بهترین رژیم غذایی برای گروه خونی شما چیست؟

 
بهترین رژیم غذایی برای گروه خونی شما چیست؟

آیا می‌دانید که چه نوع غذاها و خوردنی‌هایی متناسب با نوع گروه خونی شما هستند و با توجه به گروه خونی خودتان چه غذاهایی باید بخورید و یا از مصرف چه خوردنی‌هایی باید پرهیز کنید؟

به گزارش ایسنا، متخصصان تغذیه در پاسخ به این سوال می‌گویند؛ هر گروه خونی در زمان متفاوتی از تاریخ تکامل بشری، شکل گرفته است و بنابراین ما باید رژیم‌های غذایی خود را مطابق با رژیم غذایی اجدادمان در زمان تکامل گروه خونی مشابه در بدن آن‌ها هماهنگ کنیم.

آن‌ها تاکید دارند: اگر غذاهایی را بخورید که متناسب و سازگار با گروه خونی خودتان هستند، می‌توانید به راحتی آن‌ها را هضم کنید، وزنتان کاهش یابد و سلامت و شادی بیشتری را تجربه کنید.

به گزارش سایت اینترنتی مرکز مطالعات پزشکی مایوکلینیک، افرادی که گروه خونی آن‌ها «O» است، در واقع قدیمی‌ترین گروه خونی را به لحاظ سابقه تکامل بشری دارند و بنابراین با این گروه خونی اگر از رژیم غذایی یک شکارچی مثل اجداد انسان در آن زمان پیروی کند، احساس بهتری خواهد داشت.این افراد تمایل دارند که سطح زیادی از انرژی را دریافت کنند و بسیار سازمان یافته هستند.

برای افراد با گروه خونی «O» توصیه می‌شود که رژیم غذایی حاوی پروتئین زیادی باشند و اگر این گروه فقط سبزی خوار باشند، دائم احساس گرسنگی می‌کنند و در نتیجه به خوردن تنقلات روی می‌آورند که در نتیجه با مشکلاتی در میزان قند خون و متابولیسم مواجه خواهند شد. این افراد می‌توانند آزادانه گوشت لخم و ماهی مصرف کنند، اما از خوردن زیاد لبنیات یا کربوهیدارت‌ها باید خودداری کنند.

از نظر ورزش کردن هم این گروه باید در روز یک ساعت، فعالیت بدنی داشته باشند و ترجیحا در هنگام صبح به جای عصر ورزش کنند. برای این اشخاص شنا، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری توصیه می‌شود.

در مورد گروه خونی «B» نیز، هیچ گروه خونی دیگری به اندازه «B» مظهر میانه‌روی نیست. این گروه خونی در زمانی تکامل یافته که انسان‌ها بیشتر سفر می‌کردند و بنابراین گوشت، سبزیجات و غلات به شیوه‌ای متعادل‌تر مصرف می‌شده‌اند. اگر گروه خونی شما «B» است، باید بدانید که به طور کلی طبعی قوی‌تر و سالم‌تر دارید و بسیار واقع بین و عمل گرا هستید.

برای افرادی که گروه خونی «B» دارند، رژیم غذایی ترکیبی از رژیم گروه خونی «A» و «O» است. یعنی از هر چیزی می‌توانند کمی بخورند و این گروه به طور کلی خوش شانس‌تر هستند، چون راحت‌تر می‌توانند وزن از دست بدهند. گروه خونی «B» می‌توانند به راحتی گوشت، ماهی، قهوه، سبزیجات و غلات عاری از گندم استفاده کنند و از خوردن غذاهای فرآوری شده باید خودداری کنند.

این افراد بهتر است تمرینات ورزشی ملایمی را انجام دهند که هم از جسم و هم از مغزشان استفاده کنند و اما در مورد گروه خونی «A» باید گفت که این گروه خونی کمی دیرتر از گروه خونی «O» تکامل یافته است، یعنی زمانی که بشر به جای شکار، کشاورزی می‌کرده است. بنابراین افراد با گروه خونی «A»، پروتئین کمتر، اما غلات بیشتر احتیاج دارند. گروه خونی «A» اغلب خلاقیت بالایی دارند و در عین حال که بسیار حساس هستند، می‌توانند حلال مشکلات خوبی هم باشند. این اشخاص باید گوشت کمتر، اما سبزیجات بیشتر بخورند.

آن‌ها در مصرف مغز خشکبار، دانه‌ها، غلات، پاستا، میوه و سبزیجات کاملا آزاد هستند، اما در خوردن لبنیات به ویژه‌ اگر آلرژی دارند و نیز از مصرف زیاد گوشت، باید پرهیز کنند.

افراد با گروه خونی «A» نسبت به «O» به فعالیت و تحرک کمتری نیاز دارند و برای آن‌ها فقط 30 دقیقه نرمش آرام در روز مثل یوگا، تای‌چی یا پیاده روی در فضای آزاد، بسیار مناسب است و بالاخره گروه خونی «AB» که ترکیبی از گروه «A» و گروه «B» است و افراد با گروه خونی «AB» می‌توانند ترکیبی از رژیم غذایی هر دو گروه را داشته باشند.

این افراد دارای خلاقیت هستند و مغز خوبی برای تجارت و کنار آمدن و سازگاری با مردم دارند. این گروه باید از خوردن زیاد گوشت پرهیز کنند و همیشه در رژیم غذایی خود سبزیجات را بگنجانند.

بهترین خوردنی‌ها برای گروه خونی «AB» ماهی، سبزیجات، کربوهیدارت‌ها و غلات است، اما گوشت زیادی برای این گروه مفید نیست و باید از آن پرهیز کنند. از نظر فعالیت بدنی به این گروه توصیه می‌شود که ترکیبی از فعالیت‌های آرام مثل یوگا و نیز جلساتی از تمرینات اندکی پرتحرک‌تر مثل پرش سبک را داشته باشند.

nahid amid - فرانسه - پاریس
اوووووو .. چه جالب!!!
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

پاندورا - آلمان - کلن
من -O هستم.از هیچ گروهی جز گروه خودم نمیتونم خون بگیرم اما به همه گروه ها میبخشم :)
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
مشکل کم داشتیم, الان این هم رویش !? گروه خونی برای انتخاب زوج, خودش یک مشکلی بود که با تغییر دادن گروه خونی این مشکل را حل میکردیم. و حالا باز گروه خونی متفاوت باعث دردسر شده, که اجازه نمیده زوجین در کنار هم یک غذای خوشمزه و شبیه هم بخورند !? اطلاعات زیاد داشتن باعث دردسره, از اکتشافات دانشمندان خیالپرداز در مورد ارگاسم بگیر تا این کشف جدید ! در زمان قدیم مردم خوشبختتر بودند زیرا این همه اطلاعات و معلومات نداشتند ! جهت اطلاع گروه خونی من o هست که به گروهها و غذاها میخوره !
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

leyli maman - مالزی - کوا لا لا مپور
o+منم هستم و این گروه خونی کمیاب ولی به همه می تونه خون بده ..........من میمیرم واسه پروتئین گوشتی ....
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

nishfa - ایران - تهران
پاندورا - آلمان -کلن . بابا بخشنده - حاتم . ای دست و دلباز
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

tuti_lol - ایران - تهران
اشکالی ندارد شما برایمان غذا اماده کنید یا حداقل ارزان کنید ما گروه خونی خودمان بر حسب نوع غذا که اماده کرده اید تغییر می دهیم!( کودکان گرسنه)
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

KHANOOM - کویت - کویت
من گروه خونی A هستم . رزیم گروه خونی Aخیلی راحته. ولی خدارا شکر من به رزیم احتیاج ندارم . با ارزوئ موفقیت برای کسانی که میخواند رزیم بگیرند .
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

pelle - سوئد - استکهلم
گروه خون احمدی نژاد KB (خالی بندی ) او چه غذائی با بخورد ؟
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

Dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
nishfa - ایران - تهران ای ول چقدر با حال گفتی خوش باشی
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

پاندورا - آلمان - کلن
nishfa - ایران - تهران . به بهههه اقای دکتر از پرنیان اومدی اینورااااp:
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
pelle - سوئد - استکهلم مموتی عادت به کاه و یونجه داره.
جمعه 30 مهر 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
بنده A هستم و با 20 دقیقه ورزش در روز ،تهمتن میباشم!!
یکشنبه 2 آبان 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.