بالاگرفتن بحث بر سر احتمال رئیس جمهور شدن مشایی


بالاگرفتن بحث بر سر احتمال رئیس جمهور شدن مشایی

نشسته از چپ به راست: اسفندیار رحیم مشایی، علی لاریجانی، محمدرضا رحیمی و محمد محمدی گلپایگانی

روزنامه محافظه کار رسالت، چاپ تهران، در مقاله ای با اشاره به این "شایعه" که محمود احمدی نژاد "بر اساس مدل پوتین قصد دارد اسفندیار رحیم مشایی را واسطه کسب قدرت مجدد برای دو دوره دیگر کند"، نوشت که چنین کاری "بر فرض صحت، خلاف عقل و حتی قانون نیست".

امیر محبیان، عضو شورای سردبیری روزنامه رسالت، امروز ۸ آبان (۳۰ اکتبر) در مقاله ای، با اشاره به "شایعه سلطه فکری مشایی بر احمدی نژاد" نوشت که به فرض درست بودن این شایعه، "اصل بهره گیری و کسب مشاوره یک رئیس جمهور از فردی معتمد (از منظر او) عقلاً غلط نیست، مگر آنکه اثبات شود این ارتباط فکری موجب بروز انحراف در ذهن و عمل یک مقام عالی و منشاء اثر می شود".

رابطه اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر فعلی محمود احمدی نژاد با گروه دیگری از حامیان رئیس جمهوری، از چند سال پیش به شدت تیره بوده و بسیاری از روحانیان محافظه کار، سخنان و مواضع آقای مشایی را مغایر اصول جمهوری اسلامی دانسته اند.

با وجود این، رئیس جمهوری تاکنون همواره از آقای رحیم مشایی در مقابل منتقدان وی حمایت کرده و این رویکرد، گمانه زنی های مختلف را در مورد انگیزه های چنین حمایتی به دنبال داشته است.

در مردادماه گذشته حمید رسایی، از حامیان سرسخت دولت در مجلس هشتم، رابطه "پرهزینه" آقای احمدی نژاد را با رئیس دفتر خود را "رمزآلود" توصیف کرده بود.

ایجاد 'جریان هوادار' برای مشایی

رسالت در مقاله امروز خود در مورد اسفندیار رحیم مشایی، با اشاره به اخبار حاکی از تلاش وی برای ایجاد یک جریان هوادار در کشور نوشته است: "اینکه او قصد دارد جریان هوادار برای خود پدیدآورد، فی حدذاته غلط نیست... ولی طبیعی است که اگر اندیشه دارای انحراف باشد، اثرات تشکیلاتی آن خطرناک خواهد بود."

روز گذشته "صراط نیوز"، از سایت های محافظه کار منتقد اسفندیار رحیم مشایی، نوشته بود که جعفر شجونی، دبیر "جامعه وعاظ" آقای مشایی را به ایجاد انشعاب در این تشکل از طریق خرج کردن پول متهم کرده است.

بر اساس گزارش صراط نیوز، آقای شجونی مدعی شده است که بعد از حضور اسفندیار رحیم مشایی در یکی از جلسات جامعه وعاظ به عنوان سخنران، که با طرح انتقاداتی به او همراه بود، آقای مشایی با ارائه امکانات مالی عده ای از اعظای این تشکل محافظه کار را ترغیب کرده تا یک تشکل موازی به نام "جامعه وعاظ ولایی" تشکیل دهند.

محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم سه هفته پیش رئیس دفتر محمود احمدی نژاد را فردی توصیف کرده بود که "از پول و موقعیت استفاده می‌کند و بر این تصور است که با این کارها می‌تواند رئیس‌جمهوری آینده شود".

وی هشدار داده بود: "اگر آقای مشایی به‎عنوان رئیس‌جمهوری مطرح شود، اولین تشکلی که رسما و صریحا مخالفت خواهد کرد، جامعه مدرسین است... به هر قیمتی که باشد موافقت نخواهیم کرد که آقای مشایی رئیس‌جمهوری مملکت شود."

انتقادات علیه اسفندیار رحیم مشائی در حالی شدت گرفته است که دو روز پیش، عکس هایی از آقای مشائی منتشر شد که وی را در کنار علی لاریجانی رئیس مجلس، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهوری و محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر آیت الله خامنه ای، در جلسه هیأت دولت در قم نشان می داد.

این جلسه، با حضور اعضای هیات دولت، نمایندگان قم و برخی مقام های ارشد دفتر آیت الله خامنه ای، در حاشیه سفر اخیر رهبر جمهوری اسلامی به قم و برای بررسی مشکلات این استان برگزار شده بود.

آقای مشایی پس از این جلسه نیز همراه با سایر مسئولان کشور به دیدار آیت الله خامنه ای رفت.

sir.amir - انگلستان - منچستر
غلط کردید ملت مگه گوشاشون انقدر درازه بیا رای به شما تازی های عرب پرست بدن
شنبه 8 آبان 1389

bavaffa - اذربیجان - باکو
قالیباف ریس جمهور بعدی معاون نجار .
شنبه 8 آبان 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
حدسم درست از اب در امد: Mr. Bean for president. امیدوارم تا 2 سال دیگر اثری از این شپشها نبینم, ولی این Mr. Bean شاید بتونه نقشBoris Yeltsin را بازی کنه, توکل به خدا !?
شنبه 8 آبان 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
اتفاقا تو کل رژیم ولایت اسهالی فقط همین مشایی باحاله که همیشه داره تر میزنه تو روح آخوندها و آخوندها هیچ غلطی هم نمیتونن بکنن و حتا خامنه ای هم نهایتا از سمت قبلیش عزلش کرد که شامپانزه هم نذاشت به ظهر بکشه ، مشایی رو کرد همه کاره اش. این مشایی اخیرا یه بار گفته دوران اسلامگرایی تمام شده! یه بارم گفته اگه ایران نبود اسلام یه توهم توخالی بود! (توهم !!!) اون شامپانزه که صد در صد ایرانی نیس ولی خوشم میاد از این یهودی ایرانی (مشایی)
شنبه 8 آبان 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
به نظر من رژیم اخوندی عمرش به رئیس جمهور بعدی نمیرسه چون با حذف یارانه ها احتمال اعتراض و شورش همگانی بسار بالا هست چون دیگه فشار غیر قبل تحمل هست و مردم مثل باروت منفجر خواهند شد, خودشون هم شدیدا به این مسئله واقفند و از شدت ترس همه قواشون بسیج کردن تو شهرها و یک نیمه حکومت نظامی اعلام کردن.خر تو گل گیره حسابی
یکشنبه 9 آبان 1389

shir o khorshid - ایران - اصفهان
ehsan_2nd_time - یوکی - لندن . دوست عزیز هیچ وقت فریب این حیوانهای دائم در حال تقیه را نخور این ها را خودشان هم نمی شناسند چه جانورانی هستند دور اول ریاست جمهوری احمقی گدا را یادت رفته که چه وعده هایی به مردم داد اینها بیمارهای مالیخولیایی هستند که فقط منتظرند یکی از چاه بیرون بیاد از هر 10تا 9نفر را بکشد و جهان را پر از عدل کند.واقعن یه سوال از مذهبی ها امام در غیبت آیا به وظیفه اصلیش می تواند برسد ؟؟؟؟؟؟وظیفه امام در مذهب شیعه کاملن معلوم است
یکشنبه 9 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
از قدیم میگفتند: آرزو بر جوانان عیب نیست ولی راجع به فسیلهای حکومت ولی وقیح چی باید گفت؟!!! حکومتی که در سراشیبی سقوط قرار داره نگران انتخابات بعدی و فرد مورد نظره!!! یعنی این جانورها اینقدر کودن و توهمی هستند؟!!!
یکشنبه 9 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.