آمریکا ۶۰ میلیارد دلار تسلیحات به عربستان می فروشد

 
آمریکا ۶۰ میلیارد دلار تسلیحات به عربستان می فروشد

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که این کشور ۶۰ میلیارد دلار تسلیحات به عربستان سعودی می فروشد.

آندرو شپیرو، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی و نظامی، که در یک کنفرانس خبری صحبت می کرد، گفت:  طبق این برنامه ۸۴ فروند هواپیمای «اف -۱۵»، ۷۰ هلی کوپتر جنگی«آپاچی» ۷۲ فروند هلیکوپتر جنگی «بلک هاوک» ، و ۳۶ بالگرد «لیتل بردز» به عربستان فروخته خواهد شد.
آندرو شپیرو همچنین پیش بینی کرد که اسرائیل با این قرارداد نظامی مخالفت نکند.

به گفته این مقام وزارت امور خارجه امریکا این قرارداد شامل بهینه سازی ۷۰ هواپیمای «اف-۱۵» خواهد بود که پیشتر به عربستان فروخته شده اند. وی تصریح کرد که این قرارداد فراتر از ۶۰ میلیارد دلار نخواهد بود.

همزمان با اظهارات آندرو شپیرو، دولت باراک اوباما کنگره این کشور را رسما در جریان این قراداد تسلیحاتی قرار داد. کنگره می تواند مفاد این توافق را تغییر داده یا به تعویق بیندازد.

این تسلیحات طی ۱۵ تا بیست سال در اختیار عربستان سعودی قرار خواهد گرفت.

دستیار وزیر امور خارجه امریکا می گوید که این قرارداد تسلیحاتی «پیام محکمی» به کشور های منطقه خواهد بود که واشینگتن به امنیت کشورهای دوست خود در خلیج فارس و منطقه خاورمیانه متعهد است.

هرچند آندرو شپیرو گفت که این قرارداد تسلیحاتی «تنها به خاطر ایران» نیست، ولی پذیرفت که این قرارداد تسلیحاتی به عربستان برای مقابله با تهدید های منطقه ای کمک می کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات وزارت دفاع آمریکا گفته اند عربستان و آمریکا ماه ها درباره این معامله تسلیحاتی مذاکره کرده اند. خبر این قرارداد تسلیحاتی در ماه سپتامبر منتشر شد.

طبق این گزارش یک مقام وزارت دفاع آمریکا که نخواست نامش فاش شود، ماه گذشته گفته بود: ایران مهم ترین تهدید در منطقه برای عربستان سعودی است.

این مقام وزارت دفاع آمریکا همچنین گفته بود که اسلحه هایی که به عربستان فروخته می شود توان دفاعی این کشور را افزایش می دهد.
khosh bavar - ایران - کرمان
درود بر احمقینژاد, که بازار داغی برای usa مهیا کرده ! کارخانه اسلحه سازی چرا به این نامرد کلاهبردار مدال افتخاری کارخانه اسلحه سازی اهدا نمیکنه, که اینقدر برایشون پولسازه !?
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

skafy - امرپکا - سن دپگو
امیدوارم حالا همه فهمیده باشند چرا رژیم ایران را عوض نمیکنند.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

پدرام-اهواز - ایران - اهواز
سلام khosh bavar - ایران - کرمان میخواستم بیشتر باهم آشنا بشیم اگر امکانش هست.اگر مایل بودی مسیج بده که ایمیل بذارم
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

fadayeiran - آمریکا - آمریکا
دم جمهوری اسهالی گرم چه بازار گرمی درست کرده چه دشمن خوبی کی از این دشمن بدش میاد?????
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
این هم یک سیلی ابدار خدمت علی چکه ای. اگرچه از خانواده سعاد خیلی بدم میاد ولی بخاطر علی چکه ای و بسیجی های تازی صفتش به خانواده دیکتاتور سعاد میگم مبارکه.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
ای کاش طرزاستفاده از این سلاح ها را هم به این سوسمار خورهایادمی داد .بعد میرن خر از قبرس میارن.خدای ایرانیان ائین خودشونو گذاشتن کنار ودین این عقب افتاده ها قبول کردند .وروزی 5 بار پشتک چهار گوشمی زنند.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

ben 15 munich - المان - مونیخ
من باورم بر اینست که این معامله فقط به اتمام رسیده بشرط از بین بردن جمهوری اسلامی توسط امریکاها همانند صدام در ده 90 انموقع هم این ابلها درست واسه60 میلیارد دلاراسلحه خریدن و حتی خلبانهای ان زمان هم امریکای بودن چون خودشون عرضه شو ندارند ونداشتن بکار ببرند.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

h.k - دانمارک - اودا
khosh bavar کاملن نظراتمان یکی است.رژیم ملایان یکی ازنوکران وپولسازترین دست نشاندگان امریکاست.سالهاست که من اعلام میکنم.ولی کوگوش شنوا.این مرگ برامریکاگفتنها,شیره مالیدن برسرمردم ایران ومنطقه است.اگرامریکاجمهوری اسلامی راایجادنکرده بود.کارخانه های عضیم تسلیهاتش رابایدتعطیل میکرد.ودههاهزاربیکارمیشدند.اروپانیازنداشت.وافریقا هم پول نداشت.ماملت ایران دراصل بایدمرگ برامریکاشعارمان باشد.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
پدرام-اهواز - ایران - اهواز: خوش تیپ, من مذکر هستم, یعنی من مرد هستم, منو عوضی نگرفتی ?! برایت پیام گذاشتم در تبادل پرنیان !
جمعه 30 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.