زورگیران مأمورنما توسط پلیس دستگیر شدند


زورگیران مأمورنما توسط پلیس دستگیر شدند

 3 مرد جوان و میانسال که با لباس نظامی از شهروندان زورگیری و سرقت می‌کردند توسط پلیس دستگیر شدند.

عصر 30 فروردین امسال مردی با مراجعه به کلانتری 150 تهرانسر به مأموران کلانتری گفت: 3 سارق که تحت عنوان مسافر سوار خودرو من شده بودند، با استفاده از قمه و چاقویی که در اختیار داشتند اقدام به سرقت خودروی پراید من کرده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی، به کارآگاهان گفت: در ساعت 23 شامگاه 29 فروردین از سرای تهرانپارس به مقصد تهرانسر، 3 مسافر دربست را سوار کردم که یک نفر از آنها در صندلی جلو و 2 نفر دیگر در صندلی عقب نشستند.

وقتی به خیابان سازمان آب در منطقه تهرانسر رسیدم مسافر صندلی جلو از من خواست تا توقف کنم؛ به محض ایستادن، ناگهان هر 3 نفر آنها با چاقو، قمه و چماقی که از زیر لباس‌هایشان در آورده بودند شروع به ضرب و شتم من کرده و به زور مرا به بیرون پرتاب کرده و بلافاصله با ماشین از محل متواری شدند.

کارآگاهان پایگاه پنجم در ادامه اقدامات پلیسی، مشخصات خودروی مسروقه را به کلیه مراکز انتظامی اعلام تا در صورت مشاهده در هر نقطه از کشور، سرنشینان آن دستگیر و موضوع به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

در ساعت 15 روز 2 اردیبهشت و در خیابان شهید شیرودی اسلامشهر راننده یک دستگاه پراید خاکستری رنگ، در حین حرکت دنده عقب با یک دستگاه خودرو پژو پارس پارک شده در محل برخورد کرده و در شرایطی که تلاش داشت تا با خودرو از محل خارج شود مجدداً با تیر چراغ برق تصادف و متوقف می‌شود؛ با متوقف شدن خودرو و عدم امکان حرکت پراید، 2 سرنشین داخل پراید از داخل خودرو خارج شده و به صورت پیاده از محل متورای می‌شوند که چند تن از عابران متوجه صحنه فرار این 2 نفر از محل شدند.

با حضور مالک خودرو پژو پارس خسارتی در محل و تجمع عابرین در محل، بلافاصله موضوع از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 به کلانتری 15 اسلامشهر اعلام و مأموران کلانتری در محل حاضر شدند.

در تحقیقات مقدماتی انجام شده از سوی مأموران کلانتری و بهره‌گیری از اطلاعات بدست آمده از شاهدان صحنه فرار 2 سرنشین پراید، احدی از آنها به هویت نادر مورد شناسایی قرار گرفت.

برابر اطلاعات موجود از نادر 27 ساله در کلانتری 15 اسلامشهر، وی از مجرمان سابقه‌دار منطقه اسلامشهر است که بارها به ارتکاب جرایم مختلف از قبیل سرقت، کیف‌قاپی و خرید موادمخدر دستگیر و روانه زندان شده و در آخرین مورد از دستگیری‌های نیز به اتهام خرید موادمخدر دستگیر و روانه زندان شده و در تابستان سال 89 از زندان آزاد شده است.

با توجه به شناسایی متهم از سوی مأموران کلانتری 15 و اخذ دستور بازداشت متهم از سوی دادستان عمومی و انقلاب اسلامشهر، متهم متواری تحت تعقیب مأموران قرار گرفت؛ در تحقیقات انجام شده از مخفیگاه متهم در اسلامشهر مشخص شد که نادر پس از آزادی از زندان اقدام به تغییر محل سکونت و مخفیگاه خود کرده است.

مأموران کلانتری 15 با بررسی ارکان هویتی خودرو پراید اطلاع پیدا کردند که خودرو پراید رها شده در محل تصادف دارای سابقه سرقت از پایگاه پنجم پلیس آگاهی است که بلافاصله گزارش کشف خودرو به همراه مشخصات متهم متواری به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

در حالیکه اقدامات پلیسی مشترک از سوی مأموران کلانتری 15 و کارآگاهان پایگاه پنجم جهت شناسایی و دستگیری نادر در دستور کار قرار داشت، از پلیس آگاهی شهریار به پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد که نادر 27 ساله به همراه 2 نفر دیگر به اسامی مهدی 18 ساله و پرویز 37 ساله در حین تردد با یک دستگاه خودرو پرشیا دارای سابقه سرقت از پلیس آگاهی تهران بزرگ، دستگیر شده‌اند.

با انتقال متهمان به پایگاه پنجم، تحقیقات از آنها در دستور کار قرار گرفت و همزمان از صاحبان خودروهای پراید و پرشیای مکشوفه جهت حضور در پایگاه پنجم دعوت شد.

مالباختگان پس از حضور در پایگاه پنجم، متهمان را مورد شناسایی قرار داده اما مالک پراید متهمان را به عنوان مسافرنماهای زورگیر و مالک پرشیا آنها را به عنوان سارقان تحت پوشش مأمور مورد شناسایی قرار دادند.

مالک خودرو پرشیا به کارآگاهان گفت: ساعت 23 شامگاه 5 اردیبهشت در خیابان شریعتی در حال تردد بودم که ناگهان فردی ملبس به لباس نظامی و در حالیکه بی سیم در دست خود داشت از من خواست تا توقف کنم.

من که تصور کرده بودم آنها واقعاً مأمور هستند پس از متوقف شدن در کنار خیابان به دستور نادر از ماشین فاصله گرفته و دو نفر دیگر که آنها نیز دارای لباس نظامی بودند به بهانه بازرسی داخل خودرو شدند؛ در یک لحظه کوتاه فردی که از من خواسته بود تا از خودرو پیاده شوم به سمت ماشین رفته و به همراه همدستانش از محل متواری شد و در آن لحظه بود که من متوجه شدم این افراد سارقانی هستند که با سوء استفاده از لباس نظامی اقدام به سرقت خودروی من کرده‌اند.

سرهنگ کارآگاه علی اکبر اسدی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: هر 3 متهم به واسطه زندگی مشترک در منطقه اسلامشهر با یکدیگر آشنا شده و متهم اصلی پرونده نیز به واسطه اعتیاد شدید به مصرف موادمخدر از نوع شیشه و با مشارکت 2 متهم دیگر اقدام به ارتکاب سرقت‌های به عنف خودرو و سرقت تحت پوشش مأمور کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به احتمال افزایش تعداد مالباختگانی که از سوی متهمان این پرونده مورد سرقت و یا زورگیری قرار گرفته باشند، دستور انتشار بدون پوشش متهمان صادر شده است؛ لذا از همه مالباختگانی که موفق به شناسایی متهمان شده‌اند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری و یا طرح شکایت خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ و یا شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران مراجعه کنند.

sir.amir - انگلستان - منچستر
خود پلیس را کی میگیرن?///?
سه‌شنبه 4 آبان 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
چرا زورگیران اسلام نما توسط پلیس دستگیر نمیشوند ?!
سه‌شنبه 4 آبان 1389

fdsa60 - ایران - تهران
این حیوانات وحشی را باید فقط تیر بارون کرد اینها انگلهای اجتماع هستند.
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.