آیت‌الله خامنه‌اى: بسیج یکى از آیات قدرت الهى است و در فتنه ۸۸ اشتباه نکرد

 
آیت‌الله خامنه‌اى:
بسیج یکى از آیات قدرت الهى است و در فتنه ۸۸ اشتباه نکرد

آیت‌الله على خامنه‌اى، رهبر جمهورى اسلامى از بسیج با عنوان «یکى از آیات قدرت الهى» نام برده و نقش بسیج را در رویدادهاى پس از انتخابات ریاست جمهورى در ایران، یکى از موفقیت‌هاى این نیروى شبه‌نظامى دانسته و تاکید کرده است، بسیج در «فتنه سال ۸۸» اشتباه نکرده است.

به گزارش خبرگزارى مهر آیت‌الله على‌ خامنه‌اى، رهبر جمهورى اسلامى روز یکشنبه در سخنانى یک بار دیگر از عملکرد نیروهاى بسیج سپاه پاسداران در جریان رویدادهاى پس از انتخابات ریاست جمهورى سال ۱۳۸۸ در ایران دفاع کرده و آن را «یکى از موفقیت‌هاى بسیج» ارزیابى کرده است.
 
وى که در جمع گروهى از بسیجیان در قم سخن مى‌گفت، در این باره گفته است: «در فتنه سال ۸۸ خیلى‌ها اشتباه کردند و از این جمع، بسیارى هم بعد از مدتى اشتباه خود را تصحیح کردند، اما حرکت عظیم بسیج با حفظ پرچم بصیرت، مسیر را اشتباه نکرد و توانست در صراط حق بماند.»

رهبر جمهورى اسلامى همچنین در این باره افزوده است: «یکى از موفقیت‌هاى بسیج، افزایش توانایى و بصیرت خود در مقابل پیچیده شدن توطئه‌هاى دشمنان است که قضایاى فتنه سال ۸۸ مؤید این موضوع است.»

نیروهاى بسیج و سپاه در سرکوب خونین اعتراض‌هاى مردمى به نتایج انتخابات ریاست جمهورى سال گذشته خورشیدى در ایران، که رهبر جمهورى اسلامى از آن با عنوان فتنه یاد مى‌کند، نقش محورى ایفا کردند.

در حالى که رهبران مخالف دولت، برخى از مراجع تقلید شیعه و حتى آیت‌الله هاشمى‌رفسنجانى، رئیس مجلس خبرگان رهبرى از «قرار دادن سپاه و بسیج در مقابل مردم» انتقاد کرده‌‌اند، رهبر جمهورى اسلامى پیشتر نیز از نقش بسیج و سپاه در سرکوب اعتراض‌هاى پس از انتخابات تمجید کرده بود.

در آبان ماه سال گذشته خورشیدى و در حالى که اعتراض‌هاى خیابانى به نتایج انتخابات در ایران همچنان ادامه داشت، محمدعلى جعفرى، فرمانده کل سپاه در سخنانى با اشاره به نقش سپاه در رویدادهاى پس از انتخابات گفته بود: «رهبرى از اقدامات بسیج و سپاه در فرونشاندن آتش فتنه، تقدیر کرده‌اند.»

در این میان آیت‌الله على خامنه‌اى در سخنان تازه خود با حمایت دوباره از بسیج به تاریخچه شکل‌گیرى آن اشاره کرده و گفته است: «بسیج یکى از آیات قدرت الهى است که تفکر پیدایش آن به دست بنده صالح و شخصیت بى نظیر تاریخ معاصر ما، امام خمینى پردازش شد وسپس به مرحله عمل رسید و بعد از گذشت سى سال، این شجره طیبه پربارتر از گذشته براى انقلاب و ملت ایران ثمر مى‌دهد.»

وى در بخش دیگرى از سخنان خود یک بار دیگر مساله احتمال «اشتباه کردن چهره‌هاى موجه» را به میان کشیده و گفته است: «برخى اوقات، چهره‌هاى موجه نیز مسیر را به اشتباه مى‌روند، بنابراین باید با بصیرت، حق و باطل را تشخیص داد و نه با چهره‌ها و اشخاص.»

رهبر جمهورى اسلامى پیشتر نیز در سخنانى «نخبگان» را به «بى‌بصیرتى» متهم کرده و از عملکرد آنها در رویدادهاى پس از انتخابات انتقاد کرده بود.

آیت‌الله على خامنه‌اى در ادامه سخنان خود «دشمنان» را به تلاش براى «مأیوس کننده و رو به بن‌بست جلوه دادن» وضعیت اقتصادى کشور متهم کرده و گفته است: «برخى افرادى که در فتنه سال گذشته امتحان خود را دادند، قبل از برگزارى انتخابات، سخن از سالى سخت و تاریک از نظر اقتصادى براى مردم سر مى‌دادند، در حالى که همه دیدند، سال ۸۸ چنین سالى نبود.»

وى همچنین با بیان این که درسال‌هاى اخی رمسئولان از جنس مردم هستند، افزوده است: «در تبلیغات مخالفان نظام اسلامى و سخنان برخى اصحاب فتنه گفته مى‌شد، ایران در دنیا ذلیل و بى آبرو شده است، در حالى که امروز آبروى جمهورى اسلامى ایران در میان ملت‌هاى دنیا نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه افزایش هم یافته است.»

رهبر جمهورى اسلامى از «استقبال مردم لبنان» از محمود احمدى‌نژاد به عنوان نمونه‌اى در همین رابطه یاد کرده و گفته است: «این استقبال پرشکوه براى رئیس جمهور هیچ کشورى در هیچ جاى دنیا اتفاق نخواهد افتاد و موضوع سفر رئیس جمهورى اسلامى ایران به لبنان و استقبالى که انجام شد، نباید دست کم گرفته شود.»

وى این «استقبال» را نشانه حمایت «میلیون‌ها جوان با انگیزه از دولت» دانسته و افزوده است: «امروز اگر مسئولان برجسته نظام اسلامى به هر کشور اسلامى بروند و فضا براى مردم باز گذاشته شود، همانند استقبال مردم لبنان، روى خواهد داد.»

در جریان سفر محمود احمدى‌نژاد به لبنان، هواداران  حزب‌الله لبنان که از حمایت‌هاى مالى و تسلیحاتى گسترده دولت جمهورى اسلامى برخوردار است، از وى استقبال کرده بودند.
nimaaa - امریکا - نیویورک
از کی تا حالا قتل عام مردم بیگناه قدرت الهی شده؟یک روزی خون بیگناهان دامن این گناهکاران رو خواهد گرفت
دوشنبه 3 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
از آیات الهی یا آیات ولی وقیح؟!!! بسیج اشتباه نکرد بلکه جنایت کرد. جنایت هم که جزوی از وظایف بسیج در قبال ولی وقیحه.
دوشنبه 3 آبان 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
ببیسیج یا همون ساندیس خور کسی است که خود را به بهای ناچیزی میفروشد. مثال > عقاب از هلسینکی . باور از هلند و زیتون از بهبهان بسیجیان جان برکف واقعی.
دوشنبه 3 آبان 1389

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
امروز ساعت 13.00 به وقت ایران در تلویزیون RTL برنامه ای پخش شد بنام mitten im leben شو خانوادگی است از افرادی که یک مشکل جالبی دارند فیلم گرفته نمایش میدهند.بیناموسی خودش را شروین تهرانی معرفی کرده با دختری به این برنامه می ایند و این ازگل که ابروهایش را برداشته مسلمانی معتقداست و میخواهد دختر چاقالوی المانی را به زور مسلمان کند وحرف چادر و اجبار و نماز وغیره. تمام مدت مادر دختر گریه میکند واز تفاوت فرهنگی سخن میگوید گویی فرهنگ ایرانی گرفته شده از کفتاران است و ما را چنان بی فرهنگ نشان میدهد که من اگر ایرانی نبودم فکر میکردم پست تر از ایرانی وجود ندارد طرف خیکی را به مسجد برد و مسلمانش کرد و چنان ابرویی از ایرانی میبرد که صد تا بسیجی از عهده نمی اید.تماس با این تلویزیون و اعتراض به خراب کردن فرهنگ 6000ساله یک ملت عین میهن پرستی است.در 2500 سال پیش زنها و مردها در ایران حقوق برابر داشتند و به زنها به مدت دو سال حق زایمان وبه ناتوانان سوسیال پرداخت میشد(کتاب از زبان داریوش از خانم انا ماری کخ)انها که داد میهن پرستی میزنند چرا ساکتند؟؟؟
دوشنبه 3 آبان 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
با اون کاری که هویج تو کرد اسم تو و هویجت در لیست قاتلان مردم ایران ثبت خواهد شد.
دوشنبه 3 آبان 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
مرتیکه شیره ائی بی ناموس کسی که تو خیابون مردمو می بنده به گلوله وباتون تو سر هموطن خودش میزنه قدرته الهیه? پوفیوز گدا زاده /قدرت الهی روزیه که حیوانهایی مثل تو بی شرف رو ....
دوشنبه 3 آبان 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
فریدون شیرازی - ایران - شیراز .متاسفم .دقیقا میدانم راجع به چه تیپ ادمهایی حرف میزنی.من که از دست این جماعت بی فرهنگ که خودشان هم نمیدانند به چه چیزی معتقدند سخت در عذابم.درود بر تو هموطن اگاه که بجای تماشای برنامه های ابکی ماهواره و از یاد بردن انچه بر کشورمان میگذرد از این دست برنامه ها را به تماشا میشینی.پیروز باشی.
سه‌شنبه 4 آبان 1389

ali203 - ایران - بندر بوشهر
روز جمعه 7 ابان ماه سالروز کورش کبیر وعده ما پاسارگاد //تنها جایی که میتوانیم تجدید پیمان بر علیه اشغالگران تازی کنیم منتظر وجود گهربارتان هستیم
سه‌شنبه 4 آبان 1389

ضد خ.ر - ایران - تهران
خامنه ای خیلی خری.
سه‌شنبه 4 آبان 1389

ali203 - ایران - بندر بوشهر
اشغال /خامنه ای/سال قبل اشتباه کردیم ولی باور کن ایندفعه توی خیابان زنده زنده این اشغالها را به اتیش میکشیم /
سه‌شنبه 4 آبان 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
دیگه از این واظحتر نمی شه که علی دجال دستور و حکم مستقیم قتل و تجاوز تیراندازی و زندان و شکنجه و اعدام فرزندان ایران زمین رو داده. البته همه اینو میدونن ولی برای اثبات خائن بودن و وطن فروش بودن ساندیسخورائی از علی دجال ماردوش طرفداری می کنن کسانی مثل عقاب سفارتی و زیتون و باور88
سه‌شنبه 4 آبان 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
فریدون شیرازی - ایران - شیراز دوست عزیز دلیل اینهمه آشفتگی و ایرانی ستیزی همان عکسی است که بالای سر این صفحه زده شده و بس.
سه‌شنبه 4 آبان 1389

مهرتابان - ایران - تهران
زنده باد ایرانیان وطن پرست آریایی نژاد به امید آبادی وطن و آزادی همراهان دربندمان.ممنون که از کورش کبیر یاد کردی علی 203 از بوشهر
سه‌شنبه 4 آبان 1389

nishfa - ایران - تهران
خدایا از این نعمت بزرگ به بر ما ارزانی داشتی چگونه ترا سپاسگزار باشیم و با چه زبانی حمد و ثنای ترا بجای آوریم که زبان الکن است جسم ما مستحق باتوم
سه‌شنبه 4 آبان 1389

بابک - ایران - سبزوار
خامنه ای غلط کردی تو از یزید بدتری ای مزدور اعراب جاهلی
سه‌شنبه 4 آبان 1389

z.e.molla - ایران - ایران
چون از تو بی .... دستور مستقیم میگرفتند نباید هم اشتباه باشه البته به زعم تو ....
سه‌شنبه 4 آبان 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
nishfa - ایران - تهران ، کارت بیسته ;)
سه‌شنبه 4 آبان 1389

black chador - امریکا - ولدن
علی چکه ای کاملا درست میگه تمام کارهایی که بسیج ها در کودتای انتخاباتی کردند طبق قوانین اسلامی و قران بوده. اونها بدون دستور دینی و قران به خواهر ومادر و برادر و پدر شما تجاوز نکردند. کشور شما یک رژیم دینی هست و اون دین اسلامه. شما هم اگر خودتون را مسلمان میدونید باید با قوانینش زندگی کنید. اگر دوست ندارید رژیمو عوض کنید. من هم اگر از در این خارج گود رژیم رو دوست نداشته باشم اول با رای دادن سعی میکنم عوض کنم و بعدا با انقلاب. شما هم سعی کردید با رای دادن عوض کنید نشدحالا نوبت کارهای دیگه هست.
سه‌شنبه 4 آبان 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
این یابو(خامنه ای ) درست میگه ! بسیج در جنبش ۸۸ اشتباه نکرد ...... بلکه جنایات و تجاوز کرد !!! .
چهار‌شنبه 5 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.