تلاش بسیج برای دخالت مستقیم در تنظیم کتب درسی


تلاش بسیج برای دخالت مستقیم در تنظیم کتب درسی

 

فرمانده بسیج گفت این سازمان قصد دارد "دخالت های مستقیم تری" را در تهیه و تالیف کتب درسی از جمله آموزش دفاعی اعمال کند

محمد رضا نقدی، فرمانده بسیج می گوید مطالبه اصلی این سازمان از مسئولان آموزش و پرورش، گسترش فرهنگ شهادت در کتاب های درسی دانش آموزان است.

آقای نقدی که این سخنان را در راستای مقابله با جنگ نرم بیان می کرد، گفت: "در این رابطه برنامه تحول در کتاب های آموزش دفاعی دانش آموزان را مد نظر داریم که با همکاری آموزش و پرورش در مرحله اجرا قرار دارد".

فرمانده بسیج با اشاره به اینکه محتوای درس آموزش دفاعی که در مقاطع راهنمایی و دبیرستان آموزش داده می شود "خشک و کلاسیک" است، افزود که سازمان بسیج قصد دارد از طریق وارد کردن موضوع شهادت، "این کتاب ها را از حالت خشک در بیاورد".

محمدرضا نقدی همچنین گفت که سازمان بسیج قصد دارد "دخالت های مستقیم تری" را در تهیه و تالیف کتب درسی از جمله آموزش دفاعی اعمال کند.

ظاهرا تغییراتی که فرمانده بسیج به آن اشاره دارد فقط محدود به کتاب درس آموزش دفاعی نمی شود.

حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش هم اخیرا در مورد برنامه های این وزارتخانه برای وارد کردن موضوع "ایثار و شهادت" به محتوای کتاب های درسی سخن گفته بود.

آقای حاجی بابایی در این خصوص گفته بود: "آموزش و پرورش در زمینه های گوناگون در بحث ایثار و شهادت کار می کند و با احداث ده هزار مدرسه قرآن، در واقع اتوبان شهادت و انسانیت را نشان می دهد".

شیرزاد عبداللهی، کارشناس مسایل آموزشی در ایران در گفتگو با رادیوی فارسی بی بی سی ضمن اشاره به اینکه موضوع ایثار و شهادت پیش از این هم به نوعی در برنامه های مدارس موجود بوده اند گفت: "برنامه ریزی های آموزش و پرورش باید بر اساس رویکرد تخصصی باشد و از فیلتر کارشناسی بگذرد تا کتاب های درسی جنبه علمی و آموزشی خود را از دست ندهند".

آقای عبداللهی در مورد تاثیر گنجاندن موضوعاتی نظیر شهادت در کتب آموزشی ایران گفت: "بعضی ها تصور می کنند اگر مطلبی به دفعات در کتاب های درسی تکرار شود، این نشانه اهمیت آن موضوع است. در حالیکه این موضوع می تواند سبب شود که دانش آموزان یک نظر منفی در مورد آن مطلب پیدا کنند".

در سال های اخیر و به خصوص پس از آغاز دور دوم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، روندی در سازمان آموزش و پرورش برای ایجاد تحولات اساسی در تالیف کتاب های درسی ایجاد شده است که عمدتا به موضوعات ایدئولوژیک مد نظر سران جمهوری اسلامی مربوط می شود.

از جمله در شهریور ماه سال گذشته مسئولان آموزش و پرورش اعلام کرده بودند که پادشاهان، از کتاب های درسی تاریخی مقاطع راهنمایی و دبیرستان حذف خواهند شد.

همچنین پیش از این وزیر آموزش و پرورش در مورد برنامه این وزارتخانه برای "حضور ثابت و دائمی روحانیون" در مدارس سخن گفته بود.

oldboy - انگلستان - لندن
شهادت!!! لووووول.همین.اگه واقعا کسی هنوز به اینجور تخیلاتی اعتقاد داره همون بهتر به شهادت برسه.
شنبه 8 آبان 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
خوب دارند با فرهنگ و غرور ایرانی بازی میکنند, که از اعمد از طریق چنین نکبتی در تنظیم کتاب درسی فرزندان عزیز و درسخوان ایرانی کمک بگیرنند. بنظرم تا چند سال دیگر از مدرسه, فیضه قم میسازند و قدم اول را هم برداشتند از طریق روانه کردن طلبه ها بعنوان " مشاور " شاگردان. ! اگر دقت کرده باشید, اخوند ضحاک خوب میداند که مردم ایران از اسلام زده شدند, بدینخاطر تمام تلاششان در این است که به زور دید اسلامیشان را بر مردم انتقال بدهند.
شنبه 8 آبان 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
خدایا اگر وجود دارید و هنوز قدرت اجرایی دارید. یا ریشه این رژیم آخوندی نسل عرب افراطی را از. خاک عزیز و مقدس ایران بخشکان و نابودشان کن یا. تمامی اراضی ایران را یک سونامی هدیه کن تا کار . همه یکسره و آزاد و راحت شوند برای همیشه تو خودت. همه چیز را آفریده ای واین همه کشتار ظلم شکنجه . زندان اعدام تجاوز فقر تبعیض دزدی غارت چپاول دروغ ریا هر چیزی که خوب یا بده میبینی چرا تو. قبول میکنی و در راه و برسر مردم ایران روان. میداری چقدر امتحان و آزمایش و تنبیه میکنی . 32 سال بس نیست
شنبه 8 آبان 1389

ahoora mazda - نیوزیلند - آوکلند
بعضی وقتها فلر می کنم دارم خواب می بینم اینهمه چرندیات و مزخرفات از یک حکومت بیرون بیاد چون باورش خیلی سخته, اخه هر روز چرندیات جدید? اخه هر روز دروغهای شاخدارتر و جدیدتر? این چه وضعیشه بابا, من دیگه از کلام و نظر بی توانم خدائیش, نمی دونم دیگه چی بگم, تا حالا به عمرم رزالت و فرومایگی به این حد ندیدم و در هیچ افسانه ای حتی نخوندم, اینا دیگه کی هستن بابا? من تا حالا فکر میکردم که از درجه پستی اخوند مطلع هستم ولی واقعا در اشتباهم, والا درجه پستی اخوند رو نمیشه کاملا درک کرد, تو مغز نمی گنجه, اینا شیطونو روسفید کردن بابا
شنبه 8 آبان 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
خانه به دوش عزیز چرا خدا درستش کنه? مگه خدا انقلاب کرد و خمینی دربدرشده رو اورد? مگه خدا گفت مگ بر شاه? 98 درصد ما این کار رو کردیم و گ..... زدیم به خودمون, خدا حتما میگه اونجای لق تون خودتون کردید خوتون هم درستش کنید و میگه اخه چتون کم بود? اخرش هم خدا میگه ناشکری تاوان بسیار سختی خواهد داشت وخدا شخصا اعتراف میکنه که من حریف این اخوندای گور به گور شده نمیشم و به ول خارجیا good luck
شنبه 8 آبان 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
مدرسه می خوان چیکار جونم ..چی برای خوندن دارن که بلند شن برن انجا؟ اون هائی هم که خوندن یکه شون کرویه دوش ونه ! چیه اون همه درخت رو تو اندونزی قطع و کاغذ می کنن و کتاب کنن و برای بچه مدرسه ای توش بنویسند که چقدر احمدی نژاد و رهبر انگلیسیش خوبه ..و اون تازی زاده های عرب کی بودن !!؟ حالا که دارن سوبسید ها را قطع می کنن زندگی تو ایران یواش یواش شبیه به زندگی تو افغانستان میشه !! دست فروش ها و الاغ سواران سبزی فروش و کت شلواریه های دوره گرد و گدایان (مادر دختر و بچه شیر خور) مثل مور وملخ در کنار صد هزار موش های ولگرد خیابان های تهران را قرق خواهند کرد !! سواد و دانشگاه باید فقط برای عرب های لبنانی باشه که شهریه های دانشگاه و حقوق کلان پروفسوران دانشگاه را هم ولایت فقیه ایران براشوان حواله می کنه !!!
شنبه 8 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
محمدرضا نقدی همچنین گفت که .. دخالت های مستقیم تری" را در تهیه و تالیف کتب درسی از جمله آموزش دفاعی اعمال کند.!!! منظور از آموزش دفاعی همون چگونگی تجاوز جنسی به مخالفان در کهریزک و زندانهاست یا کشتار مردم بی سلاح توی خیابون؟!!! این یابو علفی هم واضح عر عر نمیکنه که آدم بفهمه!!!
شنبه 8 آبان 1389

h.k - دانمارک - اودا
نقدی وامثال نقدی میخواهند.چاپلوسی کرده باشند.والا,,نقدی راچه به کتاب درسی,,یک یابوی دوپا,,
شنبه 8 آبان 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
پای این بسیجی ها را به بهانه دفن شهدا!!!به دانشگاه باز کردن.حالا دندون تیز کردن برای بچه های معصوم.
یکشنبه 9 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.