احمدی مقدم: پلیس نمی‌خواهد در اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها غافلگیر شود


احمدی مقدم: پلیس نمی‌خواهد در اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها غافلگیر شود

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران، روز سه شنبه گفته است، نگرانی پلیس این است که در اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها مانند طرح سهمیه بندی بنزین، غافلگیر شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، اسماعیل احمدی مقدم که در حاشیه اولین اجلاس فرماندهان مرزبانی کشورهای عضو اکو صحبت می کرد، گفته است: «دغدغه پلیس این است که در اجرای این طرح مانند سهمیه‌بندی بنزین غافلگیر نشود، هر چند در سهمیه‌بندی بنزین هم در آغاز طرح مشکلاتی بوجود آمد که به سرعت این مشکلات برطرف شد.»

اشاره فرمانده نیروی انتظامی به حوادث تیرماه سال ۱۳۸۶ است که پس از اطلاعیه شورای اطلاع رسانی دولت در خصوص آغاز سهمیه بندی بنزین ، تهران و برخی دیگر از شهرهای ایران به صحنه درگیری مردم با نیروهای یگان ویژه و لباس شخصی ها تبدیل شد.

در آن زمان در پایتخت ایران، مردم خشمگین به پمپ بنزین ها هجوم بردند و چندین پمپ بنزین را در تهران و اسلامشهر به آتش کشیدند، اتوبان های نیایش و رسالت را بستند، و علیه برخی از مقامات، از جمله محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران، شعار دادند.

توزیع یارانه‌های مستقیم از روز ۲۷ مهرماه، با پرداخت سرانه ۸۱ هزار تومان یارانه نقدی در سه استان شمال شرق کشور آغاز شده است.

این در حالی است که اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها و پرداخت یارانه‌های مستقیم تاکنون چندین بار به تعویق افتاده است.

پیشتر گفته شده بود که این طرح در ۹ استان کشور آغاز می شود، اما اکنون رسانه‌های داخلی ایران به نقل از دست‌اندرکاران سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها می‌گویند که در نخستین مرحله از پرداخت یارانه‌های نقدی، شهروندان سه استان خراسان شمالی، جنوبی و رضوی، مشمول این اجرای طرح خواهند شد

تکذیب  نامه به احمدی نژاد

فرمانده نیروی انتظامی ایران در بخشی دیگری از اظهارات خود، پاسخ محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، به نامه هشدار آمیز وی در خصوص پیامدهای اجرای قانونمند کردن یارانه ها را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، فرمانده نیروی انتظامی در این باره گفت:« چنین نامه‌ای از سوی پلیس به رییس‌جمهوری داده نشده است.»

پیشتر یک سایت خبری گزارش داده بود که احمدی مقدم در نامه ای به محمود احمدی نژاد از وی درخواست کرده بود که اطلاعات مربوط به هدفمندسازی یارانه ها را در اختیار وی قرار دهد تا «نیروی انتظامی با علم به عوارض اجرای این سیاست بتواند از حوادث و واکنش های احتمالی آن جلوگیری به عمل آورد.»

این سایت گزارش داده بود که محمود احمدی نژاد در پاسخ به نامه نوشته است:«بهتر است ناجا به وظایف خود عمل کند.گزارش شما تحت تاثیر اخبار نادرست است.»

اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها نگرانی هایی در خصوص یپامدهای اجتماعی و بروز اعتراضات به این طرح را مطرح کرده است.

احمد توکلى، رییس مرکز پژوهش‌هاى مجلس، در اردیبهشت ماه سال جاری در نامه‌اى به محمود احمدى‌نژاد با اشاره به رویدادهاى پس از انتخابات ریاست جمهورى نسبت به پیامدهاى «اقتصادى، اجتماعى و سیاسى» ناشى از اجراى یکباره قانون هدفمند کردن یارانه‌ها هشدار داده بود.

درهمین زمینه، اسماعیل احمدی مقدم در نماز جمعه نهم مهرماه گفته بود که دشمنان جمهوری اسلامی در صدد گسترش اعتراضات از طریق مطرح کردن مشکلات اقتصادی هستند.

فرمانده نیروی انتظامی ایران گفته بود:«با فشار های اقتصادی قصد دارند، شرایط کشور را به نقطه ای بکشانند که آشوب، اغتشاش، نا آرامی و نافرمانی مدنی را به دنبال داشته باشد.»

او با اشاره به اینکه بقایای نا آرامی های سیاسی سال گذشته ادامه دارد گفته بود: «فتنه، امروز در اشکال دیگری همچون فتنه اقتصادی ادامه دارد و ممکن است عده‌ای قصد داشته باشند که هر روز جایی را به اعتصاب و تعطیلی بکشانند، اما نیروی انتظامی بر کانون شکل دهی این فتنه اشراف کامل دارد.»

مهدی کروبی، از رهبران مخالفان در ایران
در واکنش به این اظهارات گفته بود مطرح کردن مساله بروز «فتنه اقتصادی» در ایران ، «مجوزی است برای سرکوب گسترده مردم در مقابل اعتراض به افزایش چشمگیر قیمت‌ها» است.
خانه به دوش - سوئد - استکهلم
محمود احمدی نژاد در پاسخ به نامه نوشته است:«بهتر است ناجا به وظایف خود عمل کند.یعنی سرکوب تجاوز زندان آشوب و بی شرفیهای دیگر.»اسماعیل نامقدم وطنفروش روزیکه این رژیم اشغالگر سقوط کرد باید. مثل قربانگاه کهریزک و اوین همان تجاوزها را به تو و رادان بی ناموس البته با خانواده پیش از غذا تجویز کرد,,,, اونهم با شیشه نوشابه اشی مشی.
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
ببند گاله رو انتر/ابلحی رییس دولت با وزیران احمق چه ربطی به دشمنان اسلام داره/این بی ناموسا فقط تو دزدی و دروغ استادن.
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
آبی دریا قدغن شوق تماشا قدغن عشق دو ماهی قدغن باهم و تنها قدغن برای عشق تازه اجازه بی اجازه ...
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ترجمه:ما کلی چماق بدست اموزش دادیم که کسی حرف زد تو دهنش میزنیم.بعد میبریمش شبه کهریزک(چون کهریزک را مثلا بستند)گرسنگی بکشید به جهنم عوضش همه با هم میریم بهشت.
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

sobhe omid - امریکا - لوس آنجلس
خودتون هم میدونین که دارین چه بلایی سره ملت ایران میارین که اینجور از عواقبش میترسین، با یاری خدا گوره خودتونو با دستای خودتون دارین میکنین، آخه کدوم دشمن، کدوم فتنه، فتنه خودتونین، آفت خودتونین که مثل زالو افتادین به جونه ملت که خونشونو تو شیشه کنین و ببرین بدین به این عربای لبنان که بخورن و ...‎‎؟؟؟؟... چاق بشه، خر هم خودتونین، که دارین با این اراجیف زمینه سازی میکنین.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.