هدیه تهرانی؛ از وام مشایی تا ممنوع الخروج شدن

 
هدیه تهرانی؛ از وام مشایی تا ممنوع الخروج شدن

نام هدیه تهرانی هم به فهرست افرادی که اجازه خروج از ایران را ندارند اضافه شده است. این بازیگر شناخته شده سینمای ایران هفته گذشته هنگامی که برای بازی در فیلم «خیابان های آرام» به کارگردانی کمال تبریزی قصد سفر به کشور ارمنستان – محل فیلمبرداری این فیلم – را داشت، با ممانعت ماموران برای خروج مواجه شد و از این سفر بازماند.

این خبر که ابتدا به صورت شایعه در محافل سینمای ایران شنیده می شد، روز یکشنبه توسط خبرگزاری مهر تایید شد.

به نوشته این خبرگزاری علت ممانعت از خروج خانم تهرانی از ایران، مشکلات مالیاتی این بازیگر عنوان شده و از سفر خانم تهرانی به ارمنستان در یکشنبه شب گذشته ممانعت شده است.

 خبرگزاری مهر خبر داد که هدیه تهرانی در این مدت در حال رفع و رجوع مشکلات مالیاتی اش بوده تا هر چه زودتر به گروه تولید فیلم بپیوندد. اما با ادامه یافتن این مشکلات، خانم نیکی کریمی- دیگر بازیگر زن شناخته شده ایرانی- جایگزین خانم تهرانی برای بازی در این فیلم شده است.

هدیه تهرانی در چند سال اخیر با کم کردن حجم فعالیت هایش در سینما به عکاسی و طراحی صحنه علاقمند شده بود و در این راه فعالیت هایی هم انجام داده بود.

از جمله این فعالیت ها برگزاری یک نمایشگاه عکس با حضور آقای اسفندیار رحیم مشایی در مراسم افتتاحیه آن و نیز انتشار اخباری مبنی بر کمک مالی سازمان میراث فرهنگی به این نمایشگاه بود که بازتاب گسترده ای در محافل خبری و حتی سیاسی ایران پیدا کرد.

رضا صدیق، روزنامه نگار حوزه فرهنگ و هنر در ارمنستان درباره ممانعت از خروج خانم تهرانی از ایران می گوید: «خانم تهرانی اصولا در روند حرفه ایش هیچوقت موضعگیری سیاسی نداشته اند.

نمایشگاه عکسی که سال پیش با کمک آقای مشائی و وامی که آقای مشائی برایشان تهیه کرده بود نشان داد که خانم تهرانی با سطوح بالای دولت رابطه حسنه ای دارند و بیشتر اطلاعات و اخباری که از ایشان منتشر می شود، اخبار حاشیه ای است و موضع سیاسی ایشان زیاد مطرح نیست.

پس طبعا نمی تواند علت ممنوع الخروج شدن ایشان موضوعات سیاسی باشد و احتمال خیلی زیاد همان مشکلات مالیاتی که مطرح شده، درست است، چون خود ایشان موضوع را تکذیب نکردند.

پیشتر تولید فیلم سینمایی کمال تبریزی بنا به مشکلاتی که به گفته ی معاون سینمایی وزارت ارشاد به نهادهای خارج از وزارت ارشاد مربوط بود، با وقفه مواجه شده بود.»

صدیق در مورد تولید این فیلم و داستانش می گوید: «همان طور که گفته می شود، سوژه این فیلم، داستان یک شهری است که درگیر اتفاقاتی برای انتخابات شده و دچار آشوب و بلوا می شود. اتفاقات عجیب و غریبی می افتد و مردم کارهای محیرالعقولی می کنند.

آقای تبریزی و آقای رضوی، تهیه‌کننده این فیلم، که گویا جلسه‌ای با آقای شمقدری داشته‌اند، به سه شرط این فیلم پروانه ساخت گرفته است، اول اینکه جرح و تعدیل فراوانی در فیلمنامه صورت بگیرد، مقداری فضای آن تعدیل شود و نکته دوم اینکه این فیلم خارج از ایران ساخته شده و به محیط ایران در این فیلم پرداخته نشود.

نکته سوم اینکه این فیلم بدون زمان و مکان باشد.»

این نخستین بار نیست که از خروج یک سینماگر ایرانی از ایران جلوگیری می شود. سال گذشته نیز فاطمه معتمدآریا ، مجتبی میرطهماست و جعفر پناهی با ممنوع الخروج شدن از کشور مواجه شدند. که مشکل خانم معتمد آریا و آقای میرطهماست حل شد اما جعفر پناهی پس از بازداشت همچنان اجازه خروج از ایران را ندارد.

حاشیه ها پیرامون سینمای ایران از زمان برگزاری جشن خانه سینما در شهریور ماه سال گذشته افزایش یافته و فضای عمومی فرهنگ و هنر ایران را تحت تاثیر قرار داده است.

magiteq - ایران - تهران
مشایی و هدیه چه رابطه حسنه ای ما همچنان منتظر روابط حسنه ی دیگری هستیم مثل ا.ن 24 میلیونی با سارا شورد
جمعه 30 مهر 1389

banoyemehr - کانادا - تورنتو
حقشه . بی هنر عوضی
جمعه 30 مهر 1389

dara20 - ایران - تهران
نوش جان حالا اینبار برو پیش ارباب چلاقدستت خامنه ای کثافت یه جوری دمشو ببین تا مشکلت رو حل کنه . تو که خوب به این کارها واردی هدیه کن خودتو به اغوش اسلام و چه کسی بهتر از ولی امر مسلمین ابله جهان.
جمعه 30 مهر 1389

vered - کانادا - تورنتو
سالها در سینما فیلم ساختم....از این زن کثیف تر ندیدم..... سیاست این زن را در عرصه بازیگری بالا برد...متاسفم.............
جمعه 30 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
شاید هم مشایی نمیخواد از دستش بده و برای همین اجازه خروج نداره!!!
جمعه 30 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.