کفاشیان:حرف سعیدلو این بود که بهتر است از حالا به فکر جانشین قطبی باشم


کفاشیان:
حرف سعیدلو این بود که بهتر است از حالا به فکر جانشین قطبی باشم

رییس فدراسیون فوتبال می گوید کسی که بگوید از برد تیم ملی خوشحال می شود قطعا ایرانی نیست.

علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال در گفت و گویی با خبرآنلاین از ماحصل سفر 3 روزه خود به اجلاس کنفدراسیون آسیا و افق پیش روی فوتبال مان برای کسب سهمیه در انتخابات ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا سخن گفت.او با اشاره به امتیاز دهی کنفدراسیون آسیا و قرار گرفتن ایران در رده هفتم آسیا در کمتیه امتیاز دهی تیم هایی آسیایی می گوید:«این امتیاز ها که یکسری عدد است برای سید بندی و خیلی نقشی در سهمیه تیم ها ندارد. آنچه بیش از این امتیاز دهی مهم است یک سری فاکتورهای دیگرند. مسائلی مثل اینکه یک کشوری در لیگش 12 تیم دارد و ما 18 لیگ. این دیگر کاملا مشخص است که ما باید سهم بیشتری از چنین کشورهایی در بازی های آسیایی داشته باشیم. حالا به این ها مسائل دیگری مثل تعداد تماشاگر را هم اگر اضافه کنیم ، شرایط مان خیلی هم بد نیست. حالا فعلا به مرحله تصمیم گیری نرسیده اند.»
کفاشیان این را می گوید وادامه حرف هایش را به قطبی و حاشیه هایی که در این چند روزه در خصوص جانشینی وی مطرح شده ربط می دهد:« آقای سعیدلو هم حرف شان این نبودکه همین الان داریم مربی می آوریم. ایشان حرفش این بود که بهتر است از حالا به فکر باشیم برای آینده. ببین الان ذوب آهن برد و رفت فینال می بینی چقدر مردم را شاد کردند. این یک افتخار برای فوتبال ماست. همه ما هم باید به این فکر باشیم که تیم ملی برود و انشاالله قهرمان بازی های جام ملتها بشود تا مردم را شاد کنیم. تیم ملی متعلق به همه است. پس باید همه به این فکر باشیم که آرامش فکری را برای تیم ملی ایجاد کنیم و بتوانیم کمکی برای بچه ها باشیم که شانس موفقیت شان بالا برود.»

کفاشیان:قبلا هم ما دادکان را برای نشان لیاقت معرفی کردیم
 

علی کفاشیان می گوید همه باید به فکر موفقیت تیم ملی باشند تا مردم را شاد کنند. کفاشیان در بازگشت از سفر مالزی معتقد است سهمیه آسیایی ایران کاهش نخواهد داشت. او در گفت و گویی با خبرآنلاین از ماحصل سفر 3 روزه خود به اجلاس کنفدراسیون آسیا و افق پیش روی فوتبال مان برای کسب سهمیه در انتخابات ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا سخن گفت.

شما برای شرکت در کمیته امتیازدهی لیگ های آسیایی به مالزی رفته بودید و در بازگشت تان مطرح شد ایران از نظر امتیازی در رده هفتم آسیا قرار گرفته. این اتفاق می تواند مفهومش کاهش سهمیه آسیایی ایران باشد؟

نه آن امتیاز ها که یکسری عدد است برای سید بندی و خیلی نقشی در سهمیه تیم ها ندارد. آنچه بیش از این امتیاز دهی مهم است یک سری فاکتورهای دیگرند. مسائلی مثل اینکه یک کشوری در لیگش 12 تیم دارد و ما 18 لیگ. این دیگر کاملا مشخص است که ما باید سهم بیشتری از چنین کشورهایی در بازی های آسیایی داشته باشیم. حالا به این ها مسائل دیگری مثل تعداد تماشاگر را هم اگر اضافه کنیم ، شرایط مان خیلی هم بد نیست. حالا فعلا به مرحله تصمیم گیری نرسیده اند.

حالا اگر ذوب آهن قهرمان آسیا بشود آن وقت یک سهمیه به ایران اضافه می شود؟

این اتفاق خیلی موثر است. سهمیه ای به ما اضافه نمی شود اما ارزش لیگ ایران را بالاتر می برد و می تواند شانس مان را برای حفظ سهمیه چهارم بالاتر ببرد. البته حتی اگر ذوب آهن قهرمان آسیا شود سهمیه ایران را افزایش نمی دهند چون ما قبلا اسم ذوب آهن را برای حضر قطعی به لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرده ایم و این تیم حتی در صورت قهرمانی صاحب سهمیه اضافه نمی شود. من معتقدم سهمیه ما حداکثر همان 4 سهمیه می شود .

در نبود شما این بحث مطرح بود که  فدراسیون فوتبال برای کسب کرسی های آسیایی چه نمایندگانی را معرفی می کند. خیلی از پیشکسوتان معتقد بودند ایران می تواند با معرفی افرادی مثل دایی و دادکان صاحب کرسی های مهمی در آسیا شود.

ببینید ما در پی این هستیم که افرادی را معرفی کنیم که یکی از این سه ویژگی را داشته باشند:اول اینکه توانایی رای آوردن را داشته باشند. دومین شرط این است که دانش و تجربه کار بین المللی را داشته باشند و بتوانند به فوتبال ما کمک کنند یعنی دل شان برای فوتبال کشور بتپد. هر کس که این ویژگی را داشته باشد حتم معری خواهد شد.

یعنی شرط تان این نیس که حتما از آدم این فدراسیون باشند؟ یعنی احتمال معرفی دایی برای کمیته جوانان یا مربیان و دادکان برای هیات اجرایی وجود دارد؟

من از کسی اسم نمی آورم. الان خیلی ها هستند که این ویژگی ها را دارند. ما دنبال کسی می گردیم که رای بیاورد و وقتی رای آورد برای فوتبال مان کاری انجام دهد. قدرت تشخیص اینکه چه کسی این ویژگی ها را دارد با چه کسی است؟

معلوم است فدراسیون . چون کنفدراسیون فقط شما را در این زمینه به رسمیت می شناسد و هر کسی که شما معرفی کنید حق شرکت در انتخابات را دارد!

پس ما اگر با کسانی برخورد کنیم که این سه ویژگی را داشته باشند حتما از آنها استفاده خواهیم کرد. فرقی هم ندارد که در فدراسیون فوتبال باشند یا منتقد کار ما. ما به دنبال کسی می گردیم که به بتواند به فوتبال مان کمک کند

خیلی دوست دارم بدانم الان فدراسیون چه افقی را برای انتخابات پیش بینی کرده. مثلا ما می توانیم در کمیته اجرایی ، کمیته مسابقات ، مربیان ، فوتسال و جوانان صاحب کرسی شویم.

ببینید این طور نیست که ما درهای فدراسیون را بسته باشیم. مثلا یادتان هست چند وقت قبل که AFC به آقایان دادکان ، مصطفوی و نوآموز نشان افتخار داد؟ این اسامی را خود ما برای آنها فرستادیم و بر همین اساس بود که این نشان ها اهدا شد. پس می بینید که ما برای مان فرقی نمی کند که بگوییم چون مسئول فدراسیون هستیم دیگر نگذاریم قبلی ها باشند. چون این افراد برای فوتبال زحمت کشیده بودند ، گفتیم این ها بهترین ها هستند. الان هم اگر کسی با این ویژگی ها که گفتم پیدا کنیم ، لحظه ای در معرفی اش تردید نخواهیم کرد. البته ما فکر می کنیم می توانیم حداقل در 3 یا 4 کمیته صاحب کرسی شویم و رایزنی های مان را در این باره آغاز کرده ایم.

یعنی حتی اگر کسی را پیدا کنید که برای کاندیداتوری در کمیته اجرایی بهتر از شما باشد ، جای خوتان معرفی کنید؟

حتی اگر کسی باشد که بدانم شانسش برای رای آوردن از من بیشتر است ، حتما او را جای خودم به کنفدراسیون معرفی می کنم تا نامزد حضور در هیات اجرایی شود

برسیم به اوضاع تیم ملی . شرایط قطبی چطور است؟

تیم ملی هم که خوب است دارند مربیان برای آینده تیم برنامه ریزی می کنند. به هر حال جام ملتها در پیش است.

حرف های آقای سعیدلو در مصاحبه با ما حسابی سر و صدا به راه انداخت و برای تان دردسر ساز شد !

بالاخره این که کار شماست. شما کار مثبت که بلد نیستید انجام بدهید. آقای سعیدلو هم حرف شان این نبودکه همین الان داریم مربی می آوریم. ایشان حرفش این بود که بهتر است از حالا به فکر باشیم برای آینده. ببین الان ذوب آهن برد و رفت فینال می بینی چقدر مردم را شاد کردند. این یک افتخار برای فوتبال ماست. همه ما هم باید به این فکر باشیم که تیم ملی برود و انشاالله قهرمان بازی های جام ملتها بشود تا مردم را شاد کنیم. تیم ملی متعلق به همه است. کسی که بگوید از برد تیم ملی خوشحال می شود قطعا ایرانی نیست. پس باید همه به این فکر باشیم که آرامش فکری را برای تیم ملی ایجاد کنیم و بتوانیم کمکی برای بچه ها باشیم که شانس موفقیت شان بالا برود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.