جوان آفریقایی پس از ۲۵ قرن زنده شد


جوان آفریقایی پس از 25 قرن زنده شد

یک جوان آفریقایی از منطقه باستانی "کارتاژ" که 25 قرن قبل می زیست به صورت یک نمونه بازسازی شده در پوست و استخوان در موزه ای در کشور تونس ظاهر شد.

اسکلت آریش

به گزارش خبرگزاری مهر، کارتاژ نام منطقه ای باستانی در شمال آفریقا بوده است. در سال 1994 اسکلت کاملی از یک جوان کارتاژی با قدمت دو هزار و 500 ساله در تپه مقدس "بیرسا" کشف شد.

اسکلت این جوان کارتاژی که با نام "آریش" شناخته می شود از روز جمعه تا پایان مارس 2011 در کشور تونس به نمایش عموم گذاشته شده است و پس از آن به دانشگاه آمریکایی بیروت در لبنان منتقل خواهد شد.

به دلیل ثمره همکاری علمی میان محققان فرانسوی و تونسی، "آریش" در مراسم گشایش این نمایشگاه دوباره بر روی تپه مقدس "بیرسا" واقع در شمال تونس دوباره در پوست و استخوان ظاهر شد.

آریش در ردای سفید ظاهر می شود

بیرسا یکی از معروف ترین سایتهای باستانی مربوط به کشور کارتاژ است. رئیس شورای بین المللی موزه های تونس در خصوص داستان زندگی این جوان گفت: "به نظر می رسد که آریش از یک خانواده برجسته کارتاژی باشد. بررسیهایی انجام شده بر روی اسکلت این جوان نشان می دهد که وی در زمان مرگ بین 19 تا 24 سال سن داشته و قد آن حدود یک متر و 70 سانتیمتر بوده است."

الیزابت داینه سرپرست تیم علمی بازسازی بدن آریش توضیح داد: "این جوان با کمک علومی چون دیرینه- انسان شناسی و پزشکی قانونی و به خصوص با بهره گیری از جادوی هنر موفق شد بار دیگر در پوست و استخوان ظاهر شود."

این محققان با استفاده از تکنیکی که می تواند حدود 95 درصد از مشخصات یک فرد را بازسازی کند موفق شدند بدن آریش را بازسازی کنند.

نمایش عمومی اسکلت جوان کارتاژی در موزه ای در نزدیکی تپه مقدس بیرسا در تونس

پیتر منا، سفیر فرانسه در تونس در مراسم گشایش این نمایشگاه اظهار داشت: "امروز ما می بینیم که مرد جوانی که شش قرن قبل از میلاد زندگی می کرده تقریبا به زندگی بازگشته است."

براساس گزارش لارپوبلیکا، در مراسم گشایش نمایش اسکلت این مرد جوان کارتاژی، آریش بازسازی شده درحالی که یک ردای کتان سفید و صندل پوشیده بود 25 قرن پس از مرگش در میان بازدیدکنندگان ظاهر شد.

پاندورا - آلمان - کلن
پس راز طول عمر ایت الله جنتی اینهههه,بازسازی شده یک دایناسوره !!
سه‌شنبه 27 مهر 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
همه ما یک روز میمیریم. واقعا این دو روز زندگی ارزش شکستن دلی رو داره؟
سه‌شنبه 27 مهر 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
naslesookhteh - ایران - تهران قشنگ گفتی مرسی.
سه‌شنبه 27 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
حالا برایش شناسنامه صادر کردند یا نه ?!
سه‌شنبه 27 مهر 1389

فراز_نروژ - نروز - تونسبرگ
اسکلت محمود اگر پس از 25 قرن پیدا شود تمام معادلات زیست شناسی راسته ایرانیان گونه انسانی تیره میمون را به هم خواهد زد!
سه‌شنبه 27 مهر 1389

مشتعل - سوئد - استکهلم
یارانه بهش میرسه یا نه ؟
سه‌شنبه 27 مهر 1389

alexxx - اتریش - وین
مدتی پیش در استان Tirol جنوبی منطقه مشترکی بین اتریش و ایتالیا هم در یخچالهای طبیعی جنازه یخ زده ای پیدا شد مطعلق به پیش از پنج هزارسال. دراز مدتی این جنازه که Otzi نامیده شده بود اسباب بازی مطبوعات اتریش و ایتالیا بود تا بالاخره توی یک موزه ارام گذاشتنش. حالا نوبت اریش خانه که نون به شرکتهای خبری و تبلیغاتی بده.تا اینکه یه روزی دست از سرش بردارن.
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

خرمگس سبز - ایران - تبریز
از اجداد معمر قذافی بوده...
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.