سوپ کلم هندی


سوپ کلم هندی

یک غذای بدون چربی برای گیاه خواران که کالری بسیار کمی نیز دارد. این دستورالعمل تهیه سوپ کلم هندی است طعم های بی نظیری را مثل طعم سبزیجات تازه و سس تند برای شما به ارمغان می آورد. حتما از گشنیز تازه استفاده کنید چرا که سوپ کلم بدون آن مزه بی نظیر خود را نخواهد داشت.

مواد لازم:
• 450 گرم کلم خرد شده
• 2 عدد پیاز خرد شده
• 2 عدد برگ سیر ریز ریز شده
• 2 فنجان آب سبزیجات
• نمک و فلفل به مقدار لازم
• سس تند به مقدار لازم
• گشنیز تازه خرد شده به مقدار لازم

طرز تهیه
کلیه مواد ذکر شده در بالا غیر از گشنیز تازه را در یک قابلمه کوچک با هم مخلوط کنید و اجازه بدهید در طی مدت زمان 20 دقیقه به جوش بیاید. نیمی از سوپ را در مخلوط کن بریزید و آنقدر مخلوط کنید تا یک مایع بسیار نرمی تهیه شود. دوباره مجددا این دو را با هم مخلوط کنید تا در مدت لازم به جوش بیاید. گشنیز را در آن بریزید و نمک و فلفل و سس تند را اضافه کنید.

اطلاعات مغذی:
کالری: 72
کالری حاصل از چربی: 8
چربی کلی: 9/0 گرم
کلسترول: صفر درصد
سدیم: 558 میلی گرم، 23 درصد
کربوهیدرات: 4 درصد معادل 8/12 گرم
میزان فیبر: 9/3 گرم معادل 15 درصد
پروتئین: 6/4 گرم
ویتامین A : 3 درصد
ویتامین C: 77 درصد
کلسیم: 7 درصد
آهن: 5 درصد

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
معمولا من عادت دارم آخر هفته ها میز را با غذاهای خوش رنگ و بو ، مقوی ، با سالاد و سبزی خوردن ، ماست و خیار، ماست و موسیر، ماست لبو و یا ماست با جوانه ‘ گندم همچنین ترشیجات در کنار هم تزئین کنم . حالا چرا سایت آخر هفته این نوع سوپ را بعد از یک هفته کار ، درس و دور هم نبودن اعضای خانواده برای ما تهیه دیده جای سوال داره ؟ دل ضعفه رفتن هم حدی داره !حداقل سوپ جو یا سوپ عدس و یا سوپ قورباغه .. حمید جونی کجائی ؟ بیا که بالاخره رضایت دادم سوپ قورباغه هم باشه !
شنبه 8 آبان 1389

man_iraniam - هندوستان - میسور
کلم هندی چیه؟
یکشنبه 9 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین ( لطفااین کامنت را بالهجه شیرین ارمنی بخونید) خانم نصفه جون عزیز:باشه, عیب نداره. اخه بابا این که نمیشه که . شما هی غذاهای محبوب ما رو مسخره کنید.خوبه؟هاخوشتون میاد که منهم بریونی شما را مسخره کنم؟ واقعا که حمید الله خان چه گیری کرده از داست شما ها.اصلا شما میدونید که قورباغه چقدر تو طب مهم هستش.و چقدر خواص در این حیوان زیبا وجود داره؟ شما میدونید که با قورباغه چه داروهای درست می کنند؟وجود قورباغه برای نجات بشر مهم هستش.این را میدونستید؟ یا نه؟ ولی من که تا حالا نشنیدم که, بریونی . ,کوفته سبزی,کاله جوش, اماج, کاچی هفت دختر ,کاچی بیبی حور و یا گز جون کسی را نجات داده باشه.ما حدیثی داریم ازامام بوشمنی به نام (هولاهولا هو) حضرت حق میفرمایند:خوردن کله پاچه قورباغه, شما را ازگزیدن. نیش پشه محافظت می کند.و جویدن پوست قورباقه شما را به اخرت نزدیک. می کند. عزت زیاد
یکشنبه 9 آبان 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
سوپ هم عذایی لذیذی کاترینا جان من این سوپ رو بار میزارم با هم دیگه هم بخوریم هم فوتبال پرسپولیس ببینیم اینجوری خوشمزه تر میشه
یکشنبه 9 آبان 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
(حمید خان، عزیز دل‌ اصفهان --- ز ما نیست کردار نیکت نهان) ( بدانیم قصدت ز این کار چیست --- نباشد بجز خدمت مردمان ) ( نداری بجز نیّت دوستی‌ ---- اگر غورباقه دهی‌ خوردمان) ( کنون پاسخم د‌ه رفیق عزیز --- خودت خورده باشی‌ وزغ هیچ زمان؟) ( برایم یکی‌ دیگ مس می‌خری؟ --- که غورباقه اندازم اندر میان) ( برایت پزم آش پر روغنی --- که دیگر ندی رنج و آزارمان!) ( اگر هم مزه دارد و خاصیت --- شود نوش جان همین دشمنان).
یکشنبه 9 آبان 1389

pariha - کویت - کویت
hamidTANTAN - اتریش - وین تولدتون مبارک امیدوارم همیشه درکنار خانواده عزیزتون سلامت و سربلند و پایدار بوده و روزها سالهای خوبی را در پیش داشته باشید گرچه با کمی تاخیر بهتون تبریک گفتم ولی شما اینقدر قلب بزرگی دارید که ما را می بخشید بدانید دوستتون داریم و از همصحبتی با خوشحال هستیم .
یکشنبه 9 آبان 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
hamidTANTAN - اتریش - وین ...حمید عزیز ، اگه من به تو بگم الهی حالا دیگه بمیری ! می میری؟ همه‘ کامنتت به یک طرف جویدن پوست قورباغه هم به یک طرف ! اه اه صبح تا حالا همش فکر می کنم یک تیکه پوست قورباغه بین دندونهام هستند ایییییییی !! یک بریون قورباغه ای برات درست کنم . زبونش را هم به عنوان تزئین لوله می کنم میذارم وسط بریون ، دور بریون را هم با دست و پاش که انگشتاش مثل ستاره هستند تزئین می کنم از بزاق دهنش هم سس برات درست میکنم . ! اینم یک روش پخت و تزئین قورباغه تو سبک غذا خوردن ما ارمنیهاست !حالا خوبت شد ؟
یکشنبه 9 آبان 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا .. جناب پهلوی پسر عموی عزیزم غافل از این نباشید که من صورت اهورائی شما را روی قلبم حک کردم و درونم را به پندار و گفتار زیبایتان اراسته نمودم. پس شما هم عزیز دلم هستید. شعر بی نهایت زیبائی بود.
یکشنبه 9 آبان 1389

shiva safapour - ایران - تهران
سلام عشق من . روز خوبی داشته باشی ..یادت باشه همه چیزی برام .ایران تهران
یکشنبه 9 آبان 1389

shiva safapour - ایران - تهران
سلام عشق من . روز خوبی داشته باشی ..یادت باشه همه چیزی برام .ایران تهران
یکشنبه 9 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
pariha - کویت - کویت با سپاس از شما پریا خانم گل. بعلت لطف زیادتون. که نسبت به بنده روا داشتید. یک راهکار جدیدهمین الان پیدا کردم. فکر کنم که بتونم محسن را راضی کنم. ولی لازمه این راهکار جدید این است که: من بدانم که شما متولد کدام ماه هستید.به امید روزی که کیک عروسی شما و اون شتر بخت برگشه را بخورم. (ببین ابجی تا من را داری نا امید نشو. وغصه هم نخور .حمید الله خان کریمه .تا ببینیم من چی صلاح میدانم. هیچوقت توکلت را ازمن از دست نده.فقط امید وارم که به حق پنج تن هرچه زودتر امام زمان ظهورکنه تا بلکه اوضاع دوباره برگرده سرجای اولش. و مثل گذشته پسرها برن خواستگاری دخترها.(الهی امین)
دوشنبه 10 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین (بریون قورباغه ای برات درست کنم . زبونش را هم به عنوان تزئین لوله می کنم میذارم وسط بریون ، دور بریون را هم با دست و پاش که انگشتاش مثل ستاره هستند تزئین می کنم از بزاق دهنش هم سس برات درست میکنم . ! اینم یک روش پخت و تزئین قورباغه حالا خوبت شد ؟) اره بخدا حال که هیچی کیف کردم. عجب دستپختی داری. عیوالله. لذت بردم از این همه هنر اشپزی که در شما وجود داره. خیلی کدبانو هستی. (فقط از اب لیمو غافل نشوید) حالا کی بیایم بخوریم?
دوشنبه 10 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.