کریم باقری: خداحافظی من که فیلم هندی نبود , تابلو بود بازیکن ما در آفساید نیست


کریم باقری:
خداحافظی من که فیلم هندی نبود , تابلو بود بازیکن ما در آفساید نیست

خبر آنلاین :کریم باقری بعد از بازی ایران- برزیل مصاحبه‌ای انجام نداد و حتی قبل از دربی نیز در دسترس نبود. عصر دیروز برای دقایقی با کاپیتان پرسپولیس صحبت کردیم که در ادامه می‌خوانید.

چه عجب موبایل شما روشن است؟

(می‌خندد) هستیم.

بعد از بازی برزیل دنبالتان بودیم.

چه شده بود؟

اکثر دوستان و همبازیان شما می‌گفتند نباید در ابوظبی با تیم‌ملی خداحافظی می‌کردید؟

خودم هم دوست نداشتم در غربت با تیم‌ملی وداع کنم اما این بازی شرایط ویژه‌ای داشت. به هر ترتیب بازی با برزیل برای هر تیمی معتبر است و هر بازیکنی دوست دارد در چنین مسابقه بزرگی حضور داشته باشد.

تلویزیون صحنه‌های پایان مسابقه که شما روی دوش بازیکنان بودید را کامل نشان نداد. نفهمیدیم احساساتی شدید یا نه؟

احساسات چی؟

وداع با تیم‌ملی، ریختن اشک و...

نه بابا، مگه فیلم هندی بود؟ همه یک روز‌ می‌آیند و یک روز‌ می‌روند. من هم روزی به تیم‌ملی دعوت شدم و با اینکه 17-16 سال گذشته وقتی به آن زمان فکر می‌کنم انگار 16، 17 روز قبل  بود. الان هم همه‌چیز تمام شد و رفت. ولی موقع خداحافظی با فوتبال و با پیراهن پرسپولیس در تهران، انشاء‌الله در حضور تمام دوستان قدیمی این کار را انجام می‌دهم.

خداحافظی با پرسپولیس برای آخر همین فصل است یا یکی، دو فصل دیگر؟

معلوم نیست تا ببینیم در آینده چه اتفاقاتی می‌افتد.

همچنان اصرار دارید بعد از فوتبال به کلی از بحث مربیگری دوری کنید؟

آره من اهل مربیگری نیستم.

پس چکار خواهید کرد؟

اینقدر کار دور و بر ما هست که وقتمان را پر کند.

اوضاع بازار و کسب و کارتان چطور پیش می‌رود؟

یک روز کم، یک روز بیشتر و در هر صورت شاکر خداوند هستیم.

شیث رضایی اخراج شده، نظر کاپیتان اول پرسپولیس در‌خصوص اخراج کاپیتان دوم تیم چیست؟

دقیق نمی‌دانم. این تصمیمات در حیطه وظایف مدیر و سرمربی است و بنده فعلاً بازیکن پرسپولیس هستم و درست نیست به عنوان یک بازیکن به این مقوله ورود کنم. تصمیمی بوده که باشگاه گرفته و بازیکن موظف به رعایت خواسته و قوانین باشگاه است.

چند هفته‌ای است یا مساوی می‌کنید یا می‌بازید. این نوار ناکامی تا چه زمان ادامه پیدا خواهد کرد؟

حتماً دیده‌اید که در برخی بازی‌ها پرسپولیس یا بدشانسی آورد یا اشتباهات معمول داوری به ضررش تمام شد. ما باید با تلاش و تمرکز بیشتر وارد مسابقات شویم. قطعاً‌ به دنبال جبران امتیازات از دست رفته خواهیم بود.

ذوب‌آهن حریف این هفته پرسپولیس است.

فقط 3 امتیاز را می‌خواهیم، اما خارج از بحث بازی ذوب‌آهن مقابل پرسپولیس برای این تیم در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا آرزوی موفقیت می‌کنم. ذوب‌آهن در دو فصل گذشته استحقاق کسب جام قهرمانی را داشته است و آرزو می‌کنم با اقتدار در عربستان، الهلال را حذف و به فینال لیگ قهرمانان صعود کند.

سر صحنه گل پرسپولیس مقابل استقلال شما هم روی نیمکت تیمتان به داوری معترض بودید، اما همچنان برخی و از جمله رئیس کمیته داوران می‌گویند گل پرسپولیس آفساید بود.

به نظر من که صددرصد گل بود و اصلاً از دور هم تابلو بود که بازیکن ما در موقعیت آفساید قرار ندارد. من نمی‌گویم اگر داور آن توپ را گل می‌گرفت حتماً ما برنده می‌شدیم، اما آن توپ گل بود و می‌توانست سرنوشت مسابقه را طور دیگری رقم بزند.

شما سال‌ها بازیکن تیم‌ملی بوده‌اید و با فضای تیم کنونی ما نیز آشنایی دارید. چشمتان آب می‌خورد این تیم قهرمان جام ملت‌های آسیا شود؟

خیلی سخت است پیش‌بینی کنم. زمان خودمان و با آن همه بازیکن توانمند و آماده نمی‌توانستم بگویم حتماً قهرمان می‌شویم، اما این تیم نیز در بازی‌های سخت نشان داده توانمند است و امیدوارم با حمایت همه جانبه در جام‌ملت‌ها به موفقیت برسد.

perspolisi - استرالیا - سیدنی
یه بازیکن تو ایران داریم اونم کریم اقاس، واقعا بقیّه باید برن پشت سرش بوق بزنن.
سه‌شنبه 27 مهر 1389

$persian$ - ایران - تهران
من همیشه گفتم بین لنگیا یه نفر باشه که واقعا فوتبالیسته و آدمه اونم کریمه ببینید:من نمی‌گویم اگر داور آن توپ را گل می‌گرفت حتماً ما برنده می‌شدیم، اما آن توپ گل بود و می‌توانست سرنوشت مسابقه را طور دیگری رقم بزند.آره طور دیگر رقم می خورد شاید 2-1یا3-1 به نفع استقلال چون لنگ تیمی نبود که بتونه این بازی رو ببره .
سه‌شنبه 27 مهر 1389

شانسپولیس - ایران - تهران
تیم شانسپولیسو عشق است
سه‌شنبه 27 مهر 1389

$persian$ - ایران - تهران
perspolisi - استرالیا - سیدنی . لنگی قرصات و خوردی؟دوره درمان و کامل بگذروونا هنوز کاملا خوب نشدی معلومه
سه‌شنبه 27 مهر 1389

kili_patilaki - قطر - دوحه
$persian$ - ایران - تهران: خود ... آدم نیستی.غلط کردی که این همه پرسپولیسی رو غیر آدم حساب کنی ....!یعنی میلیون ها پرسپولیسی آدم نیستن دیگه نه؟ای خاک عالم .....و خاک بر سر استقلال که همچین هواادار .... مثل تو داره،فکر میکردم یه چیزی حالیته.واقعا که .....از شهرام خوش مرام یک کم ادب یاد بگیر.
سه‌شنبه 27 مهر 1389

Afshin London - انگلستان - لندن
یاشاسین کریم. خسته نباشی. ما که همیشه از بازیهات لذت بردیم
سه‌شنبه 27 مهر 1389

خرمگس سبز - ایران - تبریز
یاشاسین همشهری ...
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.