معاون وزیر بازرگانی: یارانه نان حذف می‌شود


معاون وزیر بازرگانی: یارانه نان حذف می‌شود

پس از کش و قوس‌های بسیار درباره‌ تعیین قیمت نان، امروز 25 مهرماه معاون وزیر بازرگانی گفت که یارانه نان، حذف می‌شود.

حمید علیخانی، در حاشیه گشایش چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نان در جمع خبرنگاران گفت که سناریوی هدفمند کردن یارانه نان در کارگروه تحول اقتصادی تصویب شد و قرار بر این شد که یارانه‌ اختصاصی به تولیدکنندگان نان حذف، و به‌طور مستقیم به مردم پرداخت شود.

آقای علیخانی همچنین گفت که خرید تضمینی گندم از کشاورزان ادامه خواهد داشت، اما دولت گندم را به قیمت جهانی از کشاورزان می‌خرد و با همین قیمت در اختیار نانوایان آزادپز قرار می‌دهد.

با در نظر گرفتن این نکته که قیمت داخلی گندم از قیمت جهانی گندم کمتر است، می‌توان نتیجه گرفت که در جریان هدفمند کردن یارانه نان، بخشی از یارانه کشاورزان نیز حذف خواهد شد. چرا که پیش از این گندم به قیمت داخلی از کشاورزان خریداری می‌شد.

به گفته معاون وزیر بازرگانی بر اساس این الگو قیمت نان آزادپز نسبت به شرایط فعلی ارزان‌تر خواهد شد. او در عین حال گفت که مصرف‌کنندگان نیز با دریافت یارانه‌های نقدی، خود تصمیم می‌گیرند که نان را با چه قیمتی از نانوایان آزادپز خریداری کنند.

آقای علیخانی با اشاره به این نکته که مردم کیفیت را بر قیمت نان ترجیح می‌دهند، گفت که در حال حاضر از 54 هزار واحد نانوایی فعال در کشور، 10 هزار واحد آزادپز هستند.

معاون وزیز بازرگانی همچنین در مورد نان صنعتی نیزگفت: هم اکنون ظرفیت تولید نان در کشور 31 هزار تن است که باید پنج درصد آن معادل 1500 تن از طریق نان‌های صنعتی تامین شود، اما هم اکنون 1000 تن از تولید نان کشور از سوی نانوایی‌های صنعتی است.

او «‌کندی نصب ماشین آلات» و «استفاده از تسهیلات بانکی» را از جمله دلایل عقب ماندن از برنامه عنوان کرد.

آقای علیخانی در حالی امروز بر حذف یارانه‌ نان خبر می‌دهد که هنوز هیچ مقام رسمی اعلام نکرده که پس از حذف یارانه، قیمت نان چقدر خواهد شد. این مقام مسئول نیمه‌ شهریورماه گذشته اعلام کرده بود که قیمت نان را فقط خود رئیس‌جمهوری می‌داند.

hovakhshatare - ایران - تهران
البته که فقط رئیس جمهوری می‌داند!! این مردک همه چیز را می‌داند از جمله چیزهایی که هیچ‌کس نمی‌دانست و ایشان می‌داند این است که انگلیس در غرب آفریقاست!
دوشنبه 26 مهر 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
نان را از نانوائی در خونه مموتی بخرید, ارزان تر از بقیه جاهاست. آدرس: نبش گوجه فرنگی فروشی سر محل مموت اینا.
دوشنبه 26 مهر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
همون اول گفتند که نفت میاد سر سفره...دارند با حذف نان جاشو باز میکنند.مرده و قولش.این ا.ن هم که اخر مردیه.
دوشنبه 26 مهر 1389

borzoopersia - انگلستان - بیرمنگهام
اول اعتیاد به تریاک مردم ایران را گوشه نشین و ذلیل کرد و حالا هم گرسنگی ریشه ایران و ایرانی را در میاره. آدم معتاد و گشنه که نمیتونه بره تو خیابون مرگ بر خامنه ای بگه. این اسلام ناب محمدی داره ایران را میبره به سمت نابودی کامل و تا دست گداییمان به سمت مکه و مدینه تازی ها دراز نشود آخوند ول کن معامله نیست. مرگ بر آخوند
دوشنبه 26 مهر 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
رییس جمهور هم از نانوا محلشون میپرسه.
دوشنبه 26 مهر 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
یه جوری خوشحاله انگار اپولو هوا کرده مرتیکه کلنگ/قرن21 نصفش رفت کشور ما هنوز سر نون دعواست/ تو قبر بابات خامنه ایی زور به قبر پدرت احمقی نژاد/برادران ساندیسی هم بی نصیب نمونند بی ناموسا ی دوزاری.
دوشنبه 26 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.