آماده‌باش کامل در فرانسه در پی تهدید اسامه بن لادن

 
آماده‌باش کامل در فرانسه در پی تهدید اسامه بن لادن

تصویری از پیام تازه اسامه بن لادن، رهبر سازمان القاعده، در شبکه رسانه‌ای السحاب، مرتبط با القاعده

برنار کوشنر، وزیر خارجه فرانسه، اعلام کرد که کشورش در پی تهدید اسامه بن لادن به قتل شهروندان فرانسوی، در «آماده‌باش کامل» به‌سر می‌برد ولی نسبت به توان رهبر القاعده در اجرای این تهدیدها ابراز تردید کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، با افزایش تدابیر امنیتی در فرانسه، نیروهای نظامی در پیرامون اماکن گردشگری و شریان‌های اصلی حمل‌ونقل این کشور مستقر شده‌اند.

در یک نوار صوتی که شبکه تلویزیونی الجزیره به تازگی به آن دست یافته، صدایی مشابه با صدای اسامه بن لادن تهدید می‌کند که برای انتقام‌جویی از پشتیبانی فرانسه در جنگ افغانستان و قانون جدید
منع روبنده اسلامی در فرانسه، شهروندان فرانسوی را به قتل خواهد رساند.

در این پیام صوتی که روز چهارشنبه از سوی شبکه الجزیره پخش شد پیام‌دهنده با انتقاد از «دخالت فرانسه در امور مسلمانان» می‌گوید: «اگر شما به طور ناعادلانه فکر کرده‌اید که حق دارید زنان آزاد مسلمان را از پوشیدن روبنده منع کنید آیا ما هم حق نداریم مردان مهاجم شما را بیرون کنیم و گردنشان را ببریم؟»

در این نوار که به اسامه بن لادن منسوب است وی گروگان‌گیری پنج شهروند فرانسوی در صحرای کشور نیجر در ماه سپتامبر را به عنوان هشداری به فرانسه نامید و تهدید کرد که حملات بیشتری به منافع فرانسه در راه است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، برنار والرو، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه اعلام کرد که «بر اساس کنترل‌های اولیه، می‌توان گفت که این نوار اصل است.»

با این حال وزارت خارجه فرانسه ارتباط میان اسامه بن لادن و گروگان‌گیری پنج شهروند فرانسوی در شمال آفریقا را نامحتمل دانست و نسبت به نفوذ رهبر القاعده بر گروه گروگان‌گیر ابراز تردید کرد.

برنار کوشنر، وزیر خارجه فرانسه، در این رابطه در حاشیه یک دیدار دیپلماتیک در پاریس به خبرنگاران گفت که «بن لادن دارد ازاین فرصت استفاده می‌کند و این تنها یک فرصت‌طلبی است.» وی افزود: «این کار کار بن لادن نیست و گروگان‌ها در دست او نیستند. موضوع بسیار پیچیده‌تر از اینها است.»

وزیر خارجه فرانسه در ادامه گفت: «این تهدیدهای غیر قابل قبول چیز جدیدی نیستند. ما انتظار این‌گونه تهدید را داشتیم اما فکر نمی‌کنم بن لادن هم‌اینک از همان ابزاری که زمانی در دست داشت برخوردار باشد.»

پنج شهروند فرانسوی به همراه دو همکار آفریقایی خود روز ۱۵ سپتامبر از خانه‌های خود در شهر آرلیت نیجر در نزدیکی یک معدن اورانیوم ربوده شدند و گفته می‌شود که هم‌اینک در کشور مالی نگهداری می‌شوند.

فرانسه از سال ۲۰۰۱ نیروهایی را در افغانستان مستقر کرده و هم‌اکنون در قالب ائتلاف نیروهای ناتو در حدود ۳۵۰۰ سرباز در افغانستان دارد که با نیروهای طالبان مبارزه می‌کنند.
pandora - آلمان - کلن
من تو دهن بن لادن میزنم.بن لادن هیچ غلطی نمیتواند بکند:))
جمعه 7 آبان 1389

botparast - ایتالیا - میلان
اقای بن لادن تو هم به گور پدرت خندیدی,رفتی افغانستان جهاد کنی!گم شو برو عربستان هر غلطی میخوای بکن....
جمعه 7 آبان 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
مرده شور خودتون با زنهای روبنده پوشتون رو ببره کثافتها
جمعه 7 آبان 1389

اتحاد سبز - ترکیه - کایسری
تا حکومت ایران هست همین( اش و همین کاسه) خواهد بود حال چه زمانی دنیا برای از بین بردن حاکمان حاکم بر ایران متحد خواهد شد خدا میداند . ایا دنیا و دولتهای قدرتمند ! نمیدانند منشا گرفتاریهای این چنینی در دنیا ایران است و ایران تامین کننده اصلی مالی این گونه سازمانهای تروریستی است . ایا سازمانهای قدرتمند جاسوسی در دنیا به این مهم پی نبرده اند ؟ امیدوارم این تهدید پوچ و تاکتیکی بیش نباشد
جمعه 7 آبان 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
بابا کاسه کوزه اتون رو جمع کنین هر وقت تو اروپا اعتصاب یا بهران اقتصادی یا سیاسی میشه سر وکله بن لادن هم پیدا میشه تا افکار عمومی رو منحرف کنه ...این سیاست قدیمی شده حالات همه میدونن که بن لادن و القاعده و طالبان و گروههای تندرو همه ساحته دست خود حکومتهای غربی هست تا به عنوان اهرم فشار بر علیه مسلمانها و مردم خود غرب استفاده بشه....سارکوزی هم که حالا در برابر اعتصاب مردم فرانسه کم آورده میخواد از این وسیله برای خاتمه دادن به اعتصابات استفاده کنه...
جمعه 7 آبان 1389

yavaram - المان - کلن
پسر شجاع میدونستم تو یه بیسواد عقب افتاده ای اما با اون "بهران" بجای "بحران" که نوشتی دیگه واسه همه واضح و مبرهن شد.
شنبه 8 آبان 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
yavaram - المان - کلن. اولا عقب افتاده امثال تو هستین که هنوز سرکار هستین دوما عقده ای هم هستی چون اون یه اشتباه تایپی بود وگرنه تمام ایل و تبارت رو هم جمع کنی به اندازه من سواد ندارن ..حالا برو جلو بوق بزن که خیلی پیاده ای ..
شنبه 8 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.