مصرف روزانه گردو باعث کاهش استرس میشود

 
مصرف روزانه گردو باعث کاهش استرس میشود

مطالعات نشان میدهند تغییر رژیم غذایی به بدن ما کمک میکند واکنش های بهتری به استرس نشان دهد. این بسیار مهم است چرا که ما نمیتوانیم از عوامل استرس زا به طور کل در زندگی روزمره خود اجتناب کنیم.

به گزارش سلامت نیوز محققان میگویند رژیم غذایی غنی از گردو از استرس میکاهد و کلسترول مضر را کاهش میگوید.
بر اساس مطلعات جدید مصرف دو تا سه گردو در وعده های غذایی بر فشار خون بالای ناشی از استرس تاثیر میگذارد. افرادی که زمینه های فشار خون بالا در برابر استرس را دارند در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی بیشتر قرار میگیرند دکترهای دانشگاه پنسیلوانیا در صدد پیدا کردن منابع گیاهی برای کنترل بیماری های قلبی عروقی هستند.
این دانشمندان با انجام مطالعاتی بر روی 22 فرد بزرگسال و قراردادن گردو و یا روغن گردو در برنامه غذاییشان متوجه شدند این ماده غذایی نه تنها باعث افزایش و یا کاهش وزن نمیشود بلکه تاثیر بسزایی در کنترل فشار خون دارد .
این اولین مطالعات است که نشان میدهد گردو به کاهش فشار خون در هنگام استرس کمک میکند . مطالعات نشان میدهند تغییر رژیم غذایی به بدن ما کمک میکند واکنش های بهتری به استرس نشان دهد. این بسیار مهم است چرا که ما نمیتوانیم از عوامل استرس زا به طور کل در زندگی روزمره خود اجتناب کنیم. گردو منبع شناخته شده ای و غنی از فیبر آنتی اکسیدان ها و اسید های چرب اشباع نشده به ویژه آلفالینولنیک است که مطالعات نشان میدهند اثرات مفیدی بر فشار خون دارد.

khosh bavar - ایران - کرمان
برای دست یافتن به تمام خاصیت گردو, ان را باید خام خورد, زیرا مواد موجود در ان بسیار حساس در مقابل گرما و بدینخاطر همه خاصیتها را از دست میدهند, پس, خدا حافظ فسنجان, و از این جهت اختلافی در مورد نحوه فسنجان پیش نخواهد امد که ایا با گوشت چرخ کرده درست کنیم یا با اردک ( ببلی ) ! راستی, گردو ( اغوز ) از ایران به دنیا صادر شد ! ( گیلی تی قربان برار ).
شنبه 1 آبان 1389

bluestar - ایران - تهران
khosh bavar - ایران - کرمان- آغوز یه چیز دیگه است. اسم قدیمی گردو ((کوژ)) یا ((گوژ)) (به معنای گرد برآمده) است که عربها بخاطر اینکه در تلفظش ناتوان بودند اون رو به ((جوز)) تغییر دادند.
یکشنبه 2 آبان 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
bluestar - ایران - تهران: در دهاتی که زندگی میکردم, به گردو , اغوز میگفتند ! ولی چقدر خوب, که با شهامت اقرار میکنم که دهاتی تشریف دارم و دهاتی هم مینویسم که چنین information از شما شنیدم و یا من این information را بشماها مجانی تقدیم دارم ! حالا, بیلی را درست فرمودم که به اردک میگویند ?!
یکشنبه 2 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.