انفجار بمب در دو اتوبوس حامل زائران ایرانی در بغداد


انفجار بمب در دو اتوبوس حامل زائران ایرانی در بغداد

حملات به زائران ایرانی یک روز پس از سفر کوتاه نوری مالکی، نخست وزیر عراق به تهران صورت گرفته است

دربغداد، انفجار بمب در دو اتوبوس حامل زائران ایرانی موجب مجروح شدن دوازده زائر ایرانی شده است.

در اولین حمله، انفجار یک بمب مغناطیسی که در اتوبوس جاسازی شده بود، موجب مجروح شدن هشت زائر ایرانی شد.

دومین انفجار بمب که در اتوبوسی در یک محله دیگر بغداد رخ داد، به مجروح شدن چهار زائر ایرانی منجر شد.

این انفجارها سپیده دم امروز 19 اکتبر، رخ داد.

حملات به زائران ایرانی یک روز پس از سفر کوتاه نوری مالکی، نخست وزیر عراق به تهران صورت گرفته است.

مقامات عراقی در واکنش به این حملات، تدابیر امنیتی را افزایش داده و در بسیاری از مناطق بغداد ایستگاه های بازرسی دائر کرده اند و اتوبوس های حامل زائران ایرانی را متوقف کرده و آن را به دقت بازرسی می کنند.

حدود یک ماه و نیم قبل نیز به گروهی از ایرانیانی که برای زیارت به عراق رفته بودند، در بین راه حمله شد که به کشته و مجروح شدن بیش از 37 نفر انجامید.

سفیر عراق در تهران اخیرا گفته بود که روزانه حدود 3500 روادید برای ایرانیانی که قصد سفر زیارتی به عراق را دارند، صادر می شود و این رقم در برخی مناسبت ها به پنج هزار نفر هم می رسد.

او تاکید کرده بود که در باره تامین امنیت کاروان های زیارتی که تحت نظر دولت ایران به عراق سفر می کنند، مشکل خاصی وجود ندارد و شرکت های امنیتی از زائران محافظت می کنند.

اگر چه خشونت ها در عراق که در سال های 2006 و 2007 به اوج خود رسیده بود اکنون به میزان قابل توجهی کاهش یافته، ولی تلفات ناشی از درگیری شورشیان و نظامیان عراقی به صورت یک واقعه روزمره در این کشور درآمده است.

از هنگام اشغال عراق توسط نیروهای به رهبری آمریکا تنش های سیاسی و فرقه ای بین اکثریت شیعه و اقلیت سنی مذهب این کشور شدت یافته است.

doost-ir - فرانسه - پاریس
خوب بتمرگید سر جاتون و هی نرید دست و پا پوسی یک مشت عرب بو گندوف
سه‌شنبه 27 مهر 1389

peyman19872000 - هلند - امستردام
به درک
سه‌شنبه 27 مهر 1389

پاندورا - آلمان - کلن
کسی که اینهمه راه اونم داخل عراق بره واسه گریه زاری و زدن توی سر خودش,باید منتظر بدتر از اینا باشه
سه‌شنبه 27 مهر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
خدا را شکر کشک همگی شان شهید می شدند آخه این احمقها توبه نمیکنند هر وقت این شکم پرها رفتند برای چاپلوسی و مرده پرستی و بت پرستی یک انتحاری پرگوار رخ داده اینها از خودشان سوال نمیکنند که اینهمه الاغ علی یکدست و بقیه آخوند های حیله گر دم از حسین و حسن و عباس و فامیلاش مزنند چرا خودشان راهی به اصطلاح زیارت نمی شوند. چون اینهمه خرابکاری همراه زائران کار خودشان است بخاطر اینکه اشغال عراق را بیشتر تبلیغ کنند.
سه‌شنبه 27 مهر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
این هم چرندیهای الاغ علی یکدست .تحریم‌ها اثر قابل توجهی بر زندگی مردم نداردو هدف کشورهای غربی از تشدید تحریم های بین المللی علیه ایران، جدا کردن مردم این کشور از حکومت است.و مسئولان عملا نشان دادند که به توفیق الهی این تحریم ها اثر قابل توجهی بر زندگی مردم نخواهد داشت".او گفت که مردم ایران در سال های دهه ۱۳۶۰ مشکلات زیادی را تحمل کردند و امروز هم با مشاهده "پیشرفت های عظیم کشور" در مقابل مشکلات ایستادگی می کنند.آخه دیوس تخمه عرب این همه دروغ . و ریاکاری تا کی تا وقتیکه مثل عن تو چاه جمکران. افتادی .
سه‌شنبه 27 مهر 1389

zoroye iran - اتریش - وین
اخ چه حالی کردم
سه‌شنبه 27 مهر 1389

yasamangoleziba - ایران - تهران
ای ول به کامنتهای دوستان. حسابی حال کردم که همش حرف حسابی بود. بتمرگید و نرید خرج عربها کنید که هر چی مکشیم از اوناست...
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
doost-ir - فرانسه - پاریس و zoroye iran - اتریش - وین اولا که کسیکه از کشته شدن مرد.زن.و بچه بیگناه حال کنه کاملا مشخصه که یک حیوان بیرحم است که جایش در لجن باید باشه.چرا که هیچ انسان باشرف و محترم و خانواده داری هرگز از کشته شدن دیگران حال نمیکنه.ثانیا ادم لاابالیانها بخاطر عقایدشان به زیارت میروند بتو ..چه مربوطه که ور میزنی و چرت مینویسی?حیوانها هم یاد گرفتند به عقیده همدیگر احترام بگذارند.یعنی شما .... هنوز نفهمیدید?
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
مردن در راه مرده پرستی
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
چشمهای کورتان فقر و فحشا در ایران را می بیند-- رژیمتان کیلو کیلو طلا به گنبد امامان قاتل در عراق می چسباند و شما بی رگها هم یا پول را برای سفر حماقت مکه یا سفر خریت زیارت قاتلان اجداد ایرانی هزینه کنید به درک اسفل السافلین هر بلائی به سرتان اید.
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
البته خوب شد که رفتند چون چنین آدمهای خام مغزی که برای گریه و زاری و بوسیدن ضریح هائی که در نهایت حاوی چند استخوان پوسیده است، به درد جامعه فردای ایران نمیخورند. برای پیشرفت مملکت بایستی نسل آخوند منقرض شود و انرژی ملت صرف ساختن مملکت باشد، نه گریه زاری شبانه روزی برای اکبر و اصغر و حسن و حسین!
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

dokhtare koorosh - امارات - دوبی
dkdk - دانمارک - اسلیس اینجوریاست دیگه ما حال میکنیم
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
ایا بقیه کشورهای دنیا ادمهای ساده دل وزود باور نداره .?همه که یکی نیستند . ولی به هر حال انسانند .میازار موری که دانه کش است .که جان داردو جان شیرین خوش است .اینهم جواب شما سگ دلها. خجالت بکشید .چرا نمی رید به وهابیت بپوندید.?
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
oghab - فنلاند - هلسینکی . ادمهای ساده دل نه بلکه احمق بی غیرت و خل و چل اسلامی حاج اقا فنلاندی
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

redstar - انگلیس - لندن
dkdk-iدانمارک کسی از کشته شدن زن وبچه وادمای بیگناه خوشحال نمیشه.ولی توی این گرانی ومشکلات داخل ادمی باید خیلی تهی مغز باشه که با اینهمه کشت وکشتار وبمبگزاری ارز وپول وطلاهای ایرانی را به نفع اعرابی که دشمن تاریخی وقسم خورده ایرانیبوده وهست را به جیب اعراب بریزهکه انهم بشه هزینه بمب وتیر واسه کشتن هموطن های عقب افتاده ما بشه.هر چند تو انسان منطقی وبسیار انسان دوست ولی متاسفانه خیلی احساسی به مسائل نگاه میکنی.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.