ایران از تولید ۳۰ کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰ درصد خبر داد


ایران از تولید ۳۰ کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰ درصد خبر داد

آقای صالحی از افزایش میزان اورانیوم غنی شده ایران خبر داده است

علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفته است که نزدیک به ۳۰ کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰ درصد در این کشور تولید شده است.

آقای صالحی روز چهارشنبه ۲۸ مهر ماه (۲۰ اکتبر) با اعلام این مطلب به خبرنگاران، همچنین از افزایش طول عمر معدن اورانیوم بندرعباس خبر داده است.

او با اشاره به اینکه همزمان با استخراج در این معدن اکتشاف نیز انجام داده اند، گفت که در این اکتشافات به "رگه های خوبی" دست پیدا کرده اند و مقدمات استخراج از این معدن را فراهم کرده اند.

کشورهای غربی بارها از ایران خواسته اند که غنی سازی اورانیوم را متوقف کند اما این کشور اعلام کرده است که برای تامین سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران که به گفته مقامات ایران کاربرد پزشکی دارد به اورانیوم غنی شده ۲۰ درصدی احتیاج دارد.

آقای صالحی در ادامه سخنانش به معادن اورانیوم "ناریگان" و "ساغند" اشاره کرد ولی گفت که از این معادن در حال حاضر استخراجی انجام نمی شود.

او همچنین گفت که هنوز تاریخ مذاکره ایران با نمایندگان گروه ۱+۵ اعلام نشده است.

کاترین اشتون، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نماینده گروه ۱+۵ به ایران پیشنهاد داده است تا مذاکرات هسته ای دو طرف در ماه نوامبر از سرگرفته شود.

سخنگوی خانم اشتون گفته بود که این پیشنهاد در پی"نشانه های مثبتی که ایران به تازگی نشان داده است" مطرح شد است.

ایران چند سال است که بر سر پرونده هسته ای اش با کشورهای غربی درگیر است و یک سال پیش و در پی به بن بست رسیدن مذاکرات ایران و گروه ۵+ ۱ شورای امنیت سازمان ملل تحریم های تازه ای را علیه این کشور وضع کرد.

با آنکه ایران همواره اعلام کرده در صدد دستیابی به فناوری لازم برای تولید سوخت و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است اما شورای امنیت با اعمال تحریم های متعدد از این کشور خواسته است غنی سازی اورانیوم را متوقف کند.

پس از تصویب دور تازه تحریم ها به وسیله شورای امنیت سازمان ملل متحد، ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا ، کانادا، استرالیا و ژاپن نیز به طور جداگانه تحریم های بیشتری علیه ایران تصویب کرده اند.

svenskpojke - سوئد - یمتلند
فردا هم میگوید پنجاه درصد تولید شده است و پس فردا هم میگوید که بالای هشتاد درصد و بعد هم بالای نود درصد یعنی بمب اتم دیگر بمب اتم طور دیگر نیست که فقط همان غنی شده ی نود درصد است
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
این مرتیکه شیره ای باز دهن گشادش را گشود و حیله ای دیگر بکار برد تا پیش غذایی باشد برای. نشست آتی مذاکره ایران با نمایندگان گروه ۱+۵ باز هم گروههای بی لیافت ترسو را سرگرم و به این بهانه باز هم وقت کشی و گندکاری های رژیم اشغالگر را ادامه دهند.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

sanazsarmad - المان - برلین
تبریک ........................ ولی حالا این چه دردی را دوا میکنه . از آوارگی و بی خانمانی نجاتمان میدهد و یا اینکه نون سفره فقیر فقرا میشود
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
30 کیلو با استخون یا بی استخون?
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
این مترسک دروغ کیلوئی میگه
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

Pezhman - اتریش - وین
کاشکی سی گرم مغز تولید میکردید.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.