حزب الله: سازمان ملل بجای قاتلان حریری به دنبال ماست


حزب الله: سازمان ملل بجای قاتلان حریری به دنبال ماست

مهرداد فرهمند , بی بی سی، بیروت

حزب الله و متحدانش بخشی از وزارتخانه های لبنان را در اختیار دارند

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان از مقام ها و مردم این کشور خواسته است که هر گونه همکاری با دادگاه بین المللی رسیدگی به پرونده ترور رفیق حریری، نخست وزیر پیشین لبنان را قطع کنند و از دادن هر گونه اطلاعات به این دادگاه خودداری ورزند.

وی در سخنرانی زنده تلویزیونی اش گفت که هر اطلاعاتی که در اختیار این دادگاه قرار داده شود در اختیار اسرائیل قرار می گیرد و از آن علیه حزب الله استفاده خواهد شد.

دبیرکل حزب الله گفت که برای اولین بار می خواهد سکوت گروهش را درباره عملکرد دادگاه بین المللی بشکند و از اطلاعاتی پرده بردارد که نشان می دهد بازرسان این دادگاه بیش از آنکه به دنبال یافتن عاملان قتل رفیق حریری باشند به دنبال کسب حداکثر اطلاعات در مورد حزب الله هستند، اطلاعاتی که به گفته وی، در اختیار سازمان های اطلاعاتی غربی و اسرائیل گذاشته خواهد شد.

او هشدار داد که دادن اطلاعات به بازرسان دادگاه به معنی دشمنی و رویارویی با حزب الله خواهد بود.

سید حسن نصرالله گفت اطلاعاتی در دست دارد که نشان می دهد بازرسان بین المللی طی فعالیت پنج ساله شان در لبنان خواهان دسترسی به پرونده تمام دانشجویانی که در هفت سال اخیر در لبنان تحصیل می کرده اند شده اند.

به گفته او، این بازرسان همچنین دسترسی به تمامی ارتباطات تلفنی در کشور را خواهان شده و نقشه های جزئی و دقیق از تمام خاک لبنان را طلب کرده اند.

وی این سؤال را مطرح کرد که درخواست چنین اطلاعاتی چه ارتباطی با جستجو برای یافتن قاتلان رفیق حریری دارد و آیا چنین اطلاعاتی جز آنکه به کسب اطلاعات در مورد حزب الله کمک کند هدف دیگری دارد.

نصرالله: دکتر شراره پزشک معالج همسران و دختران مسئولان رده بالا و فرماندهان حزب الله است

حزب الله و متحدانش بخشی از وزارتخانه های لبنان را در اختیار دارند و همچنین دارای نفوذ در پلیس و ارتش و سازمان های اطلاعاتی و امنیتی لبنانند که دسترسی آنان به اطلاعات دولتی و پرونده های محرمانه را امکان پذیر می سازد.

سید حسن نصرالله گفت که از همان آغاز اطلاعاتی در زمینه عملکرد بازرسان بین المللی در لبنان داشته، اما برای اینکه حزب الله به مانع تراشی برای این بازرسان متهم نشود سکوت اختیار کرده و اعتراضی نکرده است اما اتفاقی که روز چهارشنبه افتاد وی را بر آن داشته که سکوت خود را بشکند.

روز چهارشنبه دو تن از بازرسان دادگاه بین المللی همراه با مترجم خود و یک مأمور پلیس مخفی به مطب دکتر ایمان شراره، پزشک متخصص زنان در محله اوزاعی واقع در حومه شیعه نشین جنوبی بیروت مراجعه کردند و از او خواستند آدرس و شماره تلفن همه بیمارانی را که از هفت سال پیش تاکنون به او مراجعه کرده اند در اختیارشان قرار دهد.

به گفته سید حسن نصرالله، دکتر شراره پزشک معالج همسران و دختران مسئولان رده بالا و فرماندهان حزب الله است.

وقتی دکتر شراره به بازرسان که یکی از آنها استرالیایی و دیگری فرانسوی بودند توضیح داد که این اطلاعات حجم زیادی دارد و شامل پرونده هفت هزار مراجعه کننده می شود، آنها خواسته خود را به آدرس و شماره تلفن تنها هفده تن از این مراجعه کنندگان کاهش دادند.

اما در این بین ده ها زن که عده ای از آنان روبنده به چهره داشتند به مطب وارد شدند و به بازرسان حمله کردند، کیف یکی از بازرسان و تلفن همراه مأمور پلیسی که همراهشان بود ربوده شد و بی آنکه موفق به کسب اطلاعات مورد نظر خود شوند، ناچار به ترک مطب شدند.

سید حسن نصرالله در سخنرانی خود این سؤال را مطرح کرد که پرونده های پزشکی یک مطب بیماری های زنان چه ربطی می تواند به جستجو برای یافتن قاتلان نخست وزیر سابق داشته باشد و با توجه به اخلاق و سنت ها و فرهنگ مردم لبنان، بازرسان خواهان دسترسی به پرونده پزشکی زنان این کشور، آن هم پرونده های مربوط به بیماریهای زنانه شده اند.

آن گونه که سید حسن نصرالله و دیگر مقام های لبنانی، از جمله نخست وزیر این کشور گفته اند، قرار است دادگاه بین المللی رسیدگی کننده به پرونده ترور رفیق حریری به زودی افرادی از حزب الله را به عنوان متهم و مظنون احضار کند.

انتظار می رود که صدور چنین قراری از این دادگاه، باعث رویارویی جناح های سیاسی لبنان و بروز تنش در این کشور شود.

حزب الله اعلام کرده که این دادگاه با اهداف سیاسی و در راستای منافع آمریکا و اسرائیل عمل می کند و هیچ گونه اتهامی را علیه افراد خود نخواهد پذیرفت و حاضر نیست با دادگاه بین المللی همراهی کند.

ایران و سوریه هم از این موضع حزب الله پشتیبانی می کنند.

اما جناح رقیب حزب الله و آمریکا و همچنین شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرده که دادگاه به کار خود ادامه خواهد داد و از مسیر خود منحرف نخواهد شد.

سید حسن نصرالله گفت که از چهار سال پیش خبر داشته که دادگاه بین المللی به دنبال متهم کردن حزب الله به دنبال متهم کردن حزب الله استریال، اما صدور قرار اتهام را به تأخیر انداخته و اکنون هم آمریکا در حال فشار آوردن برای صدور سریع تر قرار اتهام است.

salar187 - ایران - تهران
کثیف ترین موجوداتند این حزب الله و متحدانش..!
شنبه 8 آبان 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
همین کافیه که اون جهودهای کثیف اسرائیلی این عرب های کثیف تر رو شناختن و از طریقشون دارند دارودسته احمدی نژاد رو میمکن و سر کیسه میکنن !!!. بیا بیا ما نماینده خدائیم هر هفته هم یه صندوق دلار و یورو از ایران برام میاد..خداجون تو چه خوبی که من چاق و چله بیسواده عرب رو به لطف اینکه عربی زبونم و گاهی گاهی هم به دستور جهودها چند تا سنگ میندازم تو اسرائیل که ماهیتابم داغ باشه !!!؟؟؟. آره بابا سرت سلامت تو باون قیافت داری ...حتما راست میگی!!
شنبه 8 آبان 1389

chengiz_khan - روسیه - مسکو
بابا برید جم کننین بساتتون را عربهای کثیف تروریست.اسم خودشون را گذاشتند خزب الله .با اسم خدا مردم بیدفاع را قتل عام میکنند.اصلی ترین تروریس خود شما هستین.شما قران ها را کردید سر نیزه و مردم و کودکان بی گناه را قتل عام میکنید.لعنت خدا بر شما و کسانی که شما را سا پورت میکنند.
شنبه 8 آبان 1389

pandora - آلمان - کلن
تروریست هم اینقدر پررررو !
شنبه 8 آبان 1389

فاتح - ایران - تهران
با وجود اندیشه الهی سیدحسن و بازوان توانمند نیروهای حزب الله هر روز شاهد شکستی بزرگ بر استکبار و صهیونیسم خواهیم بود و انشاءالله بزودی حکومت مستکبران بر سرزمینهای مقدس پایان خواهد یافت و هر کس در این راه اندک یاری به مظلومان برساند یقیناً خداوند اجر او را خواهد داد
شنبه 8 آبان 1389

sir.amir - انگلستان - منچستر
گردنش را با طبر نمیشه زد بی ناموس مفت خور پول ملت ایران را خورده تازی حیوان
شنبه 8 آبان 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
بی شرف مفتخور /چاه توالتیکه دارید داخلش زندگی میکنید یه ذره بزرگترش کنید که خامنه ایی هم داره به اتفاق احمقی نژادو .. بزودی به شما ملحق میشن/بی ناموسا بمب تو اتوبوس میگذارند یه عده مردم بی گناه میکشند افتخار هم میکنند بی ناموسا.
شنبه 8 آبان 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
فاتح - ایران - تهران. آره ارواح عمت! استکبار و تمام جهان رو با مشتی لمپن کاسه لیس و جیره بگیر رهبر معتادتون سگ علی عطمی حیرون کردید! اصلا همه دنیا مات و مبهوت موندن که حسن خرس الله که از ترس هلی کوپترهای آپاچی اسرائیلی توی هفتاد سوراخ مخفی شده چطوری مثل مرد نامرئی چپ و راست سیلی به گوش استکبار شرق و غرب میزنه!!! شما عقب مونده های اسلامی و نوکران اعراب و ضد ایرانیها همتون توهم دارید و به بیماری مالیخولیا مبتلا هستید. از اون رهبر الدنگ معتادتون سگ علی عظمی گرفته تا شما ساندیس خورهای درپیتی رده پنج! خدای خیالی شما شفاتون بده!
یکشنبه 9 آبان 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
همه میدون که ترور حریری کار حزب الله لبنان وایران وسوریه بوده و الان که داره گندشون در می یاد دارن چرت وپرت میگن, اسلام یعنی تروریست, شیعه یعنی تروریست به توان هزار
یکشنبه 9 آبان 1389

chengiz_khan - روسیه - مسکو
فاتح-ایران-تهران. متاسفم واسه افکار ..که شما دارید.این را هم مطمئن باش که خداوند ظالمان و کسانی که مردم بی دفاع و کودکان را میکشند دوست ندارد.میگم شما قبل از اینکه بیایی و اینجا عراجیف..سالیان دور عربها خودشون زمینها و خانه هایشون را بدون زور فروختند به یهودیها .الان خودشون میخوان با زور پسش بگیرند.خودت را در نظر بگیر که خانه ای خریداری کردی و درونش زندگی میکنی .بعد یهو یک روز یک نفر بیاد و بخواد شما را از اون خانه بیرون بکنه.شما چیکار خواهی کرد؟. این کجاش انصاف و با خدا بودن هست؟
یکشنبه 9 آبان 1389

dara20 - ایران - تهران
نصر دولای احمق مگر تو الزایمر گرفتی که به این زودی یادت رفت حریری را خودتان با کمک حکومت کثیف اسلامی اخوندکهای حرامزاده تکه تکه کردید? یادم نبود که اخوند جماعت بجای مغز در جمجمه فضله سگ دارد.
یکشنبه 9 آبان 1389

+0
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.