شما در مقابل دوربین مخفی هستید

 
شما در مقابل دوربین مخفی هستید

اعضای باند سارقان زورگیر که به صورت گسترده تحت‌پوشش حمل مسافر از مردم سرقت می‌کردند، وقتی متوجه شدند مرد مسافر پولی ندارد، عنوان می‌کردند شما در مقابل دوربین مخفی هستید.

به گزارش «جام‌جم» ، اعضای این باند متشکل از 3 مرد و یک زن بودند که با خودروهای اجاره‌ای در محدوده غرب تهران با تهدید مسافران با قمه و چاقو از آنها سرقت می‌کردند. در پی شکایت‌های متعدد مردمی در شعبه 5 دادسرای جنایی تهران مبنی بر زورگیری 3 سرنشین خودرو که یک زن نیز همدستشان است، موضوع این شکایت‌ها برای رسیدگی و تحقیق به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارسال شد.

با شروع تحقیق از مالباختگان مشخص شد اعضای این باند با خودروهای مختلف در غرب تهران، مسافران را در صندلی عقب بین دو عضو باند سوار کرده و با ایجاد رعب و وحشت برای آنها، اموالشان را سرقت و مالباختگان را در مناطق خلوت یا محله‌های تاریک رها می‌کنند و متواری می‌شوند.

شناسایی سرکرده باند

با جمع‌بندی اطلاعات در این ارتباط، در مرحله بعدی با چهره‌نگاری رایانه‌ای از سارقان و تطبیق آن با بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار، ردپای یک متهم به نام علیرضا (30 ساله) در این سرقت‌ها شناسایی و مشخص شد وی بتازگی از زندان آزاد شده است.

سرهنگ یگانه، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی در ارتباط با پیگیری پرونده گفت: پس از جمع‌بندی اطلاعات و با توجه به این که مالباختگان در شکایت خود عنوان کرده بودند یک زن نیز با نشستن در صندلی جلو اعتماد مسافران را جلب می‌کرده است، کارآگاهان پلیس آگاهی در عملیاتی هماهنگ هر 4 عضو این باند را دستگیر کردند. در تحقیق از متهمان مشخص شد سرکرده باند (علیرضا) با کرایه خودرو از دوستان خود، با همدستی دیگر اعضای باند، سرقت‌ها را انجام می‌داده است.

دوربین مخفی

زن سارق نیز در اعترافات خود گفت: در خیابان با علیرضا آشنا شدم و پس از مدتی با تهدید وی، در سرقت‌ها آنها را همراهی می‌کردم.

متهم اضافه کرد: در چند مرحله وقتی مسافری را سوار خودرو می‌کردیم و او پول کمی همراه داشت، علیرضا با پرداخت مبلغی ناچیز به مسافر عنوان می‌کرد، ما در حال ساخت فیلمی در ارتباط با دوربین مخفی و ثبت واکنش مردم نسبت به سارقان هستیم که آنها نیز از ما تشکر کرده و از خودرو پیاده می‌شدند. علیرضا نیز دراین‌باره می‌گفت: پرداخت این پول مانع از شکایت مسافر می‌شود.

سرهنگ یگانه تصریح کرد: با اعتراف اعضای این باند به چندین فقره سرقت، مالباختگانی که اموال آنها با خودروهای مختلف در غرب تهران سرقت شده است، برای شناسایی سارقان به پایگاه دوم پلیس آگاهی واقع در خیابان زنجان مراجعه کنند.

zamanphp - ایران - اصفهان
دیگه این مدلیش رو ندیده بودیم.. اما ابتکار جالبی بوده
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

vahid.sharifi - کانادا - ونکوور
عقل جن!!!
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.