نان برنجی کرمانشاهی


نان برنجی کرمانشاهی

سینی حاوی شیرینی ها را در طبقه ی وسط فری که از قبل روشن کرده ایم و دمای آن 170 درجه است، برای 20 دقیقه تا نیم ساعت قرار می دهیم...

مواد لازم :
آرد برنج  نیم کیلو
شکر  200 گرم
تخم مرغ  1عدد
کره یا روغن کرمانشاهی  200 گرم
گلاب  نصف فنجان قهوه خوری
زعفران آب شده  یک قاشق مرباخوری
خرفه یا سیاه دانه  به مقدار لازم

طرز تهیه :
1- ابتدا آرد برنج را الک می کنیم.

2- آرد را با روغن مخلوط کرده و کمی آن را ورز می دهیم تا روغن در آرد حل شود.

3- شکر را در نصف لیوان آب حل کرده و روی حرارت قرار می دهیم تا بصورت شربت درآید.

4- بعد از سرد شدن شربت، آن را به آرد اضافه می کنیم.

5- تخم مرغ را به همراه زعفران و گلاب به مخلوط آرد اضافه می کنیم و خمیر را ورز می دهیم.

6- خمیر را مدت 5 ساعت در جای مناسبی با دمای معتدل قرار می دهیم و روی آن با پارچه ی تمیزی می پوشانیم. خمیر را نباید در یخچال بگذاریم، ولی در گرما هم نباشد.

7- بعد از 5 ساعت آن را مجددا کمی ورز می دهیم و از خمیر، تکه هایی به صورت گردو درست می کنیم و در کف دستمان کمی پهن می کنیم.

8- چند دانه خرفه (سیاه دانه) روی شیرینی ها می ریزیم و در سینی فر می چینیم.

9- سینی حاوی شیرینی ها را در طبقه ی وسط فری که از قبل روشن کرده ایم و دمای آن 170 درجه است، برای 20 دقیقه تا نیم ساعت قرار می دهیم.

این شیرینی را می توانید خارج از یخچال و در محل خنکی نگهداری کنید.

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
به به من از بین تمام شیرینیجات عاشق همین نون برنجی کرمانشاهم واااااااااااااای خیلی هوس کردم کاشکی میشد همین الان بخورم آخه کی حوصله داره درست کنه تازه اگه درست کنم به خوشمزگی این نون برنجی نمیشه...خوش باور جان شما چطور دوست داری؟؟؟؟؟؟
جمعه 7 آبان 1389

babre mazand - هلند - امستردام
من هیچوقت این شیرینی رو دوست نداشتم وندارم . شیرینی فقط دانمارکی/با اینکه شیرینی خور نیستم ولی دست و دلم براش میلرزه
جمعه 7 آبان 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
babre mazand - هلند - امستردام سلام به شما دوست گرامی آره خوب شیرینی دانمارکی هم خوشمزست اما عقیده من اینه که هر شیرینی یا حالا هر مواد غدایی یا ......خوشمزگی خودشو داره نوش جونت که دوست داری
شنبه 8 آبان 1389

بانوی اردیبهشت - ایران - تهران
جاتون خالی هفته پیش از کرمانشاه برام اوردن.شیرینی پختن حوصله میخواد. چون همه اشپزخونه کثیف میشه. منم حساسسسسسسس
شنبه 8 آبان 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
babre mazand - هلند - امستردام : چی گفتن داری ?! من که این شیرینی نان برنجی را خیلی دوست دارم, مخصوصا در ایام عید, کارم همیشه دزدی ! بود, که میرفتم بیشتر از خواهر و برداران میخوردم. شیرینی دانمارکی, هر وقت پدر خدا بیامرزم اینو میخرید و من از راه دور شاهد امدنش از سرکار بودم و ان حالت " نگاه داشتن " جعبه شیرینی دانمارکی, بهترین لحظه برای من ! ولی چون بچه بودم, فکر میکردم پدر عزیز این شیرینی را از کشور دانمارک خریده که بیشتر بمن مزه میداد و خودم را دانمارکی احساس میکردم, یعنی پر از غرور !? عجب دورانی بچه گی داشتیم !
شنبه 8 آبان 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
hamidTANTAN - اتریش - وین .. حمید جان برادر گلم ، سالروز ***تولدِ *** تو عزیز را تبریک میگم امیدوارم زیر سایه‘ حق سالیان سال تندرست موفق و پیروز باشی و سایه ات بر سر خانواده‘ محترمت مستدام باشه .
شنبه 8 آبان 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
babre mazand - هلند - امستردام .. دوست عزیز منم عاشق شیرینیهای دانمارکی هستم. ولی میدونی با اتفاقی که افتاد و اون شخص دانمارکی کاریکاتوری از حضرت محمد کشید نام شیرینی دانمارکی در ایران به شیرینی " گل محمدی " تغییر داده شد عجیبه نه? !!!!!!!!!!
شنبه 8 آبان 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
khosh bavar - ایران - کرمان اخی الهی چه داستان با حالی و چه دوران کودکی شیرینی چه جالب بودی شما که فکر میکردی شیرینی دانمارکی رو پدرتون از کشور دانمارک خریداری میکرد نازی و روح پدرت شاد و خدابیامرزه هر چی خاکشه باقی عمر شما باشه..
شنبه 8 آبان 1389

shiva safapour - ایران - تهران
صبح بخیر گلم . خدا رو شکر که یه فرصت دیگه خدا بهم داد که بیام اینجا و ارزوئ بهترین ها رو برات بکنم ماه من ..یه بار دیگه میخوام بگم بهت که اگه فکر میکنی که رفتنت باعث شکستنم میشه اگه فکرمیکنی که بعد ازرفتنت اشک میریزم ؛ اگه فکرمیکنی که بانبودنت لحظه هام خالی میشن؛ اگه فکرمیکنی که هرلحظه دلم برات تنگ میشه؛ اگه فکرمیگنی که بی تومیمیرم؛ درست فکرمیکنی تو که میدونی نبودنت رو تاب نمیارم پس بـمون عشق من و بدون که از هر فرصتی استفاده میکنم که بهت نشون بدم که همه زندگیمی .
شنبه 8 آبان 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
دوست محترمی روز پنج‌شنبه از طریق تالار برای من پیام فرستاده بود که بسبب پر بودن صندوق پستی‌شون امکان ارسال جواب برای من فراهم نشد. در هر صورت؛ از اینکه به یاد من بودید، بی‌نهایت سپاسگزارم. شما همیشه برای من قابل احترام بوده‌اید.
شنبه 8 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
خدمت دوستان عزیز و محبوب عرض سلام و احترام دارم و به همه میلاد مسعود . و فرخنده حمیدالله خان را تبریک عرض کرده شادی و سلامت ایشان را همواره آرزومندم. حقیقتش من یکی که سر از کار ایشان در نیاوردم مگه خداوند ازلی و ابدی نیست نه زاده شده و نه مثل و مانند دارد همیشه بوده و خواهد بود حالا تولد چه معنی میدهد خود خدا می داند و بس. از شما پنهون نباشه قصد داشتم از دیروز تا سه روز به مناسبت این مولود خجسته مراسم جشن را در بخش آگهی با اشکال و ییامهای مختلف برگزار کنم تا شاید ذره ای از خدمات خدایگان حداقل یادآوری شود جبران که بماند و در توان نیست اما به خود نهیب زده مثل اینکه باز هوس دردسر کردی و دوست داری خشم عده ای که دوستیها محبت و صفا را بیهوده دانسته و مسخره می کنند بر انگیزانی تا باز حمید خان و دوستان باصفایش را آماج حملات خود قرار دهند....
شنبه 8 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
2-.. شاید هم امروز همه آگهی ها را اختصاص به استاد اعظم و شاگرد برحقشان محسن خان که تولد ایشان هم در این ماه خجسته است میدادم با اجازه و هماهنگی سایت محترم. البته با سهم دو بر یک یعنی چهار تا آگهی مال حمید خان و دوتا آگهی مال محسن خان بالاخره استاد شاگردی حقش محفوض است. اما دریغ از حسن نیتها و صمیمیتها که بدست فراموشی سپرده شده و باعث آزار میشود مثلا علی گدا (لقب خامنه ای قبل از انقلاب ) به قم میره تا طرفدار بخره و از عقده طرد شدن برا خودش بساط درست کنه و یا بوزینه بد ترکیب با دستان خون آلود و پاهای در لجن فطرت پستش فرو رفته با یک گوریل از خودش بد ترکیب تر با کمال وقاحت با توپ بازی میکنه تا همه یادشون بره چه دیو صفت جنایتکاریه آخه همه چیز رو به بازی میگیره شرف و انسانیت فعلا بازیچه دست این ضد بشرها شده....
شنبه 8 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
3- . حالا برای اینکه در این ایام شادی از این حرفهای حاشیه ای حمید خان و محسن خان دلگیر نشوند مخصوصا که امروز روز تولد حمید خان است یه شعر براشون میخونم تا هم تولدشون رو تبریک بگم و هم شاد بشن. این شعر رو به گمونم خانم پری زنگنه اجرا کردن هر وقت مامان خوبم خسته یا غمگین بودن با اینکه دیگه بچه نبودم و خودم بچه داشتم اما دور و برشون می پلکیدم و این شعر رو می خوندم ظاهرا بچگانه است اما خنده را به صورت مهربونشون میاورد :-) این شعر تقدیم به حمید جون. یه روزی آقا خرگوشه رسید به یه بچه موشی ! موشه دوید تو سوراخ . خرگوشه گفت آخ ! وایستا جونم کارت دارم من خرگوشی بی آزارم بیا از سوراخت بیرون نمی خوای مهمون ! مادره موشه عاقل بود زنی با هوش و کامل بود نگاهی کرد به مهمون گفت به بچه موش:. برو جونم اون مهمونه خیلی خوبو و مهربونه پس برو اونو دعوت کن بیارش خونه ! بیارش خونه ! حمید جون به خدا من از این شعر خیلی خاطره دارم و برام عزیزه برا همین به تو دوست خوبم تقدیم کردم حالا کله ات رو بیار جلو یک ماچ گنده ازش بکنم بعد هم پیشونیتو مادر جان تا خدای ناکرده باز ملت بیکار حرف و حدیث در نیارن .....
شنبه 8 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
4- این هم دومین شعر گربه ی من نازنازیه همش به فکر بازیه یه توپ داره قلش میده میگیره و باز ولش میده گربه مصطفی بلاست بهانه گیر و بد اداست راه میره و غر میزنه میخوره و نق نق میکنه بقیش رو خودت بخون یاد بچگی ها میفتی و حال میکنی. و اما محسن خان تولد شما را هم صمیمانه تبریک گفته و آرزوی بهترین ها را برایت دارم . ختم جلسه را اعلام کرده از همه می خواهم یک فاتحه مع الصلوات برام بخونن. این حضور هم فقط برای شاد کردن دل عزیزانم بود و عرض سلام به دوستان باصفا و کاربران محترم. فدای شما.
شنبه 8 آبان 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
hamidTANTAN - اتریش - وین// این شعر از فریدون مشیری تقدیم به شما یکی از بهترین و گرامی‌ترین دوستان من در این سایت: « دوستت دارم» را، من دلاویزترین شعر جهان یافته‌ام! این گل‌سرخ من است! تقدیم تو باد. ارزوی بهترین‌ها را در سالروز تولدت برای شما دارم.
شنبه 8 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین با سلام. قربون شما,خیلی ممنون که به یاد من بودی. ما که همیشه شرمنده لطف شما هستیم.اصفهان عزیز:. من یک کامنت در باره این روز (خجسته میلاد با شکوه حمید الله خان)(اوق)در قسمت ( فال روز شنبه 30 اکتبر - 8 آبان) گذاشته بودم. که یک باره دیگه اون را در اینجا تکرار می کنم.راستی اگه شما و دوستان مایل بودید. من یک پاتوق خوب تو سایت تبادل نظر پرنیان در قسمت (موسیقی ) باز کردم به این عبارت(گلشیفته با محسن نامجو می خواند (همش دلم می گیره!) اگه شما و دوستان هم تشریف بیارید خوشحال میشم.تازه میتوانید اهنگهای مورد نظر خودتون را انجا بگذارید. خیالتون راحت باشه تو اونجا چیزی سانسور نمیشه.البته احتیاجی نیست که حتما چیزی بنویسید.و خودتون را تو زحمت بی اندازید. ما میتونیم خیلی راحت با تبادل ویدیو کلیپ های که دوست داریم . برای خودمان محیط گرم و باصفای درست کنیم.البته تا اونجای که وقت داشته باشیم. قربون شما حمید تن تن
شنبه 8 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
با سلام, و درودی بیکران به پدر و مادرم که زحمت کشیدن ,حال کردن وباعث این شدن که, یک عمر حال ما تو این دنیا گرفته بشه. امروز هم تولد من هستش. سالها همینجوری میاید و میرود ,بدونه اینکه بفهمم .!!(زیاد تو خوندن عجله نکنید) قرار نیست که ما چیزی بفهمیم. همین که هست. کیک. تولد زورکی هستش. میخوری پاته,نمیخوری هم بجهنم.حرف زدن زیادی هم موقوف.این همه تو جهان هستی داره اتفاقات گوناگون و عجیب و غریب رخ میده.حالا تولد من و شما هم روش. من فقط میخوام این بگم که:تا میتونیم سعی کنم که از این چندصبای زندگی زورکی,کمال لذت واستفاده را ببریم. و زیاد دنیا را نباید سخت بگیریم.زندگی به ان نمی ارزد که اشفته کنی دلی,چه برسه به دل خودمون.فراموش نکنیدهمان لحظه ای که تصور می کنیدبه آخر دنیا رسیده اید, درست در نقطه آغاز هستید.زندگی و حیات قبل از اینکه ما باشیم بوده. و بعد از اینکه نباشیم هم خواهد بود. چه با خداچه بی خدا.چه دوست داشته باشی ویا چه دوست نداشته باشی. عزتتون زیاد.
شنبه 8 آبان 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
iranazadiran - ایران - تهران// ممنون از محبت شما، من متولد بیست ابان هستم با این حال بابت لطفی که به من داشتید سپاسگزارم.
یکشنبه 9 آبان 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
hamidTANTAN - اتریش - وین// حمیدخان، برادر! اگر می‌خوایید من هم بتونم در اون پاتوق جدیدتون بیام، باید یه زحمتی بکشید به دوستانتون که در دولت ایران کار فرهنگی انجام می‌دن یه ایمیل بزنید و سفارش کنید، یوتوب رو دیگه فیلتر نکنند! این ویدیوهایی که شما در همین سایت می‌بینید، ما اینجا یکی در میون اون هم به ضرب و زور و التماس، دانلود می‌کنیم و بعد می‌بینیم. ضمن اینکه برای دانلود یه ویدیو پنج دقیقه‌ای بیشتر از نیم ساعت باید منتظر بمونیم! خلاصه که دعوت شما برای اومدن به پاتوق جدید برای ما که داخل ایران هستیم مانند دعوت برای خواب در هیات عزادارن حسینی می‌مونه!
یکشنبه 9 آبان 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
hamidTANTAN - اتریش - وین سلام به شما واقعیتش من از تولد شما خبری نداشتم از بچه ها سایت دیدم که دارن تبریک میگن. *یک عالمه گل واسه تو که لایق محبتی , قربون اون چشمات برم که منتظر کامنت منی* !!. *تولدت مبارک عزیز دلم* (ببخشید که دیر شد اخه من صبحی بودم الان اومدم خونه);)
یکشنبه 9 آبان 1389

babre mazand - هلند - امستردام
Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین . سلام مهربونم . خوبی عزیزم . شیرینی همون دانمارکی /کدوم کار این رژیم درسته که این دومیش باشه عزیزم . hamidTANTAN - اتریش - وین . کیک تولدتون که قور باغه نیست/تولدت مبارک
یکشنبه 9 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
iranazadiran - ایران - تهران (تشکرنامه) با سلامی گرم به شما دوست نازنین ایران جان عزیز:شما باز دوباره و مثل همیشه من را شرمنده اون مرام بزرگتون کردید. از اینکه من را اندرخور این همه محبت و دوستی میدانید. خیلی ,خیلی سپاس گذارم.حقیقتش را بخواهید وقتی افرادی مثل شما و تعدای دیگر اینچنین با صفا و صمیمیت, بدونه اینکه همدیگر را دیده باشیم و یا حتی دو کلمه رو در رو حرفی زده باشیم. اینچنین با مهر رفتار می کنید. عجیب تو خودم فرو میرم.و نوشتن برایم سخت تر,و سخت تر میشه. علتش هم این است که. برای من دشوار هستش که, با انسانهای عمیقی مثل شما که بسیار حساس هم هستید. جرات کنم مطلبی را بدونه فکر کردن.به روی صفحه مونیتور بنویسم.من تا حالا بغیر از (اش)و شماو دو سه نفر دیگه کسی را تو این سایت ندیدم که با این محکمی و خیلی راحت و با قدرت و نوشتاری گویا بنویسد.(راست بگو معلم دستوروزبان ادبیات فارسی نبودی?) ایران عزیز:درجواب مطالب بسیار زیبا و قشنگی که به عنوان سالروز تولدم برام نوشتی.فقط میتونم با تمام احساسم این را بگم که: ازت ممنونم (خیلی باحالی) و از اینکه به جمع مابرگشتی خوشحالم.شاد و سر فراز باشی
یکشنبه 9 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
mohsen_raja - ایران - تهران سلام محسن جان.اقا دم شما هم خیلی گرم. میدونی محسن جان ?از قدیم گفتن که دل به دل راه داره. تو خودت هم میدونی که من خیلی مخلصت هستم. و خیلی خوب میدونی که,دوست دارم شدیدبه مدت مدید.پیشاپیش من هم تولد تو را بهت تبریک میگم. راستی محسن امروز داشتم در یک سایتی متولدین ماه ابان را نگاه میکردم. میدونی به چه نتیجه ای رسیدم?که عجب جانورهای هستیم ما.برای نمونه نوشته بودکه:مردهای متولد آبان خیلی سرسخت هستند به طوری که اگر از طبقه پنجم یک ساختمان در حال ساخت یک شاخه آهن روی سرشان بیفتد چیزی که خواهد شکست آهن است نه سر آنها .(واقعا که) ماشاء الله به این کله و در قسمتی دیگر نوشته بود:اگر مردد هستید که با یک مرد متولد آبان ازدواج بکنید یا خیر, به شما توصیه می‌کنیم که تردید نکرده و حتما این کار را انجام دهید زیرا مرد متولد آبان با همان یک بار ازدواج از هر چه زندگی مشترک است بیزار می‌شود و دیگر تن به هیچ ازدواجی نمی‌دهد و این برای شما که نگران ازدواج مجدد همسرتان هستید یک ایده‌آل محسوب می‌شود.
یکشنبه 9 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان خیلی ممنون از لطفی که به من داشتید. شما و بقیه دوستان انقدر من راشرمنده کردید,انقدر من را خجالت دادید. که مجبور شدم برای از دست دادن بیش از حد عرق پیشانی, یک استکان عرق مصنوعی (تا قبر اه, اه, اه, اه ) دروغ چرا بگم. بیشتر از یک استکان عرق مصنوعی استفاده کنم. در پایان بهت بگم که خیلی خانمی. راستی اگه برات ایراد نداره بگو که متولد چه ماهی هستی. اخه می خواهم که فالت رابرایت بگیرم. البته با کمی خنده و شوخی.
یکشنبه 9 آبان 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
استاد گرامی‌، جناب حمید خان، آفریدگار یگانه، چهل و سومین سالروز ولادت آن بزرگوار را تبریک عرض نموده، شصت و هشت سال دیگر زندگی‌ پر بار در صلح و آرامش برای شما آرزو می‌کنم. اگر اشتباه نکنم، ولادت شما باید روز نهم آبان باشد و نه هشتم آبان. تا جایی‌ که من به خاطر دارم در این روز کشور ما را چراغانی میکردند و جشن می‌گرفتند. ای کاش به ما میگفتید که "بچه‌ی ناف " کدام ولایت هستید.در ضمن ، خواستم مدل دوستمان iranazadiran, از روی بزرگی‌ و اصالت، بوسه‌ای نثار پیشانی شما کنم، اما بوی سیر مانع شد! لطفا از مسواک زدن غافل نشید.
یکشنبه 9 آبان 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
hamidTANTAN - اتریش - وین سلام به شما دوست عزیز خواهش میکنم خیلی جالب گفتی آقای حمید تن تن با ذوق و شوخ طبع ای ول.. خوبی از شماست..من متولد ماه مهر هستم اتفاقا من فالهای شما رو دوستدارم چون یک بار من توتایپکی نوشته بودم وااای ترشی شما یک فال با حالی برام گرفته بودی..پس منتظر فال زیبای شما هستم. همیشه موفق و پاینده باشی
یکشنبه 9 آبان 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
babre mazand - هلند - امستردام ...دوست عزیز چقدر ساده ای ! حمید جونی را من دیدمش ، روی تمام لباسهاش از تی شرت ، شلوار، جوراب ، کفش همه عکس قورباغه زده تازه زیر گوشش در حقیقت روی گردنش هم یک قورباغه تتو کردند . یک سرویس زیورآلات هم برای خانمش خرید با طرح قورباغه .قورباغه جز لاینفک اعضای بدن و پوشش و غذای روزانه ‘ حمید خان هستش حالا شما میگی کیک تولدش قورباغه نباشه ! قراره یک ماه و نیم دیگه من میزبان پریای عزیز، جناب پهلوی ، محسن خان ، راز عزیز ، به من میگن خدا و این آقای قورباغه خور برای جشن کریسمس تو برلین باشم . خدا به دادم برسه با سوپ ، بریون و حلیم قورباغه !
یکشنبه 9 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
mohsen_raja - ایران - تهران. محسن خان من فقط تو تاپیکهای قبلی از یوس دوستان خوندم که شما هم از گروه آبانی های خطرناک هستید روزشو نگفتن. بهر حال شما اول تکلیفتون رو با پریا جون مشخص کنین تا ما هم تکلیفمون رو بدونیم که آیا باید به هر دوتون تبریک بگیم یا فقط به شما. امیدوارم که پریا جون از به دنیا اومدن شما خوشحال باشه ما که خوشحالیم بهر حال برا دوهفته دیگه مبارک باشه و سال خوب و سالهای بهتری داشته باشین.
یکشنبه 9 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
hamidTANTAN - اتریش - وین. حمید جان جنید، شبلی را گفت: اگر در همه عالم کسی یابی که در یک کلمه از این که تو می گویی موافق تو بود، دامنش گیر. (همدلی از هم زبانی خوشتر است ) حال شما دوستان هم به خاطر توافق بیشتر از یک کلمه با بنده در زحمت و دردسرم افتادید و این علت است که ندیده و نشناخته به شماها ارادت و محبت دارم. هر چند که این محبت همواره دوسویه بوده و همگی مرا شرمنده لطف و محبتتان کرده اید. نه پسر گلم ( حالا فکر کن من 5 یا 6 سالگی ازدواج کردم 7 یا 8 سالگی هم یه گل . پسر کاکل بسر مدل تن تنی تو بغل همسرم گذاشتم. دنیای تصورات دنیای بی نهایتی ست و هر غیر ممکنی در آن ممکن حالا یه چند سال بالا پائین به جایی بر نمی خوره بنابراین به پسر خونده ای قبولت می کنم البته اگه خودت بخوای و این افتخار رو داشته باشم محسن خان هم میتونه کاندید شه و به من میگن خدای عزیز ) من از نهاد و گزاره یا مسند و مسند الیه دل خوشی نداشتم به قول مولانا فاعلاتن فاعلاتن فاعلات کشت مرا......
یکشنبه 9 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
... همیشه این جور قانونها رو دوست نداشتم و ندارم دستور زبان قاعده و قانون من از قانون بی قانون عشق سرچشمه می گیرد نسبت به همه کائنات و افراد و یایر موجودات با این قانون رفتار و می سنجم. دوری نزدیکی وصل فصل محبت آرزدگی همه و همه از هر مدل و گونه به لطف خدا ریشه در چشمه ی جوشان و زنده ی فانون عشق دارد و از آن سیراب میشود و توجه داریم که حاصل و میوه ی عشق همیشه شیرین و گوارا نیست اتفاقا در بیشتر موارد تلخ یا زهر آگین است اما مهم سر منشاء شیرین و شفاف آن است نه نتیجه. مهم اینه که ریشه های وجود آدم همیشه و فقط و فقط در چشمه عشق شناور باشند و از اون آبشخور بخورن و تغذیه کنن. مطمئنا دیگرانی هم که از میوه شیرین یا تلخ اون درخت استفاده کنن خواه نا خواه از ثمره ی عشق بهره مند و در رگ و یی شان جاری میشود میشوند تلخ یا شیرین. مهم چشیدن جوهر و میوه ی عشق این ودیعت الهی ست....
یکشنبه 9 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
....عزیز دل چند خط کامنت نوشتن برای تولدت که زحمتی نبود و نداشت تازه اگه کار دیگه ای هم بود گاو و گوسفند که نکشته بودم اون هم بود تحفه برای دوستان رحمت است نه زحمت. خودت اینقد که باصفایی اینهمه قدر دانی میکنی و همیشه منو شرمنده نظر لطف خودت کردی. خوب حالا از تعارف کم کنم و به مبلغ افزایم (باور کن هیچیش تعارف نبود عین واقعیت بود ) حمید جان تو چطور تا این سن معنی فاتحه مع الصلوات را متوجه نشدی. یعنی ختم . حالا از بازگشتم ابراز خوشحالی میکنی چرا تو دعوا نرخ تعیین میکنی . باز می خوای بهم انگ بزنن که معتاد اینترنتم یا پلاس شدن اینجا یا فیلم در میارم. وای اصلا نمی تونم باور کنم منو و اعتیاد اونم به اینترنت منو فیلم برای این چیزا وای برام غیر قابل باوره و بشدت برخورنده. اگه هم در جایی به مزاح وصف الحال را گفتم که مدام با چشم باز و بسته باید مشغول نوشتن میشوم و از اعتیاد به اینجا هزار نکته باریکتر . زمو اونجا بود و منظور احساس مسئولیت ....
یکشنبه 9 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
... اما چه کنم ؟ واقعا کم کم به این نتیجه میرسم که مشکل اساسی دارم ای کاش خدا به جای مواد فعلی که در مغز و دلم گذاشته و حسابی بلای جونم شده پاره آجر تو کله م و یه کم سیمان آب خورده هم تو قلبم میذاشت راحت بودم اینقدر دردسر نداشتم یا به دردسر نمینداختم. اما تازه باز برنامه با کله کله گنده ها را چیده ! حالا این حرفا رو بی خیال اولین روز از سالگرد تولدته یه پیام تو بخش فال شنبه برات میذارم و اونجا بهت میگم اشکال کارت کجاست که تولدات تکراری یا خسته کننده است :-)
یکشنبه 9 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین. طلا جون تا جائیکه یادمه گاهی پائین کامنتهات مینوشتی یا هو . حالا فهمیدم منظورت یا هو دات کام بوده :-) تو هر مرام و مسلکی داشته باشی به خودت مربوطه و از نظر من قابل احترام مهمه انسانیتته که در اون شکی نیست و دیگه اینکه هر دو ایرانی و هم وطن هستیم. حالا بذار یه جک برات بنویسم و چون آقا نیستی برات برخورنده نیست اگر آقا بودی اینو برات نمی نوشتم هر چند مطمئنم منظورم را به به سوء نمی گرفتی ولی بعضی دیگران شاید به اندازه تو حسن نیت نداشتند. یک آقا درویش وارد شهر قزوین میشه هنگام ورود با دیدن مردم با صدای پر از هیبت و کوبنده میگه : یا هو ! چند روزی در قزوین ساکن میشه. هنگامی که امیخواد از شهر بیاد بیرون و با عده ای روبرو میشه با عشوه دستشو بالا میبره و با ادا میگه : یو هو :-) حالا لطفا اگه دلت میخواد تکلیف اون یا هو تو مشخص کن که آیا یا هو دات کام بود یا نه واثعا یا هو بود و آیا ارمنی ها هم مانند جوئیشها یا مسیحیها منظورشون از یا هو یهوه است یا نه . البته عزیز جان اگه دلت خواست اجبار نباشه.
یکشنبه 9 آبان 1389

iranazadiran - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا. سرور جون دوست خوبو برادر بزرگ و گرامی اصالت و بزرگی از خودتونه. فکر نمی کنید حمید جان برای رحم به همسر و فرزندان حداقل در روز تولد از خوردن سیر پرهیز کند. تازه کاش بوی سیر با مسواک زدن میرفت.
یکشنبه 9 آبان 1389

babre mazand - هلند - امستردام
Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین . خوب ابن بنده خدا هم به قورباغه علاقه داره چی میشه کرد . ولی اگه مهمونی که گفتین مجازی نیست . منم در خدمتم تو امستردام بدون تعارف میگم. شاد باشین
یکشنبه 9 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
(قسمت اول)Dokhtare_ariaei - زن متولد مهر بسیار جذاب و آرام صحبت می‌کند. لباسهایی از جنس حریر و تور می‌پوشد. او مثل عروسک کوچکی است که شما می‌توانید, در صورتی که وزنه‌بردار بوده باشید او را با یک دست بلند کنید و به زمین بزنید. حالا چرا به زمین بزنید? به این دلیل که معمولا زنهای متولد مهر چاق هستند و حتی اگر شما وزنه‌بردار هم بوده باشید مطمئنا نمی‌توانید او را بالای سرتان ببرید و از دستتان می‌افتد. زنهای متولد مهر در هر کشوری که باشند معمولا ضد رژیم غذایی هستند و دلیلش هم این است که یا بیش از اندازه چاق هستند و یا زیاد از حد لاغر. زن متولد این ماه معمولا با مردها راحت‌تر از زنها ارتباط برقرار می‌کنند اما عمق و ماندگاری رفاقتش با زنها بیشتر از مردهاست چرا که معمولا زن متولد مهر به مرد به‌عنوان یک اسباب‌بازی نگاه می‌کند. اما این نکته را فراموش نکنید که زنهای مهری خیلی حال و حوصله بازی کردن ندارند. اگر شما با یک زن مهری ازدواج کرده‌اید باید به شما بگوییم که کار خوبی کرده‌اید زیرا برای همسر شما زن بودن یک شغل دائمی است و مایل است که آن را به نحو احسن انجام بدهد.
یکشنبه 9 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
.(قسمت دوم)(Dokhtare_ariaei ) اما باید بگوییم که خیلی از همسر مهری‌تان توقع رفتارهای زنانه نداشته باشید زیرا ممکن است زمانی حال بکند که کت و شلوار بپوشد و برود و در یک قهوه‌خانه قلیان بکشد و دیزی بخورد و اگر پا داد قهوه‌خانه را نیز به هم بریزد .بیماریهای متولد مهرماه. متولدین مهرماه علی‌رغم اینکه خیلی به سلامتی‌شان اهمیت می‌دهند غالباً به راحتی مریض می‌شوند. مثلاً ممکن است از یک دیر رفتن به دستشویی ساده، سنگ مثانه بگیرند و فوراً هم بمیرند. مهری‌ها باید بدانند که اگر به یکباره همه جای بدنشان شروع به خارش کرد الزاماً از نرفتن به حمام نیست و ممکن است که افسردگی گرفته باشند اما خیلی نگران نباشند چون به دلیل این بیماری نخواهند مرد. یکی از مهمترین عوامل مرگ بیشتر مهری‌ها این است که یا سنگ یا خود ترازو می‌خورد توی سرشان. پیشنهاد می‌شود که برای طول عمر بیشتر متولدین مهرماه علاوه بر اینکه سیگار نکشند و روزی ده دقیقه هم ورزش کنند، سعی کنند که حتی‌المقدور از زیر ترازو و سنگ ترازو هم رد نشوند .
یکشنبه 9 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
babre mazand - هلند - امستردام با تشکر از شما دوست عزیز.این موزیک. ویدیو زیبا تقدیم به شما هموطن خوبم.گوش کنید و لذت ببرید https://www.youtube.com/watch?v=Jtjn5f4YBx4p=7C91C507BDF6D6F7index=59feature=BF
یکشنبه 9 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
iranazadiran - ایران - تهران بعضی از آدم ها جلد زرکوب دارند.بعضی جلد ضخیم .و بعضی جلد نازک .بعضی از آدم ها با کاغذ کاهی چاپ میشوند.و بعضی با کاغذ خارجی.بعضی از آدم ها ترجمه شده اند.بعضی از آدم ها تجدید چاپ میشوند.و بعضی از آدم ها فتوکپی آدم های دیگرند.بعضی از آدم ها با حروف سیاه چاپ میشوند.و بعضی از آدم ها صفحات رنگی دارند.بعضی از آدم ها تیتر دارند,فهرست دارند.و روی پیشانی بعضی از آدمها نوشته اند:. حق هر گونه استفاده ممنوع و محفوظ است.بعضی از آدم ها قیمت روی جلد دارند.بعضی از آدم ها با چند درصد تخفیف به فروش میرسند.و بعضی از آدم ها بعد از فروش پس گرفته نمیشوند.بعضی از آدم ها نمایشنامه اند و در چند پرده نوشته میشوند.بعضی از آدم ها فقط جدول و سرگرمی دارند.و بعضی از آدم ها معلومات عمومی هستند.بعضی از آدم ها خط خوردگی دارند. و بعضی از آدم ها غلط چاپی دارند.از روی بعضی از آدم ها باید مشق نوشت. و از روی بعضی از آدم ها باید جریمه نوشت.بعضی از آدم ها را باید چند بار بخوانیم تا معنی آنها را بفهمیم.(مغزم امد تو دهنم)
یکشنبه 9 آبان 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
hamidTANTAN - اتریش - وین وای خیلی خیلی با حال بود مرسی از زحمت شما بابت فال بسیار زیبایی که برام گرفتی تقریبا با من صدق می کرد خیلی خوشم اومد چه جالب منم همیشه تیپ پسرونه میزنم و تپل و و.........پاینده باشی حمید جان
دوشنبه 10 آبان 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا ضمن عرض سلام و آرزوی اوقاتی خوش به یار و دوست خوبم پهلوی جان عزیزم:اول از همه بابت شعر زیبای که برایم فرستادی تشکر می کنم.همچنین از بیان تبریک تولد گرم و با صفایت.حضرت حق:سئوالی ساده دارم از حضورت .. من آیا زنده ام وقت ظهورت .. اگر که آمدی من رفته بودم .. اسیر سال و ماه و هفته بودم .. دعایم کن دوباره جان بگیرم .. بیایم در رکاب تو بمیرم.
دوشنبه 10 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.