روحانیان برای غلبه بر فرهنگ غربی در مدارس مستقر می‌شوند

 
روحانیان برای غلبه بر فرهنگ غربی در مدارس مستقر می‌شوند

مشاور وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران با بیان این که در چارچوب اجرای طرح «روحانی مدرسه»، روحانیان حضوری «مستمر و دائمی» در مدارس خواهند داشت، هدف از اجرای این طرح را غلبه بر «فرهنگ غربی مدارس» اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، علی ذوالعلم، مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه علمیه روز جمعه از «حضور مستمر و دائمی» روحانیان در مدرسه در چارچوب طرح «روحانی مدرسه» خبر داده است.
این روحانی شاغل در آموزش و پرورش در باره هدف از اجرای این طرح گفته است:‌ «وجود روحانی مدرسه به ما کمک می‌کند تا در مدارس تربیت دینی مستمر داشته باشیم و بتوانیم به فرهنگ غربی مدارس غلبه کنیم.»

این سخنان در حالی بر زبان آورده می‌شود که پیشتر نیز گزارش‌هایی درباره واگذاری برخی از مدارس به حوزه های  علمیه منتشر شده و در تیر ماه سال جاری نیز، محمد بنیادی، معاون پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش تهران، از اعزام «یک هزار روحانی» تحت عنوان «افسران جنگ نرم» به مدارس سراسر کشور خبر داده بود.

وی هدف از تربیت این «افسران جنگ نرم» و اعزام آنان به «مدارس، ‌پایگاه‌ها و دارالقرآن‌ها» را پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، از جمله «آسیب‌های پرخطری همچون جنگ نرم»، اعلام کرده بود.

همچنین به تازگی نیز محمدتقی فخریان، مدیر کل تربیتی وزارت آموزش و پرورش ایران از «آموزش راهکارهای مقابله با جنگ نرم دشمن» به دانش‌آموزان توسط «رابطان سیاسی» و نیز انتشار کتاب‌ها و نشریاتی در این زمینه خبر داده بود.

به ویژه پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته خورشیدی در ایران و گسترش اعتراض‌ها نسبت به نتایج اعلام شده برای این انتخابات، مقام‌های عالی‌رتبه جمهوری اسلامی بارها معترضان و مخالفان خود را به تلاش برای «جنگ نرم» یا «براندازی نرم» متهم کرده‌اند.

در این میان علی ذوالعلم، دبیر ستاد همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه علمیه، به طور تلویحی از مخالفت برخی از مدیران مدارس با طرح «روحانی مدرسه» خبر داده و گفته است:‌ «متاسفانه تعدادی از مدیران مدارس از نظر ذوق و سلیقه با ما تفاوت دارند و ما نمی‌توانیم با بخشنامه خواسته‌های خود را به آنان تحمیل کنیم، از این رو باید به دنبال راهکارهای جدید در قالبی کوتاه و بلند مدت باشیم و بتوانیم آنان را با خود همراه کنیم.»

وی همچنین در باره وظیفه «روحانی مدرسه» هم گفته است:‌ «مسئولیت روحانی مدرسه شخصی جدا از مسئولان، مدیر، معاون، مربی پرورشی، مداح و امام جماعت است، به این معنا که این روحانی به نوع تربیت دانش آموزان توجه دارد و تربیت دینی دانش آموزان را مدیریت می‌کند.»

علی ذوالعلم با بیان این که «مشکلات تربیتی دانش آموزان با حضور روحانی مدارس رفع می‌شود»، افزوده است:‌«در حال حاضر متاسفانه عدم هماهنگی عوامل مدرسه با یکدیگر مشکلاتی را ایجاد کرده است که امروزه نماز جماعت بریده‌هایی از این زنجیر است و حضور طلبه و روحانی در نماز جماعت مدارس یک حضور حداقلی است.»

وی همچنین با «حسابگر» توصیف کردن کردن دانش‌‌آموزان درباره هزینه اجرای طرح «روحانی مدرسه» هم گفته است:‌ «در حال حاضر اشکالاتی در کار اعزام مبلغ به مدارس وجود دارد که دانش‌آموزان این برهه از زمان حسابگر هستند، نباید این باور در میان دانش آموزان تقویت شود که یک روحانی یا مبلغ برای اقامه نماز در مدارس هزینه دریافت می‌کند، در واقع آموزش و پرورش می‌بایست این هزینه را در اختیار مرکز اعزام‌کننده قرار دهد.»
homa-ir - المان - هامبورک
ای خدا 31 سال رژیم اسلامی است . هنوز میگن غرب - غرب - برید بمیرید
یکشنبه 2 آبان 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
جاسوسان روحانی, ننگتان باد, که معیار و شناخت 1400 ساله ات را, بر روح و روان شاداب و پاک فرشته های معصوم با گفتن حدیثهای دروغکی تلقین کنید, که احساس گناه و ترس از شیطان و جهنم همیشه بیادشان خواهد بود! از طرفی, کم بچه ها تعطیلی داشتند, حالا بخاطر هجوم شپش, مدرسه ها همیشه تعطیله !
یکشنبه 2 آبان 1389

afshin7174 - ایران - تهران
به نظر من کار درستی انجام میدهند فقط چرا اینقدر دیر؟
یکشنبه 2 آبان 1389

porharfi - هلند - آرنم
چه شود؟! استخـر مدارس آماده بشه .مـــلایان چه شیرجه هایی در. مدارس بزنند!.خدا به دختران(صد البته پسران هم)در برابر هجوم ِ روحانی رَحم!کنه.!. که با بهانه غلبه فرهنگ ِ غربی ..! روحانیون چه شیرجه هایی به روان ِ آن. بچه ها بزنند..
یکشنبه 2 آبان 1389

amir pishro - ایران - تهران
بسیجیه میره مسابقه بیست سوالی، رفقاش از پشت‌ صحنه بهش میرسونن که: جواب ساندیسه، فقط تو زود نگو که ضایع شه. خلاصه مسابقه شروع میشه، بسیجیه میپرسه: تو جیب جا میگیره؟ میگن: نه. بسیجیه میگه: بابا این عجب ساندیس گنده‌ایه!
یکشنبه 2 آبان 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
پس برای فرار از فرهنگ عربی چکار باید کرد ؟؟
یکشنبه 2 آبان 1389

ahoora mazda - نیوزیلند - آوکلند
فرستادن جاسوسهای اخوندی به مدارس که دانش اموزان نتوند نفس بکشند. ترس از علم و دانش اموز اینها رو دیونه کرده. دجال و اهریمن از علم و اگاهی می هراسند. الان تجاوز جنسی در مدارس شروع خواهد شد با اعزام شیاطین اخوندی. نجس ترین و کثیفترین قشر موجود د دنیا اخوند هست و بسیجی
یکشنبه 2 آبان 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
پیشنهاد میشود مرکز صیغه هم جنب مدارس باز شود تا حاج اقا ها در عسر وحرج نباشند...
یکشنبه 2 آبان 1389

dokhtare koorosh - امارات - دوبی
کلا روحانیون به کودکان علاقه خاصی دارن
یکشنبه 2 آبان 1389

khosrow60 - سوئد - سوئد
این یعنی ادامه کودتای رهبر .این ادمخواران بربر میخواهند برهمه چیز موصلت بشن.تا مملکتمان بیشتر نابودنشده حزب هواداران سکولاریسم را باهرعقیده ودین ومذهبی هستید تشکیل بدید.همه میدانید یعنی دین درحکومت حق دخالت نداردوجایش درمسجد است. عجله کنید بخدا شدنیست وپشیمانی نخواهد داشت.والا رهبران مذهبی نیز مثل مسیحیان میتوانن برای نجات دینشان پاجلو بگذارند.
یکشنبه 2 آبان 1389

amir pishro - ایران - تهران
از یه بابایی میپرسند مساحت ایران چقدر است، میگوید در زمان شاه فلان قدر متر مربع و در زمان جمهوری اسلامی همان قدر متر مکعب، به او میگویند مساحت را با متر مربع میسنجند نه مکعب، پاسخ میدهد، آخر بعد از انقلاب آخوندها به عمق یک متر در آن ر..ه اند!
یکشنبه 2 آبان 1389

mashady - انگلیس - منچستر
جای خوشحالییه چون مطالعه بیشتر علوم دینی پته دین رو میریزه رو اب قضاوت کنید قبل از انقلاب بی دین بیشتر بود یا الان . همین مطالعه زیاد دین همه رو بی دین کرد .چون تا زمانیکه مطالعه نکردی و یه جورهایی از شک کردن بهش می ترسی خوب دیندار بحساب مییای . الان اکثر ایرانی ها بی دینند مگر اونهایی که از مطالعه دینی میترسند در حقیقت از تخریب بهشتی که یک عمر در ذهن ساختند هراس دارند
یکشنبه 2 آبان 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
اسلام یک بیماری روانی گروهی است...مرگ بر این فرهنگ عقب افتاده ی عصر حجری که ایرانی را مسخره ی عالم کرده است ننگ بر شما//چنین شستشوی مغزی نه در نازیسم بود نه در دنیای پر از خون کمونیسم/مرگ بر شورش ننگین 57 و اورندگان این جانوران به سرزمین ما.
یکشنبه 2 آبان 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
غلبه بر فرهنگ غربی یا بر فرهنگ ایرانی و انسانی؟!!! پس از این به بعد باید منتظر خدمات گسترده حاج آقا گلستانی ها و شرکاء در مدارس هم باشیم؟!!! bita tehrani - کانادا - ونکوور هموطن عزیز و نکته سنج. این جانورهای کثیف به صیغه نیازی ندارند چون از تبصره ها و روایات گوناگون بچه بازی استفاده میکنن و برای خودشون کاملا شرعی و مجاز است. شاد و سربلند باشید
یکشنبه 2 آبان 1389

artosh - ایران - تهران
بچه بازها در مدارس مستقر میشوند..!!!. کور خوندید. دیگه کودکان و نوجوانان ما هم آکاه شدن و از شما حیوانات پشمالو نفرت دارند. این وحشتی که به تن حکومت افتاده. خیلی زودتر از اون چیزی که فکرشو بکنیم نابودشون میکنه. فعلاً دارن دست و پا میزنن و به هر راهی متوسل میشن تا چند صباحی بیشتر سر کار بمونن. این یعنی انتهای حکومت سید علی.
یکشنبه 2 آبان 1389

homa-ir - المان - هامبورک
mashady -انگلیس - منچستر. درست خودت بدونه عینک سیاه برچشمانت بی دینی قبل از" عنقلاب" و بعد. ازان را ببین - فقط درالمان 3000 هزارنفر ایرانی مسلمان به دین مسیحیت برگردانده شدن و سایر کشورهای دیگر دنیا را نمیدانم - خود من قبل از عنقلاب مسلمان بودم ولی 30 سالست که ازنام اسلام وناب محمدیت منزجر و بیزارم - اسلام واقعی ناب محمدی همین بود که خمینی گوربگورشده و حامیان و پیروانش به ملت ایران و مسلمانان نشان دادند. بهشت و جهنم پیش کش خودت و اربابانت . برو کنج خانه ات بنشین و مطالعه دینی ات رابکن و دراینجا ودرین seit پامنبری مکن.
یکشنبه 2 آبان 1389

ARTEMIS-SW - .فرانسه - پاریس
اخوندها یعنی ویروس طاعون..بشتابید که مغز کودکان را شستشو دهید تا نسل دیگری نابود شود مرگ بر ملایان از هر نوع..طرفداران خل و چل ان..خدای قاتلشان
یکشنبه 2 آبان 1389

Shomali - ایران - لاهیجان
برای گدا گشنه های که از شدت فقر و کم استعدادی به جاهایی مثل فیضیه پناه برده اند،باید جایی برای اشتغال پیدا کنند دیگر!
یکشنبه 2 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.