داروهای سرماخوردگی برای کودکان زیر ۲ سال خطرناکند


داروهای سرماخوردگی برای کودکان زیر 2 سال خطرناکند

کودکان زیر دو سال نباید بدون نسخه پزشک، داروهای سرماخوردگی و ضد سرفه مصرف کنند، زیرا این داروها برای این گروه سنی بسیار خطرناک و حتی مرگبار هستند.

به گزارش ایرنا ، "اداره نظارت بر غذا و داروی آمریکا (FDA)" اعلام کرد، مرگ، تنش و ضربان سریع قلب در موارد نادری در کودکان کمتر از دو سال بر اثر مصرف این داروها گزارش شده است.

FDA به شدت توصیه می‌کند که نباید به کودکان زیر دو سال، داروهای سرماخوردگی و ضد سرفه را بدون نسخه پزشک داد، زیرا این داروها عوارض جانبی جدی و بالقوه کشنده‌ای دارند.

مواد موجود در این داروها می‌توانند باعث افزایش سرعت ضربان قلب و فشار خون شوند که در مواردی ممکن است خطرناک باشد.

مصرف بی‌خطر و موثر این داروها در کودکان زیر دو سال تایید نشده است و این داروها تنها "علائم" سرماخوردگی را از بین می‌برند، اما "خود" این بیماری را درمان نمی‌کنند.

به خاطر داشته باشید دارویی که شما به طور خودسرانه و بدون نسخه پزشک به کودکتان می دهید، نه تنها او را درمان نمی کند ، بلکه به او آسیب هم می رساند.

آکادمی اطفال آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، سوخت و ساز داروها در بدن کودکان و واکنش آنها نسبت به داروها با بزرگسالان متفاوت است.

این گروه در تایید اقدام اداره نظارت بر غذا و داروی آمریکا افزود، مطالعات نشان داده‌اند که داروهای ضد سرفه و سرماخوردگی در درمان علائم سرماخوردگی در کودکان زیر شش سال بی‌نتیجه هستند و می‌توانند خطرات جدی ایجاد کنند.

دکتر مایکل مارکوس، متخصص ریه اطفال در بیمارستان کودکان نیویورک می‌گوید: "بهترین کاری که والدین برای کودک سرماخورده یا دچار سرفه می‌توانند انجام دهند، دادن مایعات، محبت کردن و صبر است، زیرا بسیاری از این عفونت‌ها ویروسی هستند و در عرض چند روز خود به خود برطرف می‌شوند."

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.