واردات خودرو متوقف شد


واردات خودرو متوقف شد

ایرنا: مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک پیش‌بینی کرد: این سازمان از محل واردات خودرو در شش ماه دوم امسال درآمدی نداشته باشد.

حسین کاخکی افزود: 23 هزار و 758 دستگاه خودرو سواری به ارزش 476 میلیون دلار از ابتدای فروردین تا شهریور ماه سال جاری وارد کشور شده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 67 درصد و از لحاظ ارزش 77/64 درصد رشد داشته است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه در شش ماهه ابتدای سال جاری ثبت سفارشی برای واردات خودرو انجام نشده و بطور طبیعی نیز مجوز ثبت سفارش شش ماه اعتبار دارد امکان ارایه آمار واردات خودرو در شش ماهه دوم سال وجود ندارد.

کاخکی ادامه داد: با توجه به اینکه در شش ماه اول بطور تقریبی ثبت سفارش خودرو متوقف شده بود بعید است که واردات خودرو در شش ماهه دوم سال انجام شود.

مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک با بیان آنکه ‌قطع واردات خودرو بر درآمدهای گمرکی موثر است،‌ گفت: زمانی که ثبت سفارش انجام نشود واردات خودرو نیز انجام نمی‌شود که این امر نیز بر مجموع درآمدهای گمرک تاثیرگذار خواهد بود.

گفتنی است،‌ '‌حمیدرضا فولادگر'عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به خبر توقف ثبت سفارش واردات خودرو عنوان کرد: کمیسیون صنایع برای توضیح علل این قضیه از وزرای اقتصاد، صنایع و بازرگانی جهت شرکت در جلسه این کمیسیون دعوت بعمل آورده است.

وی افزود: برخی اظهارنظرها حاکی است که بحث تحریم‌ها و آثار آن یکی از دلایل متوقف شدن ثبت این سفارشات است و به دلیل عکس‌العمل به تحریم‌ها این اتفاق افتاده است.

فولادگر با اشاره به درآمد درنظر گرفته شده از محل واردات خودرو به کشور که در بودجه سال 89 پیش‌بینی شده بود، عنوان کرد: البته قانون باید بطور کامل اجرا شود، اما اگر دلیل توقف ثبت سفارش واردات خودرو اقدامی در راستای مقابله با تحریم ها باشد، این موضوع منطقی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در پایان آخرین جلسه هیات دولت، این موضوع از وزیر صنایع و معادن پرسیده شد که وزیر صنایع در پاسخ به این سوال، با بیان اینکه ثبت سفارش واردات خودرو متوقف نشده است، علت تاخیر در ثبت سفارش واردات خودرو را ایجاد روال جدید در انجام ثبت سفارش عنوان کرد.

فولادگر خاطرنشان کرد: براساس سخنان وزیر صنایع در این مدت ثبت سفارش واردات خودرو متوقف نشده، بلکه روال ثبت سفارش تغییر یافته و منتظر تهیه فرم‌های جدیدی در این ارتباط بودند تا ثبت سفارش واردات خودرو براساس فرم‌های جدید انجام شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اعلام وزیر صنایع قاعدتا باید از این پس ثبت سفارش واردات خودرو انجام شود.

yashasinazarbaijan - امریکا - نیویورک سیتی
برای هر خودرو 210 درصد قیمت خودرو گمرگ میگیرند و 25 درصد از قیمت واقعی خودرو را شماره گذاری پس این همه درامد توی جیبه کدوم حرومزاده میره
سه‌شنبه 27 مهر 1389

vezveznazi - ایران - تهران
yashasinazarbaijan - امریکا - نیویورک سیتی دوست عزیز سئوال شما فقط یک جواب دارد ولایت حرامزاگان علی گدا--=ولایت مطلقه پلید
سه‌شنبه 27 مهر 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
yashasinazarbaijan - امریکا - نیویورک سیتی . . واقعا جواب سوالت رو نمیدونی? برو این رو گوگل کن " در خانه رفسنجانی چه میگذشت" بعد نگاه کن ببین الان چنتا از این خانوادههاوجود دارن. هر کدام سهمی میخوان.
سه‌شنبه 27 مهر 1389

yashasinazarbaijan - امریکا - نیویورک سیتی
vezveznazi - ایران - تهران. Black Chador - - امریکاولدن . دوستان گرامی حرف شما کاملا متین و بجا ولی این حرومزاده میگه که گمرگ ایران اصلا در امد نداشته. من برای یکی از شرکتهای معروف بیمه کار میکنم و هر 6 ماه یکبار ایران میرم میخواستم یک رنو مگان convertableوارد کنم که هزینه گمرگ و شماره گذاری حدودا 37 میلیون میشد
سه‌شنبه 27 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.