای ارجمند هیئت‌های علمی و کارمندان آن واحدها و همچنین همه اموال و دارایی‌های منقول و غیر منقول اعم از احصاء شده متعلق و در اختیار به همراه منابع و تعهدات یکایک آنها نیز می‌بایست منتقل شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این ابلاغ را در راستای اجرای تصمیمات دولت مبنی بر خروج دستگاه‌های اجرایی از استان تهران و در جهت تامین یکپارچگی در ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی، درمانی استان تهران و کاهش تصدی گری امور موازی اعلام کرده و به ابلاغ مصوبه شماره 677/110 معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری اشاره کرده است.

وحید دستجردی در نامه خود خواستار تداوم فعالیت یکایک واحدهای ارائه خدمات تا بازنگری در ساختار سازمانی و تشکیلاتی مجموعه شده و اظهار امیدواری کرده است با بهره گیری از همه منابع و امکانات موجود، مسیر تحقق این فرآیند مهم هموار و گام های استوار در جهت دستیابی به قله های رفیع تولید علم در کشور و نیل به اهداف چشم انداز 20 ساله برداشته شود.

همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ دیگری به محمدرضا رزاقی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دستور انتقال تمام واحدهای بهداشتی و درمانی و نیز بیمارستان‌های متعلق به دانشگاه علوم پزشکی ایران، اعم از شبکه‌های بهداشتی، درمانی و واحدهای مرتبط با آنها را به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صادر کرد.

بر اساس این گزارش، وحید دستجردی در نامه خود به رزاقی، با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر خروج دستگاه‌های اجرایی از استان تهران و تامین یکپارچگی در ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی استان تهران و نیز کاهش تصدی گری امور موازی آورده است: "پیرو ابلاغ مصوبه شماره 677/110 معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری، ضمن انتقال همه فعالیت های بهداشتی، درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران واقع در استان البرز به دانشکده علوم پزشکی کرج، همه واحدهای بهداشتی، درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتقل می شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه خود همچنین خواستار تسریع در اجرای این ابلاغیه با تجمیع واحدهای هم نام دارای فعالیت های موازی و تداوم فعالیت یکایک واحدهای ارائه خدمات تا بازنگری در ساختار سازمانی و تشکیلاتی مجموعه شده است.

وحید دستجردی در نامه خود اظهار امیدواری کرد با بهره‌گیری از همه منابع و امکانات موجود مسیر تحقق این فرایند مهم، هموار و دستیابی به پوشش کامل و گسترده خدمات بهداشتی، درمانی در کلانشهر تهران خصوصاً مناطق نیازمند، مستحکم‌تر از گذشته شود.


رییس دانشگاه: دانشجویان نگران نباشند!
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به انحلال این دانشگاه گفت: هنوز ابلاغیه مسئولین به دست ما نرسیده است.

دکتر ابطحی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این تصمیم در راستای کوچک کردن تهران است، اظهار کرد: ‌از آنجایی که باید40 درصد نیروها از تهران خارج شوند بخش آموزشی این دانشگاه به دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این تصمیم در راستای تقویت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز است، اظهارکرد: شعبه بین‌الملل دانشگاه که در استان البرز مستقر است به دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: قرار شده است ارائه خدمات بهداشتی درمانی سرپایی توسعه یابد و با تقسیم کار هیچگونه مشکلی در آن ایجاد نشود.

وی در خصوص اینکه این تصمیم در کیفیت آموزشی مشکل ایجاد خواهد کرد یا نه؟ خاطرنشان کرد: دانشجویان نگران نباشند این تصمیم آسیبی به روند تحصیل آنها نخواهند زد، فقط به دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل می شوند و در نهایت مدرک این دانشگاه را کسب خواهند کرد.

ابطحی در خاتمه گفت: هنوز احکام و ابلاغیه این تصمیم به دانشگاه ارسال نشده است که احتمالا تا ساعاتی دیگر در اختیار ما قرار خواهد گرفت.

ezatdf - ایران - تهران
داروی همه دردها در مفاتیح الجنان است به نظر من باید زیر مجموعه حوزه علمیه قم بشوند
شنبه 8 آبان 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
اخوندا میدون دانشجوها در زمان شاه هسته مخالفت بودن, همچنین در رژیم اخوندی دانشجوها سردمدار اعتراض و مخالفت هستن, بنابرین نقشه اینه که دانشجویان رو تا و مار کنن و پخششون کنن و دانشگاها رو به حوزه تبدیل کنن و پر از جاسوسش کنن که اعتراضات رو تو نطفه خفه کنن و این حکومت جهل و جور را تا اونجائی که بتونن ادامه بدن, نقشه اخری هم که دیگه دیدن رفتنی هستن شروع جنگ هست که ایران رو به کل نابود کنن, از چنگ اخوند نمیشه به راحتی در اومد چون اخوند خود ابلیش و شیطان هست
یکشنبه 9 آبان 1389

shir o khorshid - ایران - اصفهان
تمام دانش پزشکی در جمله ای از امام زمان ختم می شود که بعد از عطسه یکی از دوستانش به او گفت و آن این است.آیا می خواهی خبر خوشی به تو بدهم و آن خبر این است که بعد از عطسه تا سه روز انسان نمی میرد
یکشنبه 9 آبان 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
شیخ فشار الله پشم ابادی از ولی عصر روایت کردند که برای درمان بواسیر بهتر است که ایت الکرسی را با مقداری زردچوبه و 2 عدد تخم مرغ مخلوط کرده و روزی سه بار بر بواسیر گذاشته تا با خواست خدا روز دوم بواسیر خوب شده وبرای خودتان حال کنید, دانشگاه پزشکی به چه درد اید?
یکشنبه 9 آبان 1389

اینترنت ندیده - ایران - کرمان
shir o khorshid - ایران - اصفهان درود // سه عدد دروغگوهاس //
یکشنبه 9 آبان 1389

ey.javidan.iran - استرالیا - سیدنی
من فارغ التحصیل این دانشگاه هستم..): داشنکده پزشکی این دانشکده دور از هر جنجالی در یک فضای باز بود کنار بیمارستان میلاد.دختر و پسر توش واقعا آزاد بودند...اصلا داشنگاه گیری نبود..من دوستش داشتم. یادش به خیر
یکشنبه 9 آبان 1389

marsel - ایران - تهران
همین الان ساعت 11 روز یکشنبه از اونجا خبر دادن دانشجویان در اونجا تجمع کردن و ماموران گارد اونجا حضور دارن!
یکشنبه 9 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.