مشایی: ۱۰ سال دیگر حرکت بزرگی در ایران رخ می دهد

 
مشایی: 10 سال دیگر حرکت بزرگی در ایران رخ می دهد

رئیس کمیسیون فرهنگی دولت گفت: من اعتقاد شخصی دارم که در یک دهه دیگر حرکت شتابان و بزرگی در ایران رخ خواهد داد که بشر در هیچ کجای دنیا مشابه آن را ندیده است.

به گزارش دفتر امور رسانه‌های ریاست جمهوری، اسفندیار رحیم‌مشایی روز گذشته در آئین گشایش نخستین کنفرانس بین‌المللی‏‏ ماندگاری، ظرفیت‌سازی و توانمندسازی شرکت‌ها و سازمان‌های پروژه محور با رویکرد صنعت احداث، در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: اگر ملتی احساس کرد که بزرگ است، مطمئن باشید که کارهای بزرگ هم می‌کند اما اگر این احساس در یک جامعه‌ای پدید نیاید انتظار کارهای بزرگ و گام‌های بزرگ از آن بیهوده است.

وی با بیان اینکه امروز در کشور ما جریان و حرکتی ایجاد شده‌است و می‌توان به اعتبار ذهنیت حتی بچه‌های دبستانی فردای ایران را حدس زد‏، اظهار داشت: یقین بدانید آینده ایران بسیار درخشان است. در دهه آینده تغییرات بنیادی و اساسی را در سیمای زندگی ایرانیان مشاهده خواهیم کرد و دستاوردهای عظیم و بزرگی برای ملت ایران پدید خواهد آمد.

مشاور رئیس‌ جمهور با بیان اینکه من اعتقاد شخصی دارم که در یک دهه دیگر حرکت شتابان و بزرگی در ایران رخ خواهد داد که بشر در هیچ کجای دنیا مشابه آن را ندیده است، تصریح کرد: در برخی از کشورها در چند دهه گذشته تغییرات گسترده‌ای رخ داده است که در پایان یک دهه آینده در سرزمین ما به نحو بسیار درخشانی این اتفاق خواهد افتاد.

رحیم‌مشایی برنامه توسعه ایران را بسیار بزرگ و با اهمیت توصیف کرد و افزود: تصمیماتی که در یکسال اخیر در برنامه توسعه کشور گرفته شده است به لحاظ کمیت و کیفیت بسیار بزرگ است که البته در پنج سال قبل این اتفاق قابل رصد نبود.

وی با بیان اینکه ما می‌خواهیم جامعه ایران را در جایگاهی که باید باشد، به دنیا معرفی کنیم، تاکید کرد: تاریخ ملت ایران نشان می‌دهد که این ملت از جنس نور، عشق، ادب و فضیلت است و دستاورد تاریخی ملت ایران مایه افتخار نه فقط برای ایرانیان بلکه برای همه دنیاست به گونه‌ای که همه دنیا به فضیلت‌های تاریخی ملت ایران در قبل و بعد از اسلام گواهی می‌دهند.

* من به جایگاه تاریخی ملت ایران پای می‌فشارم و هزینه‌هایش را هم می‌دهم

رئیس کمیسیون فرهنگی دولت ادامه داد: من همواره به جایگاه تاریخی ملت ایران اشاره کرده‌ام و هنوز هم بر آن پای می‌فشارم و هزینه‌هایش را هم می‌دهم، خصوصا هزینه‌هایی که ناشی از عدم آگاهی و درک نادرست برخی از این موضوع در جامعه است و عقب‌نشینی هم نمی‌کنم؛ زیرا باید ظرفیت‌های بزرگ ملت ایران درست شناخته و پاس داشته شود تا بر اساس آن قیمت ملت ایران معلوم شود.

رحیم‌مشایی جایگاه امروز ایران را محصول انقلاب اسلامی دانست و گفت: به دنبال انقلاب اسلامی ما از نقش‌آفرینی جبری و تحمیلی شاهنشاهی به یک کشور اثرگذار و تعیین کننده تبدیل شده‌ایم که معادلات سیاسی بزرگ جهان را به نقد کشیده و این جسارت را داریم که در دنیا در بالاترین سطح اندیشه‌های خود را عرضه کنیم. ذهنیت امروز ایرانیان با ذهنیت آنها قبل از انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیست.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به دستاورد بزرگ دانشمندان کشورمان در تولید ایمپلنت‌های چشمی و پوششی برای اولین بار در دنیا گفت: امروز خوشبختانه ملت ایران در حال بازشناسی خود در مسیر خودباوری و اتکای به نفس ملی است که برای آینده روشن و درخشان هیچ چیز به اندازه این خودشناسی و اعتماد به نفس ارزش ندارد.

* در سفر لبنان بسیاری از مسایل برای مردم و سیاستمداران لبنان قابل انتظار نبود

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ایران عزیز ما در کنار پیام آسمانی، الهی و نورانی خود باید در عرصه عمل نیز در مقیاس ملی،‌منطقه‌ای و جهانی اقدامات متناسب و شایسته‌ای انجام دهد، به سفر موفقیت‌آمیز رییس جمهور به لبنان اشاره کرده و افزود: در این سفر بسیاری از مسایل برای مردم و حتی سیاستمداران لبنان قابل انتظار نبود و حتی از ادبیات و حرف‌های رییس جمهور لبنان که در جلسات محرمانه و آشکار سخن می‌گفت مشخص بود که مسئولان کشور لبنان هم انتظار آن اتفاقات را نداشتند.

رحیم‌مشایی با تاکید بر اینکه ما هر گونه گرایشی که داشته باشیم باید از دستاوردها و نتایج آن دفاع کنیم، اظهار داشت: امروز عظمت ملت ما در دنیا بسیار به چشم می‌آید اما برخی افراد غیر منصف دارای گرایشات سیاسی خاص این دستاوردها و عظمت امروز ملت ایران را درک نمی‌کنند.

* عده‌ای تاب رجوع به فرازهای تاریخ ایران را ندارند

رئیس کمیسیون فرهنگی دولت، ایران را در شاخصه‌هایی مثل ادبیات، فلسفه و عرفان در دنیا دارای عظمت بی‌نظیر توصیف کرد و اظهار داشت: عده‌ای تاب رجوع به فرازهای تاریخ ایران را ندارند، به ما انتقاد می‌کنند که چرا منشور کوروش را مطرح می‌کنید، مگر چه اشکالی دارد که شما هم یک مقدار اسم کوروش را بشنوید، چه ضرری دارد؟ از چه می‌ترسید؟ منشور کوروش مال خودتان و جزء تاریخ و سرزمین و از سرمایه‌های کشور خودتان است.

وی اضافه کرد: باید سرمایه‌هایی چون بوعلی سینا، رازی و همه دانشمندان و علمای برجسته کشورمان در حوزه‌های مختلف علمی و فلسفی را حفظ کنیم تا نسل‌های آینده راهبری جهان را به دست گیرند که اگر امید به آینده‌ای روشن در سایه ظهور امام زمان(عج) است، باید بازوانی باشد که چنین پرچمی را در فضای جهانی به اهتزاز درآورند.

رحیم‌مشایی با تاکید بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌ها برای عملیاتی کردن برنامه‌های پیشرفت کشور، اظهار داشت: باید از مجموعه عناصر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای تبدیل ایران به یک کشور سرآمد در جهان استفاده کنیم.

* بخش خصوصی نخست باید در سیاستگذاری و هدایت به ایفای نقش بپردازد

وی با اشاره به اهمیت نقش‌آفرینی بخش خصوصی در پیشرفت و ساختن کشور خاطرنشان کرد: گفتمان غالب این است که دولت باید سیاستگذار و هدایتگر باشد و امور اجرایی را به بخش خصوصی واگذار کند اما من اعتقاد دارم که بخش خصوصی نخست باید در سیاستگذاری و هدایت به ایفای نقش بپردازد زیرا دولت منهای بخش خصوصی چیزی نیست که بخواهد سیاستگذار باشد.

* بسیاری از مدیران دارای دیدگاه تقویت بخش دولتی نیستند

رئیس شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تاکید بر اینکه رییس جمهور و بسیاری از مدیران دارای دیدگاه تقویت بخش دولتی نیستند، گفت: این ادبیاتی که در کشور هست از گذشته‌های دور باقی مانده است که دنیا آن را به ما تحمیل کرده اما حالا که کشورهای پیشرفته می‌خواهند خود را از این قید و بندها آزاد کنند ما به امید پای گذاشتن در جای پای آنها می‌خواهیم کارهای تجربه شده و غلط آنها را عملیاتی کنیم.

رحیم‌مشایی با تاکید دوباره بر توجه دولت بر بخش خصوصی افزود: در یک دوره‌ای ادبیاتی در جامعه پدید آمد که باعث ایجاد برخی برداشت‌های نادرست از ثروت شد و تحلیل‌های غلطی از سرمایه به وجود آورد. امروز جامعه دریافته که این مسئله صحیح نیست و باید از راه درستش دنبال شود.

وی ادامه داد: شاید به همین دلیل است که امروز اصل 44 به عنوان یکی از اصول مهم جامعه ما مطرح است که فقط هم جنبه اقتصادی و صنعتی ندارد بلکه نگاه‌های فرهنگی که بنیان‌های آن را شکل داده و عامل تفاهم جمعی و ملی ماست ارزشش از نتایج اقتصادی اصل 44 بالاتر است.

* استعداد ایرانیان در یادگیری سطوح عالی مدیریت در جهان بی‌نظیر و نعمتی خدادای است

جانشین رئیس جمهور در شورایعالی امور ایرانیان خارج از کشور در بخش دیگری از سخنانش با تاکید دوباره بر بهره‌گیری صحیح از همه ظرفیت‌ها برای توسعه کشور، بر نقش و اهمیت مدیریت پرداخت و تصریح کرد: استعداد ایرانیان در یادگیری سطوح عالی مدیریت در جهان بی‌نظیر و نعمتی خدادای است و به همین دلیل است که بسیاری از مدیران موفق کشورهای پیشرفته هم اکنون ایرانی هستند.

رحیم‌مشایی اضافه کرد: یکی از دلایل سرمایه‌گذاری ما برای جذب ایرانیان خارج از کشور نیز استفاده از توانمندی‌های مدیریتی آنهاست تا کارهای بزرگ و پیشرفته‌تر را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه به باور من شخصیت و هویت مسئولان و مدیران شرکت‌های بزرگ و فعال در سازندگی کشور اینگونه است که دیگر به توسعه زندگی شخصی به عنوان هدف اصلی فعالیت‌هایشان نمی‌اندیشند، تاکید کرد: اگر چه توسعه زندگی شخصی‏، هم عاقلانه و هم عزت‌مدار است اما مسئولیت‌های حرفه‌ای برای مدیران ما در فعالیت‌هایشان بیش از هر چیز دیگر مطرح است. آنچه امروز برای مدیران بزرگ ما مطرح است هویت حرفه‌ای است که به آنها به فراخور نقش‌شان در توسعه کشور انگیزه می‌دهد.

مشاور رئیس جمهور در پایان سخنان خود با بیان اینکه جمهوری اسلامی از جنس مردم است، اظهار داشت: این نظام از بطن مردم است و مردم را با خود دارد. نظام سیاسی ایران هر سال در سالگرد 22 بهمن خود را در معرض قضاوت جهانی قرار می‌دهد که هیچ نظامی قادر به انجام این کار نیست.

salad shirazi - امارات - دبی
ارزوی ریاست جمهوری رو به گوووور خواهی برد مرتیکه موجی روانپریش خائن قاتل پست فطرت دستمال به دست دیوونه ی بی همه چیز حجتیه مسلک.
دوشنبه 26 مهر 1389

bavar88 - هلند - امستردام
عشق است...دوست احمدی
دوشنبه 26 مهر 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
رحیم جون .. خودتی با اون داماد کلنگیت . قراره سری بعد مموتی بشه رئیس جمبول لبنان و مشائی هم بشه رئیس جمبول ایران .
دوشنبه 26 مهر 1389

mashkok - ایران - تهران
ده سال دیگه ایران خیلی پیشرفت کرده ولی این مرتیکه چت زده
دوشنبه 26 مهر 1389

2oktor - ایران - قم
همین الان میگم این همه به این مردک تاختند الکی بود و میخواستند اینو بزرگش کنند و همه هم نقشه خودش بود وگرنه رهبر و جنتی و ووووو مشایی رو مثل بچه شون دوست دارند با ین حرفاش مطمئن شدم که هیچ تفاوتی بین اینو احمدین‍ژاد نیست
دوشنبه 26 مهر 1389

احتراز - آلمان - دورف
حتما جادوگرهای هندی بهش گفتن
دوشنبه 26 مهر 1389

قیصرمنم - ایران - اصفهان
مستر بین قهرمان بیا امشب قزوین بمان.....!!!
دوشنبه 26 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
Mr. Bean , دیگه بما کلک رشتی نزن برار ! یعنی با این داستانهای تکراری ( تا 10 سال دیگر ) خودمان رو از صحنه سیاسی عقب بکشیم, و منتظر معجزه و غیبگوییت باشیم ! مگه اسمت خوشباور, که چنین باوری داری !?
دوشنبه 26 مهر 1389

porharfi - هلند - آرنم
یعنی میخوای بگی که: تا 10 سال دیگه میخواهید بمانید و همچنان جوانان. را اعدام.تیرباران.سنگسار.قطع دست. تجاوز .دزدی .زیر ماشین له کردنها ...و..و.. را ادامه بدهید؟؟
دوشنبه 26 مهر 1389

ماهی سیاه کوچولو - ایران - تهران
مشایی این فرمایشات رو از اجنه هایی که دورو برش میشنوه .جن زده بد بخت
دوشنبه 26 مهر 1389

antidiktatoor - فرانسه - پاریس
روانپریش. حکومت محجوران.
دوشنبه 26 مهر 1389

hamid44 - بلژیک - بروکسل
هیچ وقت نشود که از امروز صحبت کنند .رفسجانی هم از برنامه دوم و سوم بحث میکرد خاتمی هم همینو میگفت این مرتیکه هم تکرار میکنه .تو ایران همه منتظره امام زمانن که بیاد و گند کاریهاشون رو تمیز کنه.
دوشنبه 26 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
قسمت اول ): مشایی اینو درست گفتی: " استعداد ایرانیان در جهان بی‌نظیر و نعمتی خدادای است ". انهم بخاطر طرز دیدگاه ارتجاعیتون هست که همه پا بفرار گذاشتند و این افراد منحصربفرد عبارتند از: امید کردستانی, مدیر بازرگانی، سهامدار و معاون ارشد (Google),حسین اسلامبلچی, رئیس بزرگترین شرکت مخابرات در امریکا "ATT",انوشه انصاری, موسس و مدیر کمپانی بزرگ "Telecom Technologies" امریکا و اولین زن فضانورد ایرانی, فریار شیرزاد,معاون وزارت بازرگانی امریکا، مشاور رئیس جمهور و عضو شورای ملی امنیت ایالات متحده(دوره گذشته),جمشید دلشاد, شهردار شهر بورلی هیلز آمریکا,امیر مجیدی مهر معاون بخش رسانه های دیجیتال شرکت "Microsoft", پروفسور ,Caro Lucasپدر رباتیک ایران, پروفسور توفیق موسیوند,مخترع نخستین قلب مصنوعی داخل بدن انسان,پروفسور لطفی علی‌عسکرزاده,استاد بازنشسته دانشگاه برکلی، واضح منطق و نظریه فازی، کامپیوتر هوشمند و بنیانگذار نسل سوم کامپیوتر در جهان! پروفسور بیژن داوری,مدیر ارشد کمپانی (IBM) بزرگترین کمپانی سخت افزار در جهان,
دوشنبه 26 مهر 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
قسمت دوم ): پروفسور علی جوان,دارنده جایزه جهانی آلبرت اینشتن و مخترع لیزر گازی, پروفسور محمد جمشیدی,مدیر برنامه های داخلی سازمان فضایی ناسا, ولی نصر, مشاور باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا, پروفسور مجید سمیعی. جراح برجسته و متخصص بیماریهای مغز و اعصاب مقیم آلمان و رئیس افتخاری اتحادیه جهانی جراحان مغز و اعصاب,مهندس ایمان ده بزرگی,برنده جایزه جوان ترین مهندس IT دنیا و نفر دوم المپیاد جهانی طراحی وب کانادا, آزاده تبازاده,دانشمند سازمان فضایی ناسا. و و و. . . . . . .
دوشنبه 26 مهر 1389

$persian$ - ایران - تهران
اسم کوروش کبیر و به زبون نیار پست فطرت
دوشنبه 26 مهر 1389

homa-ir - المان - هامبورک
من فقط چندسطر گفتار عاشق فال و رمالی و داماد احمدی بی نژاد راخواندم. پس بخودشان وهی امده که تاده سال دیگر ماندنی اند. زهی خیال رویائی
دوشنبه 26 مهر 1389

خرمگس سبز - ایران - تبریز
bavar88 - هلند - آمستردام --- چه عشقی داری ؟ ، به پای هم پیر شین...
سه‌شنبه 27 مهر 1389

Pezhman - اتریش - وین
پدربیامرز مارو گرفتی. شاه با اون دب دبه و کب کبش, وعده بیست ساله میداد. حتما"میخوای خودت هم رئیس جمهور اونموقع باشی.شتر بیند درخواب پنبه دانه گهی لوف لوف خورد گه دانه دانه.
سه‌شنبه 27 مهر 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
عمو حرکت بزرگ خیلی وقته رخ داده !!خبر نداری آخوند دهن ملت را سرویس کرده و اونقدر ادامه میده تا جیغ و جون ملت در بیاد!!
سه‌شنبه 27 مهر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
حیف وقت نیست که برای خوندن اراجیف این شریک دروغگوی مموتی بذاریم؟!!!
سه‌شنبه 27 مهر 1389

alexxx - اتریش - وین
توی هند مرتازا یه چیزهایی میگن , ای بنده خدا نمیتونه حزمش کنه و زبان معنوی اونا رو نمیتونه تجزیه تحلیل کنه, میشینن با مموتی با هم سعی میکنن گفته های مرشدانش رو تشریح کنن اونوقت این اراجیف از اب در میاد. اخه ایشون مرید پیری در هنده , این پیر مرد فوق العادئیه ولی مشاعی بردش کمه. مرتب توی هند پیش این گوروست. ولی چه فایده حتی منظورش رو کامل متوجه نمیشه.
چهار‌شنبه 28 مهر 1389

louisette - فرانسه - مارسی
اقا نوستراداموس هم شده.
پنج‌شنبه 29 مهر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.