خانواده های زندانیان سیاسی خطاب به مراجع تقلید قم: از رهبر سوال کنید


خانواده های زندانیان سیاسی خطاب به مراجع تقلید قم: از رهبر سوال کنید

آیت الله علی خامنه ای در دیدار با برخی از مراجع تقلید شیعه در قم

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در نامه ای به مراجع تقلید شیعه درقم از آنها خواستند درباره نحوه برخورد با منتقدان و شرایط کشور، از آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی که در حال حاضر در قم به سر می برد، سوال کنند.

به گزارش وبسایت کلمه، در این نامه که روز سه شنبه فرستاده شده و روز چهارشنبه منتشر شده است، خانواده های زندانیان سیاسی خطاب به مراجع گفتند:« شما از جانب ما از رهبر کشور اسلامی بپرسید آیا هیچ حکمروا و فرمانروایی به این سهولت سرمایه اجتماعی خود را و بخش عمده ای از ملت و مردم خویش را از دست می دهد و به راحتی آنان را در سپاه دشمن تصور می کند؟»

در این نامه به امضا کنندگان و یا اسامی و هویت و یا تعداد آنها اشاره ای نشده است و مشخص نیست چند تن از خانواده های زندانیان سیاسی، این نامه را نوشته و یا امضا کرده اند. 
       
جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی نوشته اند: «بپرسید که مگر می شود جمع کثیری از هنرمندان و اندیشمندان و متفکران و سیاست مداران و استادان و دانشجویان و مردم کوچه و بازار سراسر کشور همگی فتنه گر و عامل دشمن و سرسپرده اجنبی باشند؟ بپرسید که چرا باید اعتراض بدیهی و مدنی یک شهروند به حساب دشمنی او گذارده شود؟»

در این نامه آمده است: «این روزها که رهبر کشور اسلامی میهمان شماست، از او بپرسید اگر  (امام)علی که امروز کودتاگران به نام او بر سر قدرتند، با ما بود، با نویسنده یک نامه، با سخنران یک مجلس، با امضاکننده یک بیانیه، با یک وبلاگ نویس و دارنده یک سایت اینترنتی، با یک معترض با یک دختر یا پسر شرکت کننده در تظاهراتی آرام و با یک خیرخواه منتقد، آیا این می کرد که شما کردید؟»

در ادامه آمده است: «از ایشان بپرسید چرا باید در دستگاه قضای یک نظام اسلامی، دروغ بزرگی به اسم «فتنه» را برگردن رقیبان خویش بیاویزند تا چهره فتنه گران واقعی آشکار نشود. از رهبری بپرسید شما که به کرات از حضور چهل میلیونی مردم درانتخابات سال گذشته با افتخار یاد کرده اید چگونه همه صاحبان رأی های سبز و نقش ستادهای رقیب و تلاشگران خدوم فعال در آن ها را که همسران و فرزندان ما باشند، ندیده می گیرید؟»

این نامه خطاب به مراجع تقلید می گوید: «نیک می دانید در مقایسه با مسئولانی که بر کوهی از رانت خواری و فتنه های رفتاری خانه ساخته اند، همسران و فرزندان و پدران و مادران ما مجاهدان پاک نهاد راه خدایند. جرم آنان جز هیچ، هیچ نیست.»

شماری از خانواده زندانیان سیاسی این نامه را روز سه شنبه و در اولین روز از سفر آیت الله علی خامنه ای به قم، ارسال کرده اند.

از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران معترضان به نتیجه آن و هواداران میرحسین موسوی و مهدی کروبی به شدت از سوی نیروهای امنیتی سرکوب شده و بیش از چهار هزار نفر نیز در جریان اعتراض ها بازداشت شده اند.

رهبران مخالفان دولت که از نامزدهای رقیب محمود احمدی نژاد در این انتخابات بوده اند معرفی وی به عنوان رییس جمهور را ناشی از سازماندهی آراء و تقلب گسترده دانسته و گفته اند که نتیجه انتخابات را به رسمیت نمی شناسند.

مقام های جمهوری اسلامی ایران از زمان آغاز این اعتراض ها، معترضان را «فتنه گران» می خوانند و همزمان نیروهای لباس شخصی بارها به دفاتر و منازل رهبران مخالفان دولت حمله کرده اند.

رهبر جمهوری اسلامی که روز سه شنبه وارد شهر قم شد، در یک سخنرانی گفت :«پایداری و هوشیاری مردم در مقابل فتنه ۸۸ موجب واکسینه شدن کشور و مردم در مقابل میکروب های سیاسی و اجتماعی شد.»

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا گزارش داده که شامگاه چهارشنبه، برخی از مراجع شیعه در دفتر آیت الله علی خامنه ای، با او دیدار کرده اند.

آیت الله نوری همدانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی و علوی گرگانی از جمله مراجع تقلیدی هستند که با رهبر جمهوری اسلامی دیدار کرده اند.

گزارش شده که آیت الله خامنه ای که روز سه شنبه وارد قم شده، مدت ۹ روز در این شهر خواهد ماند.
Black Chador - امریکا - ولدن
دلم میسوزه برای سادگی بعضی ایرانی ها که فکر میکنن علی چکه ایی اهمیتی به درخواست و یا شکایتشون میده. تنها چیزی که برای این بی ناموس قران بدست مهمه برقرار موندن سلطنت خانوادگش هست و برای به هدفش رسیدن حاضره خون یک ی بچه های شما را بمکه.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

bardia.kaviani - سوییس - زوریخ
تو رو به هر که دوست دارید به این الاغ نگید رهبر البته با پوزش از مقام خر
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

bavar88 - هلند - امستردام
می بینیم که به التماس افتاده اید....بی خردها
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
معنی لغوی مراجع تقلید = جهت تقلید کردن به ما رجوع کن و نگاه کن ??!! انگار ما در زمان 1400 قبل زندگی میکنیم, نه کتابی هست و نه دانشمندی و نه نویسنده و نه TV و نه super star مانند lady gaga یا U2 و و و و داریم, که بیایم از یک ادم پیر و کهنسال, که نه از لحاظ سن و سال و نه از لحاظ دین انرا قبول داریم, تقلید ! کنیم ? ما میمون نیستیم , و احتیاج به تقلیدی دینی نداریم !
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

sobhe omid - امریکا - لوس آنجلس
. سگه زرد برداره شغله، آخوند آخونده، چه مخالفه رژیم باشه چه طرفدارش، که اگه زمانی مخالفش بود بدونیم که به خاطره اینه که به اندازی کافی نتونسته توبرشو پره پول کنه، ۲. یاسین به گوشه خر خوندنه، بابا این پیره خرفت که یه پاشم لبه گوره فقط به حرفه اون مردمی گوش میده که با لباسه شخصی میریزن سره مخالفین، دیگه براش فرقی نمیکنه که چه به روزه مردم و جوناشون میاد. آخه یکی نیست بگه پیرسگ تو خودت یکی از این زرهایی که میزنی رو باور دری؟
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

پریشان - ایران - صدرآباد
چقدر ساده دل اند این مردم.فکر میکنند این مراجع تافته جدا بافته اند.نه به خدا.اینا همشون جیره خوار این ....هستند.حالا بیان ....خودشون را با شاخ گاو در بیندازند.عمرا" این حکومت فعلی بهترین چراگاه برای اینهاست.پس شکایت بردن پیش اینها مثل آب در هاون کوبیدنه
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

پریشان - ایران - صدرآباد
چقدر ساده دل اند این مردم.فکر میکنند این مراجع تافته جدا بافته اند.نه به خدا.اینا همشون جیره خوار این ....هستند.حالا بیان ....خودشون را با شاخ گاو در بیندازند.عمرا" این حکومت فعلی بهترین چراگاه برای اینهاست.پس شکایت بردن پیش اینها مثل آب در هاون کوبیدنه
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
bavar88 - هلند - امستردام -->> ای نادان این التماس نیست, سوال بر حقی است که رهبر چلاقت جوابی برایش ندارد, نکنه جوگیر شدی فکر میکنی که ایران پشت قواله ن...... ??? ایران برای همه ایرانیهاست چه موافق, چه مخالف که متاسفانه اگر ایرانی باشی حق تو هم هست, و این را بدون که بالاخره حقمان را خواهیم گرفت, دیر و زود داره, سوخت و سوز نداره !!!!
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
مراجع تقلید قم خطاب به خانواده های زندانیان سیاسی : نه جرات سئوال داریم و نه بیضه اظهار وجود!! جوک از در و دیوار اخبارهای ان مملکت میبارد! از رهبر سئوال کنید!! شادباشید.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
علی گدا بعد از 60 سال خودشو پدره گور به گورش که جلوئ امامزاده از مردم صدقه میگرفت حالا تازه به نوائی رسیده حاضره واسه حفظ این موقعیت هر کاری کنه /ولی حناش دیگه رنگی نداشته ونداره الا واسه یه مشت گدازاده تر از خودش که سرشون تو اخور بیت الماله/مراجع هم زوری تحویلش میگیرند.دست وپاهای اخرشه خودشم میدونه.طناب دار رو همین ساندیس خورا می ندازند دور گردنش/البته ساندیسی ها خیلی هاشون شناخته شداند وای به اون روز که نزدیکه خیلی نزدیک.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
رهبر؟!!! رهبر کی؟!!! رهبر دزدها و آدمکشها؟!!! کسانی که این مرتیکه شیره ای رو رهبر مینامند حقشونه که وابستگان شون هم توی زندان باشند. سد علی گدا هم از سر این جانور انسان نما زیادیه چه برسه به رهبر!!!
جمعه 30 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.