ردپای سفیر اروپایی و همسر ایرانی‌اش در واردات غیر‌قانونی دارو

 
ردپای سفیر اروپایی و همسر ایرانی‌اش در واردات غیر‌قانونی دارو

سایت پارسینه می نویسد :

به گزارش پارسینه، بر‌اساس اطلاعات واصله از کارشناسان دارویی، از چندی قبل یک شرکت وارد‌کننده دارو تلاش گسترده برای واردات دست‌کم 10 قلم فرآورده دارویی نوترکیب از کشور آرژانتین را در دستور کار قرار داده است. این در حالی است که شرکت مزبور با لابی‌های پشت‌پرده - که رد‌پای یک سفیر اروپایی در ایران و همسرش نیز در آن کاملاً مشهود است - موفق شده بدون طی مراحل پیچیده ی ثبت و بررسی اثر بخشی دارو که همه شرکت‌های تولید‌کننده و وارد‌کننده ملزم به گذر از آن هستند - برخی مجوزهای مربوطه را به‌دست آورده و در حال حاضر آخرین مراحل ثبت را-خارج از ضوابط واردات دارو- طی می‌نمایند.

در قبال این سهل انگاری در اثبات کیفیت دارو و عدم توجه به نظارت های کارشناسان وزارت بهداشت، مسئولین قیمت پایین تر دارو ها را مطرح می کنند. اگر چنین است و قیمت پایین به جای سلامت مردم در اولویت وزارت بهداشت قرار دارد از این پس شاهد آن خواهیم بود که داروهای چینی یا داروهای قاچاق و تقلبی بدون کیفیت نیز به راحتی و بدون عبور از مراحل بررسی اثربخشی به بازار سرازیر شوند.

این در حالیست که جامعه پزشکی و بیماران سالهاست با داروهای ارزان قیمت و بی کیفیت دچار مشکل بوده و در خصوص برخی تولیدات مشکلات جدی مطرح شده توسط کارشناسان نادیده گرفته می شود. این داروها در شرایطی درحال اخذ مجوز مصرف در ایران هستند که تا کنون نه تنها در هیچ کشوری که حتی در کشور مبدأ یعنی آرژانتین نیز مصرف نشده است و گویا ایرانیان مبتلا به بیماری های خاص به عنوان اولین موارد انسانی مستقیما" مورد آزمایش با این دارو ها قرار خواهند گرفت که این رفتار در تضاد کامل با اصول اخلاق پزشکی در تمام دنیاست.

به نظر می رسد روند ثبت برخی داروهای خاص تولید داخل که در سالهای اخیر با برخی سهل انگاری های مسئولین انجام شد و موفقیت در خاموش سازی صدای مسئولانه ی کارشناسان وزارت بهداشت جرات بیشتری داده تا اینبار محصولاتی بدون انجام هیچگونه نظارت کارشناسی و بر اساس رفاقت های فامیلی وارد بازار شود و حتما چندی بعد با افزایش قیمت داروهای فعلی موجود در بازار، بیماران بیگناه را مجبور به مصرف داروهای آرژانتینی کنند.

شرکت مورد اشاره که سال‌های متمادی به صورت خانوادگی در حوزه واردات غذا و دارو فعالیت می‌کنند، از طریق ارتباطات گسترده‌ای که با مسئولان «معاونت غدا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» برقرار نموده‌اند، قصد واردات محصولاتی را دارند که نه تنها هیچ‌گونه مطالعات بالینی که نشان دهنده ی صحت کیفی آنها باشد بر روی آن انجام نشده است بلکه هیچ یک از کارشناسان هیچ سند و مدرکی دال بر آزمایشات لازم حتی بر روی حیوان یا در آزمایشگاه نیز از این دارو ها دریافت نکرده اند.

شرکت تولید‌کننده هیچ‌گونه سابقه علمی و فناوری در این عرصه را ندارد. بهانه قیمت پائین‌تر برای محصولاتی که کیفیت اثبات شده‌ای ندارند نیز حربه‌ای است که در دست برخی مسئولان قرار گرفته و هیچ‌کس هم پاسخگو نیست که بهای سلامت بیماران ایرانی آیا در نظر مسئولان و تصمیم‌گیران ارزشی دارد یا نه؟

در این میان تنها چند دلار قیمت پائین‌تر بهانه‌ای برای دفاعیات سینه‌چاکانه برخی مدیران دولتی شده تا به‌راحتی امنیت سلامت کشور را هدف بگیرند.

به گزارش پارسینه، برخی مسئولین صراحتاً از پروژه یک شرکت خصوصی دفاع می‌نماید و معاونت مربوطه در وزارت بهداشت این روزها به حیاط خلوت شرکت ... تبدیل شده است. برخی از کارشناسان به طور رسمی و برخی غیر‌رسمی برای این شرکت کار می‌کنند و کلیه اطلاعات محرمانه و غیر‌محرمانه را نیز در اختیار آنها قرار می‌دهند و کارشناسانی که خواستار طی مراحل و ضوابط قانونی هستند مهجور شده و از دور خارج می گردند.

امید است مسئولان و دولتمردان از جمله رئیس جمهور محترم، وزیر دلسوز بهداشت و درمان و نمایندگان مجلس و دستگاه قضایی با واکنش‌های بموقع و سریع مانع از به تاراج رفتن یارانه ی دارویی کشور و به خطر افتادن سلامت بیماران شوند، وگرنه فردا به‌راستی دیر است.

echose. - انگلیس - منچستر
چقدر وحشت ناک
دوشنبه 3 آبان 1389

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
الان ساعت 13.00 به وقت ایران است در تلویزیون RTL برنامه ای پخش میشود بنام mitten im leben یک شو خانوادگی است انها را که یک موضوع جالبی دارند فیلم گرفته نمایش میدهند.یک بیناموس خودش را ایرانی معرفی کرده ومثلا دوست دخترش را به زور مسلمانش میکند وحرف چادر و اجبار و نماز وغیره. تمام مدت مادر دختر گریه میکند واز تفاوت فرهنگی سخن میگوید گویی فرهنگ ایرانی از کفتار و المانی از بهشت است این شخص که خودش را شروین تهرانی معرفی کرد چنان ابرویی از ایرانی میبرد که صد تا بسیجی از عهده نمی اید..تماس با این تلویزیون و اعتراض به خراب کردن فرهنگ 6000ساله یک ملت عین میهن پرستی است
دوشنبه 3 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
حدود بیست سال پیش چندین تن گوشت مرغ وارد ایران شد و با اینکه نماینده وزارت بهداشت از فاسد بودن گوشتها پرده برداشت ولی باز هم بین مردم توزیع شدند!!! حتی مادر من هم توی فروشگاه قدس با دیدن رنگ مرغها متوجه فاسد بودن آنها شده بود. بعد از اینکه تمام مرغها بفروش رسید توی روزنامه ها نوشتند که مرغها فاسد بوده. در ضمن نماینده وزارت بهداشت که مرغها رو فاسد تشخیص داده بود نیز از آن منطقه تبعید شده بود تا دیگه در این کارها فضولی نکند!!! این حکومت از ابتدا فاسد و جنایتکار بود.
دوشنبه 3 آبان 1389

mashady - انگلیس - منچستر
یکی از دوستانم میگفت اقایونی که برای خرید دارو و فرستادنش به ایران مییان اروپا برای اینکه داروی ارزونتر بخرند داروهایی ک چیزی به تاریخ انقراضش باقی نمونده میخرند و باقی پول خرید رو میریزن تو جیب خودشون
سه‌شنبه 4 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.