پیام تبریک کروبی به رئیس جمهور شیلی به مناسبت رهایی معدنچیان


پیام تبریک کروبی به رئیس جمهور شیلی به مناسبت رهایی معدنچیان

مهدی کروبی طی یکسال گذشته مورد حملات شدید برخی گروه های طرفدار دولت قرار گرفته است

مهدی کروبی از رهبران مخالفین دولت ایران طی پیامی به سباستین پینیرا رئیس جمهور شیلی انتشار لحظه به لحظه اخبار معدنچیان را ناشی از توجه افکار عمومی جهان به شان و کرامت ذاتی انسانها و نتیجه گذار این کشور از دیکتاتوری به دمکراسی دانسته است.

به گزارش سحام نیوز سایت خبری نزدیک به آقای کروبی، او در این پیام گفته است خبر "مسرت بخش" نجات معدنچیان موجی از خوشحالی در میان تمامی ملل جهان از جمله "مردم بزرگ ایران" ایجاد کرد.

اشاره آقای کروبی به نجات 33 کارگری است که به مدت 69 روز در معدنی در شیلی گرفتار بودند و سرانجام هفته پیش بیرون آورده شدند.

در این مدت دولت شیلی و بخصوص شخص آقای پینیرا امکانات وسیعی برای کمک به این معدنچیان بکار گرفتند و رسانه های خبری جهانی نیز این ماجرا را بدون وقفه دنبال کردند.

مهدی کروبی با اشاره به کودتای خونین سال 1973 که به سرنگونی دولت سالوادور آلنده و برقراری دو دهه دیکتاتوری در شیلی منجر شد، گفته است: "در آن مقطع جان، مال و حیثیت و شان انسانی از سوی دیکتاتور وقت براحتی نادیده گرفته می شد."

وی "ریشه تحول بزرگ در نگرش دولتمردان کشور شیلی به کرامت و شان انسانی را تغییر در ساختار نظام حقوقی این کشور از دیکتاتوری به دمکراسی" دانسته است.

مهدی کروبی با اشاره تلویحی به دولت ایران و درگیری های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته افزود: "دولت هایی که تاکنون مطالبات مشروع ملت های خود را نادیده گرفته اند و یا با زور به آن پاسخ می دهند با درس گرفتن از این حادثه به مردم بازگردند و لذت با مردم بودن را تجربه کنند."

او طی یکسال گذشته مورد حملات شدید برخی گروه های طرفدار دولت قرار گرفته است.

پس از کودتای خونین نظامیان در سال ۱۹۷۳ و کشته شدن رئیس جمهوری منتخب سالوادور آلنده، حکومت وحشت و سرکوب در شیلی برقرار شد و احزاب سیاسی منحل و فعالان سیاسی بازداشت، زندانی و شکنجه شدند.

اما دو دهه بعد حکومت دیکتاتوری ژنرال پینوشه نیز در مقابل فشارهای مردم سقوط کرد و این کشور بسوی دمکراسی گام برداشت.

برخی از تحلیلگران ماجرای گرفتاری و نجات معدنچیان در شیلی را نمونه ای از وحدت بین دولت و ملت این کشور ذکر کرده اند.

antidiktatoor - فرانسه - پاریس
در مقابل فشردن دست حسن نصراله تروریست کار قشنگی بود. تشکر
دوشنبه 26 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
کودتای خونین نظامیان در سال 1973 , در روز 11 سپتامبر اتفاق افتاد, عجب حکمتی نهفته در این روز !? میازار موری که دانه کش است .. که جان دارد که جان شیرین خوش است ! میبینی یانکیها, چطور با سرنوشت مردم بی ازار ( مورچه ) بازی میکنید, و ان " دست روزگار " بهتون نشان میده !?
دوشنبه 26 مهر 1389

homa-ir - المان - هامبورک
اقای کروبی بعنوان چه مقام دولتی که شماندارید بیک رئیس جمهور پیام میفرستید . پست و سمت کنونی شما چیست ? هرچند همه مردم از نجات معدنچیان شیلی خوشحالند. ولی اقای کروبی بهتر بود مثل یک شهروند پیامت را بملت شیلی میرساندی .
دوشنبه 26 مهر 1389

2oktor - ایران - قم
سید علی پینوشه ایران شیلی نمیشه
دوشنبه 26 مهر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
آفرین، لیاقت مردم شیلی همین هم هست. درک و شعور و استقامت این مردم ، یک دیکتاتوری وحشتناک را به دموکراسی برگرداند. مقایسه کنید با مردم ایران و دیگر کشور های خاورمیانه که زیر بار دیکتاتوری بوده، نه تنها وضعشان بهتر نشده که روزبروز هم بدتر میشود. مردم ایران که یک کشور پادشاهی مدرن را به دلیل نبود ازادی دلخواه بدست یک اهریمن آدمکش و خونخوار دادند تا انها را به قرون وسطی برده و نداری و بیچارگی را برایشان به ارمغان بیاورد.
دوشنبه 26 مهر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - آلمان - دوسلدورف
بهدین.البته حمایتهای امریکا از دیکتاتورجنایتکار اگوستو پینوشه بر علیه سالوادو اینده(النده)سوسیالیست فقط بر شما پوشیده ست وتلویزیون لوس انجلسی بینان ودارودسته ال باندی وداگ هفرنن.
دوشنبه 26 مهر 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
پرواز شماره 007 هواپیمایی جمهوری اسلامی(هما) دچار آتش سوزی در قسمت منتهى الیه خود شده است ولی جای نگرانی نیست چون واحد آتش نشانی وابسته به جمعیت ساواکیان مدافع حقوق بشر مستقر در فرودگاه بین المللی 28 مرداد سعد آباد به همراه 5000 گالن آب تگری اهدایی از لانگلی ویرجینیا به زودى به محل حادثه خواهند رسید. کروبی دلاور! سردار سبز! 40 میلیون رای سبز ملت سبز ایران سبز پشتوانه توست. تو نماینده و رئیس جمهور سبز ملت ایرانى نه آن کفتار ورامین. این تو و ملت ایران بودید که ته مانده امید سلطنت طلبان بی رگ و بی وطن را در خرداد 88 به باد فنا دادید جوری که از ضرب پس گردنی اهدائی تان دچار آسیب نخاعی و دیسک کمر مزمن شده اند! این شما بودید که آخرین میخ را نیز بر تابوت نعش سلطنت پهلوی کوفتید و درب سطل زباله دان تاریخ را بر سر همواره خم گشته شان کوبیدید و اینگونه است که تا اسم بزرگوارت و نام سرافراز جنبش سبز را میشنوند دچار آلرژی شده و بدنشان کهیر میزند. درود بر پایمردی تو بزرگمرد و موسوی رادمرد! درود بر ایران سبز! پاینده جنبش سبز! جاوید 40 میلیون رای سبز! جاودان نام شهدای جنبش سبز! ما پیروزیم چون داناتریم.
سه‌شنبه 27 مهر 1389

homa-ir - المان - هامبورک
MIRZADEH ESHGHI - المان- دوسلدورف. بدلیل بسته شدن سایت" استقبال ازاحمدی نژاد درلبنان- ویدیو" که اظهار کردید . من با ویزای قانونی و اقامت دائم و اقامت تحصیلی به اینجا امدم و موندگار شدم . جای شگفت و تعجب - مگر چنین امکانی درالمان وجوددارد که. شما اقامت قانونی و موندگاری ازایران بگیرید و درالمان اقامت و موندگارباشید. حتی دیپلماتهای شما پاسپورت ایرانی و بمحض پایان ماموریتشان حتی یکروز. نمیتوانند درالمان موندگار شوند. و حتی اعزام دانشجو ازایران به المان انهم دیناری نباید از دولت المان پول بگیرند و هزینه تحصیلی شان با کشور اعزام کننده است. که بمحض پایان تحصیلات دانشجوی ایرانی , دولت المان اورا بر. میگرداند. و نمونه های این دانشجویان راداشتیم که پس از اتمام تحصیل و ماندگاری درالمان مجبور به درخواست پناهندگی شدند. و اجازه کارهم نداشتند و ندارند. باید شرایط و سلسله مراتب را درصورت قبولی پناهندگی بعداز مدت زمانی اجازه کار میگیرند. امیداست رعایت و انصاف و حقانیت رادر نظر داشته و به دروغ سمپاشی نکنید.
سه‌شنبه 27 مهر 1389

homa-ir - المان - ّهامبورک
arash behdin - امریکا- اتلانتا. درود برشما , و درود بر اندیشه روشن و ادراک شما - خداوند یار و نگهدار ایران باد
سه‌شنبه 27 مهر 1389

homa-ir - المان - هامبورک
contractorQatar- قطر- دوحه. باتکرار مثال همیشگی ات , که لایق من نیست که جوابگوی تو و امثال تو و لاقل هزینه صرف وقت کنم . همان بهتر که در کشور عربی , عربده کشی کنی, و نماز حاجت برگزارکنی, و دفاع از حامیان و معتقدان اصل نظام یعنی بیت رهبری ولایت فقیهی چه خمینی گوربگور افتاده و سیدعلی روضه خوان بدون درجه اجتهاد - یعنی این حامیان چه کروبی وچه موسوی( قتلهای 60-و 67) رابخاطر بیاور- و چه خاتمی( سیدخندان) و چه رفسجانی بهرمانی( کوسه و معروف به اکبرشاه) - وچه....... را که تو مدافعانش هستی . ننگ. برمن که اگر تو خودرا ایرانی بدانی . هرچند مشخص است که از نژاد و تبار ایرانی زاده ها هستی - نمونه اش درقطر هستی . بیش ازاین نشخوار مکن .
سه‌شنبه 27 مهر 1389

MasihRaddi - ایران - تهران
آخه کی تو رو آدم حساب میکنه؟ کی هستی؟ مقام رسمی هستی که با این اعتماد به نفس پیام میدی اونم به شیلی؟؟؟؟؟؟؟؟ دروغگوی گول خورده
سه‌شنبه 27 مهر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
homa-ir - سپاس فراوان دوست گرامی. آروزی من هم آزادی و آزاداندیشی مردم ایران است.
سه‌شنبه 27 مهر 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
پرواز شماره 007 هواپیمایی جمهوری اسلامی(هما)! کیس کش حموم شازده! ضایع السلطنه! موریانه آستان قدس پهلوی! شوینده جوراب هاى گندیده شعبون خان! شپش کش سر مبارک شعبون خان! بالاخره مجبورت کردم که اسمم رو بیاری درحالیکه من از بابت نجس شدن دهان و کامنتم نه اینجا و نه هیچ جای دیگه اسم نحست رو ذکر نکرده ام. بالاخره نقاب نافرم ادب که نه به تو و نه به هیچ سلطنت طلب دیگه اى میاد, از چهره ساواکی و آدمکش و دزد و شعبون زده ات افتاد و عقده های فروخورده اى که از اردنگی 57(باعث انحراف لگن) و پس گردنی 88 (باعث آسیب نخاعی) حاصل شده و توی حلقومت گندیده بوده رو با ادبیات شعبون خانی روی قبر اعلاحضرت مافنگی و بزدل و فراری و قاتل واقع در ... قاهره بالا آوردى! اعلاحضرت! الساعه نوش جون کنید که سرد میشه و از دهن می افته!
سه‌شنبه 27 مهر 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
واقعا قومی نامرد تر و بی وجدان تر و بی منطق تر از پهلوی ها و نوچه هاش پا بر کره خاکی نگذاشته! از یک طرف به ملیون و چپی ها و مجاهدین که اعلاحضرت ... و دار و دسته منحوسش رو با اردنگی عین سگ از مملکت بیرون انداختند, فحش و لعن و نفرین حواله میکنن و از طرف دیگه برای شهدای 60 تا 67 میهن که چپی و مجاهد بودن اشک تمساح ریخته و بر سر و روی نکبت شان میکوبند و تقاضای خونخواهی کسانى رو دارند که دشمن قسم خورده این پهلویچه هاى تربچه باغچه باکینگهام و سیب زمینی هاى بدقواره و بى رگ مزرعه لانگلی بودند. به اورمزد سوگند که قوم مغول از این قوم سیلى و پس گردنی خورده ورشکسته پهلوی بسی انسان تر و باشرف تر و دل رحم تر بود.
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

homa-ir - المان - هامبورک
contractorQatar- قطر - دوحه. بهتر نیست بجای نقل و نباتهای مودبانه که ازدهان یاوه گویانی چون تو تراوش. میکند . کمی سواد یاد بگیری . لااقل مدرک تحصیلی شاهنشاهی ما ارزش واعتباری داشت . بیسواد مکتبی = اعلاحضرت غلط است که صحیح ان -اعلیحضرت است عنوان شاه و علیاحضرت عنوان ملکه - مرا دیگر جوابی بتو. ایرانی زاده انهم درقطر نخواهدبود. جواب یاوه گویان و ابلهان و مزدوران بهترین. راه سکوت , سکوت است
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
هما خانوم.نیازی به توضیح اضافی نمی بینم.1-پذیرش برای ادامه تحصیل گرفتم(این نوع پذیرش وجود داشته-داره-خواهد داشت)2-یک سنت نه از دولت ایران گرفتم نه المان نه خانواده(کار کردم از کارگری وظرفشوئی گرفته تا رانندگی تاکسی و....).3-بعد از تموم شدن درسم استخدام شدم .قرارداد کاری دارم که اقامتم رو تثبیت کرده ومی کنه!!!4.از همه این حرفها گذشته همسر وفرزندم"المانی"هستن وبا استناد به اصل 28 قانون اساسی بند یک وسه هم اقامت دائم المان بهم تعلق می گیره هم شهروندی المان (که از گرفتن دومی سالهای ساله امتناع کردم)...خودمونیم چقدر توضیح بی دلیل دادم وتکرار مکررات کردم.
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
پرواز شماره 007 هواپیمایی جمهوری اسلامی(هما)! قرص هات رو با آب زرشک بخور که تاثیرش بیشتره! واژه "اعلاحضرت" مثل همه اخلاق و کردار و رفتار و عبادات و آویزیون شدناش به کعبه و کربلا و نجف و مشهد قبله عالمت عربیه! اونی که سواد نداره تویی برو راجع بهش تحقیق کن! در دیده تان شاه بود دایه شعبان تا سینه میهن بدرد گله گرگان!
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

homa-ir - المان - هامبورک
MIRZADEH ESHGHHI - دوسلدورف - دوسلدورف. دوست محترم - 1- پذیرش برای ادامه تحصیل همانطورکه گفتم مربوط به ایران. است 2- اگرشما سنتی ازدولت المان نگرفته باشید وکارکرده باشید ممکن است سیاه کارکردید( که نوش جانت) و اگر با کاغذ انهم مستلزم اجازه کار است . 3- حالا ازدواج , کی بوده , وشرایط شما درچه شرایطی من نمیدونم . که اغلب ایرانیها و ترکها برای راه حل اقامت درالمان ازدواج میکردند. وبمحض گرفتن اقامت یکی دوسال بعد طلاق میگرفتن که این کلک خارجی ها. را دولت المان فهمیده و شرایط گذاشته شده . من جواب شما بدلیل کامنت شما در سایت استقبال احمدی نژاد درلبنان دادم. که اقامت دایم کار و تحصیل و ماندگاری ازایران گرفته اید که برای من خیلی تعجب اوربود. و باهمسر المانی کمی شرایط فرق ارد. و برای شما و همسر وفرزندتان --------viel Glück - میگویم
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - المان -
" پذیرش برای ادامه تحصیل همانطورکه گفتم مربوط به ایران. است " نه معنیش رو فهمیدم نه چیزی بود که وضعیت من رو رد یا تائید کنه.اصلا مفهوم نبود.دانشجو ها اینجا اجازه کار دارن.اون"کلک"خارجی ها هم که اشاره کردی فقط وفقط از ذهن یک شخص اینکاره در میاد.امثال رولاند شیل ورولاند کخ ومالیات پردا زان سنت پائولی.نیازی به یاسین خووندن وروده درازی با کسیکه با جمله ای نظیر "1- پذیرش برای ادامه تحصیل همانطورکه گفتم مربوط به ایران. است " معلوم نیست چیزی رومی خواد تایید یا رد کنه ندارم.در اخر اینکه اگر سواد المانی داشته باشید وبه کتاب قانون رجوع کنید خواهید دید اصل 28 ماده سه ربطی به ازدواج نداره که دولت المان بخواد وبتونه" کلک خارجی ها. را دولت المان فهمیده و شرایط گذاشته شده "!!!!!من یازده ساله با همسرم هستم وسه ساله که ازدواج کردم "کلک خارجی شناس" "قانون دان" "25 سال مقیم المان خوش به حال مفتخر".من هم به نوبه خودم برای شما وخانوم های خانه دار ومطلقه ومدیتیشینی وفال قهوه ای وانجمن فرهنگی"مرد وزن یابی وچشم چرانی وچشمک زنی"دور وبرتون ارزوی
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

homa-ir - المان - هامبورک
MIRZADEH ESHGHI - المان - دوسلدورف. اولا داری خیلی تند و بدون منطق و سرهم کردن قضیه - درسایت ( استقبال از احمدی نژاد درلبنان) - کامنت شما هست, نوشتی من باویزای " قانونی" و. " اقامت" تحصیلی اینجا(المان) اومدم . و مونگارشدم , برای صدمین بار بهیج. وجه ایران حق اقامت و موندگاری در المان را ندارد. و شما بمحض ورود به المان هم زبان المانی میدانستی وراحت بدون امتحان وسلسه مراتب زبان به. دانشگاه انهم بادیپلم فعلی ایران و 11 سال هم با یک المانی زندگی و.. پس معلوم شد توسرک بهرجامیزنی برای جاسوسی ما نه احتیاج ونه اهل این برنامه هستیم . ولی میشنویم که ایرانیها چه میکنند. راستی کتاب قانون. المان رامن دارم. چرا چرند مینویسی کدام اصل 28 بنویس درکدامین صفحه. و دراخر بایدمیدانستم ادم هزارچهره نام کاربری و دزد وبرداشت کامنت دیگر و. بنام خود بنویسد. ماهیت احمدی نژادها رادارد.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.